מה קורה בבית ה' - ו'10/12/18

שלום וברכה לכולם!

מחר חוזרים לשיגרה! (יש האומרים ברוכה) :)

כמה דברים שיגרתיים לגמרי בסוף - סרטון שמעביר בצורה מאוד מדוייקת את הלך הדברים כאן.

אז ככה:

כיתה ה' יעברו בזמן הקרוב הדרכה של פיקוד העורף - חשוב ואפילו יכול להיות מעניין!

כיתה ו' ממשיכה עד סוף המחצית את פרוייקט החונכות עם הא', בנתיים קבענו פגישה ל 20/12 ,בשעה 19:30 בבית הספר, על המשך שנת המצווה ופרוייקטים שונים (הפגישה היא להורים וילדים).

זהו לבנתיים, תהנו מהסרטון (תודה לליזה על ההפקה) ותצליחו בכל!!!

אנחנו כאן!!!

צוות ה-ו...

 
4/12/18

הורים יקרים, שלום וחג שמח!

כמו שבטח שמתם לב אנו בעיצומה של שנה רבת חשיבות, גם בבית וגם בביה"ס! כזכור לכם במחצית הזו אנו מתמקדים בעיקר בפרוייקט חניכה עם ילדי כיתה א', שאגב מתקדם יפה מאוד והילדים לוקחים אחריות מלאה על "אחים ואחיות" הצעירים שלהם. במחצית השניה ישנם מספר פרוייקטים שילוו אותנו עד תום השנה ובעזרתם ובעזרתכם - ההורים , נהפוך את השנה למשמעותית ובעלת ערך!

אז מה עושים?

ניפגשים ב 20/12 יום חמישי, בשעה 19:30, בבית הספר!

נדבר על איך לקדם את הפרוייקטים השונים, על איך עשינו זאת בשנים הקודמות, תוכלו להתנדב ולהוביל בתחומים שתרגישו בהם עניין!

בעיניי, שיתוף הפעולה של ההורים הוא הבט חשוב ביותר בכלל ובשנת מצווה בפרט!

כמובן שהפגישה היא עם הילדים!!!

תודה והמשך חג שמח!

הורים יקרים,

מחר כן יתקיים פרלמנט ולכן אנו נאלצים לדחות את ימי ההולדת שתוכננו מחר בשעה הראשונה.

נחגוג את ימי הולדת ביום ד' 7.11 בשעה השישית.

אנא הביאו את הכיבוד בבוקר אותו היום למועדון.

יום נפלא (-:

צוות ה' ו'

 
25/10/18

הורים יקרים שלום!

1. ימי הולדת: ביום חמישי הבא 1/11 בשעה הראשונה נחגוג בבית ה' ו' יום הולדת לילידי חודש אוקטובר-נובמבר (הפרלמנט בוטל).

כל שכבת גיל תחגוג בנפרד.

ילדי ה' החוגגות והחוגגים הם: ים כהן, עמנואל כהן, מעיין מאור, אורי מיזנר.

ילדי ו' החוגגות והחוגגים הם: נעמי מיודובניק, מיקה פרייזלר, ויונתן שניר.

על הילדים החוגגים להכין פעילות קצרה לשכבה (15-20דק') ולהתארגן על הכיבוד הבא: (לכל שכבת גיל בנפרד)

50 קאפקייקס

2 צלחות פירות גדולות

2 שקיות בייגלה גדולות

מפיות

אנא הביאו את הדברים בבוקר החגיגה למועדון.

מזל טוב!!

2. הודעה חשובה על קורס DIY

קורס diy שהיה בימי רביעי, בשעה הראשונה והשנייה, פוצל עקב עומס, לשני סמסטריםנפרדים. הילדים בחרו באיזו קבוצה להיות, מי שאינו יודע היכן משובץ, מוזמן לפנות לחן.

לשיעורים יש להגיע עם קלמר ובו: מספריים, סלוטייפ, טושים, מחק, מחדד, עפרון ועט שחור.

ובפינת זבל של אחד הוא אוצר של אחר,

אנו אוספים חומרים לקורס ונשמח לקבל: בקבוקי שתיה קטנים ריקים, שאריות צמרוחוטים, שאריות בדיםצבעוניים, שאריות ספוג/עור/פרספקס/אקרילן, חלוקי נחל, פחיותשימורים ריקות, בקבוקוני לק שאינם בשימוש, קפיצים, מסגרות, פקקישעם, צבעי crayon משומשים, חרוזים מכל סוג, כפתורים ושאר שאריות משמחות.

תודה :))

תיהנו מהגשם!

צוות ה' ו

18/10/18

שלום שלום, 

אנחנו אחרי חזרה קלילה ונעימה לשגרה, טיול שנתי, כניסה סדירה לקורסים, גילוי החונכת האישית, התקבעות המערכת. כבר אפשר להגיד שהתחילה השנה באופן רשמי. 

כמה עדכונים: 

 • יום הולדת לילידי וילידות אוקטובר נחגוג ב-31.10. ליזה תשלח מייל לכל ההורים הרלוונטיים עם פירוט מה צריך להכין ולהביא. מזל טוב! 
 • קורס בישול של יהודית, שמתקיים בימי שלישי מלא ואין מקום להכניס אפילו סיכה. במחצית ב' הקורס יפתח שוב ויוכלו להשתתף בו רק מי שלא השתתפו במחצית א'.  
 • אנו ממשיכים/ות ביום יער, התגבשה לה קבוצה של 18 ילדים וילדות מכיתה ה' ומ-ו'. הילדים/ות נהנים/ות מאוד וחוקרים/ות את השהייה בטבע, מוצאים/ות דרכים יצירתיות להעסיק את עצמם/ן, להתחבר עם ילדים/ות חדשים/ות שאינם/ן מכירים/ות וכמובן גם להכיר את עצמם/ן בסביבה שונה. 
  נבקש לחדד את עניין הציוד שהוא חובה ושבלעדיו לא נאפשר לצאת:
  הציוד הינו:
  מכנס ארוך
  מים- לפחות 1.5 ליטר
  אוכל
  נעליים סגורות
  כובע
  תיק נוח
  ועוד הבהרה, יום יער הינו קורס, כמו כל הקורסים שהילדים/ות מתחייבים/ת אליהם. לכן, כל חיסור, גם בגלל ציוד שנשכח, נחשב חיסור ואין להחסיר יותר מ 3 פעמים. חשוב לנו לשמור על כללים אלה ונשמח לעזרתכם לטובת העניין.
 • מעדכנים את הורי ו', שבהתרגשות רבה קיבלו היום הילדים את שמות החניכים הצעירים מא'. ילדי ו' המדהימים התחלקו לבד ביניהם לזוגות וחלקם רצו לחנוך לבד, רואה בזה יכולת וביצוע מצויין - כל הכבוד לילדים! הילדים/ות יפגשו מדי שבוע ביום ראשון בשעה ראשונה עם חניכיהם/ חניכותיהם במהלך המחצית הראשונה. חשוב לתמוך בהם/ן, לייעץ ולחשוב יחד על פעילויות. דיברנו על כמה כללים שחשוב לשמור עליהם: לא מכינים/ות דברים שקשורים לאוכל, לא קונים/ות דברים לפעילויות ולא מתנות. 
  לכל שאלה או התלבטות לא להסס לפנות אלי (אלכס). תודה על שיתוף הפעולה!
 • הדובדבן שבקצפת- סרטון משובב נפש עם תמונות מהטיול השנתי. היה טיול נפלא, התרשמנו מאוד מהילדים/ות שהתמודדו באופן מעורר התפעלות עם געגועים, פחדים ונדלים :). הזדמנות נהדרת להודות להורים: עינת אלטמן, רפי ויטיס, שיר אידלסון, ינון אלישע, אור וידל ונילי טגליכט. 
כמו תמיד, מזמינות/ים לפנות אלי בכל שאלה ועניין. 

צוות בית ה'-ו'- 

אלכס, שרון, גל, חן, ליזה, עינב ונגה

 
8/10/18

הורים יקרים!

שלום לכולם וברכות!!!

נצא לטיול ביום רביעי הקרוב ונחזור ביום חמישי 10-11/10/2018.

שעת היציאה ביום רביעי ב 6:45, נא לא לאחר, נצא מחניון הכורכר ולא מבית הספר.

 אנא הקפידו על שעת ההגעה ועל כך שאתם עוזרים לילדים להתארגן על הציוד בדיוק ובתשומת לב.

ממליצים גם לשוחח איתם על חששות אם יש ולעודד אותם וכמובן לשתף אותנו אם נראה לכם שצריך.

ניסע בשני אוטובוסים, אחד לכיתה ה' והשני לכיתה ו'. השינה תהיה ב"דרך העץ" בשדמות דבורה, באוהלים גדולים (חאן). 

אנו נהייה 5 נשות/ אנשי צוות, 4 הורים מלווים במהלך היום ועוד שניים שמצטרפים בערב ו3 מדריכים, מלא עיניים שרואים את הילדים

ודואגים להם!

מצורף שוב  האישור טיול עם רשימת ציוד והמסלולים. מחר תעלה מצגת לקראת הטיול לאתר בית הספר ויהיה ניתן לצפות בה תחת הלשונית של בית ה'-ו'. 

ועכשיו...קצת נחת!

סרטון ראשון , טעימה קטנה ממה שקרה בזמן הארון...הכינו ממחטות

כל טוב!

צוות ה-ו

 3/10/18

שלום וחזרה לשגרה נעימה לכולנו,

חוזרות וחוזרים מחר לשגרה ארוכה ומבורכת עד חנוכה (להוציא את יום הבחירות למועצות המקומיות ב-30.10).

כמה נקודות חשובות:

מערכת

מחר תתפרסם המערכת עם מספר שינויים שקרו בעקבות ההערות שהתקבלו.

אנו מודעים היטב למצב של בחירה שלעיתים נראית בלתי אפשרית. זהו חלק מהרעיון של בית הספר הדמוקרטי, הטומן בחובו בחירות, ויתורים ולא פעם חוסר שביעות רצון.

בבניית המערכת ישנם אילוצים מורכבים, הקשורים למשרות נשות הצוות, ימים חופשיים, מערכות הבתים כולן, וגורמים נוספים.

הלמידה, כפי שאנחנו רואים אותה, מתרחשת בכל הזדמנות, שעה או מרחב ולא מוגבלת לקורסים המשובצים במערכת. אנו מזמינים ומזמינות אתכן/ם לשבת עם הילדים/ות על המערכת ולבחון שוב את מרחבי הלמידה ולחדד את עניין הבחירה.

כזכור, במחצית תהיה הזדמנות לפתוח מחדש את המערכת ולהתאים אותה בהתאם לשינויים שחלו בה וגם כמובן בילדים והילדות.

חונכות אישית

ביום ראשון הבא, 14/10 – נודיע לילדים מיהו/י החונך/ת שלהם/ן. ליאת לוינסון אחראית על השיבוץ יחד עם יובל ושירה. אנו צופים כבכל שנה כל מני תגובות מצד הילדים, אלה השמחות ואלה הפחות...הכל בסדר, אנחנו כאן לעזור, לגשר וגם לשמוח יחד. במידה שהילד/ה לא מרוצה מהשיבוץ, אנא ידעו אותנו ונבחן את הדרך המתאימה ביותר להמשיך.

טיול שנתי

טיול שנתי הבא עלינו לטובה, יקרה בתאריכים 10-11.10, ימי רביעי וחמישי. נשלח מייל נפרד ומפורט רק בנושא זה, בינתיים נבקש להחזיר את אישורי הטיול עד יום חמישי 4/10. לצערנו השנה לא נקבל אישורים מאולתרים בעקבות הוראות משרד החינוך ומנהלת הטיולים. יתקבלו רק אישורים כפי שמצורפים במייל זה– זהו נוסח רשמי ואחיד אשר אנו נדרשים לעמוד בו. כמו כן נקיים שני מפגשי חובה בנושא הטיול. ילדים/ות שיהיו בבית הספר באותו יום ולא יכנסו לשני המפגשים מסיבה לא מוצדקת, לא יוכלו לצאת לטיול. המפגש הראשון יתקיים ביום רביעי ה 3/10 (מחר), בשעה אחרונה בחדר אלון. המפגש השני יתקיים ביום שלישי ה9/10, בשעה רביעית ביורט.

פעילות גיבוש

ביום חמישי הקרוב בשעות 2-3 תתקיים פעילות של אבירי השולחן העגול. לא יהיו שיעורים במקביל.

בברכה, 

אלכס, שרון וצוות בית ה'-ו'15/9/18

להורי בית ה-ו, שלום רב!

חג שמח!

צום קל!

רק טוב!!!

הנה, אנחנו כשבועיים מתחילת השנה וכבר יש מלא דברים על הפרק.

השנה נפתחה בסה"כ בנחת ובאוירה נעימה בבית, במועדון, בקורסים ובכלל. עברנו פעילות ראש השנה מקסימה בה לקחו חלק רוב ילדי וילדות הבית. מצורפות תמונות בהמשך.

מערכת – הילדים מטבע הדברים נמצאים בעיצומן של טעימות ותהליכי גיבוש המערכת. להזכירכם, בחלק ניכר מהקורסים ישנה אפשרות לפרוש במחצית השנה. אנו מודעים למורכבויות שונות שהרכבת המערכת מייצרת, יש התנגשויות של קורסים, התנגשויות של עקרונות, רצונות, חלומות וכו'... תופעות אלה טבעיות ובריאות אשר מזמנות העמקה והתעסקות אינטנסיבית בעניין הבחירה, דבר שיש לעודדו ולראות בו יתרון (בעיניי). עם זאת ישנן בעיות של תזמון קורסים ושינויים אשר יש לקיימם, עליהם אנו עובדים במרץ. לתשומת לבכם תהליך הטעימות מסתיים ב 4/10 והמערכת מתקבעת.

חונכות - ביום ראשון הקרוב ה16/9 אנו נחלק לכל ילדי הבית פתקי בחירת החונך/ ת. לבחירת החונך חשיבות גדולה והעניין משפיע רבות על חווית הילד/ה שלכם במהלך השנה וכמובן גם על החוויה שלכם. לכן, רצוי להקדיש זמן, מחשבה, שיחה על מהות עניין החונכות ורק לאחר מכן לבחור 4 אנשי צוות המבוקשים כך שאיש/ת צוות המוקפים בעיגול הם המבוקשים ביותר ע"י הילד/ה. פתקים אשר בהם לא יהיו רשומים 4 אנשי צוות, יוחזרו ויעכבו את תהליך בחירת החונך/ת. יש להחזיר את הפתק ביום חמישי ה 20/9 (אחרי כיפור).

ימי הולדת - ביום ראשון הקרוב 16/9, נחגוג לילידי  אוגוסט - ספטמבר הקיציים ואוהבי הים! במייל הקודם ישנם כל הפרטים. אם יש עוד שאלות, אנחנו כאן. מזל טוב!

יום שישי- שני ימי שישי מאחורינו ובהם נרשמה נוכחות סבירה של ילדי וילדות הבית. ישנם קורסים נפלאים, חיות עם אשרת, ילדי הפלא המוכר והאהוב, גרפיטי, דרמה. קורס מצוין בדיוק עבור שכבת הגיל של בית ה'-ו', הוא קורס משא ומתן עם אורי ויטנר. נרשמה התלהבות גדולה מצד 13 הילדים והילדות שהיו שם בשישי האחרון, אנא עודדו את הילדים להגיע. להזכירכם, קורס טדא"ם יתחיל אחרי החגים.

ועדות המועדון – השנה לילדים תהייה הזדמנות להשפיע יותר על פני המועדון, על חוקיו, על הטיולים, פעילויות, טקסים, ימי שיא בנושאים שונים ומגוון עניינים שיעלו מהם. לשם כך אנו מקימים ועדות בית אשר יפגשו אחת לשבוע על מנת לדון, להחליט ולבצע. מפגש זה יתקיים בימי ראשון בשעה אחרונה.

נושאים חברתיים – כל ילד וילדה עושים דרכם גם בתחום זה, חברויות חדשות, ישנות, ישנות – חדשות...יש תכונה רבה בעניין זה גם בכיתה ה' וגם ב-ו', דבר טבעי ובריא. כמובן שלעיתים הדברים מסתבכים והילדים צריכים עזרה – אז אנחנו כאן, לכל דבר ועניין. נשמח לשמוע גם מכם על כל דבר שנראה לכם חשוב וקרה מחוץ לבית הספר. עוד בהיבט החברתי, כאמור אנו מקיימים שיחות בנות לבנות ה' ו-ו' בנפרד עם שרון. שיחת בנים לכיתה ו' יתחילו אחרי סוכות.

הצהרות בריאות – מצורפת שוב למי שעוד לא מילא...

 

טיול שנתי תאריכי הטיול הינם 10-11/10.

הטיול הינו הזדמנות מצוינת לילדים ולצוות להכיר טוב יותר, להיפגש במקום נטרלי, בלי עכבות...

השנה נטייל באזור הגליל התחתון והגלבוע בשני מסלולים מקסימים:

1. נחל עמוד תחתון עד עין נון  נחל עמוד עד עין נון

2. נחל צביה עד עין מודע  נחל צביה - עין מודע

נלון ב שדמות דבורה

לו"ז מפורט ישלח בהמשך, בנתיים נא לחתום על האישור המצורף ולהחזיר עד ה3/10! מזכירים שבסמוך לטיול נקיים מספר מפגשי הכנה והם יהיו חובה. מי שלא ישתתף במפגשים לא יוכל לצאת לטיול.

 

זהו להפעם...

מצרפים קצת תמונות להתרשמות. 

ניפגש בשמחות!

 
3/9/18

הורים יקרים ,קחו נשימה - התחלנו!

עד כה עברו עלינו יומיים טובים ובעיקר הרגשנו שהילדים שמחים לחזור ואלה שהצטרפו עושים הכל על מנת להרגיש שייכים, כי כדאי! כיף פה!!!

עכשיו קצת תכלס:

1. יום יער - השבוע נצא בפעם ראשונה ליום יער בחורשת הדסים. זה יקרה ביום רביעי בשעות ראשונה-שלישית. יוכלו לצאת ילדים שיש להם אישור יציאה בלבד! כרגע, נבקש לאשר במייל חוזר, עד שנפיק אישור קבוע לילדים שיבחרו להיות בקורס. כמו כן- רשימת ציוד חובה: ליטר וחצי מים, כובע, נעליים סגורות, כוס רב פעמית, אוכל (בנוסף למה שאתם שולחים באופן קבוע, היער מרעיב), תיק נוח - ללא הציוד הנ"ל לא תתאפשר היציאה. אנחנו נדבר על כך עם הילדים מחר, אבל נשמח לעזרתכם.

עדיין בענייני יער, על מנת לאפשר לילדים להתנסות באמת, לא יתקיים שיעור DIY ביום רביעי באופן חד פעמי וכן שיעור קומיקס לה-ו, יתקיים בשעה רביעית בלבד, כל זאת רק השבוע ובשבוע הבא - לפי המערכת.

2. ימי הולדת- ילידי אוגוסט -ספטמבר
ביום ראשון 16.9 נחגוג בבית ה׳ ו׳ יום הולדת לילידי אוגוסט וספטמבר. כל שכבת גיל תחגוג בנפרד.
בשכבה ה׳ חוגגות וחוגגים: אמילי דנון, שירה דרך, דר כהנוביץ׳, סער רוסמן ועדן שור.
בשכבה ו׳ חוגגות וחוגגים: נדב אלפרט, עלמה בן זקן, גלי יהב, זואי פטר בישא, תהל פרידמן, אביב קיש וטלי שורץ.
על הילדים החוגגים להכין פעילות קצרה לשכבה (כ-20 דק׳) ולהתארגן על הכיבוד הבא: *(לכל שכבת גיל בנפרד)*
50 קאפקייקס
2 צלחות פירות גדולות
2 שקיות בייגלה גדולות
מפיות
אנא הביאו את הדברים בבוקר החגיגה למועדון.
יום הולדת שמח!!! במידה שיש ילדים עם רגישויות למזון- אנא כתבו על כך לעינב (einavten@gmail.com).

3. מצורפת הצהרת בריאות, כל מי שלא מילא - שיהיה בריא, ימלא וישלח עם הילד אלינו!

4. אומנות או נמות- בהתאם לבחירת המערכת משנה שעברה המערכת שלנו דלה בשיעורי אומנות. למרות זאת, ענת בדר תלתה במועדון שעות בהן מוזמנים ילדי הבית לבוא ולעבוד בסדנת האומנות.

5. מערכת- אנחנו מקבלים את הריג'קטים שלכם ומעבירים אותם באופן מרוכז לנעה רוזנפלדר, אחראית מערכת. אם אכן יעשו שינויים, קרוב לודאי שהם יקרו אחרי ראש השנה.

6. ​שיעור טאדם - ​שיתקיים בימי שישי, יתחיל רק אחרי אוקטובר.תודה רבה ,נמשיך לעדכן!!!

פה בשבילכם,

אלכס ושרון