מה קורה בבית א' - ב'22/10/17:
שלום להורי א-ב היקרים,

חזרנו מכל החופשות, ואנחנו על סף הכניסה המיוחלת סוף סוף לשגרת ימי לימודים. החיים זימנו לנו בכל זאת כמה שינויי מערכת שעל המרכזי שבהם תקראו בהודעה נפרדת ששלחתי לכם (חשוב!). החיים גם זימנו לכמה מאנשי הצוות ולמשפחותיהם כמה ענייני בריאות בשבועות האחרונים, והצוות וביה"ס עושים מאמץ שלא תהיה פגיעה בשגרת הלימודים עקב כך. אפרט בקצרה את הדברים החדשים שקורים ואירועים הצפויים בקרוב.

השבוע התחיל פרויקט "אח בוגר", שבו ילדי ו' חונכים ילדי א' באופן אישי (או בזוג) לשעה בימי ד' שעה ראשונה. הילדים משחקים ובונים קשרים ביניהם. מקסים לראות אותם יחד! כשליזה תשתחרר באופן מלא מענייני בריאות במשפחתה (מאחלים שבקרוב!), נבקש ממנה להכין סרטון המחשה :) הפרויקט נועד לכל ילדי א', אז מי שלא משתתפ/ת מוזמנים לפנות אלי, ואדאג, יחד עם אלכס מצוות ה-ו, לשיבוץ. ישנם גם ילדי ב' ברשימת המתנה...

קיבלתם כאמור עדכון נפרד על השינויים בקורסי החשבון עם המערכת המעודכנת. לשאלות והבהרות פנו תחילה למורות לחשבון (מייל עדיף). סליחה על הפורמטים המשוגעים בהודעה הנ"ל - כנראה תקלה של מערכת ההודעות כשמעתיקים ממסמך אחר...

עוד בענייני חשבון, לצערנו מוטי פרנסס ייעדר מספר שבועות עקב פציעה, ולכן קורס אוריגאמטריה ימתין לשובו, ונאחל לו החלמה מהירה!

לאחר שהמערכת תתייצב סופית נוסיף את שעות ה"חברותא" עליהן סיפרנו בתחילת השנה - שמטרתן לספק מסגרת להוראת עמיתים ולימוד קבוצתי קצרי טווח ויחסית ספונטניים. נודיע על כך בבוא העת.
כמו כן, אנחנו מזמינים אתכם ההורים (וסבים סבתות גם) להתנדב להעביר שיעורים ופעילויות - אם באופן מזדמן ואם לטווחים של שבועות ומעלה. ניתן להשתמש במשבצת של "למידת עמיתים" בימי א' (שעה 6) - בתאום, או לבדוק איתנו שעות אחרות במערכת שבהן ישנם ילדים פנויים להובלות :)

פגישות ביניכם לבין החונכים האישיים - יחד עם הילדים - מתקיימים מחר ומחרתיים (או בתאום אחר שקבעתם עם החונכים), להיכרות, תאום ציפיות ומעבר על המערכת של הילדים.

ביום ב' 6/11 אנחנו מתכננים יום פעילות וגיבוש ביער אילנות. התכנית עדיין בהתהוות. יתכן שנרצה להתחיל את היום ביער במקום בביה"ס, ולצעוד רק לקראת סוף היום חזרה לביה"ס - נעדכן על כך בקרוב. נשמח לעזרה של הורים כמלווים, בתחום המזון ואפשרי גם בהפעלות לילדים. פרטים נוספים בהמשך.

ביום ג' 14/11 אחה"צ בשעות 17:00 - 18:15 נקיים בבית הספר פעילות חשובה לילדי א' עם הוריהם: "הגוף שלי הוא רק שלי" מדובר על הצגה שמלווה בשיח עם הילדים וכן שיחה עם ההורים, בהנחייתה וביצועה של יעל פדר (תאטרון "החברים של יעל" בגוגל). זאת פעילות מאד חשובה, שנועדה ללמד את הילדים לשמור על גופם הפרטי. נא לרשום ביומנים, ולאשר הגעה אלי במייל/ווטסאפ/סמס. מספר המקומות מוגבל, כך שאם לא תהיה נוכחות מלאה של כיתה א', אפתח אפשרות שיצטרפו ילדי ב' שפספסו בשנה שעברה (או רוצים רענון).

במיניפרלמנט האחרון התקבלה הצעתם של תומר ויאיר לקיים יום לימודים מיוחד של סבים וסבתות (של כלל החטיבה הצעירה), שיבואו ללמד את הילדים ולהעביר להם פעילויות לבחירתם. אתם מוזמנים לגייס את הוריכם לרעיון. תאריך ופרטים נוספים יישלחו בקרוב.

איחולי בריאות טובה לכל הקהילה ולכל היקרים לנו - החלמה למי שזקוקים כעת, ושמירה על הקיים למי שלא. 

שבוע טוב,
ליאל בשם כל צוות בית א-ב28/9/17
שלום הורים יקרים,

ראשית, תודה ענקית מכל צוות א-ב על המתנות המושקעות והאישיות שקיבלנו לחגים דרך ועד ההורים. היה מאד נעים וטעים!

אם תהיתם מה קורה בבית א-ב לאחרונה, הסרטון החדש של ליזה נותן תמונה חלקית בקישור הזה.

מקבץ עדכונים חשובים מאד - נא לקרא עד הסוף, תודה!:

1. מערכות - לחלק מהילדים אין מערכת שבועית מסודרת, ויש גם כמה מערכות שגויות, שאינן תואמות את המציאות. חשוב מאד לדאוג לכך שלילדים יהיו מערכות עדכניות, נכונות ושמתאימות לרצונותיהם. אתם יכולים להיעזר בסיליבוסטר, אבל עקב אי-דיוקים שהתגלו, אין לסמוך עליו, אלא יש לבדוק הכל מול המערכת הרשמית כאן (או באתר בית הספר תחת "בתים").
אני מזכיר את אוסף הסמלילים שאפשר להיעזר בהם ע"מ להקל על הילדים לקרוא את המערכות - כאן, ואנא העבירו לצוות עותק של המערכת המעודכנת, אם טרם עשיתם זאת.

אני רוצה להזכיר, שביה"ס דוגל בבחירה של הילדים. אין חוק שילד בן 6 חייב ללמוד קרוא וכתוב או חיבור וחיסור של מספרים עד 10 (כדוגמאות). אם הילד/ה לא מוכן/ה עדיין, עדיף לאפשר לו/ה את הזמן להבשיל ולא לכפות עליו/ה, וכך ליצור אנטי לכניסה לשיעורים. אמנם מחד, השיעורים התחילו, והילדים בהם מתחילים להתקדם בחומר, אבל מאידך, מוטב לדעתנו לטפל במחירים של השלמה או דחייה של רכישת שפה וחשבון (ויש פתרונות) מאשר להתמודד עם מחירי הכפייה ותוצאותיה, מה גם שאנו לא נוכל לאכוף כפייה כזאת. אי-כניסה לשיעורים יכולה גם לנבוע מכך שכל החברים רשומים לקבוצה האחרת באותו מקצוע. כדאי לבדוק. 

2. קורסים -
אפרופו שפה וחשבון - על הילדים להגיע בעקביות לקבוצה של המורה שאותה הם בחרו. אלו שלא הגיעו בהתמדה לשיעורים עד כה, ורוצים להצטרף כעת, צריכים להצטרף לקבוצות של דקלה (הן שפה והן חשבון), מכיוון שהקבוצות של מורן ושל ליזה מלאות. שימו לב שכישורי שפה 1 של דקלה נלמד בכיתת כוורת (יש טעויות בחלק מהמערכות כאמור).

מרכז אמנות זה לעבודה חופשית לגמרי, ללא הנחייה צמודה. זה לא מתאים לרוב ילדי א-ב.
שיעורי אמנות של ענת הם שעתיים ברצף. חייבים להיות בשעה הראשונה כדי להיות בשנייה (ואין חובה להישאר עד הסוף).
יוגה באנגלית יש שתי אפשרויות אבל צריך לבחור שעה אחת ולא את שתיהן, ועדיף את השעה השנייה כי הראשונה מלאה מאד.

ציוד: נעליים וכובע לשוטטות (+תיק עם מים ואוכל), נעליים סגורות לספורט וכדורגל. ילדים בלי הציוד הנדרש "זוכים" בעוד שעות חופשיות :)

3. בדיקת שמיעה בביה"ס לילדי א' תתקיים ביום ב' הקרוב, 2/10, בשעות 8:30-10:30.

4. פינת אבדות ומציאות מלאה בהמון ציוד מהבתים שלכם. אנו עומדים לזרוק את הדברים הרבים שהצטברו שם, וחבל. אם תסמנו את הציוד שהילדים מביאים ותעברו על מדף האבדות, ניתן למנוע את הבזבוז המיותר הזה בעתיד.

5. הכוונה היא להודיע לילדים ביום ב' הקרוב על שיבוץ החונכים האישיים. קחו בחשבון אפשרות של אכזבה אם לא שובצה החונכת המועדפת. מניסיוננו, לאחר תקופת היכרות, גם מי שנראתה פחות נחמדה/כייפית/חמה... בדרך כלל מתבררת כבחירה מוצלחת. לאחר פרסום השיבוץ, כל התקשורת לגבי ילדיכם תרוכז דרך החונך האישי. כמו כן, תוזמנו לפגישות היכרות עם החונך האישי אחרי החגים (22-23/10).

6. התחלנו בשגרה של מפגשים החברתיים - אלו מעין מיני-קורסים עם מוטיבים ספציפיים, שבהם נדרשת מחויבות קצרת טווח. מומלץ לעודד את הילדים להגיע אליהם. הנה כמה פרטים:
בימי א' שעה 1, גל יעביר מפגש של "מחשבים בכיף" בתדירות של בערך פעם בחודש (כשאין מיני-פרלמנט או ימי הולדת).
בימי ג' שעה 6, חן עושה מפגש שבו הילדים מכינים הצגה שהקבוצה (שבחרה לעצמה את השם "פתי בר") רוצה להעלות. ליהודית יש מפגש מקביל - פרטים בהמשך.
בימי ה' שעה 6, דקלה מעבירה מפגש בנושא אגדות ילדים - הילדים יכירו אגדות,ילמדו על המאפיינים הייחודיים שלהן, יכתבו אגדה, ואולי אפילו יציגו אותה. הכל פתוח ויתקדם לכיוון שהילדים ירצו לחקור ולהעמיק בו.
במקביל, ליאל יאפשר לפרוק אנרגיה ולרקוד "ג'סט דנס"

7. אנחנו מבקשים קופסאות ריקות של סימילק ומטרנה וכן גלילי קרטון ארוכים (כמו של נייר סופג/אלומיניום), בנוסף לגלילי נייר טואלט.

תודה על הסבלנות שלכם בקריאה עד הלום, ובתשומת הלב שלכם לבקשות שלנו.

גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח!
ליאל בשם כל צוות בית א-ב


16/9/17:
שלום הורים יקרים,
בסיומו של השבוע השני ללימודים ולקראת החגים המתרגשים עלינו, בהמשך יש כמה עדכונים על מה שצפוי בבית א-ב בעתיד הקרוב. אך ראשית, הנה הקישור לסרטון לסיכום השבוע שחלף, אותו הכינה ליזה.

בחירת החונך/ת האישי/ת בעיצומה!
הילדים נשלחו אתמול הביתה עם פתקים ועם הדרכה לשבת אתכם על מנת למלא אותם.
עליהם לבחור 4 שמות מתוך אנשי הצוות (אתי, גל, דקלה, חן, יהודית, ליאל, ליזה), ומותר להקיף בעיגול שם אחד מועדף.
מובטח שאחד מתוך ה-4 יהיה החונך/ת האישי/ת שי/תלווה את ילד(ת)כם בהמשך השנה - החל מסוף החגים.

מי שחסרים להם פתק כזה מסיבה כלשהי, אנא שבו גם עם הילדים לתווך ולברר את בחירתם, ושילחו לי במייל - כאמור 4 שמות.


עדכוני אירועים:
 • לפני היציאה לחופשת ראש השנה נציין את החג בבית א-ב ביום ג, 19/9 בסוף היום. מומלץ לשלוח את הילדים בחולצה לבנה לטובת האווירה החגיגית.
 • בדיקת שמיעה – ביום ב' 2/10 יתקיימו בדיקות שמיעה לילדי א' (בלבד) בבית הספר. מצורף מידע נוסף על הבדיקה. אם אינכם רוצים שילד(ת)כם תיבדק, שילחו לי בקשה מייל חוזר על כך. 
דגשים, עדכונים ובקשות על קורסים:
 • אנחנו שמחים לעדכן שקורס אוריגאמטריה, שלא נפתח בתחילת השנה, עומד להיפתח בכל זאת! זה קורה הודות ליוזמה ולנכונות הורית - מוטי פרנסס (אבא של אורי) ילמד את הקורס, וגם הודות להנהלה, שמצאה פתרון לתקצוב חומרי הקורס. השיעור, כפי שהוא מתואר בידיעון, יתקיים בימי ד' בשעה השישית. תודה ובהצלחה מוטי!
 • הקורס "אלופים באלפים 2" נועד למתקדמים בתחום החשבון. מרבית הילדים בקורס הם ילדי כיתה ג'.
 • מרכז אומנות (כמו כל "מרכז" בביה"ס) אינו קורס. זוהי משבצת זמן ומרחב פתוח שהילדים יכולים לבחור להיכנס אליו בכל פעם מחדש. למרכז אומנות מגיעים ילדים עד כיתה י'. הוא מיועד למי שמסוגל לעבוד עבודה עצמאית באומנות. יתכן שנוכל בהמשך להקצות בן/בת שרות לעלות ולסייע לילדים שמגיעים למרכז, אך בכל מקרה לא בשלב זה.
 • הקורס "קומיקס טרום קריאה" מיועד לילדים שאינם יודעים לקרוא. מי ששולטים בקריאה מוזמנים להשתתף בקורס "קומיקס 1" בימי שני.
 • הקורס "מגלים עולם" נועד לילדים שיודעים לקרוא בלבד. 
 • שעות תגבור בשפה – אלו ייקבעו ע"י המורות לשפה לילדים הזקוקים לתגבור על-פי שיקול דעתן של המורות, ורק למי שלומד/ת בקורס שפה. נא לא לשבץ בעצמכם שעות תגבור אלו במערכות של ילדיכם.
 • ציוד לקורס "שוטטות" – תזכורת לשלוח בימי א' נעליים סגורות, כובע, ותיק קטן עם אוכל ומים. ילד/ה ללא נעליים וכובע לא יוצא/ת לטיול.
 • ציוד לקורס "מה קורה במעבדה" – נא לשלוח איתם קלסר או תיקייה לדפי A4.
 • ציוד לקורסי ההתעמלות של ורד – חובה להיות עם נעליים סגורות על מנת להשתתף בשיעורים.
בקשות כלליות:
 • ישנם ילדים שמגיעים מהבית עם ערכות ודמויות של לגו. שמנו לב שהעיסוק שלהם ושל חבריהם בערכות ובדמויות הללו תופס נפח מאד גדול מהיום, ולעתים קרובות סוחף את המעורבים ומקשה עליהם לעלות לשיעורים, למרות התזכורות והפניות שהם מקבלים מהצוות. אמנם יש גם צד יפה של אינטרקציה חברתית, אך בית א-ב מציע שלל אפשרויות משחק אחרות, שקל יותר לילדים להתנתק מהם בעת הצלצול. רצוי מאד להימנע משליחת ערכות ודמויות עם הילדים.
 • בעת איסוף הילדים ב14:00, אם הקדמתם, נא להישאר לחלוטין מחוץ לבית – גם לא בפרוזדור הכניסה של הכוורות, על מנת לאפשר לילדים להישאר ממוקדים במפגשי סיום היום. אנא הדריכו בהתאם גם את האחים והאחיות שבאים/ות לאסוף.
בשם כל הצוות אני מאחל לכם ולמשפחותיכם שנה טובה, מצמיחה ומעשירה, ומעל לכל בריאות טובה לכולם!

 שלכם,
ליאל, ובשמם של אתי, גל, דקלה, חן, יהודית וליזה


8/9/17:
הורים יקרים שלום!

עבר רק שבוע מאז שנפגשנו לנישבוקים ומשאלות, וכבר עברו על ילדיכם ועל הצוות שלל חוויות בבית א-ב. אז מה היה לנו השבוע? התחלות של מפגשי קבוצה, שיעורים, מרכזים, פרלמנט, וזמן חופשי למשחק, יצירה, קריאה ושאר עיסוקים. ענן המילים האסוציאטיבי שלי לתאור השבוע הזה כולל את המילים הללו: התרגשות, חששות, בלאגן, מפגש עם חברים ותיקים, תחילה של חברויות חדשות, בדיקת גבולות, בלבול, ועוד בלבול, צחוק, בכי, טוב לב, כעס, ביחד, לבד, חוויות חדשות, חשיפה ללמידה חדשה, הזדמנויות, אדרנלין, רגעי שקט ורוגע – בקיצור, דומה קצת לרכבת הרים. עוד מעט, כשכולם יכנסו לשגרה, הרכבת תגיע לנופים פחות דרמטיים. טיפה סבלנות.

עוד הצצה על השבוע שחלף תוכלו לקבל מהסרטון שליזה הכינה עבורכם בקישור הזה.

על מנת לעזור לרכבת לקחת את כולנו למחוז חפצנו, הנה כמה בקשות חשובות של הצוות מכם:
 • ב-8:30 יש צלצול והתפצלות לקבוצות לרישום (חובה!) ולמפגש קצר. אנא דאגו שילדכם יגיע וייפרד מכם לפני 8:30. ילד שמגיע מאוחר מתחיל ברגל הלא נכונה את היום, וגם עלול להרגיש אבוד ומבולבל ו/או להפריע למפגש. 
 • קחו בחשבון שנתחיל מעתה לסמס להורים של ילדים שלא הגיעו למפגשי פתיחת היום בקבוצות לרישום, אז כדי למנוע הילחצות מיותרת שלכם ועומס מיותר עלינו כשאנחנו רוצים להיות פנויים עבור ילדיכם – הודיעו לנו מראש (עד 8:00) על איחורים והיעדרויות, והדגישו לילדים את חובת הרישום.
 • בסוף היום נא להימנע מכניסה לבית א-ב לפני 14:00. הכניסה באמצע מפגש סגירת יום (שבינתיים נעשה במליאה עם כולם) מפריעה למהלך המפגש. נא המתינו מחוץ לבית לצלצול של סוף היום, וגם תדרכו בהתאם את האחים והאחיות שבאים לאסוף את הילדים.
 • רשמו שמות על כל הציוד. פינת האבדות מתמלאת (על מדף במסדרון הכניסה לבית, מול הכוורת) – יש שם הרבה בקבוקים, קלמר או שניים ופריטים נוספים לא מסומנים. סימון הדברים עוזר לנו לשמור על הסדר, וללמד את הילדים אחריות על ציוד וכבוד לחפצים (גם הזולים שבהם). וגם עברו בבקשה על האבדות שהצטברו לפני שנזרוק אותם....
 • הרבה ילדים מבולבלים באשר למערכת השיעורים שלהם. אנחנו ממליצים להכין עם ילדכם מערכת שבועית או יומית לטעימות, רצוי בשני עותקים (אחד לנו). זה מאד עוזר להם. עם הצלצול, הילדים מוזמנים לבוא ולבקש מאיתנו להנחות אותם על-פי המערכת שלהם. כדי לעזור בעניין, גל הכין עבורכם קבצים קטנים עם כיתוב + סמלילים מגניבים, שתוכלו לשבץ במערכת כזו. תמצאו אותם בקישור הזה. תמצאו שם תיקיה לכל יום בשבוע, וגם תיקייה של "רק הסמלים" למקרה שתרצו לבנות מערכת בהרכבה עצמית רק מסמלים.
 • לחלק מהילדים האוכל לא מספיק. נא בדקו עם ילדכם ושילחו עבורה/ו מספיק אוכל.
 • אם טרם ציידתם את ילדכם במפית רב-פעמית (מסומנת!) לשימוש באכילה אנא עשו זאת.
 • בעקבות תקופת הטעימות סביר שיבוצעו שינויים קטנים במערכת, בעיקר על-מנת לפתור בעיות שהתגלו ביישום המערכת הראשונית. אם שמתם לב למשהו שהינו בעייתי במערכת הנוכחית עבור ילדכם, עדכנו אותי כעת בבקשה. המערכת תתקבע בקרוב...
 • להשלמת תיבת המשאלות שלנו, אם יש ילדים שעוד לא מסרו לנו משאלות, אנא עזרו להם לכתוב משאלה/ות לשנה על דף ומסרו לצוות. (זה מהפעילות שעשינו ביום ו' שעבר, למי שפיספס). תיבת המשאלות נסגרת ותוטמן בעתיד הקרוב....
 • בקשה לקראת קורס שוטטות, שמתחיל ביום א'. מי שמגיע לשיעור צריך להיות מצויד בכובע, נעליים סגורות, ותיק קטן נוסף עם אוכל ומים לטיול שלנו.
אז כמו שהבטחתי, בתחילת השנה המיילים ארוכים ומלאי בקשות. אמשיך לשלוח עדכונים שבועיים, אבל הם צפויים להצטמצם בעומס המלל וכמות הבקשות. תודה על שיתוף הפעולה הנפלא שלכם והאנרגיות הטובות שמגיעות מכם הורים יקרים. זה ניכר על הילדים...

שבת שלום ומבורכת לכולכם ולהתראות בבית א-ב!

ליאל וצוות א-ב


30/8/17:
שלום הורים יקרים,

זאת הודעה חשובה, אז בבקשה קראו אותה עד סופה.

ראשית, תודה לכל ההורים שעשו מאמץ והגיעו לאספת ההורים השבוע. היה לדעתי ערב משמעותי, הן עבור ההורים והן עבור הצוות.
ואם כבר תודות, אני רוצה לחזור ולהודות להורים שעשו במהלך הקיץ עבודה מדהימה בבית א-ב - השקיעו מזמנם ומרצם בעיצוב, בניה, צביעה, סחיבה ושאר עבודות, ולאלו שתרמו חומרים, משחקים ושאר אביזרים. הודות לכם נפתח את השנה במרחב משודרג ונעים, ואני בטוח שזה ישפיע לטובה גם על האווירה שתשרור בו.
 
לא אחזור כאן על כל מה שהיה באספה, אבל לטובת מי שלא היה (ומי שכבר נוסטלגי :) ) הנה דגשים בתמצית.
 • הצגנו, דרך סרטון את הצוות החדש של בית א-ב, ותוכלו לצפות בו בקישור הזה.
 • שמענו מהנוכחים מה חשוב להם שיהיה/שיקרה בבית א-ב ועם הילד/ה שלהם השנה. 
 • שיתפנו בהעמקה על היבטים שונים של החיים בבית א-ב השנה. אני מצרף את המצגת שנעזרנו בה. היא לא מכילה את כל המידע, אבל רומזת לרובו מספיק כדי שתדעו מה לשאול אותנו. שיבצתי בעותק הזה כמה תוספות, שנכללות בכתוב כאן.
 • הורים התנדבו לוועד הורים משותף לכיתות א-ב. הנה הרשימה המכובדת: אוולין דיאצ'נקו, אפרת בן-שחר, הילה גולן, יעל מרום, לירון גונן, מוטי פרנסס, מעיין אליהו, עינב רז, קרן איגרא, רבקה לוץ. רוח ההתנדבות מחממת את הלב!

אוסף עדכונים, ובקשות נוספות - חשוב! :

 • אישורי בריאות - מי שטרם מילא והעביר אלי, נא להדפיס את הטופס המצורף, למלא, ולמסור לי אישית ביום ו'.
 • כדי לשמור על ההדפסים המיוחדים שיהיו על שולחנות האוכל, אנא שילחו עם הילדים מיום א' מפית רב-פעמית שהם יוכלו לפרוס על השולחן, ועליה יאכלו. כמו כל הציוד, בבקשה סמנו את המפית עם שם הילד/ה.
 • הידיעון והמערכת התפרסמו. את הידיעון תמצאו באתר ביה"ס. נעה שלחה לכם מייל עם הקישור "החי" למערכת (ויש גם עותק באתר תחת "בתים", אך הוא לא יתעדכן מיידית עם שינויים שעשויים להיות). אתם מוזמנים, בניחותא, לעבור על המידע בידיעון ולהתחיל לפנטז עם הילדים על מערכת, אבל זכרו (והזכירו) שיש תקופת טעימות, ואין מה למהר.
 • ברוח המילים האחרונות, ביום הלימודים הראשון של ילדי א-ב (יום א' 3/9) לא נקיים שיעורים. זה יום שיוקדש להתאקלמות, הסתגלות למרחב ולאנשים שבו, ותחילת היכרות איתם דרך מפגשים, יצירה, משחק וזמן חופשי. אפשר לשלוח את הילדים עם אוכל ושתיה בלבד. מיום ב' והלאה נחל לפעול לפי המערכת. הלו"ז המתוכנן ליום א' הוא: 
  • 8:45 - 9:30 מפגשי פתיחה (משחקי היכרות...)
  • 9:35 - 10:20 אוכל ותחנות פעילות בבית
  • 10:40 - 11:25 אסיפה בנושא חוקי הבית
  • 11:35 - 13:15 זמן חופשי והמשך תחנות בבית ובחצר
  • 13:20 - 14:00 מפגש לסגירת היום
 • נפגשים מחרתיים, יום ו' כידוע. ביום זה, נעה, רכזת מתמטיקה, תשב ברחבת ביה"ס ותהיה זמינה לשאלות והתייעצויות. 
 • אפרופו חשבון - ליזה מעדכנת שמי שילמד חשבון יזדקק לתיקיית A4, ובנוסף מחברות:
  • "חכמה" למי שילמד "עשר אצבעות", או
  • רגילה למי שילמד "אלופים באלפים"
 • נשמח אם תביאו לנו את גלילי ניר הטואלט הריקים שלכם במשך השנה. ננצל אותם לפעילויות יצירה.
אחרון אחרון חביב - קיבלנו לא מעט תשובות לשאלון ששלחנו לכם בזמנו. אם זאת, רבים מכם עדיין לא ניצלו את ההזדמנות הזו. בגדר "קריאה אחרונה" - מי שטרם עשו זאת מוזמנים ומוזמנות להקדשי לכך כמה דקות בזמנכם הפנוי. הנה הקישור.

הרבה מידע, קישורים, בקשות (וגם תודות!). ככה זה בתחילת שנה... התקשורת הזאת היא קריטית לתפקוד בריא ונכון של בית א-ב ושל ילדכ(ת)ם בתוכו. אני מבטיח שהמיילים ימשיכו, אבל מטבע הדברים עומס המלל והמידע צפוי לרדת במידה ניכרת לאחר שניכנס כולנו לשגרה. תודה ענקית על שיתוף הפעולה והבנתכם שכולנו ביחד פועלים לטובת ילדיכם.

נתראה מחרתיים, ושתחל עבור כולנו שנה מופלאה!
שלכם,
ליאל וצוות א-ב הנרגשים19/8/17
הורים יקרים,

אנחנו שמחים ומתרגשים להזמין אתכם לאסיפת ההורים של ילדי א-ב לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה בביה"ס.
זו הזדמנות להיפגש, להכיר, לשמוע ולדבר על הבית השני של ילדכם/ילדתכם - בית א-ב בביה"ס הדמוקרטי. 

נתראה ביום ב' 28/8 בשעה 20:00 (עד 21:30 בערך) בבית הספר.

ביום שישי 1/9 יתקיים אירוע "הנישבוקים" להורים ולילדים, בו נשוב ונפגש עם הקהילה. הפעילות היא מ-9:15 (8:30 למשפחות/ילדים חדשות/ים) עד 11:00.

מאחלים לכם ולילדים סיום נעים לחופש הגדול - ונתראה בקרוב!

צוות א-ב - יהודית, אתי, ליאל, ליזה, חן, גל, דקלה19/8/17
שלום הורים יקרים,

עוד מעט כבר נפגשים (28/8, זוכרים?) והשנה החדשה תיפתח עם כל ההתרגשות הכרוכה בכך אצל כולנו.

במקום להפציץ אתכם במידע באסיפת ההורים, הכנו עבורכם את המצגת המצורפת כאן. היא מכילה הרבה מן המידע שתצטרכו על-מנת שאתם, ילדיכם וגם אנחנו נתחיל כולנו את שנת הלימודים בצורה טובה, ונמצה במהלכה את המיטב מן האפשרויות שביה"ס מציע ללמידה ולהתפתחות. את אסיפת ההורים נקדיש להסבר ולהעמקה בנושאים מרכזיים, ולדיאלוג אתכם על שאלות שחשובות לכם.
ובאמת, מהן השאלות שחשובות לכם? נשמח אם תספרו לנו. אנא קראו קודם את הקובץ המצורף, ואז בבקשה תקדישו עוד דקותיים למלא את השאלון הקצר שבקישור הזה.

מומלץ למלא כל הורה בנפרד, ואם יש לכם יותר מילד/ה אחד/ת השנה בבית א-ב, נא מלאו עבור כל ילד/ה בנפרד.
ואפרופו כל הלוכסנים במשפט האחרון, גם במצגת המצורפת וגם בתקשורת מעתה, ננסה להשתמש בסגנונות עוקפי מגדר, ולאו דווקא בלשון זכר.

אז בהתרגשות רבה - המשך קיץ נעים - וניפגש ב-28/8 בשעה 20:00. אנא דייקו - למרות המידע שקיבלתם כאן יש עוד הרבה על מה לדבר :)....
להתראות!

ליאל והצוות - אתי, גל, דקלה, חן, יהודית, ליזה


13/8/17

הורים יקרים שלום רב

בימים אלו עמלים מתנדבים על שיפוצו וארגונו מחדש של בית א-ב.

אנו מבקשים ליצור מרחב מזמין ומסודר, המעודד למידה ומשחק.

מאחר ותקציבינו לעניין, איך לומר, זעוםאנו מבקשים את עזרתכם 

אם בינכם, אמהות או אבות שיש בכוחם וביכולתם להירתם ליום עבודה (הכולל בעיקר צביעה ומעט עבודת נגרות), נשמח אם תיצרו עמנו קשר במייל המצורף מטה, נקבע יום עבודה מרוכז ונשמח לקרוא לעזרתכם. 

כמו כן, ישנם מספר דברים אשר נשמח להיות להם ליד שניה ולקבלם כתמורה למועדון. 

חדר דה וינצ'י רוצה להפוך לספרייה שקטה ורכה. ועל כן אנו מחפשים שאריות גדולות של בדי ריפוד,

או גישה לבד ריפוד בזול.

משטחי עץ סנדביץ', מדפי עץ, שאריות עץ שיכולות לשמש כמדפים, או גישה למחסן עצים זול..

נשמח לקבל שואב אבק שמיצה את תפקידו בביתכם וגם שטיחים בגודל מטר וחצי ומעלה,

(שלא ישב, השואב, בחוסר מעש).

שאריות בד גדולות ובהירות ברוחב 140 ומעלה

פופים וכריות גדולות במיוחד

שאריות גדולות של דשא סינתטי או יריעות  PVC (או גישה למישהו שמכיר מישהו שמוכר כאלה : )).

סלסילות פלסטיק או נצרים גדולות

ארגזי תנובה צבעוניים מפלסטיק קשיח

קוביות לגו או עץ מכל סוג, פליימוביל, מכוניות משחק ומסילות רכבת מעץ. 

כמו כן, יפתח השנה חדר מתמטיקה מיוחד לילדי הבית.

 לאיבזורו, אנו זקוקים לאוספים קטנים, מינאטורות, חיות משחק, מגשים וקופסאות עץ.

שאריות בדידים של פעם וספרות מכל חומר שהוא (מגנט, סול, פלסטיק וכו…) 

תודה תודה תודה!! 

לשאלות או התנדבות נשמח אם תחזרו למייל chenschoolstuff@gmail.com

שוב תודה