מה קורה בבית א' - ב'5/11/19

שלום הורים יקרים,

החיסון השגרתי לכתה ב' (נגד דיפתריה, טטנוס, שעלת, שיתוק ילדים) ינתן בבית הספר שבוע מהיום בתאריך 12/11/19 בביה"ס.

מחר נשלח עם הילדים דפי מידע לחתימה - אישור/סירוב, ואבקשכם לחתום ולהחזיר מיד (הלו"ז קצר מאד מהתרעה עד לחיסון) - וכן לשלוח יחד עם הדף את פנקס החיסונים. את הפנקס תקבלו חזרה לאחר כל החיסונים. במקרה של סירוב, ניתן לשלוח לי מייל ברור על כך. לאישור, חייבים את הדף החתום. הוא מצורף גם כאן לנוחותכם.

ובאותו הקשר - חיסון שפעת ינתן בתאריך 8/1/20 למי שמעוניינים בכך (כיתות ב'-ד'). נשלח מחר גם את דף המידע הרלוונטי לזה עם הילדים, ועותק מצורף כאן. גם לצורך כך אבקש דף חתום לאישור (ופנקס חיסונים) או סירוב במייל או בדף עצמו.

תודה, ואיחולי בריאות טובה לכולם,

ליאל

11/10/19

שלום לכולם,

אתמול ציינו בבית א-ב את חג סוכות באירוע של "סוכה פתוחה", שבו התארחו בסוכה שלנו הופעות של ילדי החט"צ שביקשו להופיע בקטעי ריקוד מתוכננים או מאולתרים, שירים וסטנד-אפ, בהנחייה של 2 מהילדים. היה מקסים! עושה רושם שנולדה מסורת חדשה בחט"צ.... אגב, את הסוכה יצרו וקישטו הילדים יחד עם אילנה במסגרת "בית משותף" ביום א' לצד יצירות ופעילויות נוספות בנושא סוכות עם שאר צוות החט"צ.

חוזרים מהחופשה ב-23/10 כידוע, ונתחיל סוף סוף את תקופת השגרה של אחרי-החגים. הנה שתי הודעות שרציתי להעביר לכם לפני שניעלם לחופשותינו:

1. חוג דוברי אנלית - הדסה זמיר, אמה של מיה מכיתה א' התנדבה להעביר שיעורים לדוברי אנגלית במסגרת בית הספר (ללא תשלום כמובן). במילותיה של הדסה:

The basic agenda of this course is to expose the children to native English (American) through dialogue, games, and activities. Each lesson will be based on a theme relevant to the children and letters of the Alphabet

מפגש "הרצה" ראשון יתקיים ביום ד' 30/10 בשעה החמישית (עם אפשרות של גלישה לשעה שישית אם הילדים ירצו ויהיו פנויים לכך). הכוונה היא להמשיך מדי שבוע במשבצת הזמן הזו כל עוד יש קבוצה שמעוניינת בכך. אתם מוזמנים.ות לידע את הילדים (נודיע גם אנחנו במסגרת הודעות בוקר בבית א-ב לאחר החופשה), ואשמח לקבל הודעה ממי שנראה שירצו להיות בפעילות הזאת.

אתם מוזמנים.ות לקבל השראה מהדסה ולהתנדב לפעילויות העשרה קבועות, מזדמנות או חד-פעמיות. כולם יוצאים מורווחים.

2. את ימי ההולדת של אוקטובר נחגוג באותו בוקר, יום ד' 30/10. פרטים לחוגגים בהמשך.

מאחל לכם בשם כל הצוות חג שמח וחופשה נעימה ומשפחתית.

ליאל

5/10/19

שלום הורים יקרים,

ספטמבר חלף ועבר, הסתיו והחגים החלו, ורצינו לעדכן אתכם בקצרה על מה שהיה ומה שקורה בבית א-ב. 

אחרי הטעימות והשינויים שכולנו חווינו, וכשנעבור את השבועות הקרובים של לימודים וחופשה לסירוגין, אנחנו מצפים ליהנות מתקופה של שגרת לימודים ופעילות, שגם בה יהיו תהליכים של הסתגלות למערכת ולמידה של אחריות על הזמן ועקביות בבחירה האישית. הצוות כאן כדי לעזור ולתמוך בילדים בתהליכים הללו.

ומה היה עד עכשיו? במקום להכביר במילים, צפו במצגת שהכינה אילנה ושמראה הצצה לחלק ממה שילדיכם חוו בחודש האחרון.

רצינו לומר לכם תודה גדולה על מתנות העציצים וכרטיסי הברכה המושקעים שקיבלנו בשמכם ע"י ועד הורי א-ב. ממש מחמם את הלב!

בקשות קטנות לסיום:

  • עם התייצבות המערכות חשוב גם לצייד את הילדים.ות בציוד הנדרש לקורסים שלהם. ציוד זה מפורט בידיעון וגם נמסר ע"י המורים בשיעורים. בכלל זה, נא לצייד את היוצאים ליום יער ושוטטות בביגוד והצידה הנדרשים. ללא ציוד לא יוצאים, וחבל. גם תלמידי מדעים (יום ה') חייבים להגיע למעבדה עם כפכפים לפחות (לא יחפים).

  • אם יש לכם קרטוני חלב ריקים ושטופים, אשמח אם תשלחו לי בימים הקרובים.

תודה על המשך שיתוף הפעולה, גמר חתימה טובה וחגים משפחתיים מהנים!

ליאל בשם צוות א-ב

30/8/19

שלום הורים יקרים,

שמחנו לפגוש את מי שהצליח להגיע לאסיפה השבוע, והתרגשנו למחרת עם המשפחות שהגיעו לנשבוקים.

המצגת שהצגנו על בית א-ב מצורפת, והיא כוללת לא רק את השקפים, אלא גם טקסט נלווה. הטקסט מכסה את רוב מה שנאמר בעל-פה, ולעיתים אף יותר, לכן מומלץ גם למי שזוכר את כל מה שנאמר באסיפה לעבור על הקובץ המצורף.

ועכשיו לבקשות. ראשית, מי שטרם חתם על: (1) הצהרת בריאות, (2) אישור בנושא תרומה, (3) אישור יציאה ליום יער - נא לעבור בבית א-ב ולחתום. לגבי שאר הבקשות - הכל באמת חשוב. יחד עם זאת, אדגיש כמה מהבקשות שלנו שההיענות להן משפיעה באופן מיוחד על התנהלות הבית וטובת הילדים. 

  • הגעה בזמן בבקרים: 8:00-8:15 ולכל המאוחר 8:30. 
  • הודעה (לליאל) לפני 8:30 במקרה של איחור או היעדרות.
  • סימון כל הציוד האישי שעלול להישכח (כלי אוכל, בקבוק, בגדים מתקלפים, קלמר) - ולא לשלוח דברי ערך או טלפונים/טבלטים. כן לשלוח מספיק אוכל לכל היום.
  • לאפשר לילדים להתנסות, לטעות, לבחור את הבחירות שלהם תוך עידוד והכוונה מבלי ללחוץ או לאלץ - החל מתקופת הטעימות וגם בהמשך.
  • שתפו אותנו - חונך/ת אישי/ת, רכז א-ב, רכזת חט"צ, אנשי צוות הבית, מורים מקצועיים, מנהל... - בכל דבר שמטריד, מתמיה, ... (גם מחמאות גם יתקבלו במינון סביר :) - ועל שינויים בבית הפרטי שלכם.
  • ואם הגעתם עד כאן, מעולה, כי הבקשה היא שתקראו מיילים והודעות, תשתפו פעולה עם בקשות שיעלו בהמשך, ותהיו מעורבים כמה שאפשרי עבורכם בביה"ס ובחיי הקהילה. גם אם יצוצו חילוקי דעות, זכרו שיש לכם ההורים ולנו צוות ביה"ס מטרה משותפת: בטיחותם, רווחתם והתפתחותם המיטבית של הילדים שלכם.

בתודה מראש על השותפות שתהיה לנו בשנת שת"פ, ובאיחולים לשנה של בריאות ושגשוג בכל המובנים לילדות, לילדים, להורים, למשפחות ולכולנו.

להתראות!

ליאל בשם צוות א-ב

 


30/8/19
הורים יקרים,
בהמשך לנאמר באסיפת ההורים רצ"ב הסבר קצר לגבי הרישום לקבוצות החשבון.

במהלך השנה ילדי א-ב ילמדו חשבון בשיטת מונטסורי. השיטה מצריכה למידה בקבוצות קטנות של עד 14 תלמידים בכל קבוצה ולכן הילדים יתחלקו בין חמש קבוצות למידה: קבוצה א' קבוצה ב' וכו' עד קבוצה ה'.
יש לבחור בקבוצה אחת מן הקבוצות המופיעות במערכת השעות ולשבץ במערכת האישית את כל שלושת השעורים של אותה הקבוצה. לדוגמה: תלמיד שיבחר ללמוד בקבוצה א' ישבץ במערכת את כל השעורים של קבוצה א'. אין לשלב בין קבוצות.
בתקופת הטעימות הילדים יוכלו להגיע לכל שעורי החשבון המצויינים במערכת ללא הגבלה אך עם סיום הטעימות תתקבע המערכת ולכן החל מהשבוע של ה 15/9 על הילדים להגיע לשעורים של הקבוצה שבה בחרו. בתחילת השבוע נערוך רישום של הילדים ע"פ הגעתם לשעורים והקבוצות יתקבעו ולכן חשוב מאוד להגיע לשעורים הרצויים בשבוע זה. במידה וקבוצה מסויימת תהיה עמוסה מידי אנחנו נעזורו לילדים שלא הצליחו להשתבץ למצוא קבוצה אחרת שתשתלב להם היטב במערכת השעות.
כבכל שנה, עד שהמערכת מתקבעת סופית יש שינויים ותזוזות ואנו נקבל באהבה פניות ונעשה מאמצים, עד כמה שניתן, שכל הילדים ישובצו לקבוצה שרצו בה, אנא עשו מאמצים לקבל את השינויים בגמישות, הבנה וסבלנות.

בכל תהיה/שאלה/בקשה אנחנו כאן

בברכת שנה מוצלחת פוריה ומהממת במיוחד,

צוות חשבון
דקלה ועירית16/8/19

שלום הורים יקרים,

הקדמנו את הבחירות ל-1/9, וכל מי שהתפקד לרשימה שכינויה "א-ב" מוזמן להתכנסויות של בוחרים לקראת היום הגדול.... :)

ועכשיו ברצינות וללא פוליטיקה....

לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"פ - או כמו שאני מעדיף לקרוא לה שנת שת"פ - אני שמח להזמין אתכם לשני אירועים חשובים שיתקיימו בבית הספר הדמוקרטי בשבוע האחרון של אוגוסט:

1. אסיפת הורים (להורים בלבד) - ביום ד', 28/8 בשעה 20:15 - ראו הזמנה מצורפת. זו הדדמנות להכיר את הצוות, לקבל מידע חשוב על ההתנהלות של בית א-ב ושל ילדיכם בתוכו בשנה הקרובה, ולשאול שאלות.

2. אירוע הנשבוקים המסורתי (לכל המשפחה) - ביום ה', 29/8 בשעה 18:30. זהו מפגש קהילה כייפי שבסופו טקס קצר. משפחות שהינן חדשות בבית הספר מתבקשות להקדים ולהגיע ב-17:45 למפגש מקדים בבית א-ב.  

מתרגשים להכיר / לפגוש מחדש, ולצאת לדרך החדשה ביחד אתכם,

ליאל בשם כל צוות א-ב

 


תת-דפים (1): מצגת פברואר א'-ב'