מה קורה בבית א' - ב'
16/6/18
שלום הורים יקרים,

בשבועות האחרונים ניכרים הסימנים של סוף-שנה אצלנו בבית א-ב. החום הגובר בחוץ ותחושת ה"או-טו-טו מסיימים" משפיעים על כולם. הילדים קצת תוססים יותר, הצוות קצת עייף יותר (ולא עלינו, תופס מחלות גם), ובמקביל לאלו יש הצטברות מוגברת של אירועי סיום, ימי שיא, ימי אירוח, פרלמנטים ארוכים ועוד. האחרונים הובילו מדי פעם לביטולים של שיעורים ופעילויות מהמערכת הרגילה בשכיחות גבוהה יותר מאשר בתקופות אחרות שהכרנו השנה.
עקב פניה של הורים בעניין זה, אני רוצה לעדכן אתכם כעת במידת האפשר על הצפוי בשבועיים שנותרו מבחינת שינויים בלו"ז הרגיל. קחו בחשבון, שבנוסף יכולים לצוץ בלת"מים והחלטות קצרות טווח שלא אספיק לעדכן בהם את כולם בפורום הזה.

חשוב שתדעו שאנחנו מחויבים להמשך השגרה וקיום שיעורים כל עוד אלו לא מתנגשים עם עקרונות וערכים אחרים של ביה"ס שמקבלים עדיפות (דוגמת הפרלמנט) וכל עוד ניתן מבחינה אנושית וטכנית (למשל המורה לא חולה באופן פתאומי שלא מאפשר למצוא החלפה).

הנה האירועים הידועים והמתוכננים:
יום ה', 21/6 יום סבתותים בשעות 4-6, שיעורים ומפגשים אחרים לא יתקיימו. בתחילת יום זה יש פרלמנט שצפוי להתארך (לדעתי פחות מזה שהיה ביום ה' האחרון, אך בכל מקרה הפרלמנט מקבל עדיפות. אל תתפסו אותי במילה, אבל להערכתי הדיון יגלוש לשעה 2 ולא מעבר). אגב, נשמח לעודד את הילדים להגיע ולהשתתף בפרלמנט. מה שיוחלט שם ישפיע עליהם בשנה/ים הבאה/ות.
יום א', 24/6 יום שיא של תלמידי מקרא שכל א-ב (יתכן שכל החט"צ) מוזמנים להשתתף בו, החל משעה 2 ועד שיורגש מיצוי. יתכן שזה יוביל לביטול השיעורים. נפעיל שיקול דעת לפי המצב - לא נקיים שיעור עם 2 ילדים, ולא נבטל אם המורה פנוי ורוב הילדים יעדיפו את השיעור על הפעילות. יתכן שאדע יותר קרוב יותר לאירוע.
יום ה' 28/6 - היום האחרון לשנת הלימודים. אין שיעורים, אלא מתקיימות פעילויות חלופיות של סיכום, פרידה, נקיון.

בנוסף, צפויות חזרות למסיבת הסיום (שמתקיימת ב-28/6 אחה"צ) - לקבוצה שמשתתפת. אלה נקבעות בהתראה קצרה (יום לפני או בתחילת אותו היום) עקב קשיים בתאום מראש. שיעור מתבטל רק אם המורה חייבת להיות בחזרה ולא מוצאים זמן חלופי לקיום החזרה.

זוכרים שנפגשים מחר ומחרתיים עם החונכים של ילדיכם לסיכום השנה? אני מקווה שכולכם תיאמתם מפגש כזה.

מפגש טוב, שבוע טוב, שבועיים טובים, וסיום מוצלח לשנת הלימודים!
ליאל וצוות א-ב
8/6/18:
הורים יקרים,

לכבוד שבוע הספר, אתי הציעה שנקיים בכל יום בשבוע הקרוב שעת סיפור עם ספרים שילדיכם אוהבים.
אתם מוזמנים לשלוח עם הילדים ספר מהבית שהם אוהבים, שנקרא יחד עם ילדי חט"צ שירצו לשמוע, ואז יוחזר לכם.
גל יארגן גם הקראת עמיתים (בשעת למידת עמיתים), וילדים שירצו לכתוב ספרון ביכורים, נעזור להם בכך.

שבת שלום ושבוע ספר שמח לכולם!
ליאל וצוות א-ב

נ.ב. אל תשכחו לתאם מפגש הורה-חונך-ילד (17-18/6), וגם לחזור אלינו בעניין יום סבים/סבתות (21/6). להתראות4/6/18:
שלום הורים יקרים,

סוף השנה מתקרב ואיתו מגיע מבצע סבתא/סבא!

רישמו ביומנים את התאריך-----> 21/6/18

אנו מתרגשים להזמין את הסבים והסבתות של ילדיכם להגיע לבית הספר ולהעביר סדנאות/שעורים בני שעה עד שעתיים בכל נושא שיחפצו. אנחנו משוכנעים כי לסבים ולסבתות של הילדות והילדים יש המון ידע ועניין שיוכלו לחלוק עם הילדים ואיתנו וכבר מצפים בקוצר רוח לפגוש אותם :-)

שימו לב :
אנו מוגבלים בזמן ליום לימודים אחד בין השעה השניה לשישית כך שיש מקום ל15 סדנאות בסך הכל. אז מהרו והרשמו ושימרו את המקום לסבתות/ים שלכם!

*את המערכת הסופית ליום זה נקבע ונפרסם בהמשך על פי כמות הנרשמים ואילוצי המערכת שלנו*


משפחות שהסבים/הסבתות שלהן מעוניינים להעביר סדנה מתבקשים לענות במייל חוזר למייל זה עם הפרטים הבאים:

שם הילד/ה

שם הסבא/סבתא

נושא הסדנה/שיעור:

זמן נדרש ( שעה עד שעתיים):

ציוד נדרש: ( מקרן/מחשב/ טושים ללוח/ דפים/עפרונות/ צבעים וכו'):

מיקום מועדף (כתה/ מגרש/חצר וכו'):


אז קדימה, העבירו את ההודעה לסבים והסבתות
ואל תשכחו להתחיל הכי מהר שלכם ולאט לאט להגביר :-)

מצפים ומתרגשים

צוות א-ב8/5/18

שלום הורים יקרים,

בית א-ב מתכנן לצאת ביום ג' הבא, 15/5 לחורשה הסמוכה לשמורת הדסים בשעה השלישית ועד לחמישית של יום הלימודים.
המכתב המצורף מסביר את הרקע ואת מטרות הפעילות.

החזירו בבקשה את האישור שבתחתית המכתב - מודפס/סרוק למייל/מועתק בכתב-יד + חתימה, לצוות א-ב השבוע עד יום ו'.

בזמן הפעילות לא יתקיימו שיעורים רגילים של א'-ב'.
ילד/ה ללא אישור או ללא הציוד הנדרש ביום הפעילות י/תשאר בבית א-ב. 
לדעתנו, מדובר בהזדמנות לפעילות חווייתית עבור הילדים והכנה טובה עבורם ועבורנו לעתיד לבוא בשנת הלימודים הבאה.

תודה והמשך שבוע נפלא,
ליאל וצוות א-ב

טופס אישור הורים ליציאה לחורשה                                                                       7/5/2018

להורים שלום,

ביום ג' 15/5/2018 ילדי א-ב יצאו רגלית מכפר הנוער לחורשה הסמוכה לשמורת הדסים במסגרת פעילויות הכרות לקראת הכנסה של "יום יער" לתכנית הלימודים בשנה הבאה.

כפי שפורסם בהצעת הפרלמנט לאחרונה, בית א-ב (וכמו כן, ג-ו בנפרד מאיתנו) מתכננים להציע "יום יער" במערכת השבועית של תשע"ט. מדובר על 3 שעות לימוד רצופות שבהן הולכים רגלית לחורשה (כרבע שעה הליכה), שוהים בה בפעילות חופשית של הילדים, תוך תווך ושמירה על גבולות (בכל המובנים) ע"י אנשי הצוות המלווים, וחוזרים רגלית לביה"ס.

מטרות יום היער הן לספק מרחב לילדים בטבע, ובנפרד מביה"ס עם הסחות הדעת וקיטועי הרצף שבו לפתח, לאורך הזמן, כלים ומיומנויות של תקשורת והתנהלות חברתית, מודעות עצמית ומודעות לסביבה. הפעם נצא לטעום מעט מהחוויה כמעין פיילוט עבור הילדים ועבור הצוות. אשמח לספק פרטים נוספים למי שזקוק לכך.

הפעילות ב-15/5 תתקיים בשעות 3-5 (10:30 עד 13:05), ויתקיימו לימודים כרגיל בשעות האחרות. אשת צוות תישאר בבית א-ב עם ילדים שלא יצאו אתנו ליער.

לדעתנו, הפעילות חשובה ומתאימה לכל הילדים. יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לכך שהיא כוללת הליכה ביום שעלול להיות חם, ושיש אפשרות של מפגש עם קוצים או עשבים דוקרים ושאר מציאוֹת של סביבה טבעית. ניקח איתנו מחצלת, שתשמש למנוחה במקום נייטרלי ומוצל לכל ילד שזקוק לכך במהלך הפעילות, וכמובן ערכת ע"ר וטלפונים.

שימו לב על מנת שילדכם יצא, עליו להיות מצויד כפי שמפורט להלן.

ציוד חובה ללא פריטים אלו ילדכם ישאר בבית א-ב:

 1. נעליים סגורות
 2. מכנסיים ארוכים
 3. כובע
 4. תיק קטן ונוח
 5. מים
 6. אוכל בריא, מזין ומספק ללא חטיפים או ממתקים
 7. לא תותר יציאה עם משחקים ואביזרים נוספים מהבית. הרעיון הוא שימוש במה שהטבע מזמן.

 

הריני לאשר שקראתי ואני מסכים

לבני/בתי _________________ (שם הילד/ה) לצאת לפעילויות הכרות של "יום יער" של בית א-ב בחורשה הסמוכה לשמורת הדסים בשנת תשע"ח החל מתאריך 15/5/2018.

הערות בריאותיות (במידה ויש): ______________________________

חתימת ההורים: _______________________________

6.5.18
הי הורים יקרים,
מחר, יום ב', מתקיים פרלמנט על תכניות הלימודים לשנה הבאה.
הפרלמנט יתכנס ב-8:45, וכל חטיבה/בית יציג את הצעתו לחלוקת שעות לתשע"ט. לאחר הדיון על ההצעה, תיערך הצבעה - ואז יעברו לעסוק בחטיבה/בית הבא בתור. מתחילים בחטיבה הצעירה (גן,א,ב) ועולים עם הגיל.
משך הפרלמנט כולו והעיסוק בכל בית קשה לצפייה מראש ותלוי בכמות האנשים שיבקשו להתבטא בדיונים. הערכה מושכלת מדברת על כשעתיים לכל התהליך (כלומר עד 11 בערך). במקביל לפרלמנט, נעסיק במרחבי הבית את ילדי א-ב שיבחרו לא להשתתף.

חלק ב' של הפרלמנט יתקיים ביום שישי הקרוב החל מהשעה 9:00, באותה המתכונת, לטובת חברי קהילה שמתקשים להגיע מחר ורוצים בכל זאת להיות מעורבים בהחלטות. אתם מוזמנים להגיע לאחד משני מפגשי הפרלמנט השבוע ולהשפיע.

ובהזדמנות זו, תזכורת לשלוח עם תלמידי אנגלית תחפושת למחר להצגות שיהיו בשעה האחרונה.

להתראות,
ליאל וצוות א-ב


15/4/18:
שלום הורים יקרים,

מחר יום ב' נחגוג מבעוד מועד בבית א-ב ובביה"ס את יום העצמאות ה-70 למדינה.
תכנית היום כוללת פעילות יצירה, הכנה משותפת של מזון (סלט ירקות וטחינה), אכילת מנה של פלאפל בפיתה, ובשעתיים האחרונות תחנות בחט"צ ובכלל בית הספר, בהפעלת אנשי צוות. אין צורך להתארגן במיוחד. עדיין חשוב לשלוח איתם אוכל. אולי טיפה פחות לאלו שלא מגיעים למצבי רעב ביומיום. לא יתקיימו שיעורים רגילים אחרי שעת הוועדות.

יום ג' - לימודים כרגיל.

ביום ד', יום הזכרון, נקיים פעילות רלוונטית ליום זה בבית א-ב בשעה השנייה. לאחר מכן, נאפשר לכל ילד/ה לבחור אם להגיע לטקס או לא. הטקס מתקיים ב-11:00, ובמקביל תתקיים פעילות שקטה במרחב החט"צ עם אנשי צוות למי שלא מגיע לטקס. הגעה לביה"ס בחולצה לבנה וכובע (צפוי להיות חם). היום מסתיים בשעה 12:00. 

ובקשה לסיום. שמעתי לאחרונה על מקרים שעלו טענות/בקשות/ביקורת וכו' אצל הורים, אך אלה לא תוקשרו איתי או עם הצוות, אלא הופנו למקומות אחרים. רציתי שתדעו משהו. כמו הילדים שלכם, אני מגיע לבית ספר מתוך כוונה ללמוד. אני עושה כמיטב יכולתי להבין ולפעול במסגרת תפקידי, וכך גם כל אנשי הצוות האחרים המסורים. אני טועה, והרבה. חשוב לי ללמוד מהטעויות (וגם מההצלחות), ולהשתפר. אני מבקש מכם להיות איתי בקשר, בפרט על אותם דברים שכואבים, מרגיזים או מטרידים אתכם. נדבר, נחשוב, נתייעץ, ואולי - בלי נדר - אפשר לשנות דברים. מזמין אתכם לתקשורת פתוחה מתוך רצון משותף להיטיב לילדים שלכם. ווטסאפ, מייל, טלפון, מפגש - הכל הולך.
אפרופו תקשורת - עוד מקום שמזמין שיח בונה לשיפור הוא ערב הלמידה המתוכנן להורי חט"צ, שאליו תקבלו הזמנה נפרדת מנעמה או רינת.

תודה, שבוע טוב ומועדים משמעותיים וטובים,
ליאל וצוות א-ב20/3/18
שלום הורים יקרים,

היום התחלנו בניקיונות הפסח בבית א-ב "על בסיס זמן פנוי" עם מעט הציוד וחומרי הניקוי שהיו זמינים - שכמה מכם שלחתם (תודה על כך).
ההתקדמות היתה דלה, כך שמחר בשעה הראשונה כל ילדי א-ב, יחד עם הצוות, נתפנה מעיסוקינו הרגילים לניקוי יסודי של המרחבים שלנו בפנים ובחוץ. בבקשה שילחו עם ילדכם ציוד שיעזור בכך - מטלית, כלי עם מעט סבון ניקוי, סקוצ'. תודה רבה מראש!
בשעתיים האחרונות צוות החט"צ יקיים פעילות של "יציאת מצרים" לכלל ילדי החטיבה.

בהזדמנות זו רציתי לעדכן על כך, שלאור ריבוי המקרים לאחרונה של אלימות, הצקות, ופגיעות אחרות, והעובדה שילדים רבים במקרים רבים לא מערבים את הצוות כאשר הם חווים או עדים לדברים כאלו - צוות החט"צ כינס הבוקר את כל ילדי החטיבה לשיחה משותפת של שעה וחצי בנושאים אלו. עיקר השיחה היה שיתוף של הילדים על תחושותיהם ועל מקרים שחוו (ללא שמות), ועידוד שלנו שיפנו לצוות כאשר קורה משהו. אנחנו מקווים שהשיחה תהדהד גם לאחר חופשת הפסח, ותתרום לשיפור האווירה ותחושת הביטחון של הילדים. נמשיך לפעול לצורך כך גם אחרי שנחצה את החופשה. 

חג חרות שמח לכם ולכל משפחותיכם!
ליאל וצוות א-בטיול שנתי של בית א-ב – רמות מנשה: ג'וערה- נחל השופט3/2/18:
שבוע טוב לכולם,

השבוע קיימנו מפגשי אמצע שנה אתכם וגם חגגנו ט"ו בשבט עם שלל פעילויות וטקס מרשים עליו עבדו רבים מהילדים בתקופה האחרונה בהובלת צוות הגן ולימור. קישור לסרטון התקופתי בסוף ההודעה.

חיסון: בתאריך 12/2/18, יום שני, יתקיים חיסון שגרתי לילדי כתה א' בלבד (מצ"ב דף מידע להורים, אנא עיינו בו). במידה ואתם מעוניינים במתן חיסון לבנכם\בתכם, עליכם למסור את פנקסי החיסונים ואישור חיסונים בכתב ידכם (אפשר לחתום על דף המידע המצורף או לנסח אישור על דף חלק) עד לתאריך 5/2/18.
בהנחיית אחות ביה"ס, לא יתקבלו אישורים במייל.

השבוע מסתיימת ספירת הציפורים הארצית של ציפורי בר בחצר הבית. כולם מוזמנים להשתתף בחצרות בתיהם, ואצלנו נעשה זאת במסגרת שיעור שוטטות מחר בבוקר. אם הספקתם להגיע להודעה הזו, ויש לכם בבית משקפת פשוטה שאתם מוכנים לשלוח עם ילדכם, זה יעזור בביצוע. סליחה על ההתרעה הקצרה. פרטים נוספים על ספירת הציפורים תמצאו כאן: https://www.teva.org.il/birdscount
אגב קורס שוטטות - חלק מהילדים ממשיכים להגיע לא מצוידים. אנא הקפידו גם בחורף לשלוח כובע, תיק קטן עם מים ואוכל, וכמובן נעליים.

מחר גם פותחים רשמית את מחצית ב' בבית הספר. אם מערכת השעות של ילדכם השתנתה מאז ששלחתם לנו עותק, אנא העבירו לנו עותק מעודכן.

שבוע טוב ומלא בצלילים נעימים של ציוציהן של ציפורי בר,
ליאל20/1/18:
הי הורים יקרים,

השבוע חגגנו בחטיבה הצעירה את יום ה-100 ללימודים בשלל פעילויות של יצירה, תנועה, משחק וגם מסחר ותזונה סביב המספר והכמות מאה. חלק מהפעילויות הופעלו ע"י ילדי כיתה ו' ("האחים הבוגרים"), שהיו מקסימים. תודה רבה להורים שתרמו מאכלים נהדרים (וגם בריאים!) לדוכן מכירת המזון. הילדים קנו את המזון בשטרות ובמטבעות מדומים לאחר שפרטו את שטר ה-100 ש"ח שקיבלו לצורך כך. היה מרתק לראות את האסטרטגיות השונות שלהם לשימוש בכסף, כמו גם את הדרך היצירתית שבה עסקו בשאר הפעילויות! 

אז עברנו למאה השנייה... ובה תזכורת אחרונה לחיסונים שילדי כיתה ב' שיביאו במיידי פנקסי חיסון יקבלו ביום ה' הקרוב, 25/1. לא 100 חיסונים, רק אחד נגד 3 מחלות כמתואר בקובץ שצירפתי שוב למי שפיספס.

שבוע טוב ובריא לכולם!
ליאל וצוות א-ב8/1/18:
שלום לכל ההורים,

בהמשך להודעתי הקודמת, החודש גדוש באירועים והתרחשויות.
ראשית - הצגה מחרתיים! נצא לקראת 10:00 ונחזור לקראת 13:00, כך שהלימודים יתקיימו בשעה הראשונה והאחרונה. אמנם קיבלתי אישורים מרבים מכם (2/3 הכוס המלאה), אבל...
טרם קיבלתי אישור עבור יותר משליש מהילדים. אני חייב את אישורכם עד מחר! ילדים ללא אישור הורים חתום (ידנית) לא יוצאים (ואגב, גם לא יהיה צוות בבית א-ב). טופס אישור לדוגמה מצורף.
בנוסף, הצוות עורך מחר בשעה האחרונה פעילות מאד חשובה למניעת אלימות. ילד שיהיה בביה"ס ולא ישתתף בפעילות לא יורשה לצאת להצגה

יש לנו מועדים לחיסונים הצפויים. ילדי כיתה ב' יחוסנו ב-25/1. פרטים מלאים תמצאו בקובץ מצורף. ילדי כיתה א' יחוסנו נגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות בתאריך 12/2. כל המעוניינים בחיסון לילד(ת)ם - יש לשלוח את פנקס החיסונים עוד השבוע (עד יום ה' על הבוקר), מכיוון שהאחות מגיעה ביום ה' להכנות, והיא צריכה את הפנקסים לצורך כך. מי שהצהיר באישור הבריאות בתחילת השנה שאין לחסן את ילד(ת)ו, אינו מחויב לשלוח פנקס חיסונים.

בנימה יותר קלילה... עוד החודש:
הצגה של תלמידי אנגלית של יהודית - תזכורת שזה קורה ב-15/1 (יום ב' הבא) - ללא הורים, אך עם תחפושות מוכנות בהתאם למייל שיהודית שלחה לכם.
יום ה-100 ללימודים! חגיגה של חשבון בשעתיים הראשונות ביום ד' הבא, 17/1. הורי הועד צפויים לבקש את עזרתכם בהכנת כיבוד רלוונטי.
28-29/1 שיחות הערכה להורים + ילדים עם חונכיהם, בביה"ס לאחר שעות הלימודים. השיחות יתואמו ישירות מול החונך, אבל שמרו את התאריכים בינתיים...
1/2 טקס ט"ו בשבט בהובלת החטיבה הצעירה, לאחר הפרלמנט (9:30).

טוב, זה כבר בחודש הבא, אז נסתפק בכך לרגע זה.
סליחה על עומס ההדגשות לעיל, אבל אישורים להצגות ופנקסי חיסונים למתחסנים הם דחופים וחשובים, אז אנא התייחסותכם המיידית. תודה רבה וחודש טוב, רטוב (לא ביום ה-100) ופורה!

ליאל וצוות א-ב
2/1/12:
שלום לכל ההורים,

אני מקווה שכולם פותחים ברגל הנכונה את שנת 2018.

בבית א-ב צפוי חודש גדוש באירועים מיוחדים (יום ה-100, שיחות הערכה, טקס ט"ו בשבט) - וכבר בשבוע הבא, ב-10/1 (יום ד') יוצאים להצגה "החבר הכי טוב שלי" של תאטרון הקיבוץ, בהרצליה. אנא הדפיסו והחזירו אלי (ליד או למגירה) אישור חתום - מצורף - עוד השבוע, ולכל המאוחר עד יום א'. נדרשת חתימה ידנית, אז מייל לאישור אינו מספיק, אבל אפשר לכתוב אישור בנוסח זהה במקום להדפיס.21/12/17:
שלום הורים יקרים,
חזרנו מהחופשה לשגרת הלימודים, ונקווה שבקרוב גם לחורף, שרשמית התחיל היום.
בהמשך להודעה קודמת, ביום א', 31/12 נקיים בביה"ס חיסוני שפעת לילדי ב'. מי שמעוניין שילד(ת)ו ת/יקבל את החיסון חייב להעביר את פנקס החיסונים אלי בדחיפות. בהודעה המקורית התבקשתם לעשות זאת עד 27/12, אבל בבקשה הביאו אותם בתחילת השבוע. מי שלא מעוניינים בחיסון וטרם שלחו על כך מכתב או מייל מפורט מתבקשים לעשות זאת.
באותו בוקר (31/12) יתקיימו בדיקות גדילה לילדי כיתה א'. גם כאן, אם אתם לא מעוניינים, העבירו לי על כך בקשה מפורשת.
מכיוון שלא נספיק לחגוג לילדי דצמבר בימי הראשון שנותרו החודש, נחגוג להם ב-7/1. הודעה תצא להורי החוגגים בימים הקרובים.
אמנם בסוף ההודעה, אבל ממש לא בתחתית סולם העדיפויות - ענייני ציוד!
אני מקבל פניות מהמורים שהילדים מגיעים לביה"ס ללא ציוד לימודי כנדרש. בבקשה בדקו מה חסר והשלימו בדחיפות לפי הרשימה להלן -
1. שפה:
 • מחברת חכמה
 • תיקיה
 • קלמר מאובזר
 • חוברת עבודה
 • טושים/צבעים

2. לעשר אצבעות:

 • תיקיה לשמור דפי עבודה
 • מחברת חכמה לחשבון
 • קלמר מלא (עפרונות, מחדד, מחק, צבעים/טושים)

3. לקומיקס:

 • מחברת חלקה
 • קלמר מלא 
4. לשוטטות:
 • נעלי הליכה
 • כובע
 • תיק קטן
 • אוכל ומים
ואפרופו אוכל - מזכירים שוב לשלוח איתם כמות מספקת של אוכל ליום חורפי מלא. ילד רעב אינו מרוכז, לא לומד, עצבני וסובל. זה לרוב נכון גם לנו המבוגרים, אז בתקווה שאכלתם כבר ארוחת ערב, ולכן שרמת הריכוז הספיקה על-מנת להפנים את המסרים כאן... :)
ובאיחולים של חורף טוב ושנת 2018 מצויינת, אם או בלי חיסון שפעת (ובלי השפעת עצמה בכל מקרה) -
להתראות,
ליאל וצוות א-ב


4/12/17:
הי לכולם,
השבוע, ביום ה' (7/12) בבוקר תתקיים בביה"ס בדיקת ראייה לילדי א'.
אם אתם לא מעוניינים שבנכם/בתכם י/תיבדק, שילחו על כך הודעה לכל המאוחר עד יום ד'.

הרבה מהילדים מתלוננים על רעב - יש המסיימים את מה שהביאו מהבית כבר ב-9:30 ומתחילים להתחנן למשהו לאכול. בבקשה ודאו שאתם שולחים איתם מספיק דלק כדי להניע אותם עד סוף היום.

אני מזכיר שוב את הצורך לטפל בכינים העקשניות לטובת כל מי שבבית - חוץ ממני כנראה. בעלי השיער שעברו בדיקת ראייה מספרים שהמצב קשה ודורש את תשומת לבכם העקבית.
והגשם בוודאי ישוב - אז לא לשכוח בגדים להחלפה, כמובן :)

שבוע טוב לכולם, ואם לא נתכתב לפני - חג אורים שמח! על הבתים הפתוחים שוועד ההורים מארגן ל-12/12 כולכם בוודאי שמעתם כבר...
להתראות,
ליאל וצוות א-ב


25/11/17:
שלום לכולם,

בזמן שלא שמעתם ממני הצטברו כמה עדכונים חשובים....

עקב הביקוש הרב, ביה"ס ניאות להוסיף ליהודית עוד שעה של "שירים ומשחקים באנגלית" ביום ה'. הקבוצה תתפצל בין השעה השנייה (הקיימת) לבין השעה השלישית (החדשה). אנא בדקו יחד עם ילד(ת)כם איזו שעה מתאימה יותר עבור/ה במערכת האישית, והודיעו לנו בהתאם. אם לא תודיעו, נשבץ בעצמנו עפ"י המערכות שלהם. במערכת של א-ב יש בשעה שנייה גם אתלטיקה וכושר, ובשעה שלישית יש כישורי שפה 2 וכיף כפליים 2.

אבדות ומציאות - מצטברים אצלנו הרבה פריטים אבודים מדי שבוע. גם אם לא מורגש חסרונם בביתכם, האוסף הגדל מכביד עלינו, ויותר חשוב מכך, היינו רוצים לחנך לשמירה על ציוד ולאחריות סביבתית וצרכנית. בבקשה בואו לבקר מדי פעם במהלך השבוע ובדקו אם בין הפריטים האבודים יש בגדים או חפצים שלכם. שימו לב: מעתה, דברים שהושארו מעל שבוע בפינת האבדות ייזרקו או יימסרו בסופו של כל שבוע (יום ו' ב-12:00).

תרומת מסך - כיתת חשבון זקוקה לתרומת מסך מחשב. נשמח לעזרתכם בעניין!

כינים - מכת הכינים ממשיכה. על-מנת שהיא תיפסק לפני יציאת מצרים בפסח, בבקשה קחו את השיער של הילדים לידיים. בצעו טיפול מתואם, למשל בסופ"ש הקרוב, אם לא לפני כן.

החורף חזר - חשוב מאד לשלוח בגדים להחלפה עם הילדים. הילדים יוצאים ליהנות מחוויית הגשם והבוץ, ולא נכון לבנות על כושר האלתור שלנו במציאת פתרונות לילדים הרטובים. בהקשר זה שימו לב: ביום ב' הקרוב נקיים פעילות מיוחדת סביב הסיפור "מגפיים". גם אם יהיה יום שמשי, בבקשה שילחו בגדי החלפה.7/11/17
הי הורים יקרים,

היה לנו אתמול יום מקסים עם הילדים המדהימים שלכם ביער אילנות ובהליכה משם לביה"ס.
קבלו הצצה למה שהיה דרך הסרטון שליזה ערכה כאן
תודה ענקית להורים המלווים, לאלכס ולכל מי שטרח מאחרי הקלעים ומלפניהם כדי לאפשר יום חוויתי, מגבש ומאד כייפי למשתתפים! וגם למזג האוויר ששיתף פעולה.

אפרופו מזג האוויר - היו כבר ומקווים שגם יהיו עוד ימים רטובים. אנא שילחו בגדים להחלפה עם הילדים.

כל כך נחמד אצלנו, שגם הכינה נחמה הגיעה לביקור. בבקשה דאגו לבדוק, לטפל, לאסוף שיער וכו'.

תזכורת אחרונה - ההצגה והפעילות "יעל לומדת לשמור על גופה" ביום ג' בעוד שבוע בדיוק - בביה"ס מ-17:00 עד 18:15 בערך.
הפעילות לכל ילדי א' - ונשארו מקומות גם לילדי ב' שפספסו בשנה שעברה או זקוקים לרענון. זאת פעילות מאד חשובה בעינינו - גם לילדים וגם להורים. דאגו לבייבי-סיטר, אשרו הגעה במייל חוזר, והגיעו.

לבסוף, התרעה מוקדמת - חודש מהיום (7/12) - בדיקות ראייה בביה"ס לילדי א'. 

ובקשה אחרונה - בבקשה שילחו מראש דיווחים על היעדרויות ואיחורים ישירות לחונך האישי.

תודה ולהתראות,
ליאל וצוות א-ב29/10/17:
שלום ושבוע טוב לכולם,

אז מה היה לנו השבוע?
פגשנו אתכם בשיחות הורה-חונך-ילד (מי שלא - אל תחכו!), לכמעט כולם יש מערכות מסודרות (מי שלא - אל תחכו!) כולל השינויים בקורסי החשבון, ונראה שהמסגרת הכוללת, שתאפשר לצקת תכנים של לימוד והתפתחות להמשך השנה - מתייצבת.
מה עוד? ניקינו את הבית והחצר במסגרת יום הניקיון הבינלאומי, שיחקנו בבייבלייד, ובמשחקים נוספים, כולל במוקנקי-בר המדהים שתרמה משפחת גלמור, ילדי ב' נבחנו למיון מחוננים, וילדי א' נפגשו בשנית עם חונכיהם מכיתה ו' במסגרת "אח בוגר" (מי שלא - אל תחכו!).
אבל למה לספר לכם - תראו בעצמכם בסרטון שליזה הכינה עבורכם כאן (כן, וליזה גם חזרה אלינו!)  

ומה צופן לנו שעון החורף?

יער אילנות - ב-6/11 (יום ב') נעשה יום פעילות ביער אילנות. נשלח לכם בנפרד אישורי הורים לחתימה מהירה. התכנית בקווים כלליים: נפגשים ביער - בן השעשועים שבצד המערבי (הצד שקרוב להדסים) עד השעה 8:30 בבוקר. לאחר ארוחת בוקר נקיים פעילויות בקבוצות עד 12:00, ונחזור בהליכה לביה"ס. נוציא עדכון מפורט בסוף השבוע הבא, אבל הדברים החשובים ביותר לדעת הם:
א. הגעה עצמאית ליער ולא לביה"ס - עד 8:30
ב. הצטיידות - ביגוד הולם, כולל נעליים סגורות שמתאימות להליכה, כובע, אוכל, מים
ג. סוף היום - כרגיל (הסעות/צהרון)
ד. להגיב לטופס אישור ההורים שיגיע במהירות (ללא אישור הורים אין אפשרות להשתתף)

יעל לומדת לשמור על גופה - ב-14/11 (יום ג') 17:00-18:15 - הצגה ושיחה בביה"ס לכל ילדי א' והוריהם. בינתיים אישרו הגעתם בסך הכל 11 משפחות מתוך 34. זו פעילות מאד חשובה בעינינו. אם לא תהיה היענות, ניאלץ לבטלה. אנא אשרו הגעה במייל חוזר. ילדי ב' שפספסו בשנה שעברה ו/או מעוניינים ברענון - חזרו אלי גם, ואפתח רשימת המתנה. כרגע יש הרבה מקום....

בקשות:
 
- מי שטרם עשה זאת - נא להביא עותקים מעודכנים של המערכת השבועית (בעמוד A4) ב-3 עותקים: לילד/ה (תא/תיק), לקלסר של הצוות, לחונך האישי.
- לקורסים שלי - שוטטות: ציוד כרגיל (נעליים, כובע, תיק עם אוכל ומים), לקורס "מה קורה במעבדה?" קלסר/תיק לדפי A4

נכון הבטחתי שהודעות המייל יתקצרו? הנה זה מתחיל.
מאחל לכולנו שבוע טוב, חורף טוב ורטוב, והמשך שנה נהדרת!
ליאל וכל צוות א-ב22/10/17:
שלום להורי א-ב היקרים,

חזרנו מכל החופשות, ואנחנו על סף הכניסה המיוחלת סוף סוף לשגרת ימי לימודים. החיים זימנו לנו בכל זאת כמה שינויי מערכת שעל המרכזי שבהם תקראו בהודעה נפרדת ששלחתי לכם (חשוב!). החיים גם זימנו לכמה מאנשי הצוות ולמשפחותיהם כמה ענייני בריאות בשבועות האחרונים, והצוות וביה"ס עושים מאמץ שלא תהיה פגיעה בשגרת הלימודים עקב כך. אפרט בקצרה את הדברים החדשים שקורים ואירועים הצפויים בקרוב.

השבוע התחיל פרויקט "אח בוגר", שבו ילדי ו' חונכים ילדי א' באופן אישי (או בזוג) לשעה בימי ד' שעה ראשונה. הילדים משחקים ובונים קשרים ביניהם. מקסים לראות אותם יחד! כשליזה תשתחרר באופן מלא מענייני בריאות במשפחתה (מאחלים שבקרוב!), נבקש ממנה להכין סרטון המחשה :) הפרויקט נועד לכל ילדי א', אז מי שלא משתתפ/ת מוזמנים לפנות אלי, ואדאג, יחד עם אלכס מצוות ה-ו, לשיבוץ. ישנם גם ילדי ב' ברשימת המתנה...

קיבלתם כאמור עדכון נפרד על השינויים בקורסי החשבון עם המערכת המעודכנת. לשאלות והבהרות פנו תחילה למורות לחשבון (מייל עדיף). סליחה על הפורמטים המשוגעים בהודעה הנ"ל - כנראה תקלה של מערכת ההודעות כשמעתיקים ממסמך אחר...

עוד בענייני חשבון, לצערנו מוטי פרנסס ייעדר מספר שבועות עקב פציעה, ולכן קורס אוריגאמטריה ימתין לשובו, ונאחל לו החלמה מהירה!

לאחר שהמערכת תתייצב סופית נוסיף את שעות ה"חברותא" עליהן סיפרנו בתחילת השנה - שמטרתן לספק מסגרת להוראת עמיתים ולימוד קבוצתי קצרי טווח ויחסית ספונטניים. נודיע על כך בבוא העת.
כמו כן, אנחנו מזמינים אתכם ההורים (וסבים סבתות גם) להתנדב להעביר שיעורים ופעילויות - אם באופן מזדמן ואם לטווחים של שבועות ומעלה. ניתן להשתמש במשבצת של "למידת עמיתים" בימי א' (שעה 6) - בתאום, או לבדוק איתנו שעות אחרות במערכת שבהן ישנם ילדים פנויים להובלות :)

פגישות ביניכם לבין החונכים האישיים - יחד עם הילדים - מתקיימים מחר ומחרתיים (או בתאום אחר שקבעתם עם החונכים), להיכרות, תאום ציפיות ומעבר על המערכת של הילדים.

ביום ב' 6/11 אנחנו מתכננים יום פעילות וגיבוש ביער אילנות. התכנית עדיין בהתהוות. יתכן שנרצה להתחיל את היום ביער במקום בביה"ס, ולצעוד רק לקראת סוף היום חזרה לביה"ס - נעדכן על כך בקרוב. נשמח לעזרה של הורים כמלווים, בתחום המזון ואפשרי גם בהפעלות לילדים. פרטים נוספים בהמשך.

ביום ג' 14/11 אחה"צ בשעות 17:00 - 18:15 נקיים בבית הספר פעילות חשובה לילדי א' עם הוריהם: "הגוף שלי הוא רק שלי" מדובר על הצגה שמלווה בשיח עם הילדים וכן שיחה עם ההורים, בהנחייתה וביצועה של יעל פדר (תאטרון "החברים של יעל" בגוגל). זאת פעילות מאד חשובה, שנועדה ללמד את הילדים לשמור על גופם הפרטי. נא לרשום ביומנים, ולאשר הגעה אלי במייל/ווטסאפ/סמס. מספר המקומות מוגבל, כך שאם לא תהיה נוכחות מלאה של כיתה א', אפתח אפשרות שיצטרפו ילדי ב' שפספסו בשנה שעברה (או רוצים רענון).

במיניפרלמנט האחרון התקבלה הצעתם של תומר ויאיר לקיים יום לימודים מיוחד של סבים וסבתות (של כלל החטיבה הצעירה), שיבואו ללמד את הילדים ולהעביר להם פעילויות לבחירתם. אתם מוזמנים לגייס את הוריכם לרעיון. תאריך ופרטים נוספים יישלחו בקרוב.

איחולי בריאות טובה לכל הקהילה ולכל היקרים לנו - החלמה למי שזקוקים כעת, ושמירה על הקיים למי שלא. 

שבוע טוב,
ליאל בשם כל צוות בית א-ב28/9/17
שלום הורים יקרים,

ראשית, תודה ענקית מכל צוות א-ב על המתנות המושקעות והאישיות שקיבלנו לחגים דרך ועד ההורים. היה מאד נעים וטעים!

אם תהיתם מה קורה בבית א-ב לאחרונה, הסרטון החדש של ליזה נותן תמונה חלקית בקישור הזה.

מקבץ עדכונים חשובים מאד - נא לקרא עד הסוף, תודה!:

1. מערכות - לחלק מהילדים אין מערכת שבועית מסודרת, ויש גם כמה מערכות שגויות, שאינן תואמות את המציאות. חשוב מאד לדאוג לכך שלילדים יהיו מערכות עדכניות, נכונות ושמתאימות לרצונותיהם. אתם יכולים להיעזר בסיליבוסטר, אבל עקב אי-דיוקים שהתגלו, אין לסמוך עליו, אלא יש לבדוק הכל מול המערכת הרשמית כאן (או באתר בית הספר תחת "בתים").
אני מזכיר את אוסף הסמלילים שאפשר להיעזר בהם ע"מ להקל על הילדים לקרוא את המערכות - כאן, ואנא העבירו לצוות עותק של המערכת המעודכנת, אם טרם עשיתם זאת.

אני רוצה להזכיר, שביה"ס דוגל בבחירה של הילדים. אין חוק שילד בן 6 חייב ללמוד קרוא וכתוב או חיבור וחיסור של מספרים עד 10 (כדוגמאות). אם הילד/ה לא מוכן/ה עדיין, עדיף לאפשר לו/ה את הזמן להבשיל ולא לכפות עליו/ה, וכך ליצור אנטי לכניסה לשיעורים. אמנם מחד, השיעורים התחילו, והילדים בהם מתחילים להתקדם בחומר, אבל מאידך, מוטב לדעתנו לטפל במחירים של השלמה או דחייה של רכישת שפה וחשבון (ויש פתרונות) מאשר להתמודד עם מחירי הכפייה ותוצאותיה, מה גם שאנו לא נוכל לאכוף כפייה כזאת. אי-כניסה לשיעורים יכולה גם לנבוע מכך שכל החברים רשומים לקבוצה האחרת באותו מקצוע. כדאי לבדוק. 

2. קורסים -
אפרופו שפה וחשבון - על הילדים להגיע בעקביות לקבוצה של המורה שאותה הם בחרו. אלו שלא הגיעו בהתמדה לשיעורים עד כה, ורוצים להצטרף כעת, צריכים להצטרף לקבוצות של דקלה (הן שפה והן חשבון), מכיוון שהקבוצות של מורן ושל ליזה מלאות. שימו לב שכישורי שפה 1 של דקלה נלמד בכיתת כוורת (יש טעויות בחלק מהמערכות כאמור).

מרכז אמנות זה לעבודה חופשית לגמרי, ללא הנחייה צמודה. זה לא מתאים לרוב ילדי א-ב.
שיעורי אמנות של ענת הם שעתיים ברצף. חייבים להיות בשעה הראשונה כדי להיות בשנייה (ואין חובה להישאר עד הסוף).
יוגה באנגלית יש שתי אפשרויות אבל צריך לבחור שעה אחת ולא את שתיהן, ועדיף את השעה השנייה כי הראשונה מלאה מאד.

ציוד: נעליים וכובע לשוטטות (+תיק עם מים ואוכל), נעליים סגורות לספורט וכדורגל. ילדים בלי הציוד הנדרש "זוכים" בעוד שעות חופשיות :)

3. בדיקת שמיעה בביה"ס לילדי א' תתקיים ביום ב' הקרוב, 2/10, בשעות 8:30-10:30.

4. פינת אבדות ומציאות מלאה בהמון ציוד מהבתים שלכם. אנו עומדים לזרוק את הדברים הרבים שהצטברו שם, וחבל. אם תסמנו את הציוד שהילדים מביאים ותעברו על מדף האבדות, ניתן למנוע את הבזבוז המיותר הזה בעתיד.

5. הכוונה היא להודיע לילדים ביום ב' הקרוב על שיבוץ החונכים האישיים. קחו בחשבון אפשרות של אכזבה אם לא שובצה החונכת המועדפת. מניסיוננו, לאחר תקופת היכרות, גם מי שנראתה פחות נחמדה/כייפית/חמה... בדרך כלל מתבררת כבחירה מוצלחת. לאחר פרסום השיבוץ, כל התקשורת לגבי ילדיכם תרוכז דרך החונך האישי. כמו כן, תוזמנו לפגישות היכרות עם החונך האישי אחרי החגים (22-23/10).

6. התחלנו בשגרה של מפגשים החברתיים - אלו מעין מיני-קורסים עם מוטיבים ספציפיים, שבהם נדרשת מחויבות קצרת טווח. מומלץ לעודד את הילדים להגיע אליהם. הנה כמה פרטים:
בימי א' שעה 1, גל יעביר מפגש של "מחשבים בכיף" בתדירות של בערך פעם בחודש (כשאין מיני-פרלמנט או ימי הולדת).
בימי ג' שעה 6, חן עושה מפגש שבו הילדים מכינים הצגה שהקבוצה (שבחרה לעצמה את השם "פתי בר") רוצה להעלות. ליהודית יש מפגש מקביל - פרטים בהמשך.
בימי ה' שעה 6, דקלה מעבירה מפגש בנושא אגדות ילדים - הילדים יכירו אגדות,ילמדו על המאפיינים הייחודיים שלהן, יכתבו אגדה, ואולי אפילו יציגו אותה. הכל פתוח ויתקדם לכיוון שהילדים ירצו לחקור ולהעמיק בו.
במקביל, ליאל יאפשר לפרוק אנרגיה ולרקוד "ג'סט דנס"

7. אנחנו מבקשים קופסאות ריקות של סימילק ומטרנה וכן גלילי קרטון ארוכים (כמו של נייר סופג/אלומיניום), בנוסף לגלילי נייר טואלט.

תודה על הסבלנות שלכם בקריאה עד הלום, ובתשומת הלב שלכם לבקשות שלנו.

גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח!
ליאל בשם כל צוות בית א-ב


16/9/17:
שלום הורים יקרים,
בסיומו של השבוע השני ללימודים ולקראת החגים המתרגשים עלינו, בהמשך יש כמה עדכונים על מה שצפוי בבית א-ב בעתיד הקרוב. אך ראשית, הנה הקישור לסרטון לסיכום השבוע שחלף, אותו הכינה ליזה.

בחירת החונך/ת האישי/ת בעיצומה!
הילדים נשלחו אתמול הביתה עם פתקים ועם הדרכה לשבת אתכם על מנת למלא אותם.
עליהם לבחור 4 שמות מתוך אנשי הצוות (אתי, גל, דקלה, חן, יהודית, ליאל, ליזה), ומותר להקיף בעיגול שם אחד מועדף.
מובטח שאחד מתוך ה-4 יהיה החונך/ת האישי/ת שי/תלווה את ילד(ת)כם בהמשך השנה - החל מסוף החגים.

מי שחסרים להם פתק כזה מסיבה כלשהי, אנא שבו גם עם הילדים לתווך ולברר את בחירתם, ושילחו לי במייל - כאמור 4 שמות.


עדכוני אירועים:
 • לפני היציאה לחופשת ראש השנה נציין את החג בבית א-ב ביום ג, 19/9 בסוף היום. מומלץ לשלוח את הילדים בחולצה לבנה לטובת האווירה החגיגית.
 • בדיקת שמיעה – ביום ב' 2/10 יתקיימו בדיקות שמיעה לילדי א' (בלבד) בבית הספר. מצורף מידע נוסף על הבדיקה. אם אינכם רוצים שילד(ת)כם תיבדק, שילחו לי בקשה מייל חוזר על כך. 
דגשים, עדכונים ובקשות על קורסים:
 • אנחנו שמחים לעדכן שקורס אוריגאמטריה, שלא נפתח בתחילת השנה, עומד להיפתח בכל זאת! זה קורה הודות ליוזמה ולנכונות הורית - מוטי פרנסס (אבא של אורי) ילמד את הקורס, וגם הודות להנהלה, שמצאה פתרון לתקצוב חומרי הקורס. השיעור, כפי שהוא מתואר בידיעון, יתקיים בימי ד' בשעה השישית. תודה ובהצלחה מוטי!
 • הקורס "אלופים באלפים 2" נועד למתקדמים בתחום החשבון. מרבית הילדים בקורס הם ילדי כיתה ג'.
 • מרכז אומנות (כמו כל "מרכז" בביה"ס) אינו קורס. זוהי משבצת זמן ומרחב פתוח שהילדים יכולים לבחור להיכנס אליו בכל פעם מחדש. למרכז אומנות מגיעים ילדים עד כיתה י'. הוא מיועד למי שמסוגל לעבוד עבודה עצמאית באומנות. יתכן שנוכל בהמשך להקצות בן/בת שרות לעלות ולסייע לילדים שמגיעים למרכז, אך בכל מקרה לא בשלב זה.
 • הקורס "קומיקס טרום קריאה" מיועד לילדים שאינם יודעים לקרוא. מי ששולטים בקריאה מוזמנים להשתתף בקורס "קומיקס 1" בימי שני.
 • הקורס "מגלים עולם" נועד לילדים שיודעים לקרוא בלבד. 
 • שעות תגבור בשפה – אלו ייקבעו ע"י המורות לשפה לילדים הזקוקים לתגבור על-פי שיקול דעתן של המורות, ורק למי שלומד/ת בקורס שפה. נא לא לשבץ בעצמכם שעות תגבור אלו במערכות של ילדיכם.
 • ציוד לקורס "שוטטות" – תזכורת לשלוח בימי א' נעליים סגורות, כובע, ותיק קטן עם אוכל ומים. ילד/ה ללא נעליים וכובע לא יוצא/ת לטיול.
 • ציוד לקורס "מה קורה במעבדה" – נא לשלוח איתם קלסר או תיקייה לדפי A4.
 • ציוד לקורסי ההתעמלות של ורד – חובה להיות עם נעליים סגורות על מנת להשתתף בשיעורים.
בקשות כלליות:
 • ישנם ילדים שמגיעים מהבית עם ערכות ודמויות של לגו. שמנו לב שהעיסוק שלהם ושל חבריהם בערכות ובדמויות הללו תופס נפח מאד גדול מהיום, ולעתים קרובות סוחף את המעורבים ומקשה עליהם לעלות לשיעורים, למרות התזכורות והפניות שהם מקבלים מהצוות. אמנם יש גם צד יפה של אינטרקציה חברתית, אך בית א-ב מציע שלל אפשרויות משחק אחרות, שקל יותר לילדים להתנתק מהם בעת הצלצול. רצוי מאד להימנע משליחת ערכות ודמויות עם הילדים.
 • בעת איסוף הילדים ב14:00, אם הקדמתם, נא להישאר לחלוטין מחוץ לבית – גם לא בפרוזדור הכניסה של הכוורות, על מנת לאפשר לילדים להישאר ממוקדים במפגשי סיום היום. אנא הדריכו בהתאם גם את האחים והאחיות שבאים/ות לאסוף.
בשם כל הצוות אני מאחל לכם ולמשפחותיכם שנה טובה, מצמיחה ומעשירה, ומעל לכל בריאות טובה לכולם!

 שלכם,
ליאל, ובשמם של אתי, גל, דקלה, חן, יהודית וליזה


8/9/17:
הורים יקרים שלום!

עבר רק שבוע מאז שנפגשנו לנישבוקים ומשאלות, וכבר עברו על ילדיכם ועל הצוות שלל חוויות בבית א-ב. אז מה היה לנו השבוע? התחלות של מפגשי קבוצה, שיעורים, מרכזים, פרלמנט, וזמן חופשי למשחק, יצירה, קריאה ושאר עיסוקים. ענן המילים האסוציאטיבי שלי לתאור השבוע הזה כולל את המילים הללו: התרגשות, חששות, בלאגן, מפגש עם חברים ותיקים, תחילה של חברויות חדשות, בדיקת גבולות, בלבול, ועוד בלבול, צחוק, בכי, טוב לב, כעס, ביחד, לבד, חוויות חדשות, חשיפה ללמידה חדשה, הזדמנויות, אדרנלין, רגעי שקט ורוגע – בקיצור, דומה קצת לרכבת הרים. עוד מעט, כשכולם יכנסו לשגרה, הרכבת תגיע לנופים פחות דרמטיים. טיפה סבלנות.

עוד הצצה על השבוע שחלף תוכלו לקבל מהסרטון שליזה הכינה עבורכם בקישור הזה.

על מנת לעזור לרכבת לקחת את כולנו למחוז חפצנו, הנה כמה בקשות חשובות של הצוות מכם:
 • ב-8:30 יש צלצול והתפצלות לקבוצות לרישום (חובה!) ולמפגש קצר. אנא דאגו שילדכם יגיע וייפרד מכם לפני 8:30. ילד שמגיע מאוחר מתחיל ברגל הלא נכונה את היום, וגם עלול להרגיש אבוד ומבולבל ו/או להפריע למפגש. 
 • קחו בחשבון שנתחיל מעתה לסמס להורים של ילדים שלא הגיעו למפגשי פתיחת היום בקבוצות לרישום, אז כדי למנוע הילחצות מיותרת שלכם ועומס מיותר עלינו כשאנחנו רוצים להיות פנויים עבור ילדיכם – הודיעו לנו מראש (עד 8:00) על איחורים והיעדרויות, והדגישו לילדים את חובת הרישום.
 • בסוף היום נא להימנע מכניסה לבית א-ב לפני 14:00. הכניסה באמצע מפגש סגירת יום (שבינתיים נעשה במליאה עם כולם) מפריעה למהלך המפגש. נא המתינו מחוץ לבית לצלצול של סוף היום, וגם תדרכו בהתאם את האחים והאחיות שבאים לאסוף את הילדים.
 • רשמו שמות על כל הציוד. פינת האבדות מתמלאת (על מדף במסדרון הכניסה לבית, מול הכוורת) – יש שם הרבה בקבוקים, קלמר או שניים ופריטים נוספים לא מסומנים. סימון הדברים עוזר לנו לשמור על הסדר, וללמד את הילדים אחריות על ציוד וכבוד לחפצים (גם הזולים שבהם). וגם עברו בבקשה על האבדות שהצטברו לפני שנזרוק אותם....
 • הרבה ילדים מבולבלים באשר למערכת השיעורים שלהם. אנחנו ממליצים להכין עם ילדכם מערכת שבועית או יומית לטעימות, רצוי בשני עותקים (אחד לנו). זה מאד עוזר להם. עם הצלצול, הילדים מוזמנים לבוא ולבקש מאיתנו להנחות אותם על-פי המערכת שלהם. כדי לעזור בעניין, גל הכין עבורכם קבצים קטנים עם כיתוב + סמלילים מגניבים, שתוכלו לשבץ במערכת כזו. תמצאו אותם בקישור הזה. תמצאו שם תיקיה לכל יום בשבוע, וגם תיקייה של "רק הסמלים" למקרה שתרצו לבנות מערכת בהרכבה עצמית רק מסמלים.
 • לחלק מהילדים האוכל לא מספיק. נא בדקו עם ילדכם ושילחו עבורה/ו מספיק אוכל.
 • אם טרם ציידתם את ילדכם במפית רב-פעמית (מסומנת!) לשימוש באכילה אנא עשו זאת.
 • בעקבות תקופת הטעימות סביר שיבוצעו שינויים קטנים במערכת, בעיקר על-מנת לפתור בעיות שהתגלו ביישום המערכת הראשונית. אם שמתם לב למשהו שהינו בעייתי במערכת הנוכחית עבור ילדכם, עדכנו אותי כעת בבקשה. המערכת תתקבע בקרוב...
 • להשלמת תיבת המשאלות שלנו, אם יש ילדים שעוד לא מסרו לנו משאלות, אנא עזרו להם לכתוב משאלה/ות לשנה על דף ומסרו לצוות. (זה מהפעילות שעשינו ביום ו' שעבר, למי שפיספס). תיבת המשאלות נסגרת ותוטמן בעתיד הקרוב....
 • בקשה לקראת קורס שוטטות, שמתחיל ביום א'. מי שמגיע לשיעור צריך להיות מצויד בכובע, נעליים סגורות, ותיק קטן נוסף עם אוכל ומים לטיול שלנו.
אז כמו שהבטחתי, בתחילת השנה המיילים ארוכים ומלאי בקשות. אמשיך לשלוח עדכונים שבועיים, אבל הם צפויים להצטמצם בעומס המלל וכמות הבקשות. תודה על שיתוף הפעולה הנפלא שלכם והאנרגיות הטובות שמגיעות מכם הורים יקרים. זה ניכר על הילדים...

שבת שלום ומבורכת לכולכם ולהתראות בבית א-ב!

ליאל וצוות א-ב


30/8/17:
שלום הורים יקרים,

זאת הודעה חשובה, אז בבקשה קראו אותה עד סופה.

ראשית, תודה לכל ההורים שעשו מאמץ והגיעו לאספת ההורים השבוע. היה לדעתי ערב משמעותי, הן עבור ההורים והן עבור הצוות.
ואם כבר תודות, אני רוצה לחזור ולהודות להורים שעשו במהלך הקיץ עבודה מדהימה בבית א-ב - השקיעו מזמנם ומרצם בעיצוב, בניה, צביעה, סחיבה ושאר עבודות, ולאלו שתרמו חומרים, משחקים ושאר אביזרים. הודות לכם נפתח את השנה במרחב משודרג ונעים, ואני בטוח שזה ישפיע לטובה גם על האווירה שתשרור בו.
 
לא אחזור כאן על כל מה שהיה באספה, אבל לטובת מי שלא היה (ומי שכבר נוסטלגי :) ) הנה דגשים בתמצית.
 • הצגנו, דרך סרטון את הצוות החדש של בית א-ב, ותוכלו לצפות בו בקישור הזה.
 • שמענו מהנוכחים מה חשוב להם שיהיה/שיקרה בבית א-ב ועם הילד/ה שלהם השנה. 
 • שיתפנו בהעמקה על היבטים שונים של החיים בבית א-ב השנה. אני מצרף את המצגת שנעזרנו בה. היא לא מכילה את כל המידע, אבל רומזת לרובו מספיק כדי שתדעו מה לשאול אותנו. שיבצתי בעותק הזה כמה תוספות, שנכללות בכתוב כאן.
 • הורים התנדבו לוועד הורים משותף לכיתות א-ב. הנה הרשימה המכובדת: אוולין דיאצ'נקו, אפרת בן-שחר, הילה גולן, יעל מרום, לירון גונן, מוטי פרנסס, מעיין אליהו, עינב רז, קרן איגרא, רבקה לוץ. רוח ההתנדבות מחממת את הלב!

אוסף עדכונים, ובקשות נוספות - חשוב! :

 • אישורי בריאות - מי שטרם מילא והעביר אלי, נא להדפיס את הטופס המצורף, למלא, ולמסור לי אישית ביום ו'.
 • כדי לשמור על ההדפסים המיוחדים שיהיו על שולחנות האוכל, אנא שילחו עם הילדים מיום א' מפית רב-פעמית שהם יוכלו לפרוס על השולחן, ועליה יאכלו. כמו כל הציוד, בבקשה סמנו את המפית עם שם הילד/ה.
 • הידיעון והמערכת התפרסמו. את הידיעון תמצאו באתר ביה"ס. נעה שלחה לכם מייל עם הקישור "החי" למערכת (ויש גם עותק באתר תחת "בתים", אך הוא לא יתעדכן מיידית עם שינויים שעשויים להיות). אתם מוזמנים, בניחותא, לעבור על המידע בידיעון ולהתחיל לפנטז עם הילדים על מערכת, אבל זכרו (והזכירו) שיש תקופת טעימות, ואין מה למהר.
 • ברוח המילים האחרונות, ביום הלימודים הראשון של ילדי א-ב (יום א' 3/9) לא נקיים שיעורים. זה יום שיוקדש להתאקלמות, הסתגלות למרחב ולאנשים שבו, ותחילת היכרות איתם דרך מפגשים, יצירה, משחק וזמן חופשי. אפשר לשלוח את הילדים עם אוכל ושתיה בלבד. מיום ב' והלאה נחל לפעול לפי המערכת. הלו"ז המתוכנן ליום א' הוא: 
  • 8:45 - 9:30 מפגשי פתיחה (משחקי היכרות...)
  • 9:35 - 10:20 אוכל ותחנות פעילות בבית
  • 10:40 - 11:25 אסיפה בנושא חוקי הבית
  • 11:35 - 13:15 זמן חופשי והמשך תחנות בבית ובחצר
  • 13:20 - 14:00 מפגש לסגירת היום
 • נפגשים מחרתיים, יום ו' כידוע. ביום זה, נעה, רכזת מתמטיקה, תשב ברחבת ביה"ס ותהיה זמינה לשאלות והתייעצויות. 
 • אפרופו חשבון - ליזה מעדכנת שמי שילמד חשבון יזדקק לתיקיית A4, ובנוסף מחברות:
  • "חכמה" למי שילמד "עשר אצבעות", או
  • רגילה למי שילמד "אלופים באלפים"
 • נשמח אם תביאו לנו את גלילי ניר הטואלט הריקים שלכם במשך השנה. ננצל אותם לפעילויות יצירה.
אחרון אחרון חביב - קיבלנו לא מעט תשובות לשאלון ששלחנו לכם בזמנו. אם זאת, רבים מכם עדיין לא ניצלו את ההזדמנות הזו. בגדר "קריאה אחרונה" - מי שטרם עשו זאת מוזמנים ומוזמנות להקדשי לכך כמה דקות בזמנכם הפנוי. הנה הקישור.

הרבה מידע, קישורים, בקשות (וגם תודות!). ככה זה בתחילת שנה... התקשורת הזאת היא קריטית לתפקוד בריא ונכון של בית א-ב ושל ילדכ(ת)ם בתוכו. אני מבטיח שהמיילים ימשיכו, אבל מטבע הדברים עומס המלל והמידע צפוי לרדת במידה ניכרת לאחר שניכנס כולנו לשגרה. תודה ענקית על שיתוף הפעולה והבנתכם שכולנו ביחד פועלים לטובת ילדיכם.

נתראה מחרתיים, ושתחל עבור כולנו שנה מופלאה!
שלכם,
ליאל וצוות א-ב הנרגשים19/8/17
הורים יקרים,

אנחנו שמחים ומתרגשים להזמין אתכם לאסיפת ההורים של ילדי א-ב לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה בביה"ס.
זו הזדמנות להיפגש, להכיר, לשמוע ולדבר על הבית השני של ילדכם/ילדתכם - בית א-ב בביה"ס הדמוקרטי. 

נתראה ביום ב' 28/8 בשעה 20:00 (עד 21:30 בערך) בבית הספר.

ביום שישי 1/9 יתקיים אירוע "הנישבוקים" להורים ולילדים, בו נשוב ונפגש עם הקהילה. הפעילות היא מ-9:15 (8:30 למשפחות/ילדים חדשות/ים) עד 11:00.

מאחלים לכם ולילדים סיום נעים לחופש הגדול - ונתראה בקרוב!

צוות א-ב - יהודית, אתי, ליאל, ליזה, חן, גל, דקלה19/8/17
שלום הורים יקרים,

עוד מעט כבר נפגשים (28/8, זוכרים?) והשנה החדשה תיפתח עם כל ההתרגשות הכרוכה בכך אצל כולנו.

במקום להפציץ אתכם במידע באסיפת ההורים, הכנו עבורכם את המצגת המצורפת כאן. היא מכילה הרבה מן המידע שתצטרכו על-מנת שאתם, ילדיכם וגם אנחנו נתחיל כולנו את שנת הלימודים בצורה טובה, ונמצה במהלכה את המיטב מן האפשרויות שביה"ס מציע ללמידה ולהתפתחות. את אסיפת ההורים נקדיש להסבר ולהעמקה בנושאים מרכזיים, ולדיאלוג אתכם על שאלות שחשובות לכם.
ובאמת, מהן השאלות שחשובות לכם? נשמח אם תספרו לנו. אנא קראו קודם את הקובץ המצורף, ואז בבקשה תקדישו עוד דקותיים למלא את השאלון הקצר שבקישור הזה.

מומלץ למלא כל הורה בנפרד, ואם יש לכם יותר מילד/ה אחד/ת השנה בבית א-ב, נא מלאו עבור כל ילד/ה בנפרד.
ואפרופו כל הלוכסנים במשפט האחרון, גם במצגת המצורפת וגם בתקשורת מעתה, ננסה להשתמש בסגנונות עוקפי מגדר, ולאו דווקא בלשון זכר.

אז בהתרגשות רבה - המשך קיץ נעים - וניפגש ב-28/8 בשעה 20:00. אנא דייקו - למרות המידע שקיבלתם כאן יש עוד הרבה על מה לדבר :)....
להתראות!

ליאל והצוות - אתי, גל, דקלה, חן, יהודית, ליזה


13/8/17

הורים יקרים שלום רב

בימים אלו עמלים מתנדבים על שיפוצו וארגונו מחדש של בית א-ב.

אנו מבקשים ליצור מרחב מזמין ומסודר, המעודד למידה ומשחק.

מאחר ותקציבינו לעניין, איך לומר, זעוםאנו מבקשים את עזרתכם 

אם בינכם, אמהות או אבות שיש בכוחם וביכולתם להירתם ליום עבודה (הכולל בעיקר צביעה ומעט עבודת נגרות), נשמח אם תיצרו עמנו קשר במייל המצורף מטה, נקבע יום עבודה מרוכז ונשמח לקרוא לעזרתכם. 

כמו כן, ישנם מספר דברים אשר נשמח להיות להם ליד שניה ולקבלם כתמורה למועדון. 

חדר דה וינצ'י רוצה להפוך לספרייה שקטה ורכה. ועל כן אנו מחפשים שאריות גדולות של בדי ריפוד,

או גישה לבד ריפוד בזול.

משטחי עץ סנדביץ', מדפי עץ, שאריות עץ שיכולות לשמש כמדפים, או גישה למחסן עצים זול..

נשמח לקבל שואב אבק שמיצה את תפקידו בביתכם וגם שטיחים בגודל מטר וחצי ומעלה,

(שלא ישב, השואב, בחוסר מעש).

שאריות בד גדולות ובהירות ברוחב 140 ומעלה

פופים וכריות גדולות במיוחד

שאריות גדולות של דשא סינתטי או יריעות  PVC (או גישה למישהו שמכיר מישהו שמוכר כאלה : )).

סלסילות פלסטיק או נצרים גדולות

ארגזי תנובה צבעוניים מפלסטיק קשיח

קוביות לגו או עץ מכל סוג, פליימוביל, מכוניות משחק ומסילות רכבת מעץ. 

כמו כן, יפתח השנה חדר מתמטיקה מיוחד לילדי הבית.

 לאיבזורו, אנו זקוקים לאוספים קטנים, מינאטורות, חיות משחק, מגשים וקופסאות עץ.

שאריות בדידים של פעם וספרות מכל חומר שהוא (מגנט, סול, פלסטיק וכו…) 

תודה תודה תודה!! 

לשאלות או התנדבות נשמח אם תחזרו למייל chenschoolstuff@gmail.com

שוב תודה