החטיבה העליונה

21/1/21

במהלך חודש פברואר נקיים מפגשים עם ילדי ט' ולאחריו אספת הורים וילדים בנושא – "המעבר לתיכון". מטרת מפגשים אלה היא להכיר את עולם הבגרויות, המושגים, התאמות, תיאום ציפיות, היכרות עם צוות התיכון, פאנל תלמידים והורים מהתיכון ומענה על שאלות שמעניינות אתכם.

את התאריכים המדויקים נפרסם בהמשך.

בינתיים אני שולחת לכם לינק לכנס חשיפה ארצי של התוכנית "אקדמיה בתיכון" (ניתן להצטרף אליה, החל ממצית ב' של כיתה ט').

https://www.publicators.com/app/dms.asp?ms_id=27934

תודה

אורית וצוות החטיבה העליונה (חט"ב תיכון)


26/11/20

הורי החטיבה העליונה (חט"ב תיכון) שלום רב,

חשוב לנו לשמור אתכם על קשר חם, ולמרות בגרותם ועצמאותם של הילדים אנחנו מדי פעם נעדכן אתכם ההורים במתרחש. כל המידע שיעבור כאן הוא מידע שעובר אל הילדים- בערוצי התקשורת שלנו איתם.

אנו נמצאים בסיומו של השליש הראשון של שנת הלימודים תשפ"א. שנת לימודים לא רגילה ולא דומה לאף אחת מקודמותיה. עבורנו עיתוי זה הוא (בדרך כלל) המועד לתחילת תהליכי הערכה ובחינה של "הספקי" השנה עד כה. נראה שהשנה ביתר שאת אנו חשים צורך לעשות תהליכי איסוף מידע והערכה מוקדמים. בגלל העדר התקשורת הישירה (שלנו עם עצמנו כמורים, שלנו עם התלמידים) ישנה תחושה של דחיפות ומוטיבציה גבוהה של הצוות לשלוט במידע- במיוחד עבור תלמידי התיכון המתכוננים לבחינות הבגרות.

שגרת בית ספר שלנו, המשתנה תכופות, כבר עומדת מספר שבועות באותו פורמט. שילוב בין למידה מהבית למפגשים מחוץ לבית, לימודיים וחברתיים. עבורנו הצוות- ההחלטה (שהייתה תחילה בית ספרית, ועתה היא החלטה מדינית) לצאת מהזום ולהיפגש באמת, הפיחה רוח חיים חדשה בעשייה שלנו, ועזרה לנו לחזור אל המרכז שלנו- אנחנו אנשי חינוך והוראה וכל עשייתנו בנויה על המפגש האנושי. מהילדים שלכם הרגשנו גם כמה שזה היה חסר והנוכחות בכל ימי המפגשים הייתה מאוד גבוהה, כמו גם שיתוף הפעולה שלהם עם הלמידה.

כעת פנינו לתכנון חזרה יותר משמעותית של תלמידי חטיבה עליונה לבית הספר. עדיין, אנו מוגבלים מבחינת כוח האדם ומבחינת מרחבי הלמידה, ובואם של תלמדי החטיבה העליונה יהיה תלוי ב(אי) בואם של תלמידי כיתות ה-ו. בתחילת שבוע הבא יקיים צוות בית הספר התייעצות ויגבש את הפורמט לחזרה, שיחול כבר משבוע הבא. אנחנו נרגשים מאוד מחד, ומבקשים לתכנן כראוי מאידך.

עקב מגבלות הקורונה, וחלוקת בית הספר לקפסולות, חלק מהמפגשים של התלמידים עם מורים מתקיימים באוויר הפתוח (הכשרנו מרחבי למידה חיצוניים בבית הספר), חשוב שנבין כולנו שבימי גשומים (היום הוא דוגמא טובה)- שיעורים אלו לא יתקיימו. כמו כן, עקב הגבלות הקורונה לכניסה לחללים סגורים- ייתכן כי נקבל החלטות אד הוק על העברת ימי לימוד (שהיו אמורים להתקיים בבית הספר) לזום- למניעת התקהלות.

ועתה לחדשות בהרחבה-

בימים א הקרוב, וביום ג' הבא- יקיים צוות בית הספר יום מרוכז לקיום ישיבות פדגוגיות. ביום זה לא יתקיימו שיעורים סינכרוניים ובמקומם יקבלו התלמידים משימות א-סינכרוניות. לידיעתכם.

תודה על שיתוף הפעולה וההבנה,

צוות חטיבה עליונה

החטיבה העליונה בבית הספר מורכבת מחטיבת ביניים ז'-ט' ותיכון י'-י"ב.

שנת הלימודים תשפ"א מתחילה באופן שונה מהשנים הקודמות. משבר הקורונה הביא עמו בלבול וחוסר ודאות אך גם הזדמנות מופלאה להתפתחות ושינוי. לאור ההגבלות תלמידי חטיבת הביניים ילמדו בביה"ס שלושה ימים (ימים א'-ג') ויומיים ילמדו מרחוק (ד'-ה'). תלמידי התיכון ילמדו שלושה ימים מרחוק (א'-ג') ושלושה ימים בביה"ס (ד'-ו').

בימים בהם יהיו התלמידים בביה"ס יושם דגש על המפגשים החברתיים. במערכת השעות שובצו מפגשים חברתיים בהרכבים שונים וחונכויות. חשוב לנו להמשיך ולפתח מיומנויות חברתיות וליצור מרחב של קרבה ושייכות, במיוחד בתקופה זו.

מערכת השיעורים השנה תוכננה כך שהשיעורים יתקיימו באופן היברידי, כלומר, ישלבו מפגשים פנים מול פנים ולמידה מרחוק. התלמידים יתחייבו למערכת אותה יבחרו, כבכל שנה, ויהיו מחויבים הן לשעות הלמידה בביה"ס (בימים בהם הם בביה"ס) והן לשעות הלמידה מהבית (בימים בהם ילמדו מרחוק).

לכל קורס יקבעו בתחילת השנה חוקי שיעור שיתייחסו הן ללמידה בכתה והן ללמידה מהבית. המורים שוקדים על פיתוח קורסים מגוונים, מעניינים, המשלבים שיטות הוראה וטכנולוגיות שונות. אנו מוצאים שיש יתרונות בצורת למידה משולבת, ננסה להפיק ממנה את המירב והמיטב, ללמד את הילדים ידע ומיומנויות, ולפתח יכולות של לומד עצמאי.

אנו רגילים לראות את תלמידי החטיבה העליונה מובילים ושותפים בניהול המנגנונים השונים בבית הספר. השנה, למרות ההגבלות וההפרדות, נמשיך לעודד את התלמידים לשאוף למעלה ולהוביל, לקחת אחריות על בחירותיהם, לחקור, לשאול, לחשוב בצורה ביקורתית, ולהוות מודל לתלמידי ביה"ס.

בעלי התפקידים בחטיבה:

מנהלת החטיבה: אורית חוסינסקי

יועצת החטיבה: ורד שובה

רכזת פדגוגית: ענת בן פזי

רכזת חטיבת הביניים: שושי דוכן

רכז התיכון: אדר ענבר

חונכים אישיים בחטיבה: אדר, אהובה, אורית, איה, אסף, דורית, ורד, נטעלי, סטיב, עדי, עמר, ענת בן פזי, שושי ושרון .


אנו מזמינים את חברי הקהילה לקחת חלק פעיל בחיינו ונשמח למעורבות בכל התחומים.

שתהיה שנה טובה ופורייה לכולנו