הוראה מותאמת וייעוץ

המערך הייעוצי-חינוכי-טיפולי

"כדי לבנות תרבות עשירה אנחנו מוכרחים לארוג מרקם תרבותי שבו כל המתנות האנושיות הייחודיות מוצאות את מקומן הנכון" (מרגרט מיד)

פסיכולוגית בית ספר: נירה ציפין

פסיכולוגית חינוכית מומחית, מדריכה, המלווה את ביה"ס מאז הקמתו.

נותנת מענה למנהל ביה"ס, רכזי הבתים ואנשי צוות בסוגיות מקצועיות הקשורות לתחומים לימודיים, רגשיים והתנהגותיים. נמצאת פעמיים בחודש בתיאום מראש.

יועצות בית הספר: שירה שמיר (יסודי): 052-2740129, ורד שובה (חטיבה עליונה): 052-8894998

מטרתנו העיקרית היא קידום האושר ופיתוח תחושת המסוגלות של הילד בכל תחום אליו נחשף בבית ספר ובחיים בכלל.

כיועצות אנו פועלות באופן מערכתי בשיתוף פעולה עם צוות בית הספר, ההנהלה, פסיכולוגית בית ספר, התלמידים, ההורים, גורמים מטפלים פרטיים, מתי"א וכדומה.

במסגרת תפקידנו אנו עובדות בשיתוף פעולה עם רכזי הבתים, הצוותים והחטיבות על תכנים התואמים את שלבי ההתפתחות והגיל, תוך כדי התייחסות למצבי חיים רלוונטים ולצרכים נוספים שיעלו מהשטח.

כמו כן, הצוות הטיפולי לוקח חלק בקבלת ההחלטות בעת מצבי חירום.

במקרה הצורך נעשית עבודה פרטנית מול התלמיד.

חשוב לנו לציין כי דלת חדרנו תמיד פתוחה לשמוע, להקשיב ולעזור בכל אשר נוכל.

פגישות בתיאום מראש 😊

הוראה מותאמת

תלמידות ותלמידים רבים מוכשרים ובעלי יכולות מגוונות, עשויים להיתקל בקשיים בתהליכי הלמידה.

ההוראה המותאמת עוסקת בחיזוק וטיפוח התחומים החזקים של התלמיד/ה ובהקניית דרכים להתמודדות עם קשיים בלמידה. בגישה זו מתאימים לכל תלמיד/ה את דרכי העבודה ואת חומרי הלמידה על פי יכולות וקשיים.

ההוראה המותאמת תינתן במגוון תחומים הכוללים קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא ,שיפור מיומנויות למידה וכן בחשבון. הלמידה תתקיים במסגרת של קבוצות למידה קטנות ולרוב תהיה קשורה ללמידה הנעשית בכיתה הגדולה. העזרה מוענקת לתלמידות ותלמידים אשר עברו ועדת שילוב בשנת הלימודים הקודמת ועל פי קריטריונים מקצועיים בלבד .

תלמידים יקרים, שעות ההוראה המותאמת ניתנות במקביל לשעות הקורסים שבמערכת ולאור זאת יתכן ויהיה עליכם לוותר על למידת שיעור המתקיים במקביל.

מאחלים שנת לימודים טובה, מוצלחת ומעניינת.

צוות מערך ההוראה המותאמת,

ליאת, שרון