מה קורה בבית א' - ב'30/8/19

שלום הורים יקרים,

שמחנו לפגוש את מי שהצליח להגיע לאסיפה השבוע, והתרגשנו למחרת עם המשפחות שהגיעו לנשבוקים.

המצגת שהצגנו על בית א-ב מצורפת, והיא כוללת לא רק את השקפים, אלא גם טקסט נלווה. הטקסט מכסה את רוב מה שנאמר בעל-פה, ולעיתים אף יותר, לכן מומלץ גם למי שזוכר את כל מה שנאמר באסיפה לעבור על הקובץ המצורף.

ועכשיו לבקשות. ראשית, מי שטרם חתם על: (1) הצהרת בריאות, (2) אישור בנושא תרומה, (3) אישור יציאה ליום יער - נא לעבור בבית א-ב ולחתום. לגבי שאר הבקשות - הכל באמת חשוב. יחד עם זאת, אדגיש כמה מהבקשות שלנו שההיענות להן משפיעה באופן מיוחד על התנהלות הבית וטובת הילדים. 

  • הגעה בזמן בבקרים: 8:00-8:15 ולכל המאוחר 8:30. 
  • הודעה (לליאל) לפני 8:30 במקרה של איחור או היעדרות.
  • סימון כל הציוד האישי שעלול להישכח (כלי אוכל, בקבוק, בגדים מתקלפים, קלמר) - ולא לשלוח דברי ערך או טלפונים/טבלטים. כן לשלוח מספיק אוכל לכל היום.
  • לאפשר לילדים להתנסות, לטעות, לבחור את הבחירות שלהם תוך עידוד והכוונה מבלי ללחוץ או לאלץ - החל מתקופת הטעימות וגם בהמשך.
  • שתפו אותנו - חונך/ת אישי/ת, רכז א-ב, רכזת חט"צ, אנשי צוות הבית, מורים מקצועיים, מנהל... - בכל דבר שמטריד, מתמיה, ... (גם מחמאות גם יתקבלו במינון סביר :) - ועל שינויים בבית הפרטי שלכם.
  • ואם הגעתם עד כאן, מעולה, כי הבקשה היא שתקראו מיילים והודעות, תשתפו פעולה עם בקשות שיעלו בהמשך, ותהיו מעורבים כמה שאפשרי עבורכם בביה"ס ובחיי הקהילה. גם אם יצוצו חילוקי דעות, זכרו שיש לכם ההורים ולנו צוות ביה"ס מטרה משותפת: בטיחותם, רווחתם והתפתחותם המיטבית של הילדים שלכם.

בתודה מראש על השותפות שתהיה לנו בשנת שת"פ, ובאיחולים לשנה של בריאות ושגשוג בכל המובנים לילדות, לילדים, להורים, למשפחות ולכולנו.

להתראות!

ליאל בשם צוות א-ב

 


30/8/19
הורים יקרים,
בהמשך לנאמר באסיפת ההורים רצ"ב הסבר קצר לגבי הרישום לקבוצות החשבון.

במהלך השנה ילדי א-ב ילמדו חשבון בשיטת מונטסורי. השיטה מצריכה למידה בקבוצות קטנות של עד 14 תלמידים בכל קבוצה ולכן הילדים יתחלקו בין חמש קבוצות למידה: קבוצה א' קבוצה ב' וכו' עד קבוצה ה'.
יש לבחור בקבוצה אחת מן הקבוצות המופיעות במערכת השעות ולשבץ במערכת האישית את כל שלושת השעורים של אותה הקבוצה. לדוגמה: תלמיד שיבחר ללמוד בקבוצה א' ישבץ במערכת את כל השעורים של קבוצה א'. אין לשלב בין קבוצות.
בתקופת הטעימות הילדים יוכלו להגיע לכל שעורי החשבון המצויינים במערכת ללא הגבלה אך עם סיום הטעימות תתקבע המערכת ולכן החל מהשבוע של ה 15/9 על הילדים להגיע לשעורים של הקבוצה שבה בחרו. בתחילת השבוע נערוך רישום של הילדים ע"פ הגעתם לשעורים והקבוצות יתקבעו ולכן חשוב מאוד להגיע לשעורים הרצויים בשבוע זה. במידה וקבוצה מסויימת תהיה עמוסה מידי אנחנו נעזורו לילדים שלא הצליחו להשתבץ למצוא קבוצה אחרת שתשתלב להם היטב במערכת השעות.
כבכל שנה, עד שהמערכת מתקבעת סופית יש שינויים ותזוזות ואנו נקבל באהבה פניות ונעשה מאמצים, עד כמה שניתן, שכל הילדים ישובצו לקבוצה שרצו בה, אנא עשו מאמצים לקבל את השינויים בגמישות, הבנה וסבלנות.

בכל תהיה/שאלה/בקשה אנחנו כאן

בברכת שנה מוצלחת פוריה ומהממת במיוחד,

צוות חשבון
דקלה ועירית16/8/19

שלום הורים יקרים,

הקדמנו את הבחירות ל-1/9, וכל מי שהתפקד לרשימה שכינויה "א-ב" מוזמן להתכנסויות של בוחרים לקראת היום הגדול.... :)

ועכשיו ברצינות וללא פוליטיקה....

לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"פ - או כמו שאני מעדיף לקרוא לה שנת שת"פ - אני שמח להזמין אתכם לשני אירועים חשובים שיתקיימו בבית הספר הדמוקרטי בשבוע האחרון של אוגוסט:

1. אסיפת הורים (להורים בלבד) - ביום ד', 28/8 בשעה 20:15 - ראו הזמנה מצורפת. זו הדדמנות להכיר את הצוות, לקבל מידע חשוב על ההתנהלות של בית א-ב ושל ילדיכם בתוכו בשנה הקרובה, ולשאול שאלות.

2. אירוע הנשבוקים המסורתי (לכל המשפחה) - ביום ה', 29/8 בשעה 18:30. זהו מפגש קהילה כייפי שבסופו טקס קצר. משפחות שהינן חדשות בבית הספר מתבקשות להקדים ולהגיע ב-17:45 למפגש מקדים בבית א-ב.  

מתרגשים להכיר / לפגוש מחדש, ולצאת לדרך החדשה ביחד אתכם,

ליאל בשם כל צוות א-ב

 


תת-דפים (1): מצגת פברואר א'-ב'