מה קורה בבית א' - ב'5/11/18:

שלום לכולם-

החודש יתקיימו שני ערבי למידה בחטיבה הצעירה

יום חמישי הקרוב 8.11 ב20:30 ערב למידה להורי הגן בנושא-מבוא לחינוך דמוקרטי בגיל הרך

הערב יעסוק בעקרונות המובילים אותנו בבניית המרחב החינוכי דמוקרטי בגילאים הצעירים.

הורים חדשים גם מא-ב ובכלל שמעוניינים להצטרף לערב מוזמנים בשמחה (אנא ידעו אותנו)

 

יום שלישי 20.11- 20:00 ערב למידה בא-ב בנושא למידה :)

" למידה בחטיבה הצעירה- בהשראת בילבי ברך גרב"

מאוד נשמח לראות את כולכם

בשנים האחרונות התחלנו במסורת ערבי הלמידה מתוך ההבנה שחינוך דמוקרטי הוא בחירה וגם תהליך,

כמבוגרים התנהלות הילדים בבית הספר מפגישה אותנו עם שאלות ותהיות ולעיתים גם פחדים,

מטרת ערבי הלמידה היא יצירת דיאלוג,  העמקה, למידה, שותפות , שאלת שאלות וחיפוש תשובות.......

נתראה,

צוות החטצ

4/11/18

שלום לכולן/ם,

אני כותב להורי א' כדי לוודא שרשמתן/ם ביומנים ושתתארגנו להגיע לפעילות החשובה שאירגנו עבורכם ועבור הילדים בביה"ס ביום ג', 13/11 בשעה 17:00 (עד 18:30 בערך).

זו ההצגה של יעל פדר "יעל לומדת לשמור על גופה" + שיחה של יעל עם ההורים (ללא הילדים) אחריה. אנחנו מביאים את ההצגה הזו מדי שנה במיוחד עבור ילדי כיתה א' בלבד. הנושא מאד חשוב בעינינו, ואנחנו מקוות/ים שתנצלו את ההזדמנות החד-פעמית הזו ללמידה, יחד עם הילדים, על מניעת פגיעות מיניות בילדים דרך פעילות קלילה וכייפית. בזמן השיחה עם ההורים הילדים ישהו בבית א-ב עם חלק מצוות א-ב.

להתראות,

ליאל וצוות א-ב
31/10/18

שלום לכולם

בימים אלו אנו עוסקים בחטיבה הצעירה בסיפור/שיר גלגולו של מעיל

מדובר בפרוייקט של כל החטצ שבו אנו שרים, תופרים, מציגים ומשחקים כל מיני דברים שקשורים בנושא.

ביום שני ה12.11 הפרוייקט יסתיים ביום שיא שבו הילדים יציגו את התוצרים וגם נעשה פעילויות מגוונות.

באותו יום נשמח לעשות שוק קחתן של מעילים, נשמח אם תעבירו אלינו מעילים (רק מעילים) שאין לכם בהם שימוש

הילדים יוכלו להחליף ולהתחדש ומה שישאר נשמח להעביר לתרומות.

אפשר להתחיל להביא כבר מיום א

תודה לכולם

צוות החטצ

16/10/18

הי הורים יקרים,

אנחנו חווים עם ילדיכם תהליך ממש נעים וכייפי של כניסה לשגרה. בתוך כך, ככל שיהיו להם מערכות מודפסות (במילים או בסמלים, מה שעובד לכם) - כולל שם מלא של הילד/ה ותאריך, ועם עותק אצלנו כדי שנוכל לעזור להם, זה יקל עליהם את ההסתגלות להגעה למה שהם בחרו.

ענייני יום יער:

בהמשך לשיחה שנערכה לפני שבוע בהשתתפות הורים, אני משתף אתכם בנהלים שכתבנו ואשר ישמשו אותנו ביציאות של הבית לטיולים - עם הבחנה בין טיולים בתוך כפר הנוער לבין יציאה מן הכפר. הנהלים מצורפים כאן לעיונכם.

היום יצאנו - כמחצית מילדי הבית - לשטח הסמוך לבית הספר, כמה עשרות מטרים לכל היותר. נכחה שם יצירתיות מופלאה של הילדים, שבאה לידי ביטוי בשימוש בחומרים הלכאורה דלים המצויים במקום ליצירת שלל אביזרים. אני מצרף כמה תמונות שמראות קמצוץ מהפלאים שהם עשו.

אתמול רינת פתחה את סדרת המפגשים שלה עם הילדים שרצו להשתתף ושאישור הורי הגיע עבורם. הם חוו מפגש מאוורר ומהנה. עדיין יש מקום להצטרף לארבעת המפגשים המתוכננים הבאים למי שמעוניין.

ומה לגבי העתיד של יום יער בימי ג'? מצד אחד נישאר בינתיים בתוך כפר הנוער, אם כי במקום מרוחק יותר מבית הספר. מצד שני, החל מהשבוע הבא חלה חובת ההצטיידות המקורית: מכנסיים ארוכים, נעליים סגורות, כובע, תיק עם מים ואוכל. ללא אלו לא תותר יציאה. מכיוון שעונת הגשמים מתקרבת, תביאו בבקשה באופן קבוע סט שלם של בגדים להחלפה לימי גשם, וכיתבו את שם הילד/ה על הבגדים.

אפרופו ציוד - לחלק מהילדים שלומדים שפה עדיין אין מחברות מתאימות. תשלחו עם הילדים מחברות חכמות לשפה עשר שורות וכן לא לשכוח גם תיקייה עם גומי. לקורס חשבון - קליפבורד וקלסר חצי שקוף. למדעים - מחברת.

נפגוש אתכם בימי ראשון ושני הקרובים יחד עם ילדיכם להיכרות ותאום ציפיות. אם עוד לא תיאמתם עם החונך האישי של ילד(ת)כם, אנא עשו זאת בהקדם.

ולבסוף, הודעה להורי כיתה א' - שימרו את התאריך: 13/11 אחה"צ 17:00 - 18:30 לפעילות מיוחדת של הורים וילדים בביה"ס. כמדי שנה אנחנו מביאים את ההצגה של יעל פדר "יעל לומדת לשמור על גופה" (עם שיחה להורים אחריה). פרטים על ההצגה בקישור הזה.

המשך שבוע נהדר ולהתראות בבית א-ב,

ליאל וצוות א-ב
9/10/18

הי הורים יקרים,

משתף אתכם בסרטון שדקלה הכינה עם הצצה על החזרה לשגרה של אחרי החגים כולל הבוקר הכייפי של רוב ילדי הבית ביום יער היום בבוקר. תודה לאסף פיליפ שהגיע לעזור!

לגבי המערכת - עכשיו הזמן להשלים מערכת שעות יחד עם ילד(ת)כם ולהביא לנו עותקים (אחד לתא, ואחד לתת לנו לשמירה בקלסר שלנו). מי שמתכוונת ללמוד חשבון חייבת להירשם בקישור שליזה שלחה לכם, ומי שמתכוון ללמוד שפה חייב להתחיל להגיע לשיעורים בקביעות. קבוצות השפה לא מאוזנות, ורצוי במידת האפשר להירשם לקבוצות של מורן. הקבוצות שלה קטנות, מה שיאפשר לה להקדיש תשומת לב אישית רבה יותר לכל ילד בזמן השיעור.

יצא בקרוב עדכון קטן למערכת, וגם החונכים (שיפורסמו ביום א') יעברו בהקדם עם החניכים האישיים שלהם על המערכות, כך שיהיו פה ושם תיקונים קטנים, אבל המגמה היא של התכנסות....

שינויים ידועים למערכת השעות הרשמית שמופיעה באתר כעת:

1. אח בוגר - עובר ליום א' בשעה הראשונה (ע"מ לאפשר לכל ילדי א' להיות בפעילות המומלצת הזאת וגם לחלקם להירשם לקבוצה ה' של חשבון). זה במקביל למפגשים (ליאל וגל).

2. ערבית מתקיים ביום ד' גם בשעה 2, ולא רק בשעה 3

להתראות,

ליאל וצוות א-ב
7/10/18

שלום הורים יקרים,

כמה עדכונים חשובים-

1. בהמשך להשלכות יום היער הקודם - בנוסף לפגישה שתתקיים ביום ג' עם צוות הייעוץ, המנהל וכמה מההורים, שבה נדון בפעולות אפשריות, אנחנו מגייסים את רינת מצוות הגן, שיש לה ניסיון רב בהנחיית קבוצות ובעבודה רגשית, לסייע. להלן הזמנתה:

ילדי א' ב', המרגישים צורך מוזמנים לקבוצת שיתוף ושיח רגשי לצורך עיבוד נוסף של חווית המפגש עם הצרעות.
במפגשים  נחווה תהליך מכיל, תומך ומאפשר בשילוב משחק, ציור, שיחה, וכלים חווייתיים נוספים.
הקבוצה תתכנס למשך 5 מפגשים.

אנא בדקו עם ילד(ת)כם, וחזרו אלי השבוע אם מעוניינים להשתתף בקבוצה. נתאם את המועדים בהמשך. בהקשר זה, אני חוזר על הזמנתי לפנות אלי טלפונית (או במייל) ולשתף אותי לגבי קשיים שאתם עדים להם.

2. יום יער השבוע - לאור הצורך שעלה בהמשך עיבוד החוויה, השבוע נשאר בגבולות בית הספר, ונקיים פעילויות אתגר ואחרות בתוך הבית ובחצר בית הספר. אין הכרח במכנסיים ארוכים או תיק קטן נפרד, אבל עדיין מומלץ לציידם בנעליים סגורות וכובע.

3. מערכת - מיום ד' הקרוב המורים מצפים שהילדים יתחילו להגיע בעקביות לשיעורים שבחרו. לאחר מכן ניתן לבצע שינויים, אך לא בהינף של "בא לי / לא בא לי", אלא מתוך דיאלוג, בירור והסכמת המורה. ספציפית, מורן הודיעה שהיא לא תתיר הצטרפות של ילדים לקבוצות שפה שלה לאחר מכן, כך שמי ששוקל ללמוד אצלה, חשוב שיגיע לשיעורים הקרובים. אתם מוזמנים למסור לנו עותק של מערכת השעות האישית שהרכבתם עם ילד(ת)כם.

4. ציוד - בהמשך לנ"ל, חשוב שהילדים יגיעו מצוידים לשיעורים שלהם. בין השאר:

 • שוטטות (מחר וכל יום ב') - חובה להגיע עם נעליים סגורות, כובע (בכל מזג אוויר - אנחנו בונים גם הרגלים), תיק קטן עם אוכל ומים. לא יוצאים ללא פריטים אלו.

 • ספורט (כל השיעורים של ורד) - נעלי התעמלות חובה.

 • מדעים - מחברת או קלסר/תיקייה עם דפים + קלמר מלא.

5. בקשה קטנה - אם במקרה יש לכם צנצנת קטנה מיותרת, אילנה תשמח אם תשלחו אותה מחר (נקייה) להמשך כבישת הזיתים שנמסקו בשבוע שעבר.

בקרוב אני מצפה שתדירות ההודעות תפחת. בינתיים, ועד להודעה הבאה - שבוע טוב ומוצלח לכולם :)

ליאל וצוות א-ב
2/10/18

הורים יקרים,

אני מקווה שתקופת החגים היתה משפחתית ונעימה עבורכם ועבור הילדים. ביום ד' נחזור לשגרה - או נתחיל מחדש בשגרת למידה, משחק, פעילות, ובקרוב יצטרפו גם החונכויות האישיות. יש כאן כמה עדכונים, בקשות והערות קצרות לקראת שובנו. 

1. יום יער: 

אם יש ילדים/ות שחווים קשיים הקשורים למה שעברנו ביום היער הראשון, וטרם דיברתם איתי, אנא עדכנו אותנו. חשוב לנו לדעת, ונעבוד עם צוות הייעוץ שלנו (שירה היועצת ונירה פסיכולוגית ביה"ס) כדי לעשות את מה שניתן בביה"ס.

 בינתיים, על מנת לבנות מחדש בהדרגה את האמון שלנו בטבע, נמשיך בפעילות "יום יער" בקרבת בית הספר, בתוך כפר הנוער (למשל בדשא הגדול בכניסה לכפר), נראה איך הולך, ונעדכן בהמשך.

2. מערכת:

מחר יפורסם עדכון למערכת השעות של הקורסים (שיעורים, מרכזים, מפגשים קבועים), שמשלב מענה למרבית הבקשות שזרמו אלי בעקבות מערכת השעות שבה פתחנו את השנה. אם יתגלו בעיות חדשות, יתכנו שינויים נוספים בהמשך בכפוף לאילוצים הרבים הקיימים בבניית מערכת כזו. כפי שאמרנו באספת ההורים לפני כחודש, זה זמן טוב לעבור עם הילדים על המערכת ולהתחיל ליצור מערכת שעות אישית. יש כמה נקודות שמאד חשוב לנו להבהיר בהקשר הזה:

א)  המערכת היא לא חזות הכל. למידה מתרחשת בכל מקום ולא רק בכיתה, לכן חשוב לאפשר זמן ללמידה מסוגים שונים - גם אם זה אומר משבצות שנראות ריקות במערכת.

ב) הילדים והילדות הם אלו שבוחרים את כל השיעורים שירצו ללכת אליהם - לא ההורים. אסור לנו לחייב אף ילד ללכת לשיעור כי ההורה רוצה. זה נוגד את חוקת בית הספר ולא נוכל לשתף עם זה פעולה.

ג) לשיעורים שהילד/ה שלכם בחר/ה ללכת הוא/היא מחויב/ת (הבחירה מחייבת לקיחת אחריות). לאחר התקבעות המערכת (בעוד כשבוע) במידה והוא או היא מחליטים לפרוש משיעור, עליהם לדבר עם המורה המקצועי ועם החונך. בשיחה ננסה לברר יחד מדוע בחר/ה לפרוש, ונעודד אותו/ה לשתף אתכם ולעדכן יחד אתכם את הרישום במערכת האישית.

ד) ניתן לרוב להצטרף לקורס גם בהמשך, אחרי התקבעות המערכות, אבל נדרש לכך אישור של המורה המלמד/ת.

ה) לא תתאפשר טיילת. ילד/ה שלא מגיע/ה לשיעור שנרשם/ה אליו מעבר למספר פעמים (בד"כ 3 פעמים אך תלוי בכללי השיעור ובמורה המלמד/ת) יצטרך לשוחח עם החונך והמורה המקצועי ולהחליט האם הוא או היא פורשים או נשארים ומגיעים בקביעות. כמו כן, יש להקפיד על הגעה עם הציוד הנדרש לשיעורים כפי שמפורט בידיעון (באתר) או בעדכון שהעביר/ה המורה המלמד/ת.

ו) אין תחליף לתקשורת פתוחה מתוך אמון והקשבה ביניכם לבין ילדיכם בכל מה שקשור להתנהלות בביה"ס, ובכלל זה לגבי הגעה או אי-הגעה לשיעורים בפועל. המורה או החונך האישי לא אמורים לדווח לכם על היעדרויות משיעורים. אנחנו מאמינים שאחד השיעורים המשמעותיים ביותר שילדיכם יכולים ללמוד הוא לקחת אחריות על הזמן שלהם והבחירה איך לנצלו, שיעור שנלמד לעתים ע"י ניסוי וטעייה, ובהחלט לא ע"י שיטור וכפייה.

 3.  בקשה:

אם יש לכם חיות או דמויות קטנות (כאלה מפלסטיק בד"כ), נשמח לקבל להעשרת פינת הבנייה שלנו בבית א-ב.

 

תודה על תשומת הלב והמשך השותפות. נשעט לתוך שנת תשע"ט ונהפוך אותה יחד לטובה ומשמעותית עבור ילדיכם ועבור כולנו. 

ליאל וצוות א-ב
16/9/18

שלום הורים יקרים,

 ציידנו היום את הילדים בטופס לבחירת החונך/ת האישי/ת שלהם. חלקם מילאו במקום והחזירו לנו, חלקם הכניסו לתיק ואמורים לשתף אתכם, ולפי מה שמצאנו על הרצפה בסוף היום חלקם יצאו הביתה בלי הטופס. 

 בדקו בבקשה את העניין עם ילד(ת)כם, ודאגו שתחזור אלינו בחירה תקינה לפי הטופס המצורף - לכל המאוחר עד יום חמישי הקרוב, 20/9. אחרי מועד זה נשבץ חונכות כראות עינינו למי שלא יחזירו בחירה כנדרש.

 מובן שהבחירה היא של הילדים....

בחירה וחתימה טובה!

ליאל14/9/18

שלום הורים יקרים - הנה מקבץ עדכונים עבורכם -

עברו שבועיים כולל כמה ימי חופשה, וכבר צברנו די הרבה חוויות יחד עם ילדיכם בבית א-ב. כלתה שנה וצרעותיה, והחלה שנה וברכותיה. שוחחנו ועסקנו ביום היער שהיה עם כל הילדים - ביחד, בקבוצות ובשיחות אישיות, ומטבע הדברים, הנושא עדיין מלווה אותנו פה ושם. צרעה שמזדמנת למרחבים שלנו מדי פעם מספקת לנו הזדמנות לשים את האירוע שהיה בפרספקטיבה ולהתמודד עם פחדים שנותרו. ההתכוונות היא לחזק ולהעצים אותם ככל שניתן ממה שקרה. ועכשיו עם הפנים קדימה.....

באופן כללי, מאד נעים וכיף בבית א-ב עם הילדים. האווירה טובה, וכולנו מסתגלים לאט לאט למקום, לאנשים ולסדרים החדשים. אין פרידות קורעות לב בבוקר, והילדים זורמים להם רוב הזמן בין פעילות, משחק וטעימה של שיעורים. אני אישית מרגיש שאתם ההורים סומכים עלינו ורוצים לשתף פעולה איתנו, ושיש לכך השפעה טובה עלינו ועל יכולתנו להיות בנתינה מקסימלית. 

כדי שנוכל למקד את אנרגיות הנתינה שלנו האלה בדברים החשובים ולא לעסוק בעניינים מיותרים, אנחנו מבקשים שתקפידו על כמה דברים

 1. סימון כלי אוכל וחפצים בשם הילד/ה. כל יום נשארים לנו כלים ובקבוקים לא מסומנים שמקשים על שמירת הסדר. ניאלץ לזרוק חפצים לא מסומנים.
 2. הודעה מראש (אלי, לפני 8:30) על היעדרות או איחור. אנחנו נאלצים לשבת ולכתוב לכם הודעות של "איפה הילד?" במקום להקדיש תשומת לב לילדים שנמצאים, וחבל.
 3. שיחות שלכם עם אנשי צוות א-ב - בבקשה תתקשרו אחר הצהריים או בערב במקום לפנות אלינו בתוך שעות העבודה (שוב, זה על-חשבון הילדים).

נושאי הצטיידות שעלו עד כה:

 1. לשיעורי שפה נדרשים: מחברת חכמה 10 שורות + תיקייה + קלמר
 2. לשיעורי שוטטות (יום ב') נדרשים: נעליים סגורות, כובע, תיק קטן עם מים ואוכל. ילד/ה ללא כל הציוד לא יצא איתנו. אגב, נצא למקומות סמוכים לביה"ס בתוך כפר הנוער או למשתלת הדסים.

ענייני מערכת השעות:

כידוע, אין לחץ ליצור עדיין מערכת קבועה לילדים. אנחנו עדיין מקיימים "פינת הודעות מערכת" בכל שעה, והמורים באים לאסוף את הילדים שרוצים להגיע אתם לשיעורים. כן חשוב לאתר בשלב זה בעיות במערכת של ביה"ס. קיבלתי מכם מספר פניות והן בטיפול מול ועדת מערכת. מערכת מעודכנת תצא כשבוע+ אחרי סוכות, אבל אני יכול כבר לעדכן בכמה דברים שמסתמנים:

 1. מדעים - כנראה נקיים שתי קבוצות של שעה אחת במקום קבוצה אחת של שעתיים. כבר ביום א' הקרוב אנסה את השינוי הזה.
 2. שעת הכדורגל של מיקו כנראה תזוז לשעה אחרת באותו היום.
 3. יוגה באנגלית מתקיים ביום ג' גם בשעה 5 (במקום מה שרשום כ"מחול א-ב"), בנוסף לשעה 6.
 4. מתווספת שעה של פעילות שנועדה לילדי א' ביום ד' שעה 6 בשם "אח בוגר". זו שעה שבה ילדי ו' חונכים את ילדי א' במסגרת פרוייקט "שנת מצווה" שלהם. מומלץ מאד לכל ילדי א'.
 5. יתכנו שינויים נוספים במערכת...

בחירת חונך אישי:

נחלק לילדים פתקים לבחירת חונך אישי ביום א' (לפני או אחרי שנחגוג יום הולדת לילידי ספטמבר!). למי שייעדר, אשלח במייל באותו ערב.

יש להחזיר את הפתקים עד יום ה' (20/9). שימו לב - זהו היום האחרון לפני חופשת סוכות. מי שלא יבחר עד אז, ניאלץ לשבץ לו/ה בעצמנו. כנ"ל אם תחזור בחירה שלא עפ"י ההנחיות בפתק (4 שמות שונים). 

ולסיום - הנה סרטון קצר שדקלה הכינה מתוך מה שהיה לנו עד לראש השנה. תיהנו!

שבת שלום וחתימה טובה לכם ולמשפחותיכם!

ליאל בשם צוות א-ב

31/8/1830/8/18שלום הורים יקרים,

 שמחנו לפגוש הרבה מכם באספת ההורים שלשום. למחרת, התרגשנו יחד עם הילדים המקסימים שלכם בנשבוקים. והנה זה מתחיל - נפגשים ביום ראשון הקרוב ליום הראשון של שנה חדשה של הנאה עם למידה ולמידה בהנאה.

למי שלא היה באספה, נרדם באמצע (אני יודע שהיה ארוך), או רוצה לחזור על החומר לקראת הבחינה :)  - הנה קישור לדף באתר ביה"ס שבו יש קישורים למצגות שהוצגו. הדף נמצא באופן קבוע באתר ביה"ס (כלומר, גם לניגשים למועד ב'...) תחת: "בתים > החטיבה הצעירה > בית א-ב > מה קורה?" ויתווספו אליו עדכונים טריים מעת לעת, אותם גם נשלח במייל.

חשוב שתקראו את דף ההסבר על יום יער ושתעבירו לנו אישור הורים חתום ביום א' (מי שטרם עשה זאת). אפשר למסור אותו ידנית לאשת צוות פנויה או להניח במגירה שלי במשרד. אנחנו רוצים כבר ביום ג' הקרוב לעשות גיחה קצרה לחורשה שתהווה מרחב למידה טבעי עבור הילדים מדי שבוע במהלך השנה, לכן הצורך באישור המהיר. פרטים בדף ההסבר ובמצגת הנ"ל. כמו כן, חשוב שיגיעו ביום ג' מצוידים בציוד הנדרש, כפי שמפורט בדף ההסבר וגם כאן למטה.

ביום א' הזה, כזכור יש לו"ז מיוחד (סיום יום והסעות ב-13:15), עם טקס ב-9:00-9:30 שאתם מוזמנים להגיע אליו ולצלם - מבלי להידחק ליד הבמה בבקשה - את ילדי גן ו-א' במעבר הסמלי דרך שער כניסה לדרכם החדשה. שלחו עם הילדים רק אוכל ושתייה.

לסיום - את השקף שמרכז ומסכם את הבקשות שלנו הצוות מכם ההורים צירפתי כאן. מתאים להדפיס ולתלות על המקרר שלכם.

תודה מראש על השותפות אתכם השנה בטיפוח ודאגה לילדים שלכם. שתהיה שנה מבורכת וטובה לכולנו.

ליאל, בשם כל א.נשי צוות א-ב המופלאים והאכפתיים, שהשקיעו בחופשה זמן ומאמץ ניכרים, מכל הלב, בהכנת הבית להתחלה חדשה ומוצלחת

 נ.ב. - ציוד חובה ליציאה ליום יער (אגב, הרשימה זהה לנדרש בקורס שוטטות של ימי ב', למעט מכנסיים ארוכים) 

 1. נעליים סגורות
 2. מכנסיים ארוכים
 3. כובע
 4. תיק קטן ונוח
 5. מים
 6. אוכל בריא, מזין ומספק – ללא חטיפים או ממתקים
 7. לא תותר יציאה עם משחקים ואביזרים נוספים מהבית. הרעיון הוא שימוש במה שהטבע מזמן.10/8/18

שלום לכל ההורים לילדים ולילדות העולים לכיתות א' ו-ב' בביה"ס הדמוקרטי,

בהתרגשות רבה, אני שולח לכם הודעה ראשונה לשנה המתחילה, ובה הזמנה לאסיפת ההורים של בית א-ב (יום ד' 29/8 ב-20:00 - וראו בקובץ המצורף). נא רישמו ביומנים, והגיעו לאסיפה בכדי להכיר את צוות הבית, לשמוע על המתוכנן במקום שבו ילדיכם יבלו כמחצית מזמן הערות שלהם בימי החול בשנה הקרובה, ולשמוע איך לדעתנו תוכלו לעזור לילדיכם לחוות שנה מוצלחת בביה"ס.

למחרת (יום ה' 30/8 אחה"צ) יתקיים אירוע הנשבוקים המסורתי של כלל קהילת בית הספר. פרטים על כך יישלחו בנפרד. 

 אוסיף כאן עוד כמה פריטי מידע שעשויים לעזור לכם להיערך מראש לשנת הלימודים הקרובה. מידע חשוב נוסף יימסר באסיפה.

 • ידיעון ביה"ס ומערכת הקורסים יפורסמו ב-30/8 בערב. מומלץ יהיה לשבת עם ילדיכם במהלך השישי-שבת שאחרי, לקרוא את פירוט הקורסים שבידיעון, לעבור על המערכת יחד, ולעזור להם לבנות מערכת שעות ראשונית, שתהווה בסיס להתנהלות היומיומית שלהם בביה"ס - וגם בסיס לשינויים בהתאם לבחירתם.

 • הידיעון יפרט את הציוד הנדרש לכל קורס, ויתכנו הוראות נוספות שהמורים ימסרו במפגשים הראשונים של הקורסים. ציוד בסיסי וראשוני שמומלץ לשלוח בתיקים כולל: מחברת חלקה, מחברת חכמה 10 שורות, מחברת חשבון (לא חובה חכמה), תיקייה עם גומי לאיסוף דפים ויצירות, קלמר מאובזר (עדיף כזה שמחולק למספר תאים) עם שלושה עפרונות, מחק, מחדד עם פח, טושים או צבעי עפרון, מספריים ודבק סטיק. בנוסף - בקבוק מים, קופסאות לאוכל, ומפית בד קטנה.

 • עוד משימת היערכות חשובה היא כתיבת שם הילד/ה על כל החפצים האישיים שיגיעו לביה"ס - כולל בקבוקים, קופסאות אוכל, מחברות ואפילו נעליים (אצלנו חולצים ומאבדים באופן תכוף). 

מקווים ומצפים לפגוש אתכם ב29/8 באסיפה. המשך קיץ משפחתי ונעים,

ליאל וצוות א-ב