מה קורה בבית א' - ב'25/6/19

הנה סיכום של דקלה לפעילות ושיחה שאילנה והיא ניהלו עם ילדיכם בשיתוף צוות ג-ד ביום חמישי האחרון:

סוף השנה בבית הספר מעורר הרבה רגשות בקרב הילדים, בקרב ההורים והצוות.
חלקנו מרגישים פרפרים בבטן והתרגשות לקראת דברים משמחים שמחכים לנו בחופש הגדול,
חלקנו מרגישים עצב על פרידה מחברים ואנשי צוות שהיינו קרובים אליהם במיוחד וחלקנו חוששים לקראת המעבר למסגרת חדשה ולא מוכרת. אצלנו בבית הספר המעבר מבית א'-ב' לבית ג'-ד השונה מאוד מבחינה פזית, חברתית, לימודית ועוד עלול להביא איתו חששות, פחדים, תהיות ושאלות. על מנת לא להשאיר את הילדים עם השאלות בלב ובבטן החלטנו לערוך פעילות מיוחדת שתתמקד בהעלאת קשיים/חששות, הצעות לפתרונות ומתן מענה על שאלות. אנו מאמינים כי עצם השיח המאפשר והמכיל כבר מביא איתו הקלה משמעותית והפגת מתחים.
ביום חמישי האחרון פינינו שעתיים מסדר היום לטובת העניין. 

בתחילה כינסנו את כל ילדי השכבה וביקשנו מהם שיכתבו על פתקים באופן אנונימי לחלוטין קושי/חשש/דאגה/שאלה שיש להם לגבי השנה הבאה. לאחר מכן פתחנו את הפתקים והעתקנו את תוכנם על הלוח, כך שכל הילדים יכלו להתרשם מדברים שילדים אחרים כתבו ולראות שבמקרים מסויימים השאלות והדאגות של אחרים מאוד דומות לאלו שלהם עצמם.

בין הנושאים שהעלו הילדים היו: חשש מקושי במציאת חברים חדשים, חשש מבדידות, מאלימות, מצוות לא מוכר, מקורסים מאתגרים, ממבדקים ומהתנהלות יומיומית שונה. חלק מהילדים חששו שלא יהיו להם מספיק משחקים או שהם יתקעו בשרותים או לא ישמעו את הצילצולים, חלק סיפרו על צורך בביקורים בבית א'-ב' ובנוסף, כמובן, עלו שאלות לגבי התנהלות עם טלפונים ניידים.

בשלב הבא עברנו על הנושאים השונים, הילדים הציעו פתרונות משגעים, מקוריים ומרגשים משל עצמם, רובם לשמחתנו נשענו על תמיכה ועזרה מחברים ומהצוות, כך שאנו יודעים שהם סומכים על צוות בית הספר, על עצמם ועל חבריהם הקרובים.

בשלב השלישי הצטרפו לשיחה ליאת לוינסון רכזת בית ג'-ד' ונציגות הצוות מורן ולימור ונתנו מידע לגבי ההתנהלות היומיומית בבית ג'-ד' , נתנו לילדים שפע אינפורמציה וענו על כל שאלה שעלתה. לקראת סיום הסבירו באריכות מי יהיו אנשי צוות ג-ד בשנה הבאה ובמי עוד ניתן לבחור מכלל צוות ביה"ס. הן המליצו להעדיף בחירה בחונכים מצוות ג-ד. בסיום הפעילות חולקו לילדים טפסי בחירת החונכות.

אנו מאמינים כי הפעילות היתה משמעותית מאוד לילדים, הם העלו המון נושאים חשובים, שוחחו בפתיחות על החששות שלהם והעניקו תמיכה לחבריהם. אנו גאים מאוד בילדים ובילדות האלו ומאחלים לכולם/ן הצלחה גדולה מאוד בהמשך.

אם יש לכם חששות אנו נשמח שתפנו אל הצוות. כל איש צוות ישמח לעזור/להפנות אתכם למידע הנדרש.

להתראות,

1/5/19

שלום הורים יקרים,

מקבץ עדכונים חשוב ותמציתי עבורכם:

1. יום השואה - מחר, יום ה' 2/5 מציינים את יום השואה גם בביה"ס. נפתח את היום בשיחה (לא כבדה) על היום הזה, שיאפשר לילדים/ות לשתף את הידוע להם. מי שירצו יוכלו להגיע לטקס (מתחיל ב-10:00) ומי שלא יישארו עם אילנה במרחבי א-ב, שיארח אנשי צוות וילדים מכל הבתים שיבחרו לוותר על הטקס. המשך היום כרגיל (משעה 3). נא לצייד בחולצה לבנה את מי שעשויים להיות בטקס.

2. בדיקת גדילה - ביום א' הקרוב, 5/5 תתקיים בדיקת גדילה לכל ילדי כיתה א'. ב-8:40 תחל הסברה לתלמידים יחד, ולאחר מכן כל ילד/ה ייכנס לצורך בדיקה אישית. במידה ואתם מסרבים לבדיקת ילדכם, אנא הודיעו לי לפני כן.

3. יום העצמאות - ביום ב' 6/5 נחגוג עצמאות בשעות 2-3 (עם כל ביה"ס בשעה 2). הצוות יעביר סדנאות ופעילויות, ונסיים באכילת סלט ופלאפל בפיתה. לרגישים לגלוטן ההורים מתבקשים לשלוח פיתה מתאימה עבור ילדכם.

4. יום הזכרון - ביום ד' 8/5 נתחיל במפגשים על היום הזה, בשעה 2 לימודים כרגיל, הטקס ב-11:00 למי שירצה להשתתף (עם חולצה לבנה), ויום הלימודים מסתיים ב-12:00.

5. הטיול השנתי - (חיכיתם לזה אני יודע :) יש תאריך חדש! יום ב' 3/6, אם לא תהיה סופת גשמים (ונקווה שגם לא שרב קיצוני) נצא סוף סוף לנחל גחר שממתין לנו בזרימתו הרוגעת. אשלח שוב מייל לאישורים מקוונים. אני מאד מבקש לא להתעלם מהמייל שיגיע. אני ממש מעדיף לעסוק יותר בחינוך ילדיכם ופחות בביורוקרטיה מיותרת. אכין מחדש רשימת מלווים. הרבה מאד מכם רוצים ללוות, ואנחנו לא רוצים לסרב. אנחנו מאד מעריכים את הנכונות שלכם. יחד אם זאת, אם יש לכם ספק לגבי הצטרפות, עדיף הפעם לוותר.

בקשות נוספות:

* כינים - סיימנו עם סיפור עשר המכות, אבל משום מה מכת הכינים נמשכת. אנא עשו מבצע מתואם למיגור התופעה בסופ"ש הקרוב, והמשיכו בטיפול מונע בשוטף.

* עצים - אילנה תשמח לקבל עצים לנגריה של א-ב.

* יום יער ושוטטות - חובה להיות מצוידים בכובע מעתה, בנוסף לנעליים סגורות, בקבוק מים, אוכל ומכנסיים ארוכים (ליער). אגב, בשבוע הבא נארח את ילדי הגן ביום יער שלנו בחורשה שבתוך הדסים.

אז חזרנו לשגרה, אבל לשגרה הלא שגרתית של החודשיים האחרונים של שנת הלימודים - חגים, טקסים, ימי זכרון, ושאר ימים מיוחדים. בכל אלו יש כמובן למידה, ובין לבין מתקיימים גם השיעורים והשעות הרגילות.

המשך שנה מוצלחת לכולכם.

ליאל וצוות א-ב

8/4/19

שלום לכל הורי החטיבה הצעירה,

אחרי חווית ה"בית המשותף" אתמול בנושא מצרים העתיקה ויציאת מצרים, וחווית הקנייה והמכירה בפשפשוק הנהדר הבוקר, כשנחזור לבית הספר ביום ד' (10/4) ממתין לילדים ולצוות יום של פעילויות מיוחדות לפני היציאה לחופשת הפסח.

בתכנית ליום ד':

 1. סיכום הפשפשוק
 2. "יציאת מצרים" - שחזור נאמן למקור (טוב, לא בדיוק. לא נחצה את ים סוף, ונוותר גם על המכות)
 3. נקיונות במרחבים - בפנים ובחוץ

מומלץ לצייד את הילדים בלבוש "נדודים" אם יש לכם - למשל גלבייה, כאפיה....

בין השאר, נכין פיתות. לילדים שלא צורכים גלוטן אנא הכינו חלופה או שילחו בצק מתאים שנשים על הסאג' לפני הפיתות מקמח חיטה.

בבקשה שילחו עם הילדים סמרטוטים, מטליות וחומרי ניקוי שיעזרו בנקיון היסודי שנעשה בכיתות ובמרחבי הגן ובית א-ב.

היום מסתיים ב-14:00 כרגיל, וחוזרים מהחופשה ביום א' 28/4.

תודה על שיתוף הפעולה, צאו להצביע מחר, ותיהנו מחופשה משפחתית משחררת. חג שמח!

צוות חט"צ

26/3/19

הי הורים יקרים,

מקבץ עדכונים עבורכם לתקופה שבין פורים לפסח -

1. הטיול השנתי - נכון לעכשיו, יוצאים כמתוכנן ב-1/4 לנחל גחר בהרי מנשה. מי שטרם אישרו את השתתפות ילדם, זו הזדמנות אחרונה לחטט בתיבת הדוא"ל, למצוא את הבקשה ששלחתי ולבצע את האישור. שפע של הורים ביקשו ללוות את הטיול. החלטנו לאפשר לכל מי שביקש/ה - לתאריך החדש של הטיול - להתלוות. אשלח הודעה אישית לאלו בווטסאפ, ולא נכעס אם מישהו/י י/תרצה לבטל השתתפות :)

2. שינוי במפגשים חברתיים: בימי ד' (שעה 1) נקיים פעם בשבועיים מיניפרלמנט (כל עוד יש הצעות לחוקים), ופעם בשבועיים יתקיימו שני מפגשים חברתיים במקביל: אתי תמשיך ב"טיול מסביב לגלובוס" וליאל במפגש של משחקים מיוחדים (במקום "הבמה שלנו").

3. בשבוע שלפני חופשת הפסח יתקיימו אירועים מיוחדים:

 • ביום א' 7/4 - "בית משותף" פעילויות בנושאים הקשורים לחג הפסח בשעות 1-2
 • ביום ב' 8/4 - הפשפשוק המסורתי של החטיבה הצעירה. התחלנו במפגשי הכנה - שיחה על מכירה, קנייה, סוגי דוכנים, כעת מכינים ארנקים וכסף ונמשיך בהכנות עד ליום השוק המיוחל
 • ביום ג' 9/4 - בחירות, יום שבתון
 • ביום ד' 10/4 - נסכם את חווית הפשפוק, ונקיים את אירוע "יציאת מצרים" (שהיא גם מסורת אצלנו), ננקה את המרחב ונצא לחופשת הפסח. הלימודים יתחדשו ב-28/4. 
ולסיום, הנה עוד סיכום ויזואלי לחודש פברואר שכבר התרחק במראה האחורית - בנוסף לסרטון שנשלח בווטסאפ לפני זמן מה.

שנעבור כולנו תקופה שקטה ומהנה, נבחר נכון, ונזכה לחרות מכל סוגי השעבוד.
הי הורים יקרים,

ביום שלישי הקרוב (19.3) נחגוג את חג פורים בהפנינג שמח בבית הספר. ראו מייל שנשלח מוקדם יותר לכל הקהילה לגבי סדר היום הכללי.
בהתייחס לבית א-ב, מלבד תחפושת משגעת, כל ילדה וילד יביאו איתם לבית הספר משלוח  מנות מקושט. אנו נערוך הגרלה ונחלק לילדים את המשלוחים שיגרילו.
אנא הקפידו על הכנת משלוח בעזרת המרכיבים הבאים בלבד:
* חטיף מלוח אחד
* 2 אזני המן
* חטיף שוקולד אחד
* 2 סוכריות
* הפתעה קטנה
* והכי חשוב- ברכה משמחת :-)

***הורים לילדים שנדרשים להקפדה על מזון מיוחד (טבעונים/נמנעים מגלוטן/סוכר/חלב וכו') - היות ואנחנו לא רוצים לקחת שום סיכון בנושא, אנא הכינו עם ילדיכם (או בתאום עם הורים דומים אחרים) משלוח מיוחד עבורם, אותו הם יקבלו יחד עם כל הילדים. 
חשוב לציין את שם הילד/ה המקבל/ת בגדול ובמיקום בולט על המשלוח כדי שכל משלוח כזה יגיע ליעדו המדויק!
אם תרצו שלילדים תהיה הפתעה למרות שאת המשלוח אתם הכנתם, תוכלו לעטוף להם אותו בעטיפה סגורה ואטומה. 
 

*בתאריך זה יום הלימודים יסתים בשעה 12:00

תודה על שיתוף הפעולה וחג פורים משמח ומבדח לכולכם :-)
להורי התלמיד 

בתאריך 5/3/19 תצא הכיתה לטיול השנתי. לפרטים ולאישור לחצו על הקישור: https://il.com4com.com/web/FormShow.aspx?MsgStamp=1451939-NOQvOJJzTgSNgJ2duzHsObUWKxi2zQ&Lang=HE
18/2/19

שלום להורים של ילדי א',

ביום ה' הזה - 21/2/19 תתקיים בדיקת ראיה לילדי כיתה א' בבית הספר.

מצורף דף מידע בנושא.

לידיעתכם. המשך שבוע טוב,

ליאל

12/1/19

שלום הורים יקרים,

רציתי לעדכן שבאופן ספונטני ומתוך רצון בולט שעלה מהילדים שיצאו איתנו לימי יער לאחרונה, חזרנו ביום ג' שעבר עם הילדים (29 מהם) - לראשונה מאז ראשית ספטמבר - לחורשה שמחוץ לכפר הנוער! אגב, החורשה הזו משמשת בהצלחה ובהנאה רבה מדי שבוע את ילדי "יום יער" של חטיבת היסודי (ג-ו). יצאנו תוך הפעלת הנהלים שהגדרנו בזמנו, והשהות עברה בצורה מוצלחת ומהנה.

גיליתי ליקוי באישור ההורים שחתמתם עליו בתחילת השנה, ולכן לצערי נדרש הליך של חתימה מחדש על אישור ליום יערהטופס המעודכן מצורף. דברי ההסבר מעודכנים מעט אף הם, ומה שחדש מופיע בהדגשה. אנא העבירו לי במהירות אישור חתום, ומדי יום ג' דאגו לצייד את הילדים המצטרפים בציוד הנדרש.

קצת אחרי תחילת מחצית ב' נתחיל להתייחס ליום יער כמו כל קורס אחר מבחינת הציפייה למחויבות התלמידים שבוחרים בו להשתתפות עקבית. עד אז, הילדים מוזמנים לחזור ולטעום. מומלץ בחום! מדהים לראות את היכולת של הילדים להתגבר על זכרונות החוויה הקשה שעברו באותו המקום (הרבה יותר מהיכולת שלי אישית), ואנו מאמינים בכוח המרפא והמיטיב של הטבע גם בהקשר הזה.

תודה ושבוע טוב,

ליאל והצוות

7/1/19

שלום להורי החטיבה הצעירה,

לאחר התייעצות נוספת של הצוות (חט"צ, ג-ד, הוראת חשבון), החלטנו לקצר את התכנית ולשנות את לוח הזמנים ליום השיא של פרויקט יום המאה, שמתקיים מחרתיים (יום ד' 9/1). זאת ע"מ להימנע מתכנית ארוכה מדי, ולשמור על אופציה להקדמת הלו"ז לתחילת היום אם יבוטל יום יער של ילדי ג-ד עקב מזג האוויר.

התכנית המעודכנת:

שעה 4 - תחנות מגוונות בהפעלת ילדי ג-ד. (עם גמישות שיעבור לשעה 1)

שעה 5 - הצגת תוצרים ושירים + כיבוד לסיום (ללא שוק - ועשוי לעבור לשעה 2). 

נצלם עבורכם את התוצרים והשירים, ונשתף את הצילומים אתכם במקום שתגיעו באמצע היום (ובזמן שעלול להשתנות באותו בוקר). הכיבוד שהתנדבתם להביא עדיין נדרש, וחלקו ישמש גם ע"מ לכבד את ילדי ג-ד שמשקיעים בהכנה ובהפעלת התחנות.

100 תודות!

ליאל בשם הצוות

5/1/19

הי הורים יקרים,

הצטברו בבית א-ב הרבה מאד חפצים לא מסומנים בערימת האבדות שבפתח הבית. הם כוללים בגדים רבים, נעליים, כלי אוכל, קלמרים ועוד. אנחנו נוהגים מדי פעם להראות אותם לילדים בזמן הודעות הבוקר, ובכל זאת הערימה גדלה מיום ליום. 

מחר נפתח דף חלק - נעביר את הערימה הקיימת למצבור אבדות מרכזי, שבו תהיה לכם הזדמנות אחרונה לחפש לפני שהדברים יימסרו לתרומה בהמשך השבוע. אתם מוזמנים להגיע ולאתר את מה ששיך לכם.

בבקשה סמנו את כלי האוכל של הילדים, קלמרים, וגם בגדים "מתקלפים" (סווטשרטים, מעילים...) כדי למנוע היווצרות מחודשת של ערימה כזאת, שמבזבזת לכולם זמן, גורמת לבלגן וגם לבזבוז.

לתלמידי מדעים - קבלתם עדכון נפרד על יום ה-100 שיתקיים ביום ד'. מי שלומדים אצלי מדעים מוזמנים להביא מחר מהבית דברים קטנים שיכולים להשתלב בדגם מוקטן של שונית אלמוגים אותה הילדים התחילו לבנות. דיברתי איתם על זה בעבר, וביחד תוכלו להפעיל את הדמיון, ולראות מה מתאים. מה שלא נספיק בשיעורים מחר, הילדים יוכלו להשלים בהמשך היום והשבוע בבית א-ב. אם נצליח להדביק 100 עצמים לתוך הדגמים, יהיה להם תוצר להציג במסגרת יום המאה. 

ובשם יהודית - תזכורת למשתתפים בהצגה באנגלית, שהיא מתקיימת מחר בשעה שנייה, ויש להגיע עם התחפושות. בהצגה יצפו ילדי חט"צ (לא יתקיימו שיעורים במקביל), ללא הורים (נצלם ונשלח לכם). אחרי ההצגה הילדים יתכבדו במנה של דייסה חמה ומתוקה, עם וריאציות לנמנעים מחלב מן החי.

תודה ושבוע טוב,

ליאל וצוות א-ב

5/1/19
הורים יקרים שלום!
כבכל שנה נחגוג בחטיבה הצעירה 100 ימי לימוד. זוהי מסורת רבת שנים בבתי ספר רבים בארץ ובעולם ובבית ספרנו כמובן.
השנה הרחבנו את העיסוק במאה לפרוייקט הנושק לתחומי דעת רבים: שיר המאה במוסיקה, תערוכה באומנות, אוספים ומשחקים הקשורים במאה במרחבי הבית והגן ועוד.
יום השיא של הפרוייקט יערך ביום רביעי הקרוב ה-9/1 בשעות 4-6 לכלל החטיבה הצעירה.
בשעות 4-5 יפעילו ילדי ג׳ ד׳ תחנות הקשורות במאה, נערוך שוק ובו ״יקנו״ הילדים אוכל בכסף מדומה ויתרגלו קנייה, פריטה וקבלת עודף.
בשעה השישית (13:20) נציג את התוצרים השונים. אתם מוזמנים להצטרף לשעה זו לצפות בתוצרים המקסימים של הפרוייקט!

אנו זקוקים למתנדבים להכנת הכיבוד, אנא שבצו את עצמכם בקובץ הבא:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-66JEv-NZihDnf833McoZbF3WK9kPlL57ejmOY51NhI

את הכיבוד יש להביא בבוקר לבית א׳ ב׳.

מזכירה כי בהתאם להחלטת הפרלמנט חל איסור להשתמש בכלים חד פעמיים באירועי בית הספר. אנא שלחו עם הילדים כלי אוכל רב פעמיים באותו הבוקר.

תודה רבה!
צוות חשבון חט״צ
ליזה ודקלה.
15/12/18

להורי כתה ב' שלום רב,

ברצוננו לעדכן כי בתאריך 30.12.18 יום א', תגיע אחות ביה"ס לחסן את ילדי כתה ב' החל מהשעה 8:30 בערך.

החיסונים שיינתנו באותו היום יהיו:

א. חיסון שפעת

ב. חיסון שגרתי TDAP – נגד אסכרה (דיפתריה), פלצת (טטנוס), שעלת ושיתוק ילדים

דפי מידע לכל אחד מהחיסונים הנ"ל מצורפים כאן וגם נשלחו הביתה עם הילדים.

במידה וברצונכם לחסן את בנכם\בתכם עליכם למסור לי עד לתאריך 18.12.18 (ביד או למגירה שבמשרד):

1) את דפי המידע המצורפים חתומים ע"י הורה + נא לציין בבירור את שם הילד\ה

2) פנקס חיסונים

הורה אשר מסרב מתן חיסון כלשהו, עליו לשלוח הודעה על כך במייל חוזר (לא בווטסאפ בבקשה). זאת, גם אם ציינתם בהצהרת הבריאות שאינכם מאשרים חיסונים.

בברכת בריאות ושבוע טוב,

ליאל וצוות א-ב

13/12/18
שיעורי חשבון - עדכונים והצצה קטנה

הורים יקרים שלום!

חזרנו מהחופשה לתקופת למידה משמעותית ורציפה.

בחודשים האחרונים הילדים התרגלו לשיטת הלמידה המונטיסורית וכעת מתפקדים בכיתה באופן עצמאי ובוגר!

בכל שיעור הילדים אוספים דפי עבודה בדוקים שאני מחזירה להם. במידה וישנן שגיאות עליהם לתקן ולהחזיר לי. בקשו מהילדים להראות לכם כיצד התקדמו ומה הם לומדים, הם גאים בעצמם וחשוב שתהיו שותפים לעשייה שלהם.

לקראת יום המאה המסורתי בו מציינים 100 ימי לימוד, בשבועות הקרובים נתחיל בפרויקט PBL שבו נעסוק במספר 100 דרך דיסיפלינות שונות (אמנות, חצר, קומיקס, מוזיקה ועוד). יום השיא של הפרויקט יהיה בינואר ובו נחגוג בתחנות ופעילויות שונות ונציג את התוצרים מהפרויקט.

בקשה קטנה.. אנא בדקו וודאו כי לילדכם יש את כל הציוד הדרוש לשיעור: מחברת חשבון חכמה וקלמר עם כל הציוד.

ואם קיוויתם להיות לרגע זבוב על הקיר בכיתה שלנו.. אז הנה הצצה קטנה (-:

https://magis.to/av/fCd_TVNSBkp-IDAEDmEwCXt3?l=vsm&o=i&c=c

סופ"ש נעים וחמים!

ליזה ודקלה

5/11/18:

שלום לכולם-

החודש יתקיימו שני ערבי למידה בחטיבה הצעירה

יום חמישי הקרוב 8.11 ב20:30 ערב למידה להורי הגן בנושא-מבוא לחינוך דמוקרטי בגיל הרך

הערב יעסוק בעקרונות המובילים אותנו בבניית המרחב החינוכי דמוקרטי בגילאים הצעירים.

הורים חדשים גם מא-ב ובכלל שמעוניינים להצטרף לערב מוזמנים בשמחה (אנא ידעו אותנו)

 

יום שלישי 20.11- 20:00 ערב למידה בא-ב בנושא למידה :)

" למידה בחטיבה הצעירה- בהשראת בילבי ברך גרב"

מאוד נשמח לראות את כולכם

בשנים האחרונות התחלנו במסורת ערבי הלמידה מתוך ההבנה שחינוך דמוקרטי הוא בחירה וגם תהליך,

כמבוגרים התנהלות הילדים בבית הספר מפגישה אותנו עם שאלות ותהיות ולעיתים גם פחדים,

מטרת ערבי הלמידה היא יצירת דיאלוג,  העמקה, למידה, שותפות , שאלת שאלות וחיפוש תשובות.......

נתראה,

צוות החטצ

4/11/18

שלום לכולן/ם,

אני כותב להורי א' כדי לוודא שרשמתן/ם ביומנים ושתתארגנו להגיע לפעילות החשובה שאירגנו עבורכם ועבור הילדים בביה"ס ביום ג', 13/11 בשעה 17:00 (עד 18:30 בערך).

זו ההצגה של יעל פדר "יעל לומדת לשמור על גופה" + שיחה של יעל עם ההורים (ללא הילדים) אחריה. אנחנו מביאים את ההצגה הזו מדי שנה במיוחד עבור ילדי כיתה א' בלבד. הנושא מאד חשוב בעינינו, ואנחנו מקוות/ים שתנצלו את ההזדמנות החד-פעמית הזו ללמידה, יחד עם הילדים, על מניעת פגיעות מיניות בילדים דרך פעילות קלילה וכייפית. בזמן השיחה עם ההורים הילדים ישהו בבית א-ב עם חלק מצוות א-ב.

להתראות,

ליאל וצוות א-ב
31/10/18

שלום לכולם

בימים אלו אנו עוסקים בחטיבה הצעירה בסיפור/שיר גלגולו של מעיל

מדובר בפרוייקט של כל החטצ שבו אנו שרים, תופרים, מציגים ומשחקים כל מיני דברים שקשורים בנושא.

ביום שני ה12.11 הפרוייקט יסתיים ביום שיא שבו הילדים יציגו את התוצרים וגם נעשה פעילויות מגוונות.

באותו יום נשמח לעשות שוק קחתן של מעילים, נשמח אם תעבירו אלינו מעילים (רק מעילים) שאין לכם בהם שימוש

הילדים יוכלו להחליף ולהתחדש ומה שישאר נשמח להעביר לתרומות.

אפשר להתחיל להביא כבר מיום א

תודה לכולם

צוות החטצ

16/10/18

הי הורים יקרים,

אנחנו חווים עם ילדיכם תהליך ממש נעים וכייפי של כניסה לשגרה. בתוך כך, ככל שיהיו להם מערכות מודפסות (במילים או בסמלים, מה שעובד לכם) - כולל שם מלא של הילד/ה ותאריך, ועם עותק אצלנו כדי שנוכל לעזור להם, זה יקל עליהם את ההסתגלות להגעה למה שהם בחרו.

ענייני יום יער:

בהמשך לשיחה שנערכה לפני שבוע בהשתתפות הורים, אני משתף אתכם בנהלים שכתבנו ואשר ישמשו אותנו ביציאות של הבית לטיולים - עם הבחנה בין טיולים בתוך כפר הנוער לבין יציאה מן הכפר. הנהלים מצורפים כאן לעיונכם.

היום יצאנו - כמחצית מילדי הבית - לשטח הסמוך לבית הספר, כמה עשרות מטרים לכל היותר. נכחה שם יצירתיות מופלאה של הילדים, שבאה לידי ביטוי בשימוש בחומרים הלכאורה דלים המצויים במקום ליצירת שלל אביזרים. אני מצרף כמה תמונות שמראות קמצוץ מהפלאים שהם עשו.

אתמול רינת פתחה את סדרת המפגשים שלה עם הילדים שרצו להשתתף ושאישור הורי הגיע עבורם. הם חוו מפגש מאוורר ומהנה. עדיין יש מקום להצטרף לארבעת המפגשים המתוכננים הבאים למי שמעוניין.

ומה לגבי העתיד של יום יער בימי ג'? מצד אחד נישאר בינתיים בתוך כפר הנוער, אם כי במקום מרוחק יותר מבית הספר. מצד שני, החל מהשבוע הבא חלה חובת ההצטיידות המקורית: מכנסיים ארוכים, נעליים סגורות, כובע, תיק עם מים ואוכל. ללא אלו לא תותר יציאה. מכיוון שעונת הגשמים מתקרבת, תביאו בבקשה באופן קבוע סט שלם של בגדים להחלפה לימי גשם, וכיתבו את שם הילד/ה על הבגדים.

אפרופו ציוד - לחלק מהילדים שלומדים שפה עדיין אין מחברות מתאימות. תשלחו עם הילדים מחברות חכמות לשפה עשר שורות וכן לא לשכוח גם תיקייה עם גומי. לקורס חשבון - קליפבורד וקלסר חצי שקוף. למדעים - מחברת.

נפגוש אתכם בימי ראשון ושני הקרובים יחד עם ילדיכם להיכרות ותאום ציפיות. אם עוד לא תיאמתם עם החונך האישי של ילד(ת)כם, אנא עשו זאת בהקדם.

ולבסוף, הודעה להורי כיתה א' - שימרו את התאריך: 13/11 אחה"צ 17:00 - 18:30 לפעילות מיוחדת של הורים וילדים בביה"ס. כמדי שנה אנחנו מביאים את ההצגה של יעל פדר "יעל לומדת לשמור על גופה" (עם שיחה להורים אחריה). פרטים על ההצגה בקישור הזה.

המשך שבוע נהדר ולהתראות בבית א-ב,

ליאל וצוות א-ב
9/10/18

הי הורים יקרים,

משתף אתכם בסרטון שדקלה הכינה עם הצצה על החזרה לשגרה של אחרי החגים כולל הבוקר הכייפי של רוב ילדי הבית ביום יער היום בבוקר. תודה לאסף פיליפ שהגיע לעזור!

לגבי המערכת - עכשיו הזמן להשלים מערכת שעות יחד עם ילד(ת)כם ולהביא לנו עותקים (אחד לתא, ואחד לתת לנו לשמירה בקלסר שלנו). מי שמתכוונת ללמוד חשבון חייבת להירשם בקישור שליזה שלחה לכם, ומי שמתכוון ללמוד שפה חייב להתחיל להגיע לשיעורים בקביעות. קבוצות השפה לא מאוזנות, ורצוי במידת האפשר להירשם לקבוצות של מורן. הקבוצות שלה קטנות, מה שיאפשר לה להקדיש תשומת לב אישית רבה יותר לכל ילד בזמן השיעור.

יצא בקרוב עדכון קטן למערכת, וגם החונכים (שיפורסמו ביום א') יעברו בהקדם עם החניכים האישיים שלהם על המערכות, כך שיהיו פה ושם תיקונים קטנים, אבל המגמה היא של התכנסות....

שינויים ידועים למערכת השעות הרשמית שמופיעה באתר כעת:

1. אח בוגר - עובר ליום א' בשעה הראשונה (ע"מ לאפשר לכל ילדי א' להיות בפעילות המומלצת הזאת וגם לחלקם להירשם לקבוצה ה' של חשבון). זה במקביל למפגשים (ליאל וגל).

2. ערבית מתקיים ביום ד' גם בשעה 2, ולא רק בשעה 3

להתראות,

ליאל וצוות א-ב
7/10/18

שלום הורים יקרים,

כמה עדכונים חשובים-

1. בהמשך להשלכות יום היער הקודם - בנוסף לפגישה שתתקיים ביום ג' עם צוות הייעוץ, המנהל וכמה מההורים, שבה נדון בפעולות אפשריות, אנחנו מגייסים את רינת מצוות הגן, שיש לה ניסיון רב בהנחיית קבוצות ובעבודה רגשית, לסייע. להלן הזמנתה:

ילדי א' ב', המרגישים צורך מוזמנים לקבוצת שיתוף ושיח רגשי לצורך עיבוד נוסף של חווית המפגש עם הצרעות.
במפגשים  נחווה תהליך מכיל, תומך ומאפשר בשילוב משחק, ציור, שיחה, וכלים חווייתיים נוספים.
הקבוצה תתכנס למשך 5 מפגשים.

אנא בדקו עם ילד(ת)כם, וחזרו אלי השבוע אם מעוניינים להשתתף בקבוצה. נתאם את המועדים בהמשך. בהקשר זה, אני חוזר על הזמנתי לפנות אלי טלפונית (או במייל) ולשתף אותי לגבי קשיים שאתם עדים להם.

2. יום יער השבוע - לאור הצורך שעלה בהמשך עיבוד החוויה, השבוע נשאר בגבולות בית הספר, ונקיים פעילויות אתגר ואחרות בתוך הבית ובחצר בית הספר. אין הכרח במכנסיים ארוכים או תיק קטן נפרד, אבל עדיין מומלץ לציידם בנעליים סגורות וכובע.

3. מערכת - מיום ד' הקרוב המורים מצפים שהילדים יתחילו להגיע בעקביות לשיעורים שבחרו. לאחר מכן ניתן לבצע שינויים, אך לא בהינף של "בא לי / לא בא לי", אלא מתוך דיאלוג, בירור והסכמת המורה. ספציפית, מורן הודיעה שהיא לא תתיר הצטרפות של ילדים לקבוצות שפה שלה לאחר מכן, כך שמי ששוקל ללמוד אצלה, חשוב שיגיע לשיעורים הקרובים. אתם מוזמנים למסור לנו עותק של מערכת השעות האישית שהרכבתם עם ילד(ת)כם.

4. ציוד - בהמשך לנ"ל, חשוב שהילדים יגיעו מצוידים לשיעורים שלהם. בין השאר:

 • שוטטות (מחר וכל יום ב') - חובה להגיע עם נעליים סגורות, כובע (בכל מזג אוויר - אנחנו בונים גם הרגלים), תיק קטן עם אוכל ומים. לא יוצאים ללא פריטים אלו.

 • ספורט (כל השיעורים של ורד) - נעלי התעמלות חובה.

 • מדעים - מחברת או קלסר/תיקייה עם דפים + קלמר מלא.

5. בקשה קטנה - אם במקרה יש לכם צנצנת קטנה מיותרת, אילנה תשמח אם תשלחו אותה מחר (נקייה) להמשך כבישת הזיתים שנמסקו בשבוע שעבר.

בקרוב אני מצפה שתדירות ההודעות תפחת. בינתיים, ועד להודעה הבאה - שבוע טוב ומוצלח לכולם :)

ליאל וצוות א-ב
2/10/18

הורים יקרים,

אני מקווה שתקופת החגים היתה משפחתית ונעימה עבורכם ועבור הילדים. ביום ד' נחזור לשגרה - או נתחיל מחדש בשגרת למידה, משחק, פעילות, ובקרוב יצטרפו גם החונכויות האישיות. יש כאן כמה עדכונים, בקשות והערות קצרות לקראת שובנו. 

1. יום יער: 

אם יש ילדים/ות שחווים קשיים הקשורים למה שעברנו ביום היער הראשון, וטרם דיברתם איתי, אנא עדכנו אותנו. חשוב לנו לדעת, ונעבוד עם צוות הייעוץ שלנו (שירה היועצת ונירה פסיכולוגית ביה"ס) כדי לעשות את מה שניתן בביה"ס.

 בינתיים, על מנת לבנות מחדש בהדרגה את האמון שלנו בטבע, נמשיך בפעילות "יום יער" בקרבת בית הספר, בתוך כפר הנוער (למשל בדשא הגדול בכניסה לכפר), נראה איך הולך, ונעדכן בהמשך.

2. מערכת:

מחר יפורסם עדכון למערכת השעות של הקורסים (שיעורים, מרכזים, מפגשים קבועים), שמשלב מענה למרבית הבקשות שזרמו אלי בעקבות מערכת השעות שבה פתחנו את השנה. אם יתגלו בעיות חדשות, יתכנו שינויים נוספים בהמשך בכפוף לאילוצים הרבים הקיימים בבניית מערכת כזו. כפי שאמרנו באספת ההורים לפני כחודש, זה זמן טוב לעבור עם הילדים על המערכת ולהתחיל ליצור מערכת שעות אישית. יש כמה נקודות שמאד חשוב לנו להבהיר בהקשר הזה:

א)  המערכת היא לא חזות הכל. למידה מתרחשת בכל מקום ולא רק בכיתה, לכן חשוב לאפשר זמן ללמידה מסוגים שונים - גם אם זה אומר משבצות שנראות ריקות במערכת.

ב) הילדים והילדות הם אלו שבוחרים את כל השיעורים שירצו ללכת אליהם - לא ההורים. אסור לנו לחייב אף ילד ללכת לשיעור כי ההורה רוצה. זה נוגד את חוקת בית הספר ולא נוכל לשתף עם זה פעולה.

ג) לשיעורים שהילד/ה שלכם בחר/ה ללכת הוא/היא מחויב/ת (הבחירה מחייבת לקיחת אחריות). לאחר התקבעות המערכת (בעוד כשבוע) במידה והוא או היא מחליטים לפרוש משיעור, עליהם לדבר עם המורה המקצועי ועם החונך. בשיחה ננסה לברר יחד מדוע בחר/ה לפרוש, ונעודד אותו/ה לשתף אתכם ולעדכן יחד אתכם את הרישום במערכת האישית.

ד) ניתן לרוב להצטרף לקורס גם בהמשך, אחרי התקבעות המערכות, אבל נדרש לכך אישור של המורה המלמד/ת.

ה) לא תתאפשר טיילת. ילד/ה שלא מגיע/ה לשיעור שנרשם/ה אליו מעבר למספר פעמים (בד"כ 3 פעמים אך תלוי בכללי השיעור ובמורה המלמד/ת) יצטרך לשוחח עם החונך והמורה המקצועי ולהחליט האם הוא או היא פורשים או נשארים ומגיעים בקביעות. כמו כן, יש להקפיד על הגעה עם הציוד הנדרש לשיעורים כפי שמפורט בידיעון (באתר) או בעדכון שהעביר/ה המורה המלמד/ת.

ו) אין תחליף לתקשורת פתוחה מתוך אמון והקשבה ביניכם לבין ילדיכם בכל מה שקשור להתנהלות בביה"ס, ובכלל זה לגבי הגעה או אי-הגעה לשיעורים בפועל. המורה או החונך האישי לא אמורים לדווח לכם על היעדרויות משיעורים. אנחנו מאמינים שאחד השיעורים המשמעותיים ביותר שילדיכם יכולים ללמוד הוא לקחת אחריות על הזמן שלהם והבחירה איך לנצלו, שיעור שנלמד לעתים ע"י ניסוי וטעייה, ובהחלט לא ע"י שיטור וכפייה.

 3.  בקשה:

אם יש לכם חיות או דמויות קטנות (כאלה מפלסטיק בד"כ), נשמח לקבל להעשרת פינת הבנייה שלנו בבית א-ב.

 

תודה על תשומת הלב והמשך השותפות. נשעט לתוך שנת תשע"ט ונהפוך אותה יחד לטובה ומשמעותית עבור ילדיכם ועבור כולנו. 

ליאל וצוות א-ב
16/9/18

שלום הורים יקרים,

 ציידנו היום את הילדים בטופס לבחירת החונך/ת האישי/ת שלהם. חלקם מילאו במקום והחזירו לנו, חלקם הכניסו לתיק ואמורים לשתף אתכם, ולפי מה שמצאנו על הרצפה בסוף היום חלקם יצאו הביתה בלי הטופס. 

 בדקו בבקשה את העניין עם ילד(ת)כם, ודאגו שתחזור אלינו בחירה תקינה לפי הטופס המצורף - לכל המאוחר עד יום חמישי הקרוב, 20/9. אחרי מועד זה נשבץ חונכות כראות עינינו למי שלא יחזירו בחירה כנדרש.

 מובן שהבחירה היא של הילדים....

בחירה וחתימה טובה!

ליאל14/9/18

שלום הורים יקרים - הנה מקבץ עדכונים עבורכם -

עברו שבועיים כולל כמה ימי חופשה, וכבר צברנו די הרבה חוויות יחד עם ילדיכם בבית א-ב. כלתה שנה וצרעותיה, והחלה שנה וברכותיה. שוחחנו ועסקנו ביום היער שהיה עם כל הילדים - ביחד, בקבוצות ובשיחות אישיות, ומטבע הדברים, הנושא עדיין מלווה אותנו פה ושם. צרעה שמזדמנת למרחבים שלנו מדי פעם מספקת לנו הזדמנות לשים את האירוע שהיה בפרספקטיבה ולהתמודד עם פחדים שנותרו. ההתכוונות היא לחזק ולהעצים אותם ככל שניתן ממה שקרה. ועכשיו עם הפנים קדימה.....

באופן כללי, מאד נעים וכיף בבית א-ב עם הילדים. האווירה טובה, וכולנו מסתגלים לאט לאט למקום, לאנשים ולסדרים החדשים. אין פרידות קורעות לב בבוקר, והילדים זורמים להם רוב הזמן בין פעילות, משחק וטעימה של שיעורים. אני אישית מרגיש שאתם ההורים סומכים עלינו ורוצים לשתף פעולה איתנו, ושיש לכך השפעה טובה עלינו ועל יכולתנו להיות בנתינה מקסימלית. 

כדי שנוכל למקד את אנרגיות הנתינה שלנו האלה בדברים החשובים ולא לעסוק בעניינים מיותרים, אנחנו מבקשים שתקפידו על כמה דברים

 1. סימון כלי אוכל וחפצים בשם הילד/ה. כל יום נשארים לנו כלים ובקבוקים לא מסומנים שמקשים על שמירת הסדר. ניאלץ לזרוק חפצים לא מסומנים.
 2. הודעה מראש (אלי, לפני 8:30) על היעדרות או איחור. אנחנו נאלצים לשבת ולכתוב לכם הודעות של "איפה הילד?" במקום להקדיש תשומת לב לילדים שנמצאים, וחבל.
 3. שיחות שלכם עם אנשי צוות א-ב - בבקשה תתקשרו אחר הצהריים או בערב במקום לפנות אלינו בתוך שעות העבודה (שוב, זה על-חשבון הילדים).

נושאי הצטיידות שעלו עד כה:

 1. לשיעורי שפה נדרשים: מחברת חכמה 10 שורות + תיקייה + קלמר
 2. לשיעורי שוטטות (יום ב') נדרשים: נעליים סגורות, כובע, תיק קטן עם מים ואוכל. ילד/ה ללא כל הציוד לא יצא איתנו. אגב, נצא למקומות סמוכים לביה"ס בתוך כפר הנוער או למשתלת הדסים.

ענייני מערכת השעות:

כידוע, אין לחץ ליצור עדיין מערכת קבועה לילדים. אנחנו עדיין מקיימים "פינת הודעות מערכת" בכל שעה, והמורים באים לאסוף את הילדים שרוצים להגיע אתם לשיעורים. כן חשוב לאתר בשלב זה בעיות במערכת של ביה"ס. קיבלתי מכם מספר פניות והן בטיפול מול ועדת מערכת. מערכת מעודכנת תצא כשבוע+ אחרי סוכות, אבל אני יכול כבר לעדכן בכמה דברים שמסתמנים:

 1. מדעים - כנראה נקיים שתי קבוצות של שעה אחת במקום קבוצה אחת של שעתיים. כבר ביום א' הקרוב אנסה את השינוי הזה.
 2. שעת הכדורגל של מיקו כנראה תזוז לשעה אחרת באותו היום.
 3. יוגה באנגלית מתקיים ביום ג' גם בשעה 5 (במקום מה שרשום כ"מחול א-ב"), בנוסף לשעה 6.
 4. מתווספת שעה של פעילות שנועדה לילדי א' ביום ד' שעה 6 בשם "אח בוגר". זו שעה שבה ילדי ו' חונכים את ילדי א' במסגרת פרוייקט "שנת מצווה" שלהם. מומלץ מאד לכל ילדי א'.
 5. יתכנו שינויים נוספים במערכת...

בחירת חונך אישי:

נחלק לילדים פתקים לבחירת חונך אישי ביום א' (לפני או אחרי שנחגוג יום הולדת לילידי ספטמבר!). למי שייעדר, אשלח במייל באותו ערב.

יש להחזיר את הפתקים עד יום ה' (20/9). שימו לב - זהו היום האחרון לפני חופשת סוכות. מי שלא יבחר עד אז, ניאלץ לשבץ לו/ה בעצמנו. כנ"ל אם תחזור בחירה שלא עפ"י ההנחיות בפתק (4 שמות שונים). 

ולסיום - הנה סרטון קצר שדקלה הכינה מתוך מה שהיה לנו עד לראש השנה. תיהנו!

שבת שלום וחתימה טובה לכם ולמשפחותיכם!

ליאל בשם צוות א-ב

31/8/1830/8/18שלום הורים יקרים,

 שמחנו לפגוש הרבה מכם באספת ההורים שלשום. למחרת, התרגשנו יחד עם הילדים המקסימים שלכם בנשבוקים. והנה זה מתחיל - נפגשים ביום ראשון הקרוב ליום הראשון של שנה חדשה של הנאה עם למידה ולמידה בהנאה.

למי שלא היה באספה, נרדם באמצע (אני יודע שהיה ארוך), או רוצה לחזור על החומר לקראת הבחינה :)  - הנה קישור לדף באתר ביה"ס שבו יש קישורים למצגות שהוצגו. הדף נמצא באופן קבוע באתר ביה"ס (כלומר, גם לניגשים למועד ב'...) תחת: "בתים > החטיבה הצעירה > בית א-ב > מה קורה?" ויתווספו אליו עדכונים טריים מעת לעת, אותם גם נשלח במייל.

חשוב שתקראו את דף ההסבר על יום יער ושתעבירו לנו אישור הורים חתום ביום א' (מי שטרם עשה זאת). אפשר למסור אותו ידנית לאשת צוות פנויה או להניח במגירה שלי במשרד. אנחנו רוצים כבר ביום ג' הקרוב לעשות גיחה קצרה לחורשה שתהווה מרחב למידה טבעי עבור הילדים מדי שבוע במהלך השנה, לכן הצורך באישור המהיר. פרטים בדף ההסבר ובמצגת הנ"ל. כמו כן, חשוב שיגיעו ביום ג' מצוידים בציוד הנדרש, כפי שמפורט בדף ההסבר וגם כאן למטה.

ביום א' הזה, כזכור יש לו"ז מיוחד (סיום יום והסעות ב-13:15), עם טקס ב-9:00-9:30 שאתם מוזמנים להגיע אליו ולצלם - מבלי להידחק ליד הבמה בבקשה - את ילדי גן ו-א' במעבר הסמלי דרך שער כניסה לדרכם החדשה. שלחו עם הילדים רק אוכל ושתייה.

לסיום - את השקף שמרכז ומסכם את הבקשות שלנו הצוות מכם ההורים צירפתי כאן. מתאים להדפיס ולתלות על המקרר שלכם.

תודה מראש על השותפות אתכם השנה בטיפוח ודאגה לילדים שלכם. שתהיה שנה מבורכת וטובה לכולנו.

ליאל, בשם כל א.נשי צוות א-ב המופלאים והאכפתיים, שהשקיעו בחופשה זמן ומאמץ ניכרים, מכל הלב, בהכנת הבית להתחלה חדשה ומוצלחת

 נ.ב. - ציוד חובה ליציאה ליום יער (אגב, הרשימה זהה לנדרש בקורס שוטטות של ימי ב', למעט מכנסיים ארוכים) 

 1. נעליים סגורות
 2. מכנסיים ארוכים
 3. כובע
 4. תיק קטן ונוח
 5. מים
 6. אוכל בריא, מזין ומספק – ללא חטיפים או ממתקים
 7. לא תותר יציאה עם משחקים ואביזרים נוספים מהבית. הרעיון הוא שימוש במה שהטבע מזמן.10/8/18

שלום לכל ההורים לילדים ולילדות העולים לכיתות א' ו-ב' בביה"ס הדמוקרטי,

בהתרגשות רבה, אני שולח לכם הודעה ראשונה לשנה המתחילה, ובה הזמנה לאסיפת ההורים של בית א-ב (יום ד' 29/8 ב-20:00 - וראו בקובץ המצורף). נא רישמו ביומנים, והגיעו לאסיפה בכדי להכיר את צוות הבית, לשמוע על המתוכנן במקום שבו ילדיכם יבלו כמחצית מזמן הערות שלהם בימי החול בשנה הקרובה, ולשמוע איך לדעתנו תוכלו לעזור לילדיכם לחוות שנה מוצלחת בביה"ס.

למחרת (יום ה' 30/8 אחה"צ) יתקיים אירוע הנשבוקים המסורתי של כלל קהילת בית הספר. פרטים על כך יישלחו בנפרד. 

 אוסיף כאן עוד כמה פריטי מידע שעשויים לעזור לכם להיערך מראש לשנת הלימודים הקרובה. מידע חשוב נוסף יימסר באסיפה.

 • ידיעון ביה"ס ומערכת הקורסים יפורסמו ב-30/8 בערב. מומלץ יהיה לשבת עם ילדיכם במהלך השישי-שבת שאחרי, לקרוא את פירוט הקורסים שבידיעון, לעבור על המערכת יחד, ולעזור להם לבנות מערכת שעות ראשונית, שתהווה בסיס להתנהלות היומיומית שלהם בביה"ס - וגם בסיס לשינויים בהתאם לבחירתם.

 • הידיעון יפרט את הציוד הנדרש לכל קורס, ויתכנו הוראות נוספות שהמורים ימסרו במפגשים הראשונים של הקורסים. ציוד בסיסי וראשוני שמומלץ לשלוח בתיקים כולל: מחברת חלקה, מחברת חכמה 10 שורות, מחברת חשבון (לא חובה חכמה), תיקייה עם גומי לאיסוף דפים ויצירות, קלמר מאובזר (עדיף כזה שמחולק למספר תאים) עם שלושה עפרונות, מחק, מחדד עם פח, טושים או צבעי עפרון, מספריים ודבק סטיק. בנוסף - בקבוק מים, קופסאות לאוכל, ומפית בד קטנה.

 • עוד משימת היערכות חשובה היא כתיבת שם הילד/ה על כל החפצים האישיים שיגיעו לביה"ס - כולל בקבוקים, קופסאות אוכל, מחברות ואפילו נעליים (אצלנו חולצים ומאבדים באופן תכוף). 

מקווים ומצפים לפגוש אתכם ב29/8 באסיפה. המשך קיץ משפחתי ונעים,

ליאל וצוות א-ב


תת-דפים (1): מצגת פברואר א'-ב'