מה בפרלמנט השבוע?
השבוע ב- 26/6/20 יתקיים הפרלמנט האחרון של השנה! (הפרלמנט הווירטואלי ה9), בו נדון על שתי הצעות:

1. הצעתם של דלית ויובל לדחות את תהליך אישור התקציב לתחילת שנה הבאה.

2. הצעתם של גל כרם ויובל להצטרף למיזם של בתי הספר הדמוקרטיים בישראל לבניית מערכת שעות משותפת ללמידה מקוונת.


הקישור לפרלמנט האחרון פרלמנט מס.9השבוע ב- 19/6/20 בפרלמנט הווירטואלי השמיני (בזום ביום שישי) יעלו שתי ההצעות הבאות, מספר שלוש ומספר ארבע בקובץ המצורף :

3.  חלוקת ביה"ס ל 3 חטיבות: 
הגבלת הבחירה בחונכים אישיים לחונכים מהחטיבה הרלוונטית. 
     חט"צ גן + א"ב , חטיבת יסודי ג' –ו', חט"ב +תיכון
     כל חטיבה תקבל דף עם מאגר השמות פוטנציאלים,  השיבוץ יעשה מתוך  מאגר החונכים שהם אנשי צוות בחטיבה האמורה.                     (דיון והצבעה 3)

4.  הצעת נילי טגליכט – הוספת שעת לימודים לכל חונך בצוות לשעה של חונכות קבוצתית עם כל חניכיו.  יצירת מצב בו כל חונך אישי גן יוכל "לנהל" קבוצה. ולשים דגש גם על הצד הקבוצתי בבית הספר. במעמד הפרלמנט יפורטו על ידי הנהלת בית הספר הדרכים ליישום ההצעה- מהו "המחיר" עבור המערכת. על מהו סך השעות ומהן האופציות ליישום.  (דיון והצבעה 4)

  מקווים לסיים את הפרלמנט עד אחת עשרה לכל היותר,

 קישור: פרלמנט מס.8

לצערנו הפורמט של שבוע שעבר לא צלח עקב בעיות אינטרנט, לשמחתנו הבתים קיימו דיון בנושא החונכות האישית סביב ההצעות למרות התקלה.

החלטנו בלית ברירה לקיים את הפרלמנט ביום שישי ה-12/6/20 בתשע בוקר, בתקווה לסיים את שתי ההצעות הראשונות עד אחת עשרה.

בקובץ המצורף יש פירוט של כל ההצעות, וקישור לפרלמנט: פרלמנט מס. 7
ביום חמישי ה-4.6.20 בפרלמנט יעלו הצעות סביב נושא החונכות האישית לשנה הבא. הפרלמנט יתקיים בזום כאשר לכל בית תהיה מצלמה בכיתה הרלוונטית ובנוסף כל ילד/ילדה/איש צוות והורה יוכל להתחבר גם מהטלפון האישי. בכל בית יהיה נציג של ועדת פרלמנט שיהיה אחראי על הסדר וספירה בהצבעה. בנוסף איש צוות מאותו בית יהיה נוכח בכל כיתת זום.

פרלמנט מס.6

ועדת פרלמנט קיבלה החלטה שהפרלמנט יתקיים על השעתיים הראשונות כדי להספיק לדון לעומק על לפחות שתיים מארבע ההצעות, בהתחשב בזמן הקצוב שברשותנו עד סוף השנה.

בקובץ המצורף יש פירוט של כל ההצעות. בתקווה שהשבוע נספיק לדון ולהצביע על שתי ההצעות הראשונות.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה!בפרלמנט, ביום חמישי ה-14.5.20, יתקיים דיון של צוות בית ה-ו בנוגע למחויבות אל הלמידה מרחוק.

פרלמנט מס.5


השבוע וועדת פרלמנט לא קיבלה שום הצעה לכן בפרלמנט הבא, ביום חמישי ה-7.5.20 הפרלמנט לא יתקיים,

אנחנו מזמינים ומזמינות אתכם/ן להציע הצעות כרגיל.פרלמנט הבא, ביום חמישי ה-30.4.20 תעלה הצעתו של גל כרם בנוגע למפגש דיון לפני כל הצעה:

הצעה לפרלמנט - הרחבת זמן הדיון לקאת אישור חוקים בפרלמנט  

כל הצבעה בפרלמנט תחוייב בדיון מקדים כלומר במקום המצב עד היום שבו אנו נדרשים להגיע להחלטה במפגש פרלמנט בודד (לרוב תוך פחות משעה) - ההצעה היא שיהיה מפגש פרלמנט ראשון בו נקיים

דיון מקדים- המציעים יעלו את ההצעתם, ישאלו שאלות ויהיה זמן לדיון ודעות וגם הצעות לשינוי (בלי שהמציעים יצטרכו להחליט במקום האם לקבל אותן) ואז יהיה שבוע למציעים לעבד את כל המידע והפידבקים שקיבלו מהקהילה ובמידת הצורך להעזר בועדות והגופים השונים בבית הספר. 

ואז שבוע לאחר מכן דיון והצבעה-  תתקיים הצגה של ההצעה (אחרי שעברה שינויים - במידה ויהיו) שאלות דיון ודעות ללא הצעות לשינוי ואז הצבעה.

(יוכלו להצביע גם מי שלא היו בדיון המקדים אך יוכלו להציע הצעות לשינוי רק מי שהיו בפרלמנט המקדים - כדי לאפשר למציעים לשקול בכובד ראש האם לקבלם וכיצד לנסח את ההצעה המחודשת). 

ההצעה נועדה לאפשר למציעים וגם לקהילה זמן לדיון יותר מעמיק (הן במהלך מפגשי הפרלמנט והן בניהם) לפני קבלת החלטות.

לפי שיקול דעתם של ועדת פרלמנט ניתן יהיה בפרלמנט השני (לאחר פרלמנט הדיון המקדים) לבצע דיון ושאלות מקוצרים ולהצביע בתחילת שעת הפרלמנט (למשל במקרה שהדיון מיצה את עצמו ואין יותר שאלות או דעות) במקרה כזה לאחר ההצבעה יוכל הפרלמנט להמשיך לדיון בהצעה נוספת.

 Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/8917929844?pwd=h68YSNuZztbmEnNZl7LlSleg6KvM0w

Meeting ID: 891 792 9844
Password: 825728


פרלמנט הבא, ביום חמישי ה-23.4.20 תעלה הצעתה של ועדת משמעת שמציעה לבטל את כל התלונות שהוגשו לפני ה"קורונה" אלא אם התובע/ת יבקש/תבקש לעלות אותן.
ביום חמישי ה-2/4/20 יתקיים הפרלמנט הוירטואלי השני שלנו, שבו נדון על הדרכים שלנו כקהילה לתמוך אחד בשנייה בזמן משבר,
אם יש לכם/ן רעיונות נשמח אם תמלאו אותם בטופס:
https://forms.gle/ F9hHDxmbRug7EDLQ6
רק ללחוץ על הקישור ואתם בפרלמנט! https://zoom.us/j/5203640875

ביום חמישי ה-26/3/20 יתקיים הפרלמנט המקוון הראשון שלנו, שבו יתקיים דיון על שיעורים מקוונים אחרי ובזמן משבר הקורונה,

https://zoom.us/j/148197041

מוזמנים להצטרף!

ועדת פרלמנט


בפרלמנט הקרוב ב- 12.3.2020 יתקיים דיון של ועדת פרלמנט בנושא "לומדים בימי קורונה".

כולם מוזמנים לתרום לדיון!בפרלמנט הקרוב ב- 27.2.2020 תעלה ההצעה של הילה קשת,הדס ענבר וירדן בן טובים בנושא צמצום הפער שנוצר בין בנים לבנות במתמטיקה ובמקצועות ראליים:
פירוט ההצעה: בעקבות מחקרים שמראים שבנות משיגות פחות מבנים במתמטיקה רצינו לתקן את המצב בכך שנקדיש את כיתות אלון ואלה ונצייד אותם בלוחות חכמים, מחשבים, פינות למידה נוחות, חלונות כפולים לסינון רעשים מבחוץ, תריסים חשמליים וכיסאות אורתופדיים נוחים. הכיתות הללו ייוחדו רק לבנות בית הספר, מתוך כוונה לצמצם את הפערים הקיימים במקצועות הריאליים בשנתיים הקרובות. לאחר הצמצום יפתחו הכיתות רק לבנים מכיתה ו'. במידה שייווצר פער פעם נוספת, החדר ייסגר שוב.

כולם מושפעות ומושפעים מההצעה.

באשר לתקציב, הדבר מתואם עם יובל שפירא.בפרלמנט הקרוב ב- 27.2.2020 תעלה הצעתה של מורן מקלר – הקמת וועדת אבדות ומציאות 
בכל יום ברחבי ביה"ס נערמות ערימות של בגדים שנשכחו בכל הבתים, נעליים (אשר חלקן מפוזרות במגרש החול, בבריכת החורף וכו').

אני מציעה שתקום וועדת אבדות ומציאות אשר אחת לשבוע תאסוף את כל המציאות ברחבי ביה"ס, תצלם את הפריטים ותעלה את התמונות לאתר ביה"ס. אם אחרי שבוע אין ביקוש לחפצים, נזרוק/ נתרום אותם.

אולי יהיה צורך במקום לאחסון האבדות שלא נאספו/ נלקחו. אחת לחודש המחסן ירוקן.


בפרלמנט הקרוב ב- 20.2.2020 תעלה הצעתו של יובל שפירא על וועדת חתולים.


בפרלמנט הקרוב ב- 13.2.2020 תעלה הצעתו של ליאל בירן בנוגע לשבוע האקלים בבית הספר, והקמת וועדה זמנית לאירוע.


בפרלמנט הקרוב ב- 6.2.2020 יעלו ההצעות של תיבת החלומות

1. הדס סולומון וגלי מרומי כהן - זולה חדשה.

2. לביא,תומר,ליאת לוינסון - סל כדור סל

3. יהל,ענת, אילנה - שולחן להדגמה וחקר

4. טל, חי - שיפוץ לשולחן הסנוקר

5. הדס, גילי - משחקים חדשים למועדונים

6. אילנה - קיר טיפוס


בפרלמנט הקרוב ב- 30.1.2020 תעלה הצעתו של יובל שפירא בנוגע להסדרת נושא הצלצולים בבית הספר והקמת וועדת צלצולים מתפקדת

בפרלמנט הקרוב ב- 23.1.2020 יעלה הדיון של וועדת פרלמנט על חשיבות הפרלמנט ועל חוקי ההתנהלות בפרלמנט.


פרלמנט הבא ב- 16.1.2020 תעלה הצעתו של עמית לוק בנוגע לנוכחות תלמידי תיכון:

הצעת פרלמנט – נוכחות והרשמות בתיכון:

אני סבור שתלמידי התיכון בוגרים מספיק כדי לקחת אחריות על לימודיהם ועל נוכחותם ולכן אני מציע שתלמידי התיכון יוכלו להגיע בכל שעה ביום הלימודים ולצאת בכל שעה ביום הלימודים בלי צורך בבקשת אישור מיוחד לכך.

צוות התיכון יוכל להחליט להתנות את ההגעה המאוחרת בהודעה מראש לאיש הצוות האחראי על ההרשמות באותו היום או לחונך או לכל מי שהצוות יקבע, ללא צורך בקבלת אישור ממנו.

כדי לעמוד בחוקי המדינה ובהסדרים עם הדסים והביטוח במידת הצורך תלמידי התיכון יתבקשו להודיע גם על יציאה מוקדמת ללא צורך בקבלת אישור לאיש צוות במסרון או בציון השעה על נייר שיוצב לשם כך בתיכון ובמשרד (התלמיד ירשום באחד מהמקומות בהם הנייר יוצב). אין בהצעה זו מטרה לפגוע בנוכחות בשיעורים/פעילויות. כיום תלמידי התיכון מגיעים מאוחר ויוצאים מוקדם באופן שלא הוסדר עד כה. אני סבור שלתלמידי התיכון יש צרכים שונים מהמערכת בשל ההכנה לבגרויות. ההצעה הזו תסדיר באופן בטוח ורשמי מול כל הגורמים הנוגעים בכך את ההליך שקורה בפועל
בפרלמנט הקרוב ב- 9.1.2020 יעלה הדיון של וועדת חצר על הזולות.


ב- 2.1.2020 בחמישי הקרוב, תתקיים דיון בנושא של ועדת פרלמנט, מוזמנים להגיע.


בעקבות יום המורה הארצי ולאחר בדיקה מקיפה ותו"כ התחשבות  בכל הצדדים הנוגעים בדבר, הוחלט להעביר את הפרלמנט ליום ראשון הקרוב 22/12 בשעה ראשונה. ההצעה שתעלה בפרלמנט היא יום גלגלים בית ספרי פעם בחודש: מציעי ההצעה: אמילי פישר קרויו, רומי רווה שחורי, הדס סולומון, פלג ענבר, אור שחר. פירוט ההצעה: שיהיה מותר להביא קורקינט, סקייטבורד, רולרבליידוכו ביום שלישי הראשון של כל חודש, בלי אופניים או דברים חשמליים. יהיה מותר לנסוע ברחבה, בדקים, במגרש הכדורסל ובשביל מסביב לגן. יהיה מותר לנסוע עד 11:20, רק עם מגינים וקסדה. אסור לנסוע בתוך בית הספר. בכל זמן יהיו 4 תורנים, אחד על כל איזור. לתורנים תהיה סמכות להעלות לועדת משמעת אם ילד נוסע בלי מגינים או לא נוסע בזהירות. התורנות יכולה לעלות על שיעורים.בפרלמנט הקרוב ב- 7.12.19 הצעתה של יפעת בנוגע למנהיגות צעירה

 רקע

·        בעוד שבעבר היה נהוג שאנשי צוות ניהלו את ועדות ביה"ס, כיום בחלק מהועדות תלמידים מחזיקים בתפקיד יושב/ת ראש ועדה ואחראים על ניהולה של פעילות הועדה

·        במחקר שערכתי בשנה הקודמת (תשע"ט) בנושא מעורבות בביה"ס, במהלכו נפגשתי עם  עשרות תלמידים, אנשי צוות, הורים ובוגרים, עלה בין היתר כי תלמידים רבים חשים תחושת ערך (גאווה, השפעה, שותפות ועוד) במסגרת התנדבותם בועדות ביה"ס אך אינם מדווחים על התנסות משמעותית בניהול והובלה של הועדות

·        בועדות בהן תלמיד/ה מתפקד כיו"ר/ית הועדה, הוא/היא למעשה מתפקד כבודד/ה במערכה... מבצע/ת תפקיד ניהולי חשוב ומורכב, ללא כלים או מסגרת שתומכת ומסייעת לו/ה בכך

·        לועדות ביה"ס מספר מטרות חשובות, כאשר אחת מהן היא לאפשר לתלמידים התנסות בניהול עצמי, וכאן לטעמי ישנה הזדמנות גדולה אשר ממומשת כיום רק באופן חלקי

 

הצעה

1.     הקמת "מנהיגות צעירה" בה יהיו חברים כל התלמידים שנבחרו באותה שנה לתפקיד יו"ר/ית ועדה בית ספרית (למשל, יו"ר ועדת פרלמנט, יו"רית ועדת סיורים וכו')

2.     מטרתה העיקרית של המנהיגות הצעירה היא שיתוף ידע ולמידה הדדית בנושאים שמעסיקים את ראשי הועדות. לדוג', כיצד לנהל את פגישות הועדה באופן מיטבי? כיצד להתמודד עם התנהלות בעייתית של חבר/ת ועדה? כיצד להגביר את המוטיבציה והמחויבות של חברי הועדה? כיצד לגייס חברים חדשים לועדה

3.     מטרות נוספות: לפתח ולספק כלים לניהול ועדות ולחזק את תחושת המסוגלות העצמית של ראשי הועדות

4.     הפורום יתכנס מספר פעמים בשנה (בתדירות של אחת לחודש -חודש וחצי) בשעת הועדות (במועדים אלו, מפגשי הועדות ינוהלו על ידי סגן/ית יו"ר/ית הועדה או חבר/ת ועדה אחר/ת)

5.     תיאום המפגשים והובלתם – באחריותי (יפעת), התכנים יקבעו בהתאם לצרכים ולרצונות של ראשי הועדות (כפי שיקבעו במפגש הראשון בכל שנה)
בפרלמנט הקרוב ב- 5.12.19 תעלה הצעתה של וועדת חצר שמבקשים שיהיה ניקיון בית ספרי פעם בחודש, ואפשרות לקבוע שעת ניקיון לפי הצורך,

בפרלמנט הקרוב ב- 28/11 תעלה הצעתו של עמית לוק בנושא שימוש בטלפונים בוועדה, דיון ציבורי, שיעור ,מפגש וטקסים:
הצעת כללים בנוגע לשימוש בטלפונים

אסור להשתמש בטלפונים בוועדה, דיון ציבורי, שיעור ומפגש אלא אם השימוש הכרחי ואושר בחוקי השיעור/הוועדה או באופן חד פעמי.

הטלפון יהיה בכיס או בתיק ועל מצב שקט אלא אם אושר להשתמש בו בחוקי השיעור/הוועדה. לא ניתן להוסיף הגבלה (כגון רק בתיק/כבוי).

בטקסים של ימי זיכרון יהיה אסור להשתמש בטלפון ברחבת הטקס למעט צילום, שימוש כחלק מארגון הטקס וזאת כדי לכבד את הטקס.

בכל שאר המקומות לא ניתן יהיה לאסור בכל דרך שהיא למעט הפרלמנט (לרבות חוקי מועדון ומיני-פרלמנטים) על השימוש בטלפונים.

ניתן יהיה לקבוע בחוקי מועדון או בכל מקום בו השימוש בטלפונים מותר לפי החוק הזה שאסור להרעיש עם הטלפונים (אפשר אוזניות).

אישור שימוש בטלפונים באופן קבוע: בחוקי השיעור בהסכמת המורה ובהסכמת רוב התלמידים (הנוכחים), בחוקי וועדה בהסכמת היו"ר אם יש ובהסכמת רוב הועדה (הנוכחים), במפגש/דיון בהחלטת המארגנים.

אישור שימוש בטלפונים באופן חד פעמי: בשיעור החלטת המורה, בוועדה החלטת היו"ר אם מונה ונוכח (גם זמני/סגן/מחליף) או החלטת רוב הועדה (הנוכחים), במפגש או דיון בהחלטת המארגנים


בפרלמנט ב- 21/11/19 תעלה הצעתו של זוהר.א, עדיה, טופז, אמה, זוהר.ש, ונעמי, להקים קיוסק בתוך בית הספר וכל הרווחים ילכו ליום כיף של בית חט"ב.


השבוע, בפרלמנט ב- 14/11/19 הצעתו של הצעתו של עמית לוק: מענה אחיד בוועדות תוך עשרה שבועות לכל היותר
עמית מציע שוועדה לא תוכל לא לדון או לדחות אוטומטית בקשה. למניעת דחייה נצחית של הצעות/ תלונות יונהגו הכללים להלן:
תוך 3 שבועות - הוועדה תיאלץ להתייחס לתלונה/ דיון/ שיבוץ/ פעולה.
תוך 6 שבועות – המפגש. דיון הראשון יהיה חייב להתבצע. אם זהו האחרון – התלונה תוחזר לאחר בחינה ומסקנות עד 8 שבועות מההליך.
אם הדבר מצריך מספר מפגשים ארוך – תוך 8 שבועות כל הדיון בתלונה יושלם וגם המפגשים וגם תוך 10 שבועות יישלחו מסקנות. חופשה לא דוחה את התאריכים למעט החופש הגדול. אם נופל בחופש פסח, עיכוב של עד 3 שבועות. כאשר כתוב שבועות הכוונה שהספירה מתחילה מיום שני לאחר ההגשה מהתאריכים.
למעט וועדות המקבלות תלונות/בקשות ביום אחר(כגון וועדת משמעת) ועדה שלא יכולה לדון בכמות התלונות/ פניות בזמן הנתון תשלח מייל לקהילה ותודיע על עיכוב. הדיון על סיבות מאושרות יתרחש בפרלמנט.
החוק יחול אחרי אישור הוועדות (כל ועדה בנפרד).בפרלמנט הקרוב 7/11/19, תעלה ההצעה של איתמר רינסברגר, תומר גיל, ולביא פרידמן לאפשר לתלמידי כיתות ג-ד ללכת לקיוסק בהפסקות כמו ילדי כיתות ה' ומעלה.בפרלמנט הקרוב 31/10/19, תעלה ההצעה של הנהלת בית הספר להעביר את הספרייה ליורט, מצורף קובץ עם פירוט ההצעה השלמה לעיונכם.


בפרלמנט הקרוב 24/10/19 תעלה הצעת ועדת אירועים בנושא יעד התרומה בפשפשוק השנה + הצעה של אלכס, שאיין ורוני ויצמן בנושא החזר הוצאות למוכרים בפשפשוק.

הצעת פרלמנט בנושא יעד התרומה בפשפשוק השנה + הצעת החזר הוצאות למוכרים בפשפשוק

הפשפשוק השנה עתיד להתקיים ביום שישי 15.11.  

אנו מאחדים שני דיונים בנושא זה: 

1. הצעת ועדת אירועים בנושא: לאן יתרמו כספי הפשפשוק.

להלן 3 אפשרויות שמציעה הועדה השנה: 

א. אגודה למלחמה בסרטן

אגודה שמקדמת מתן אינפורמציה למשפחות, עידוד מניעה וגילוי מוקדם של המחלה,  עזרה בטיפול, קידום מחקר רפואי ועוד. 

ב. אגמון עמק חפר- 

אגמון מלאכותי שמאכיל עופות נודדים כדי לאפשר את המשך הנדידה מאירופה לאפריקה מבלי לפגוע בשדות חקלאיים וכדי לאפשר מקום מנוחה בטוח במסלול הנדידה תוך המנעות מסכנות שנובעות מעיור, חומרי הדברה וכולי. 

ג. עמותת ״ונטעת״-  

עמותה שמטרתה נטיעת עצים ושמירה עליהם,  כדי לתרום לאיזון מערכות האקלים המקומיות. 

הערה: הכסף שיאסף בפשפשוק במטבעות קטנים יועבר בכל מקרה, לעמותות ״הקש בדלת״ בגלל הקושי להמיר את המטבעות לשטרות גדולים. 

2. הצעה של אלכס שאיין ורוני ויצמן בנושא: 

החזר הוצאות למוכרים בפשפשוק: 

כל דוכן שהוציא כסף בפשפשוק על הכנת מוצרים למכירה יקבל החזר על ההוצאות שלו, מתוך הכספים שמיועדים לתרומה. 

ההחזר יעשה על ידי ועדת ארועים, רק לאחר הארוע ולפי דיווח של מפעילי הדוכן. 

השבוע, בפרלמנט ב- 10/10/19 הקרוב נעסוק באישור חברי הועדות.


השבוע, בפרלמנט ב- 3/10/19 נקיים דיון על נושא ההתנהלות וחשיבות הועדות בבית הספר.


השבוע, בפרלמנט ב- 26/9/19, תעלה ההצעה של זיו תלם וים סבט מי"ב. הם מציעים להציב מכשיר דפיברילטור בבית הספר. ההצעה המלאה שלהם:

"כיום מכשיר הדפיברילטור הוא האמצעי היעיל ביותר להצלת חייו של אדם הלוקה בדום לב.המכשיר, בעזרת שוק חשמלי, מחזיר את קצב הלב לפעולה סדירה ובכך מציל חיים. השוק החשמלי אמור לנתן עד 5 דקות אחרי התרחשות האירוע ומכאן חשיבות המצאות המכשיר וחשיבות קרבתו.חקרנו ומממצאנו עולה  כי ישנה חשיבות מכרעת להצבת המכשיר בבית הספר. הרכישה יוכל להציל חיים להפוך את בית הספר שלנו למקוםבטוח יותר."


בפרלמנט הקרוב ב-19/9/19 תעלה אשרור של "חוקי המועדון של החט"ב" שעבר במיני פרלמנט של בית חט"ב לפני שבוע. בנוסף תעלה הצעה של זוהר אליאב, עדיה כחלון וטופז גאן המבקשים פתיחת קיוסק על ידי תלמידי החט"ב ובנות שרות בימי ראשון, שלישי וחמישי בזמן ההפסקה הגדולה (10:10 - 10:30) אשר יופעל בבוטקה הלבן בכניסה. את הכסף מהמכירות רוצים להשקיע ביום גיבוש לחט"ב ובמידה וישאר עוד כסף הוא ילך לתרומות לאנשים נזקקים. יש הסכמה עם יובל במידה שההצעה תעבור שבית הספר יעביר 250ש"ח לקניה הראשונה. בנוסף יהודית ואסף מצוות בית הספר התנדבו לעזור ולתרום להקמת הקיוסק.

נתראה בפרלמנט!!ביום חמישי 12.9.19, תעלה ההצעה של הנהלת בית הספר בנוגע להקמת חדר מחשבים.

ההצבעה הראשונה תהיה על שני סעיפים:

1.העברת חדר מוזיקה לכיתת חומט.

2.הקמת חדר מחשבים של 30 עמדות מחשב בכיתת בונו(חדר המוזיקה כיום).

ההצבעה השנייה:

העברת הספרייה מכיתת חומט לאחת האופציות הבאות:

1."המרחב הרב תחומי"- מרחב הפעילות בין כיתות פשוש,דוכיפת.

2.פיצול ספריות חטיבתיות.

3.כיתת בוב מארלי או אלה

פירוט המלא של ההצעה

נתראה בפרלמנט!!

ועדת פרלמנט


ביום חמישי ה-5/9/19 בפרלמנט הראשון של שנת הלימודים תש"פ תעלה הצעה של שכבת י"ב, המבקשים למכור דברים בדוכנים באירועים קהילתיים על מנת לממן את ארועי סיום התיכון של י"ב.

נשמח לראותכם ביום חמישי, שעה 1

שתהיה שנה טובה ומלאה בהצעות :-)

ועדת פרלמנטביום חמישי ה-13/6/19 בפרלמנט נקיים שני דיונים ושתי הצבעות חשובות!
על תקציב המרכזים לשנה הבאה ועל בחירת מנהל לתיכון- אישור המועמד/ת שבחרה הוועדה לאיתור וגיוס מנהל לתיכון, אשר אושרה על ידינו בפרלמנט.
מצורף מכתב מהוועדה אליכם - קהילה:
שלומות לכולם,
ברצוננו להביא בפניכם את סיכום תהליך בחירת מנהל/ת חטיבה עליונה,
התחלנו את שלבי עבודת הועדה בחודש פברואר 19
נערכו מספר פגישות ואלו הן הפעולות שנעשו:

- הפצת "קול קורא" להצטרפות ולעדת בחירת מנהל תיכון.

- אישור חברי הועדה, נהלי ותהליך עבודתה, קריטריונים לבחירה והגדרת תפקיד על ידי פרלמנט בית הספר.

- פרסום "מודעות דרושים: אתר אולג'ובס, פייסבוק, אתרי הסתדרות וארגון המורים, אתר המכון לחינוך דמוקרטי, קהילת בתי הספר הדמוקרטיים, תפוצת מנהלי בתי הספר הדמוקרטיים.

- איסוף ומיון קורות חיים על ידי צוות מחברות מהועדה.

- חלוקת חברות הועדה לצוותים- הורה, תלמיד/ה ואשת צוות.

- זימון לשני סבבי ראיונות של המועמדות העומדות בקריטריונים.

- מתוך כלל המועמדות נותרו שלוש מועמדות מובילות לאיוש התפקיד. הועדה נתנה את המלצתה.
התקיים סבב ראיונות נוסף עם יובל מנהל בית הספר. יובל בחר באותה מועמדת עליה נתן הצוות את ההמלצה - אורית חוסינסקי.
אנו מברכים את אורית חוסינסקי בהצלחה בתפקיד החדש
ביום חמישי הקרוב 13.6.19 יתקיים פרלמנט לאישור הבחירה.

להתראות בחמישי,

וועדת פרלמנטביום חמישי ה-6/6/19, ועדת משמעת תציג בפנינו את מדרג הענישה לאנשי/נשות צוות. זהו פרלמנט ללא הצבעה.


ביום חמישי ה-30/5/19 תעלנה שתי הצעות של ליאת לוינסון, בנוגע לחונכות האישית. היא מבקשת לעשות שינוי בתהליך הבחירה ובזמן שיבוץ החונכות והחונכים האישיים.
מצ"ב ההצעה.
אם יש אנשים שמאוד רוצים להשתתף בפרלמנט ולא יכולים להגיע ביום חמישי בבוקר, בבקשה פנו אלינו עד יום ראשון הקרוב
דרך המייל של הועדה.


הפרלמנט ב-16/5/19. נביא לאישור את מערכת חט"ב לשנת תש"פ וכן נקיים דיון של ועדת חצר בנושא ניקיון.

שבוע הבא, 9/5/19- אין לימודים (יום העצמאות).


השבוע, 2/5/19, לא נקיים את הפרלמנט. במקומו נקיים מפגשים בבתים בנושא יום השואה.


ביום חמישי ה-4/4/19 נקיים הצבעה על תכנון השעות של הבתים השונים לשנת הלימודים הבאה תש"פ.

זהו פרלמנט בו נאשר/לא נאשר את תוכניות הבתים, לאחר שהיה פרלמנט מקדים לפני שבועיים, בו ניתן היה להעלות הצעות לשינוי ולצוות היה זמן להתייחס ולעשות את השינויים. 

מצ"ב התוכניות שיעלו להצבעה בפרלמנט הקרוב. מומלץ לקרוא לפני :-)

הפרלמנט הקרוב יהיה ארוך מהרגיל- לתוך השעה השניה לפחות...

נתראה בחמישי,


ביום חמישי ה-28/3/19 עמית לוק יעלה לדיון מדרג ענישה חדש לנושא הועדות, המורים והתלמידים.

הוא טוען, כי כאשר באים להעלות תלמיד לוועדת משמעת, מדרג העונשים די ברור אך כשמעלים גופים, מורים או הורים- הענישה לא ברורה, הכלים לעונש מוגבלים והענישה לא אפקטיבית. 

אז בואו להביע דעתכן/ם!


ביום חמישי ה-14/3/19 בפרלמנט- לאחר תהליך תכנון מערכת הלימודים לשנת הלימודים תש"פ, שהתקיים בכל בית בבית הספר בשיתוף הצוות, ההורים והתלמידים, נקיים דיון על תוכניות הלימודים שיציג כל בית לשנה"ל תש"פ.

שבועות האחרונים נערך בביה"ס תהליך מורכב ומרתק של תכנון שנת הלימודים הבאה, בשיתוף תלמידים צוות והורים.

בפרלמנט מחר יציגו נציגי הבתים את תוכנית חלוקת שעות הלימוד בכל בית.

לא תתקיים מחר הצבעה אלא רק דיון. נציגי הבתים ירשמו את השאלות וההערות שיעלו- ויביאו אותם להמשך עבודה על התוכניות. 

מצורף קובץ ובו תוצרי עבודת הבתים (כל בית בלשונית נפרדת).

דיון זה הוא דיון מקדים לפרלמנט הבא, בו נצביע ונאשר / לא נאשר את מערכת הלימודים לשנה הבאה.


ביום חמישי ה-7/3/19 בפרלמנט תעלה הצעתם של ועדת ספורט, לביא פרידמן ואמיר שבו. הם מבקשים להביא להצבעה מספר חוקים למשחק במגרש החול:

1. ביטול עדיפות השעות

2. מעל 5 ילדים כולל, יכולים לשחק בשער אחד ולא משנה מספר הילדים שרוצים משחק גדול. 

3. במידה ויש פחות מ-5 ילדים, אז מעל 7 ילדים מורשים להשתמש בכל המגרש.

4. במשחק גדול ניתן להצטרף בזוגות ועד מספר מקסימום של 16 ילדים.

בואו להצביע ולהשפיע!!ביום חמישי ה-28/2/19 בפרלמנט הועדה לאיתור וגיוס מנהל לתיכון תציג לקהילה את הקריטריונים לבחירת המנהל.

הדיון יתקיים ללא הצבעה.

להתראות בחמישי בפרלמנט,
ביום חמישי ה-14/2/19 נעלה את הצעתן של ארבע תלמידות חט"ב (ענבר סגורסקי, רומי גרין, שי בקר וארבל אזולאי) להציב מצלמת אבטחה מעל התיקים בבית חט"ב, כדי למנוע גנבות.

תגיעו, תצביעו ותשפיעו!!!!


חברי וחברות הועדה לבחירת מנהל לתיכון הם
שלומי צ'פאל - נציג ועד העמותה (הורה)
אפרת מישעולי ברק- נציגת ועדת מורים (הורה)
רעות קניגסבוך פויר- אמא שהתנדבה.
אופק מלר- תלמיד י"ב
דניאל מילאטינר- תלמיד י"ב
חן בליטנטל- תלמידת חט"ב
שושי דוכן, שרון פיליפ גושן וענת בדר- צוות
ויובל כמובן :)


שלום רב,

מצ"ב מסמך המסביר על התהליך לבחירת המועמדים והמועמדות לוועדה לבחירת מנהל תיכון. 

כמו כן, במסמך ישנו טופס להגשת מועמדות לוועדה. אותו יש להגיש עד יום א' הקרוב!!!

שבת שלום,

ועדת פרלמנט

שלום רב,


ביום חמישי ה-7/2/19 בפרלמנט תעלה הצעתה של גל פסח.

היא מציעה שבכל יום רביעי המורים והמורות יקדישו 10 דקות מתחילת השיעורים וידברו על מה שיש בפרלמנט באותו שבוע. 

להתראות מחר בפרלמנט!ביום חמישי ה-31/1 בפרלמנט תעלה ההצעה של יובל לגיוס מנהל/ת לתיכון (הוא שלח אתמול מייל בעניין). 

מצ"ב ההצעה לעיונכם.


השבוע, ביום חמישי ה-24/1 בפרלמנט, ועדת אומנויות הבמה תביא להצבעה חוקים לחדר מוזיקה.

להלן ההצעה:

חוקים להתנהלות בחדר המוזיקה

 מציעים: חברי ועדת אומנויות הבמה

1-כל  אלו המעוניינים להשתמש בחדר בהפסקות הגדולות ובזמן בו לא מתקיימים שיעורים יצטרכו לרשום את שמם  על דף(המערכת)  שיתלה מחוץ לחדר.

2-על החדר ישגיחו במהלך ההפסקות הגדולות וביום שלישי (כשלא מאויש) נציגים מטעם ועדת אומנויות הבמה .

3-החדר ינעל בסוף היום ובימי שישי. כול מי שירצה מפתח ביום שישי  יצטרך לבקש רשות/להירשם  במזכירות בית הספר.

4-חל איסור מוחלט על  אכילה בחדר .

5- מקלות תופים  ינעלו בתוך קופסה  .

6-רק חלק  מנאמני חדר המוזיקה, כלומר, תלמידים שלמדו/לומדים סאונד ו/או יודעים לפעיל את הציוד,  רשאים להפעיל את המיקסר .ביום חמישי ה-17/1 בפרלמנט נעלה לדיון (ללא הצבעה) נושא שביקש עמית לוק להעלות, בנוגע למחויבות אישית, בהמשך לפרלמנט שהתקיים שנה שעברה באותו הנושא.

הוא מעוניין לברר אתכם שאלות כמו: האם בכלל צריך הגבלות על מחויבות אישית מועדות או שלא? איזה סוג של הגבלות ישיג את מטרתו מבלי לפגוע בכל שאר המתנדבים? האם קיימת הגבלה אפקטיבית כזו?


הדיון שהתקיים היום, יום חמישי ה-,10/1 בפרלמנט היה רק בנוגע להצעת החוק השני מתוך שלושת החוקים שביקשו המציעים להעלות בפרלמנט. 

הדיון התארך מעל לשלוש שעות ומשום כך לא קיימנו דיונים לגבי שתי הצעות החוק - הראשונה והשלישית.

ולכן, חשוב לנו להבהיר כי מחר, בשישי ה-11/1 נקיים את הדיון כפי שהיה היום- רק בנוגע לחוק השני

הפרלמנט יתחיל מחר בשעה 9:00 בדיוקבפרלמנט ביום חמישי ה-10/1 וגם בשישי ה-11/1 נדון בהצעה שהציעו הורים: קרן וידר, גל קיש, ניר מרום ועדי ברסלאוור. זה יהיה פרלמנט ארוך וכפול שנקיים גם ביום חמישי ה-10/1 וגם בשישי ה-11/1. זוהי הצעה ארוכה ומורכבת, המחולקת לשלוש הצעות חוק נפרדות. בפרלמנט נדון ונצביע על כל הצעה בנפרד. 

חשוב לציין, כי במקרה של פרלמנט כפול כמו זה, הצעות לשינוי ניתן להציע רק בפרלמנט שביום חמישי. ביום שישי לא יתאפשר להציע הצעות לשינוי. נא להתארגן מראש.


בפרלמנט שיתקיים ב-3/1/19, נבחר החלום או חלומות מתוך החלומות שהגיעו לתיבת החלומות.


השבוע 27/12/18 בפרלמנט תעלה הצעתה של עלמה בן זקן מכיתה ו', שמציעה שלא יהיו שיעורי בית ביסודי מכיתה א-ו. היא אף תציג מחקרים שתומכים לטענתה בהצעה זו- תבואו!


20/12/18 בפרלמנט תעלה הצעתם של רכזי הבתים, המבקשים לאשר את המיני- פרלמנטים בבתים השונים בבית הספר.


"אוףףף למה אין פה ..."
מכירים את המשפט הזה? כולם אומרים אותו : ילדים, הורים ואנשי צוות.
אז הנה הזדמנות להפוך חלום קטן למציאות וגם להתנסות קצת ביזמות.
לפי החלטת הפרלמנט גם השנה הוקצה סכום של 2850 ש"ח לרכש או ביצוע פרויקט חינוכי לפי הצעות של תלמידי בית הספר או חברי הקהילה.
אפשר להציע כל דבר שנכנס בסכום זה. בעוד מספר שבועות הפרלמנט ידון בהצעות השונות וביחד נחליט איזה פרויקט יבוצע (או אולי אפילו כמה פרויקטים). כמובן שאחד הקריטריונים העיקריים הוא התועלת לבית הספר ולילדים מהפרויקט. בשנה שעברה נקנה ציוד לקורס רובוטיקה ביוזמת תלמידי החט"ב ונבנתה פינת ישיבה ליד האש ביוזמת תלמידי ה'-ו'. שנה לפני כן נרכש ציוד מגניב לשיעורי RD&D. !
על מנת שהפרויקט יקרה, נדרשים היזמים המציעים לענות על כמה שאלות לפני שיציגו את הרעיון בפרלמנט, ולשם כך יש את הטופס כאן.
את ההצעות ניתן יהיה להכניס לתיבת החלומות שתונח במשרד אחרי חופשת חנוכה. ועדת פרלמנט תעבור על ההצעות ותוודא שכולן ברות ביצוע לפני הדיון בפרלמנט. המציעים שיסבירו את הצעתם בצורה הטובה ביותר ויזכו לאמון הפרלמנט יזכו לראותה מתגשמת.
זוהי הזדמנות נפלאה לדבר עם הילדים על האפשרות שלהם לשנות ולשפר את בית הספר שלהם, ולעבוד איתם על איך הופכים רעיון ראשוני לתכנית ברת ביצוע (יזמות) .
כן, גם ילדים קטנים יכולים לעשות שינוי לטובה (עם קצת עזרה).
רעיונות לדוגמה: מיקרוסקופ מדעי, דשא סינטטי לכדורגל, מערכת הגברה, מכונת תפירה, שולחן סנוקר, במה להופעות, קורס גלישה...
אז קדימה להתחיל לחלום!
את ההצעות ניתן להגיש עד 25.12 (שבועיים)

בהצלחה, ועדת פרלמנטבפרלמנט השבוע 29/11, תעלה הצעתם של אמיר אריאלי ורוני פולקביץ-פלג תלמידי כיתה ז'. ההצעה היא למנות אחראים לחדר מוזיקה שרק להם יהיה מפתח לחדר. כשמישהו ירצה להיכנס, הוא יוכל לעשות זאת רק כשיש אחראי בחדר. ההצעה מגיעה לאחר שציוד בחדר מוזיקה נהרס עקב השחתה...


ביום חמישי ה -22/11/18 בפרלמנט- וועדת משמעת וועדת גישור יעלו שוב לאישור הקהילה, לאחר שנפגשו ודנו בסוגיית עבודתן המשותפת


ביום חמישי ה -15/11/18 נקיים פרלמנט חשוב, בו נחליט יחדיו לאן יתרמו כספי הפשפשוק.

להלן הודעה מוועדת אירועים בנוגע לפרלמנט הקרוב:

ועדת אירועים רוצה להעלות הצעה לתרום את כל כספי הפשפשוק לתרומה חיצונית .
לאחר סקר בין חברי הקהילה, החלטנו להציע 3 אפשרויות לתרומה:
1. אגודה לשילוב אוטיסטים בקהילה:
ארגון ומימון יום כיף משולב עם ילדים אוטיסטים ועם ילדים מהקהילה.
2. מרכז חירום בהדסים: שיפוץ הסלון
3. אגמון חפר לציפורים נודדות: פעילות משותפת ותרומה למען האכלת הציפורים הנודדות .

בכל מקרה הכסף הקטן שיהיה קושי לשלם איתו - יתרם לאגודות שונות שמתרימות בדלת.

בהזדמנות זאת נשמח להשתתפותכם בפשפוק. נא להרשם עד סוף השבוע!!!


ביום חמישי ה -8/11/18 נקיים פרלמנט של אישור וועדות בית הספר על ידי הקהילה.

בואו להצביע ולהשפיע!


ביום חמישי ה -1/11/18 בפרלמנט תעלה הצעתם של יובל אריאלי, מאיה חסון ואורן פריש. הם רוצים להציע שילדי שכבה ד' יוכלו לעלות לקיוסק בהפסקה בשלשות, כפי שילדי ה-ו יכולים.


ביום חמישי ה -25/10/18 בפרלמנט תעלה הצעתו של יובל שפירא בנוגע לקיום תהליך בחירות לוועדות בית הספר, כפי שכתב במייל ששלח אתמול.

ככל הנראה הפרלמנט יתארך מעבר לשעה הראשונה.

הצעת פרלמנט – קיום תהליך בחירות לוועדות בית הספר

 עיקר ההצעה-

שינוי הליך איוש ועדות בית הספר וקיום בחירות לכל ועדה במקום הליך ההתנדבות הנוכחי.

 רקע-

ועדות בבית ספר דמוקרטי

בית הספר הדמוקרטי לב השרון, כמו כל בית ספר דמוקרטי אחר, נשען על עבודת הועדות. בתפיסת העולם החינוכית של הוגי בית הספר (וגם שלנו) ועדות בית ספר מתפקדות הן גם מחויבות המציאות (ללא ועדת טיולים לא יהיו טיולים.. לדוגמא) וגם, ובעיקר, כלי חינוכי ממדרגה ראשונה. לטענתנו מדובר בשיעור חשוב מאוד ובפעילות שהיא בלב הפדגוגיה הבית ספרית.

כך בית הספר שלנו, מיום היווסדו, מקדיש זמן רב לפעילות הועדות, ומצפה מתלמידי בית הספר לקחת חלק פעיל בהן, למען ניהולו השוטף של בית הספר, ולמען העצמתם של תלמידינו שיחד אתנו מנהלים את בית הספר.

איוש הועדות

בבית הספר שלנו, כמעט למן ההתחלה, איוש הועדות נעשה על ידי התנדבות של חברי קהילת בית הספר. כמו בחירה במערכת השעות, לתלמידים ולהורים ניתנת ההזדמנות להיות חלק מהדמוקרטיה הבית ספרית על ידי התנדבות לועדות. הועדות עצמן פתוחות בפני כולם.

בהיעדר תהליך איוש מובחן, תחילת השנה היא מאוד אינטנסיבית מבחינת הפעילות בועדות (מספר התלמידים וההורים המשתתפים בועדות הוא גדול) ולאט לאט, ככל שמתקדמת שנת הלימודים מספר השותפים מדלדל. בהיעדר מועד אחר בבית הספר בו מקיימים תהליך התנדבות חוזר.. חלק מהועדות נותרות בעצם ללא מספר משתתפים מספק.

בתחילת דרכו של בית הספר היינו מקיימים הליך של בחירות לועדות בית הספר. לכל ועדה הייתה הגדרה של מספר המשתתפים בה. מספר המבוגרים, מספר התלמידים, לעתים גם הגדרה של תלמידים מאיזה בית, של הורים אל מול אנשי צוות וכדומה. תהליך זה של בחירות יצר רגע מאוד רציני בו קהילת בית הספר התרכזה הן בתפקידי הועדות השונות והן בדמויות המאיישות אותן.

ההצעה:

אני מציע להחזיר את תהליך הבחירות ומהשנה לקיים בחירות לוועדות השונות, ליצירת מחויבות גדולה יותר לפעילות הועדות. לרווחת כולנו. 

להלן רשימת הועדות והגדרה ספציפית של איוש כל אחת מהן:

 

שם הועדה

 

חברי הועדה (הורים, צוות, תלמידים)

1

ועדת פרלמנט

 

2 אנשי צוות. 2 הורים, עד 10 תלמידים

2

ועדת חצר וקישוט, ירוקה

 

3 אנש"צ, 3 הורים, עד 15 תלמידים

3

ועדת ספורט

 

2 אנש"צ, עד 15 תלמידים

4

ועדת אירועים + אומנויות הבמה

 

4 אנשי צוות, 4 הורים, עד 15 תלמידים

5

ועדת ספריה

 

2 אנש"צ, 2 הורים עד 15 תלמידים

6

ועדת משמעת +גישור

 

5 אנשי צוות, 3 הורים, עד 20 תלמידים, מתוכם לפחות 15 מג' ומעלה

7

ועדת עירעורים

 

2 אנשי צוות, עד 10 תלמידים

8

ועדת טיולים

 

איש צוות, 2 הורים עד 20 תלמידים, מינימום 4 מכל חטיבה

9

ועדת מערכת

 

2 אנשי צוות, הורה, עד 8 תלמידים מ ג' ומעלה.

10

ועדת מורים

 

עד 13 משתתפים. עד 5 אנשי צוות, 4 הורים, 4 תלמידים

12

נציג לקהילת הדמוקרטיים

 

 

13

ועדת תקציב

 

4 אנשי צוות, 4 תלמידים, עד 4 הורים

14

ועדת חינוך

 

5 תלמידים, 5 אנשי צוות,5 הורים

15

ועדת ביקורת

 

עד 8 אנשים. חובה הורה ותלמיד, לא חובה איש צוות

17

ו. סיורים וביקורים

 

איש צוות, 2 הוריםעד 15 תלמידים, מינימום 10 מג' ומעלה

18

ועדת מחשבים

 

עד 4 אנשי צוות, עד 4 תלמידים, עד 4 הורים

19

ועדת ביקור חולים

 

איש צוות, עד 10 תלמידים

21

ועדת עיתון

 

2 אנש"צ, שני הורים, תלמידים ככל שיבואו

   

שיטת הבחירות-

קיום בחירות בקלפי, על פי ההגדרה המספרית (לעיל) של כל הועדות. קיום הבחירות מותנה בקיום "יריד ועדות" , בו כל ועדה אחראית על קיום הסברה נאותה לעבודת הועדה.

השנה, במידה ותעבור הצעת הפרלמנט הזו, יתקיים יריד הועדות בתאריך 15.10 והבחירות עצמן בתאריך 25-26.10.
בפרלמנט ביום חמישי ה -18/10/18 תעלה ההצעה של ארבל אזולאי, אהובה, נעמי, ענבר, רומי, אלבה ובר לאפשר שימוש בסליים בבית הספר.
הן מבקשות שהשימוש בסליים יהיה מותר בבית הספר במועדונים ובמקומות ציבוריים. בקורסים הקבוצות יחליטו בחוקי השיעור האם מותר או אסור.בפרלמנט ביום חמישי ה -11/10/18, נדון על נושא פלאפונים בבית ספר, נציג קצת את התהליכים שעברנו בבית הספר בהתייחסות לפאלפונים ומה החוק אומר כיום בנושא ונזמין את חברי הקהילה להגיע ולהשתתף בדיון ללא הצבעה.


ביום חמישי ה -4/10/18, בפרלמנט נמשיך את הדיון שהתחיל בפעם שעברה על הצעתו של ליאל לאסור על שימוש בכלים חד פעמיים בבית הספר. 

נתחיל עם הצעות לשינוי, נדון בהן ונעבור להצבעה.השבוע ביום חמישי ה -20/9/18, בפרלמנט תעלה הצעתו של ליאל בירן. ליאל מציע לאסור שימוש בכלים חד פעמיים בכל פעילויות בית הספר, על מנת לשמור על איכות הסביבה.
בואו להציל את העולם!

בפרלמנט ביום חמישי ה -6/9/18, וועדת פרלמנט מזמינה אתכם להגיע ביום חמישי הקרוב בשעה הראשונה (בשעה 8:40) להכיר את הפרלמנט של בית הספר, להבין איך ניתן להשפיע כחבר קהילה ולשאול שאלות ואולי גם להצטרף לוועדה.

השבוע כזכור ביום חמישי ושישי  ה-21/6/18 וה-22.6.18, תעלה הצעתו של יובל יחד עם הצוות שהוקם לאחר הפרלמנט האחרון שהיה. 
יהיה פרלמנט רחב גם בחמישי וגם בשישי. 
ההצעה המפורטת


בפרלמנט ביום חמישי ה -14/6/18 אחרי פרלמנט ארוך, מעמיק ומפורט, החליט יובל למשוך בינתיים את הצעתו לקיצור יום הלימודים כמו שהיא ולהקים צוות התנדבותי שייפגש וינסה למצוא מענה לכל הקשיים שהועלו (בפרלמנט עצמו וגם לפניו). 
לפיכך, הפרלמנט ביום שישי ה-15.6.18 מבוטל.
ביום חמישי ושישי  ה-21/6/18 וה-22.6.18 תוחזר ההצעה במתכונת מתוקנת להצבעה.
המשך ההצבעה על התקציב שהייתה אמורה להתקיים מחר- יתקיים ביום שישי בשבוע הבא, יחד עם ההצעה על קיצור יום הלימודים.


בפרלמנט ביום חמישי ה-14/6 וביום שישי ה-15/6 יתקיים פרלמנט קהילה גדול וארוך מהרגיל, בו יעלו שתי הצעות של הצוות. 
ההצעה הראשונה היא הצעת התקציב לשנת הלימודים הבאה וההצעה השנייה היא קיצור יום הלימודים בימי שני לשעה 12:00, על מנת לאפשר לצוות שעות עבודה משותפות. מצורפים שלושה קבצים.
- תקציב העמותה- להצגה בפרלמנט
- תקציב בית הספר (ועדות ומרכזים)- לאישור הפרלמנט
- הצעתו של יובל בעניין קיצור יום לימודים


בפרלמנט הקרוב ב-30/5/18 תעלה הצעתו של עמית לוק, המציע שתלמידי תיכון המתנדבים בוועדות בית הספר לא יקבלו שעות מחויבות אישית על זמן השתתפותם בוועדה זאת על מנת לקיים שוויון  בין שאר התלמידים המתנדבים בוועדות. המניע היחיד להשתתפות בוועדות יהיה התנדבותי ולא כדי להשלים שעות מחויבות אישית. אנו מעריכים כי הפרלמנט יתארך ויגלוש לשעה השנייה


ביום חמישי ה - 30/5/18 נדון בהצעה של ועדת משמעת לנתב את התלונות לועדת משמעת ולועדת גישור לפי הצורך.
פרוט ההצעה של ועדת משמעת.


ביום חמישי ה - 24/5/18 מעלה וועדת פרלמנט את ההצעה לבטל את החוק המגביל את משך הפרלמנט. 
לדעתנו, החוק הזה מזיק להתנהלות התקינה של הפרלמנט וגם מנוגד לחוקה (פוגע בעצמאותה של הרשות המחוקקת). 
בואו להשתתף,


ביום חמישי ה - 17/5/18 תעלה הצעתה של וועדת סיפרייה, אשר מבקשת את אישור הקהילה לפתוח דוכן ספרים באירועים קהילתיים. הרווחים מהמכירה ישמשו את וועדת סיפרייה ויהוו הכנסה נוספת לתקציב. כדי לשפר ולחדש את מלאי הספרים ולאפשר את המשך הפעילויות הנוספות שוועדת סיפרייה מארגנת, בלי לפגוע בתקציב הלא מספק שהיא מקבלת.

כמו כן, וועדת סיפרייה מציינת כי השנה, בגלל מצוקת כיתות בבית הספר, שעות הסיפרייה שובצו במערכת על בסיס מקום פנוי, דבר היוצר מצב שבו שעות הסיפרייה מפוזרות על פני המערכת בלי שיטה ובלי סדר. וועדת סיפרייה מבקשת שמשנת הלימודים הבאה וועדת מערכת תשאיר את השעה האחרונה בכל יום לטובת הסיפרייה ולא יתקיימו בחומט שיעורים בשעה זו אלא רק פעילויות של הסיפריה.

הנימוקים של הוועדה הם:

 1. וועדת סיפרייה ובית הספר השקיעו מאמצים רבים על מנת לשפר את מעמדה של הסיפרייה ובשנים האחרונות היא פעילה, חיונית ומהווה מרכז משמעותי בבית הספר. יחד עם זאת, שעות הסיפרייה מפוזרותבכל מיני שעות שונות ומשונות במערכת, דבר שפוגע בתפקודה ובנגישות שלה לתלמידים.
 2. בסוף היום כבר רוב הילדים עייפים והסיפרייה שואפת להיות המקום הרגוע והמרגיע בבית הספר, מקום שאפשר להיות בו בסוף יום לימודים ארוך.
 3. הרבה ילדים פנויים בשעה האחרונה וזמינות הסיפרייה כמקום שקט ורגוע חשובה דווקא בשעות אלה.

הצעה זו נעשתה בשיתוף פעולה עם וועדת מערכת.
רצוננו להזכיר כי השבוע אין פרלמנט (ל"ג בעומר...) וכי בשבוע הבא נקיים פרלמנט ארוך ומיוחד ביום שני ה 7.5.18 (וגם ביום שישי ה 11.5.18 ב-9:00 למי שלא נוח בשני) החל משעה ראשונה. 

בפרלמנט הזה הצוות הפדגוגי יבקש את אישור הקהילה לתהליך שינויי מערכת בבתים בכל שנה (מצ"ב פירוט ההצעה) וכן כל בית יביא לאישור את השינויים במערכת הקורסים שנבחרו בו לשנת הלימודים הבאה. פירוט התכנית של כל בית בימים הקרובים.

אכן קורים דברים- בואו להשפיע!!!
וועדת פרלמנט.

הצעת פרלמנט בנושא- שיתוף הקהילה בתכנון תוכנית הלימודים

רקע קצר- בביה"ס שלנו תכנון הלימודים היה עד היום באחריות הצוות הפדגוגי בתיאום ושיתוף עם הנהלת ביה"ס ורכזי הבתים. תוכנית הלימודים שכוללת קורסים מובנים, מרכזים, למידה בחצר, מפגשים חברתיים ופרויקטים מיוחדים נקבעה עבור כל בית בהתאם למספר התלמידים ולצרכים המיוחדים לו.

היכולת של הקהילה להשפיע על תכנית הלימודים היתה בעיקר ע"י "לוח בקשות" שהוצב כל שנה אחרי חופשת פסח, ובו ניתן היה להציע קורסים. (לוח הבקשות הוא תוצאה של החלטת פרלמנט שהתקבלה ב 17/9/09).

ההצעה: החל מתשע"ח, בכל שנה יתקיים בביה"ס תהליך בו אנשי הצוות, התלמידים וההורים יוכלו לקבוע את תוכנית הלימודים לשנה הבאה. התהליך יתחיל באמצע שנת הלימודים, ינוהל בשקיפות ע"י רכזי הבתים וצוותיהם, וכל חברי הקהילה יוזמנו לקחת בו חלק. בתהליך יהיו שותפים רכזי המקצועות והמורים המקצועיים שיביאו את המלצותיהם לגבי תחומי לימוד, חלוקה לשעות לימוד וכו'. בסוף התהליך יתקיים פרלמנט בו יוצגו ויאושרו תוכניות הלימודים לפי בתים.

תוכניות הלימודים שיובאו לפרלמט יוכלו להיות במידת "בשלות" שונה- בהתאם ליכולות ולרצונות של כל בית. ניתן להביא לפרלמנט תוכנית מלאה הכוללת תחומי לימוד וחלוקה לשעות, או תוכנית הכוללת רק תיעדוף הלמידה לפי נושאים באותו בית- ללא החלטה על חלוקה לשעות. במקרה כזה הצוות הפדגוגי בשיתןף הצוות המקצועי יתכנן את החלוקה לשעות מתוך סך שעות הבית.

עריכת שינויים בתוכניות לאחר אישור הפרלמנט:

במידת הצורך, לצוות הפדגוגי ולהנהלת ביה"ס יתאפשר לערוך שינויים של עד 10% מתוך סך השעות שנקבעו ע"י כל בית. גמישות זו מתבקשת בעיקר במצבים הקשורים להעסקת אנשי צוות או לתקציב.

10% נוספים של שינויים יתאפשרו במקרים בהם יוצעו על ידי אנשי צוות תחומי לימוד או פעילות חדשים. יוזמות חדשות כאלו אינן מוכרות ולכן סביר שלא יכנסו לתוכנית הלימודים שיציע הבית לפרלמנט. (להבהרה, תחומי לימוד שהוצעו ע"י אנשי צוות בעבר כמו: יפן, יזמות, רובוטיקה, מפלצות, מדינות מבשלות, שוטטות, מלאכות קדומות וכו' הפכו לתחומי עניין ועיסוק אהובים, אך לא עלו מהקהילה אלא מיוזמות אישיות של מורים).   

הצעה זו מבטלת את ההצעה מיום 17/9/09.

 


השבוע, 26/4/18 בפרלמנט תעלה הצעתם של אלכס ושכבת ו', המציעים להפעיל קיוסק בבית הספר וההכנסות שלו יתחלקו חצי לתרומה וחצי למסיבת הסיום של ו'. מוזמנים ומוזמנות!

בעוד שבועיים, בתאריך 7/5 (יום שני) בשעה 8:40, נקיים פרלמנט ארוך מהרגיל בנושא תוכניות הלימודים של כל בית לשנה הבאה. הפרלמנט הזה הוא פרלמנט רחב- לכן נקיים אותו גם ביום שישי ה-11/5 בשעה 9:00, כדי לאפשר לכולכם לקחת חלק בתהליך החשוב הזה. 


פרלמנט רחב גם בחמישי (15/3) בשעה האחרונה (13:00) וגם ביום שישי (16/3 בשעה 9:00)
בו יביא צוות איתור בחירת מנהל לאישור או אי אישור הפרלמנט את המועמד יובל שפירא

בפרלמנט שיתקיים בתאריך ה-8/3, תעלה הצעתם של יובל שפירא, גל כרם וליאל בירן להחליף בשנה הבאה את הצלצולים בשעוני אורות, שיפוזרו ברחבי בית הספר.


בשבוע הבא 22.2, תעלה הצעתו של ירדן סער, המציעה לערוך יום גלגלים בכל יום חמישי שבו נסיעה על סקייטבורד, רולר בליידס וקורקינט תאופשר בשני הדקים. (בין החטיבה לה-ו ובין א-ב לג-ד). יהיו אחראים במשך כל שעות היום שייבחרו על ידי גל פסח ומציע ההצעה.

השבוע בפרלמנט 15.2,
תעלה הצעתו של אדר ענבר להכניס בהתאם להמלצות משרד החינוך מפת ישראל לכל כיתה בבית ספרנו. עלות כל מפה שבעים וחמישה שקלים, סך הכול אלף וחמש מאות שקלים.


השבוע בפרלמנט 1.2
, תעלה הצעתו של עמית לוק לאשר שימוש בסליים ובצקים בעקבות אי אכיפת החוק בנושא. מורים ותלמידים יוכלו לקבוע בחוקי השיעור כל סמסטר אם לאשר או לא שימוש בסליים ובצקים בזמן כל שיעור.


בשבוע הבא בפרלמנט 25.1, תעלה ההצעה של ליאל על להגביל את הפרלמנט לשעה הראשונה בלבד, ולבטל את הנוהל המאפשר הערכת פרלמנטים ללא הודעה מוקדמת.

השבוע בפרלמנט 18.1
, תעלה הצעתו של עמית לוק להוסיף צלצול קצר בסוף כל שיעור, שיזכיר מתי הוא נגמר.

בפרלמנט 11/1/18, בשבוע הבא, תעלה הצעתה של נעה רוזנפלדר המציעה לוח צלצולים חדש בו זמני ההפסקות יישארו באותה כמות, אך הפיזור יהיה שונה. להלן לוח הצלצולים כפי שפירטה נעה בהצעתה:
רישום
8:30-8:40
שעה 1 8:40- 9:20
הפסקה 5 דקות
שעה 2 9:25-10:10
הפסקה 20 דקות
שעה 3 10:30-11:15
הפסקה 5 דקות
שעה 4 11:20-12:05
הפסקה 15 דקות
שעה 5 12:30-13:05
הפסקה 10 דקות
שעה 6 13:15-14:00

את הנימוקים להצעתה תציג נעה בפרלמנט

בפרלמנט 4/1/18 יהיה פרלמנט בחירות של ארבעה נציגים שיהוו את נציגותנו בפרלמנט הארצי של הקהילה הדמוקרטית.

בפרלמנט שיהיה אחרי חופשת חנוכה ב-21.12 תעלה הצעתן של ליאת לוינסון וגל פסח, שמציעות לאפשר פעילות בתים בימי שני בזמן הוועדות. להלן ההצעה המפורטת:

ב- 25.2.15 עבר חוק בפרלמנט שקובע שאין לקיים פעילות מאורגנת בבית הספר בזמן פרלמנט ובזמן ועדות,

הצעה זו באה לתקן חוק זה ולהתיר פעילות יזומה בזמן ועדות (איסור הפעילות בזמן הפרלמנט נותר על כנו)

 הסיבות לתיקון הן:

א. היום בו מתקיימות הועדות הוא יום בו כל צוות הבית נוכח בבית ספר ולכן הוא המתאים ביותר לפעילות יזומה. 

  (הבהרה: אנשי צוות רבים מלמדים במשרה חלקית וכמעט שאין יום בשבוע בו עובד כל צוות הבית למעט יום שני.)

 פעילות בית יזומה מצריכה את נוכחות צוות הבית במלואו הן לצורכי פעילות, הן לצורכי גיבוש והיכרות הדדית מעמיקה.

ב. היעדרות של בית מסוים משעת הועדות אינה משתקת את פעילות הועדות, מכיוון שאנשי הצוות והילדים ממילא מפוזרים בין הועדות השונות.

 * חשוב לציין כי מדובר במספר פעילויות קטן לכל בית.

את הפעילויות שאינן מצריכות את כל הצוות אנו מקפידים לעשות בימים אחרים.


השבוע ב - 7.12.17 בפרלמנט נקיים אישור וועדות חוזר לגבי הוועדות שלא אושרו בפרלמנט הקודם שהיה בעניין זה. הוועדות הן: וועדת סיורים, וועדת גישור ווועדת טיולים. בנוסף, תעלה הצעתו של טל אבן ארי, שמציע לתלות צלייה באזור שמחכים להסעות.
בשבוע הבא- חופשת חנוכה, אין פרלמנט כמובן:-)
ובפרלמנט שיהיה אחרי חופשת חנוכה ב-21.12,

השבוע ב - 30.11.17, בהמשך ישיר לנושא המיחשוב ועדת מחשבים מבקשת להציע כללים לשימוש במחשבי בית הספר, אשר יסייעו לשמירה על המחשבים. 
מחכים לכם בחמישי- בואו בהמוניכם!


השבוע ב - 23.11.17 בפרלמנט תעלה הצעתו של עמית לוק המציע לשנות את סדרי העדיפויות של השימוש במחשבי בית הספר. 
ב-2008 עברה הצעה האוסרת על התלמידים שימוש במחשבים לכל מטרה. עמית מבקש לשנות את החוק ולקבוע סדרי עדיפויות לפי שימוש. וועדות יהיו בעדיפות ראשונה, אחר כך קורסים ולמידת עמיתים ואחר כך הכנת עבודות ולבסוף שימוש במייל לכל מטרה כולל הדפסה.
משחקים, חדשות וטיסות וכל שימוש אישי שאינו קשור לבית הספר- לא יאושרו בכל מחשבי בית הספר לאנשי צוות ותלמידים.
מורה לא יוכל לפנות תלמיד/ה ולהפך.
מוזמנים ומוזמנות להגיע ולהשפיע!


השבוע ב - 16.11.17 בפרלמנט נדון בהצעות שהוגשו לתיבת החלומות. בואו לחלום, ולהגשים (באמצעות תקציב....)


בפרלמנט 9/11/17, תעלה הצעתה של וועדת ארועים, המבקשת לקיים דיון ולקבל החלטה בפרלמנט לגבי ייעוד כספי הפשפשוק. להלן הצעה לפרלמנט מטעם ועדת אירועים לגבי כספי הפשפשוק:
ביום שישי ה 10.11.2017 יתקיים בבית הספר הפשפשוק השנתי - כאשר השנה הוא יהיה יותר באופי של הפנינג קהילתי עם שלל דוכנים והפעלות. כל הכסף המתקבל במהלך הפשפשוק מיועד לתרומה. מדובר על כמה אלפי שקלים! רצינו לקבל החלטה בפרלמנט על ייעוד כספי הפשפשוק.
ועדת אירועים רוצה להעלות את האפשרויות הבאות לתרומת הכסף שיאסף.
1. ראשית יש להחליט על האפיק אליו אנחנו רוצים לתרום: ועדת אירועים חשבה על אחת מהעמותות :
כמונו - שוויון הזדמנויות לילדים אוטיסטים - למען מימון יום כיף משולב ולמען מימון סייעות שיאפשרו שילוב של אוטיסטים בבתי ספר רגילים
עמותת ילדים שלנו - של בית החולים שניידר לרווחת הילדים המאושפזים בבית החולים
או למרכז החירום בהדסים - הקולט ילדים בסכנה להתעללות - לבניית ותפעול פינת החי שלו.
ניתן להציע עמותות נוספות או אפיקים נוספים לתרומה.
2. ועדת אירועים חשבה לערוך פעילות משותפת עם העמותה אליה נתרום - במסגרת זו מתנדבים מבית הספר ביחד עם חברי העמותה יערכו יום כיף משותף של עזרה והנאה. כך שהתרומה לא תהיה כספית בלבד.
3. האם כל הכסף יתרם לעמותות חיצוניות או שחלקו יושאר לצרכים דומים בבית הספר - לפרויקט מסוים או למלגות לתלמידים המתקשים במימון התשלום לבית הספר.
.

בפרלמנט הבא, ה-2/11/17, נקיים פרלמנט וועדות.

בפרלמנט הבא, שיתקיים אחרי שנחזור מחופשת סוכות בתאריך ה-19/10/17, תעלה להצבעה הצעתם של אסף רופא וענת בדר. הם מציעים לשפר את חזות בית הספר ולחדש את קיר הכניסה- קיר הבוגרים. הם חשבו על מספר רעיונות ומציעים שבמידה והצעתם תתקבל, החידוש יהיה כנראה במסגרת קורס אומנות עם אסף.

בפרלמנט ביום חמישי ה-28/9,  תעלה הצעתן של אביב קיש, טלי שוורץ ושני אתר ינאי, המבקשות להוציא את הסליים מחוץ לחוק!

ביום חמישי ה-14/9 תעלה הצעתם של בית החט״ב, המבקשים שבית הספר יקבל את החוקים הבאים לגבי המועדון שלהם:
חוקי מועדון בית חט"ב
 1. אסור להציק או להפריע לשלוות הסביבה.
 2. אסור לשחק בכדור במועדון או לזרוק חפצים או בני אדם או חיות במשחק.
 3. לא מטפסים על הספות ועל השולחנות. מותר לשבת על שולחן, אבל יש עדיפות למשחקים ואוכלים.
 4. לא מפרקים את המזרנים מהספות ולא משחקים איתם.
 5. אסור לקלל במועדון!!!
 6. אסור להפליץ או לעשות גרפסים בכוונה.
 7. לא משתלטים על הספות או המזרנים ומאפשרים לכולם לשבת בכל מקום.
 8. לא מלכלכים! כל הזבל לפח, מחזירים משתקים לארון וכל הציוד האישי לתיק.
 9. דברים נוזליים ומלכלכים/מתפוררים אוכלים רק ליד שולחנות ולא בספות (מנה חמה, מרק, בורקס, פופקורן...)
 10. בסוף יום כל מי שבמועדון מרים כיסאות – אחרת לא ינקו לנו!!!
 11. חובה לעזור לסדר (גם אם הבלגן לא באשמתך) כאשר בני/בנות השירות מבקשים.
 12. מי שלא יעמוד בחוקי המועדון יורחק עד סוף היום ללא אזהרה מהמועדון. רשאי להרחיק איש צוות, בן/בת שירות, מסעים ותלמידים שיתנדבו להיות בוועדת "מועדון"..
 13. חוקים- פינת משחקים
 1. תמיד מחזירים משחקים לארון.
 2. ארון המשחקים יהיה נעול. מפתחות אצל הצוות בת/בן שירות+תלמידים שיקבלו אחריות.
 3. על ארון המשחקים יהיה דף החתמות. מי שמוציא משחק- כותב את שם המשחק ומחתים את משתתפי המשחק
 4. אם חסר חלק- מי שהחתים אחרון- קבוצתו צריכה לדאוג להשלים את החלק או להביא משחק חדש.
אם תוך שבוע לא יביאו חלק/משחק- יעלו לוועדת משמעת.
חוקי מטבח
 1. חובה לנקות את הכלים לאחר השימוש.
 2. לא משאירים לכלוך על השיש או בכיור.
 3. במידה ויישארו כלים בכיור שאיש לא ייקח עליהם אחריות תוך שבוע ייסגר המטבח לשימוש.
 4. חובה להשתמש בנייר אפייה כאשר מכינים טוסטים בטוסטר.
 5. מי שלא יעמוד בחוקי המטבח יורחק ליומיים מהמטבח לאחר אזהרה. רשאי להרחיק איש צוות/ בן/ בת שירות + תלמידים שיתנדבו להיות בוועדת "מועדון".
 6. באירועים של הבית - כולם אחראים לנקות ולסדר אחרי הפעילות.  

נתראה בחמישי! ועדת פרלמנט

השנה התחילה ואיתה הפרלמנט. 
כרגיל, נקיים את הפרלמנט ביום חמישי בשעה הראשונה בחדר אלה. 
השבוע ביום חמישי ה-7/9 ועדת חצר מעלה לדיון את נושא השמירה על הניקיון והסדר בחצר ופינת החי. החיות נפגעות כתוצאה מאכילת שאריות מזון וחומרים אחרים. 
כל מי שמעוניין לתרום לדיון- מוזמן/ת!!!

שתהיה לכולנו שנה מלאת דיונים סוערים (אבל תרבותיים...)
להתראות, ועדת פרלמנט


ביום חמישי ה-22/6 בפרלמנט ועדת תקציב תבקש מהקהילה לאשר את התקציב לשנה"ל הבאה.
כמו כן, ביום שישי ה - 23/6 נקיים פרלמנט תקציב נוסף בחדר אלה בשעה 9:00 (ועדת פרלמנט מבקשת להזכיר, שמי שיצביע בפרלמנט התקציב ביום חמישי, מנוע מהצבעה ביום שישי).


ביום חמישי ה-15/6, יתקיים פרלמנט ארוך בשעתיים הראשונות. 
תהיה הצבעה על התקציב לשנה הבאה וכן יעלו מספר הצעות:
הצעתה של נילי טגליכט, על יידוע החונך האישי כאשר חניך שלו מועלה לוועדת משמעת
הצעתו של עמית לוק, המבקש שלא יקיימו פרלמנט לאחר ה-20/6, משום שחלק גדול מתלמידי בית הספר אינו נמצא ובשל כך אינו יכול לקחת חלק בהצבעות.


בפרלמנט שיהיה ב - 8.6 תעלה הצעתה של דלית דנון, המציעה שיהיו שיעורי יוגה לכל גילאי בית הספר, שאותם היא תעביר. להצעה זאת השלכות מערכתיות וכלכליות, ולכן חשוב שכולם יבואו לפרלמנט.
פירוט הצעתה של דלית

השבוע
ב-25.5.17
תעלה הצעתה של גליה אבני שגיא מכיתה ז' המבקשת להקים תחנת רדיו בית ספרית השידור אהיה פעמיים בשבוע בהפסקה הגדולה ויעסוק במגוון תכנים ושירים.


השבוע ב-18.5.17, בהמשך לדיון שהתקיים, תעלה הצעתה של אהובה לבטל את החוק הקיים בנוגע לטלפונים במצב טיסה.

השבוע
ב-11.5.17
נעלה לדיון חוזר את הצעתן של עדן ברנר ונגה קפלן, לפיה במהלך השיעורים יש לשים את הפלאפונים בפינת הכיתה, או להעבירם למצב טיסה. למרות שההצעה עברה ברוב קולות, מבדיקה נרחבת שעשתה ועדת פרלמנט, נמצא כי ההצעה אינה נאכפת ברחבי בית הספר.
לדעתה של וועדת פרלמנט, מצב כזה שבו אנו מחוקקים חוקים, ואחרי כן איננו מיישמים אותם, זהו מצב שפוגע בעקרונות הדמוקרטיה, ולכן, נדון בשאלה מה עלינו לעשות כקהילה על מנת לתקן מקרים כאלה בעתיד.


השבוע
ב-4.5.17 
בפרלמנט יתקיים דיון ללא הצבעה בנושא שהעלה ליאל בירן, בנוגע לתהליך פרישה של תלמידים מקורסים.
ליאל מעוניין לקיים דיון ולנסות ליצור תהליך פרישה מסודר.


השבוע
ב-27.4.17 לא יתקיים פרלמנט בשל מחסור בהצעות וצורך "התבשלו" של הצעות קיימות. הקהילה מוזמנת לשלוח הצעות חוק, וכן הצעות לדיון לוועדת פרלמנט.


אחר חופשת הפסח בפרלמנט שיהיה ב-20.4.17 תעלה הצעתן של יובל שפירא וענת בן פזי המציעים לבטל את החוק המחייב הבאת מורה נוספת למקצעות מתמטיקה, אנגלית ושפה בכל מקרה בו יש יותר מ-15 תלמידים.


בפרלמנט שיהיה ב-23.3.17 תעלה הצעתן של רוקסי פישביין ומיאל אברמוביץ', המציעות כי בחודש באחרון של שנת הלימודים, לפני היציאה לחופשת הקיץ, יביאו בריכה ומגלשה שתוביל לבריכה.


בפרלמנט שיהיה ב-16.3.17 תעלה הצעתם של יובל שפירא וענת בן פזי. יובל וענת מציעים לבטל את הלימודים ביום חמישי ה-30.3 וביום שישי ה-31.3 לילדי שכבות ה' ומעלה, על-מנת ליסוע בצורה מרוכזת  לכנס האיידק בחדרה, ולאפשר לקהילה ולצוות לצאת לכנס. 
למי שיבחר להישאר בביה"ס ביום חמישי יהיו פעילויות שאינן קורסים רגילים. 

על מנת ליסוע לכנס, יש להירשם עד לתאריך 22.3. 
החזרה לביה"ס תיערך בשתי פעימות: אחת להסעות ב 14:00, והשנייה אחה"צ. 
יש להירשם גם להסעה חזרה. 
היציאה לחדרה מותנית במינימום 50 משתתפים רשומים.


בפרלמנט שיהיה ב-2.3.17 תעלה הצעתה של נועם תבור המציעה שבכל השכבות יהיו שתי קבוצות למידה לקורס אנגלית (השנה בכיתה ט' ישנה רק קבוצה אחת) וזאת בגלל שהלמידה ככיתה שלמה פוגעת בתהליך הלמידה והתלמידים משלמים מחיר על כך.

בשל אירועי בית ג-ד הפרלמנט ייערך בכיתת גנדי.בפרלמנט שיהיה ב-23.2.17 תעלה ההצעה של התיכון, המבקשים להפוך את כיתת מוצרט (כיתת דרמה) לחדר מבחנים שקט. וזאת בשל היעדר מקום שקט להיבחן בו.


בפרלמנט שיהיה ב-16.2.17 תעלה הצעתו של יותם שפיר, חבר וועדת משמעת, בנושא תובעים הבוחרים שלא להגיע לדיון דבר הגורם לבזבוז זמן יקר של ועדת משמעת ומעכב דיונים אחרים. יותם מציע שבמצב כזה יהיה ניתן להאשים את התובעים ב"ביזיון בית הדין" ולתת עונש על מנת להפחית את הישנותם של מקרים אלו.


בפרלמנט שיהיה ב-9.2.17 
נקיים אישרור חוזר של ועדת משמעת שנדחה בשל טענות של כמה דוברים, אשר הביעו הסתייגות מאופן תפקודם של חברי ועדה מסוימים. 
בשבוע הבא ייערך דיון שבמרכזו תעמוד השאלה: האם לפסול חברי ועדה מסוימים בשל התנגדות חלק מחברי הקהילה.
הדיון מטבעו ייגע בנושאים רגישים מפני שיעסוק גם באנשים ספציפיים ולכן אנחנו מבקשים מכולם להקפיד במיוחד על תרבות הדיון ועל כבודם של כל חברי הקהילה. 


בפרלמנט שיהיה ב-2.2.17 נקיים אישרור חוזר של הועדות שאינן אושרו בפעם הקודמת, וכן נצרף חברי ועדה חדשים לועדות הקיימות.
בשל יום פתוח המתקיים בבית הספר הפרלמנט לא יתקיים באלה, אלא בכיתת גנדי,


בפרלמנט שיהיה ב-26.1.17 בפרלמנט תעלה הצעתן של בנות השירות של מועדון ג-ו, עומר יאנה ואביטל המציעות שאסור יהיה לשחק במשחק הbottle flip ברחבי המועדון בגלל הרעש וכי המים עלולים להישפך וכן בגלל תלונות חוזרות מצד הילדים שלא משחקים.
אין מניעה לשחק במשחק מחוץ למועדון.


בפרלמנט שיהיה ב-12.1.17 תעלה הצעתם של אורי מנה וליאם שנער המציעים לפתוח ערוץ יוטיוב לבית הספר בו יועברו הודעות חשובות לכלל הקהילה. הערוץ יופעל על ידי וועדה שתוקם במיוחד ותהיה פתוחה לכל חברי הקהילה.


בפרלמנט ביום חמישי 22.12.16 תעלה ההצעה של טל ועמית אור, המציע שעל מנת לגוון את השיעורים, בכל קורס שיש בו יותר מ-3 שעות שבועיות
שעה אחת תילמד בחדר מחשבים באמצעות מחשבים, עדיף בצורה משחקית. 


בפרלמנט
ביום חמישי 15.12.16 תעלה הצעתו של גור תלם בנושא פיקדונות לספרי לימוד:

פירוט ההצעה:

אני מציע כי על כל הספרים המושאלים מהספרייה יחול פיקדון של עלות הספרים המושאלים (כולל ספרי לימוד המושאלים).

כך במידה ותלמיד לא יחזיר ספר או יחזירו במצב לא סביר לשימוש חוזר, ייפרע הפיקדון ובית הספר לא ישא בעלויות הכלכליות.

תלמיד אשר לא הביא פיקדון לא יוכל לקבל ספרים להשאלה ובפרט ספרי לימוד.

ההצעה תהיה תקפה לכל ספר אשר יינתן החל ממחצית ב' 2017. כלומר על התלמידים להביא פקדונות על ספרים שכבר לקחו עד תחילת המחצית השנייה של השנה. במידה וכיתה תקבל ספרים חדשים, רק תלמידים שהביאו תקדונות יוכלו לקבל ספרים חדשים אלה.

שיק הפיקדון יהיה על סכום של 400₪. במידה ותלמיד לא החזיר את הספר כבדרישות, ההורים ייתבקשו להביא ספר חדש או לשלם בעבור הספר, במידה ולא יהיה שיתוף פעולה מצד ההורים, בית הספר יהיה רשאי לפרוע את השיק בסכום המלא של ה400₪. סכום זה נועד לספק גבול עליון ופתרון במידה ותלמיד לא מחזיר את הספרי לימוד שלו.

ההצעה אינה תקפה לגבי ספרים שהמורים בפירוש מציינים שלא נדרשת החזרה שלהם (דוגמת חוברות עבודה וכד')

האחראים הם צוות המשרד וכן ועדת ספרייה. אחריות ועדת ספרייה היא לוודא כי קיים פיקדון לתלמיד לפני השאלת הספר ואחריות צוות המשרד לבקש פקדונות בתחילת השנה מהוריו של כל תלמיד (פקדונות כוללים ספרי לימוד + ספר שהילד יכול להשאיל מהספרייה)__ נתראה בפרלמנט,
 
בפרלמנט ביום חמישי .8.12 נקיים הצבעה על החלומות שהוגשו לנו לתיבה עד כה. 
הציבור מוזמן להמשיך ולהגיש חלומות לתיבת החלומות הנמצאת במשרד עד ליום שני הקרוב ה-5/12.


בפרלמנט ביום חמישי 1.12.16 תעלה הצעתו של עמית לוק, המציע שיהיה צלצול בסוף השיעור ולא רק בתחילתו. 
המציע מדגיש, כי המורה והלומדים אינם מחויבים לצלצול וניתן לסיים את השיעור לפני/אחרי הצלצול.


ביום חמישי .24.11 תעלה ההצעה של ילדי שיעור מפלצות שמציעים שיהיה יום מפלצות.


ביום חמישי 17.11.16 תעלה הצעתו של נעם גלמור שמציע שהצלצול של הרישום יהיה שונה משאר הצלצולים על מנת למנוע בלבול אצל הילדים, למעשה נעם מציע צלצולים קבועים לכל שעה:
צלצול 1- מאחורי ההר "אחד..."
צלצול 2- הילדים קופצים- שוטי הנבואה.
צלצול3- אני אוהב שוקולד
צלצול 4- הר הגלבוע
צלצול 5- דבש ניגר
צלצול 6- hopa gamgam style


ביום ה' ה- 10.11.16 בפרלמנט נקיים כמידי שנה את פרלמנט אישור רשימות הועדות של בית הספר.

השבוע בפרלמנט, ה-3.11,  
תעלה ההצעה של יובל שפירא להקים וועדת חדרים/מרחבים, אשר תהיה אחראית על חלוקת חדרים, תחזוקה ונראות.
סמכויות ותפקידי הועדה יידונו בפרלמנט.ביום ה' ה- 27.10.16 בפרלמנט נשמע על תפקידי הוועדות השונות, וכן נשמע גם מפי נציגיהן.


ביום ה' ה- 13.10.16
בפרלמנט נבחר נציגים אשר ייצגו אותנו בפרלמנט הארצי.
כל המעוניין מוזמן להציע את עצמו כמועמד ולהודיע על כך לוועדת פרלמנט באמצעות שליחת הודעת דוא"ל לכתובת הזאת:.parlyment@gmail.com.
על המועמד לכתוב את שמו, וכמובן להגיע לדיון ביום חמישי הקרוב.
 ניתן לשלוח מועמדויות עד למועד הדיון (יום חמישי הקרוב בשעה 8:45).
למעוניינים לדעת יותר על הקהילה ועל תפקיד הנציגים מצורף קישור למצגת:
https://drive.google.com/file/ d/ 0B3n6BELxwrgpOGZ0V1ZaMFdNbUU/ view?usp=sharing


ביום ה' ה- 6.10.16 בפרלמנט נדון בהצעה של וועדת מוזיקה המבקשת לקבוע כללים מסודרים בנוגע לבחירת השירים בטקסי בית הספר.


ביום ה' ה- 29.9.16,
בפרלמנט תעלה הצעתו של יובל יעקבי המציע לאסור את הבאתן של בננות לתחומי בית הספר.
יובל טוען שיש בידיו מחקרים מדעיים אשר תומכים בטענתו שבפרי הבננה יש יסוד הפולט קרינה מייננת ומחקרים נוספים שטוענים שקרינה מסוג זה עלולה להזיק לבריאות.

ועדת פרלמנט התלבטה רבות האם לאפשר להצעה זאת לעלות משום שהועדה חושדת שמטרת המציע היא לעורר דיון על מחקרים מדעיים והתוקף שיש לתת להם בהחלטות בית הספר בדומה לדיון שנערך לפני שבועיים בנושא רגישות לקרינה הנפלטת ממכשירים סלולריים.
לאחר דיון מעמיק הוחלט שאין בסמכות הוועדה לקבוע אילו מחקרים ראויים לדיון ואילו מחקרים אינם ראויים לדיון ולכן יש להניח להצעה זו לעלות לפרלמנט כפי שהנחנו להצעה בנושא קרינה סלולרית.ביום ה' ה- 22.9.16, בפרלמנט תעלה ההצעה של הוד פרידמן ושות', הן מציעות פתיחה מחודשת ומרגשת של הקיוסק והשנה בגרסה בריאה יותר וטעימה יותר. הקיוסק יפתח לבינתיים במסגרת חד שבועית.


השבוע ביום ה' ה- 15.9.16 נדון בהצעה של עדן ברנר המציעה לכבות או להעביר למצב טיסה פלאפונים בזמן השיעור על מנת לחסוך מכולנו קרינה.


השבוע ביום ה' ה- 8.9.16 תחילה נציג בפניכם את תיבת החלומות אשר נועדה לקדם יוזמה מהקהילה.
ולאחר מכן ניגש להצעה מטעם ועדת חצר:

אנו מציעים לקיים חוקים אשר יעזרו בניהול תקין ומאפשר לכלל ילדי בית הספר. היום אנו נתקלים לא מעט בחילוקי דעות ולעיתים גם באלימות בין חבורות ילדים אשר רוצים להקים מחנה לכן יחד עם ילדי ועדת חצר ניסחנו מספר חוקים:

1. לכל שכבה במידה ויש רצון מצידם, יוקצה שטח לבניית מחנה ע"י ועדת חצר.כל ילדי השכבה יכולים להכנס לזולה בין אם בנו אותה או לא. הזולה מיועדת לילדי השכבה אך פתוחה לכולם.

2. לכל זולה יהיו 2 אחראיים. יש להשמע לאחראיים. (סמכויות האחראיים ידונו בזמן הפרלמנט)

3. גרוטאות לבנייה יהיו רק במקום מוגדר (מחסן גרוטאות) ולא בפח!

4. על הזולה להיות מסודרת ובטיחותית.

5.ועדת חצר תעבור פעם בשבוע ותוודא שהמחנה נקי ובטיחותי

6. האזור בין העצים ישאר ניטרלי

7. במידה ויופרו החוקים, הנושא יטופל בועדת משמעת.

המציעים - יואב ליפשיץ, בר מור, טל אור, פלג רחמן, ארבל אזולאי, מיכאל אטיאס, הגר אלחסיד, נעמי נחמן פרחי, נועם פרסבורגר, אסף ואלכס


יום ה', 9.6.16

12:15 - 13:55

יום ו', 10.6.16

8:30 - 12:00

יום ה' 16.6.16

8:30 - 11:00

1 - דיון על מפגשי בוקר וחונכות קבוצתית

ההצעה של הצוות

ההצעה של יובל שפירא

2 - תקציב בית הספר

1 - דיון על מפגשי בוקר וחונכות קבוצתית

ההצעה של הצוות

ההצעה של יובל שפירא

2 - תקציב בית הספר

3 - תוכנית לבגרות עם ציוני מגן ו -30% הערכה אחרת

1 - דיווח על פעילות הוועדות השנה.

2 - הצעה מועדת משמעת על צירוף אנשי צוות לועדה

3 - תוכנית לבגרות עם ציוני מגן ו -30% הערכה אחרתביום ה' ה-2.6.16, תעלה ההצעה של שרון מגן. הוא אומר: "אני מציע שתהיה אפשרות להורים וילדים להצביע בפרלמנט בצורה אלקטרונית ולא תהיה חובת נוכחות למצביעים. מכוון שרב ההורים מקדשים את יום השישי שלהם והרבה מהם עובדים בימי חמישי קשה להשיג מספיק הורים שבאים לדיוני הפרלמנט דבר שיוצר חוסר איזון וכוח לתלמידים להעביר הצעות שונות ללא יכולת של ההורים להשפיע. אני למשל עובד בימי שישי ואני לא יכול לקחת חופש בכל פעם שאני רוצה להצביע. בעיית אחוזי הצבעה נמוכים פוגעת בדמוקרטיה באופן כללי גם ברמה הארצית ודבר זה אינו משתנה רק מטעמי ביטחון. כאן לא צריכה להיות בעיה כזאת ויש מספיק פלטפורמות שנוכל להשתמש בהן. אני מוכן לקחת על עצמי את הארגון של הפלטפורמה. אני אמצע את הפלטפורמה והעביר את הידע של איך לקנפג אותה, איך בודקים תוצאות וכו. כל השאר באחריות מי שאחראי על הפרלמנט."

אנו גם רוצים להזכיר שביום ה', ה-9.6.16 וביום ו', ה-10.6.16, יהיו פרלמנטים על התקציב ועל מפגשי בוקר. אפשר לקרוא את ההצעה של יובל שפירא כאן ואת ההצעה של הצוות כאן.


בשבוע הקרוב - 19.5.16
נשמע תשובה לשאילתה של רמי בלינטל בנוגע להגעה בבוקר לבית הספר  ונדון בפרלמנט בהצעה של אדר ענבר לתקציב פרויקטים
עד סוף השנה כבר כל הפרלמנטים מתוכננים, כולל פרלמנט כפול (חמישי-שישי). הצעות חדשות שיגיעו יידונו בתחילת השנה הבאה בלבד.
השאילתה של רמי בנושא אכיפת הגעה בבוקר

פירוט ההצעה של אדר:

ועדת תקציב תקצה תקציב של 3,000 ש"ח מדי שנה לצורך רכש אביזרים או פרויקטים חינוכיים ביוזמה מקורית שתוחלט בפרלמנט.

בתחילת השנה יוכל כל ילד או חבר קהילה להציע רכש או פרויקט חינוכי שבו יעשה שימוש בכסף. כל מציע יציג את היתרונות של ההצעה שלו ואת עלותה. ההצעות השונות יועלו בפרלמנט והוא יחליט איך לחלק את הכסף.

רעיונות לפרויקטים לדוגמה: טלסקופ, טרמפולינה, מצלמת וידאו, תחרות בניית ארמונות חול בחוף הים או גיטרה חשמלית.


רעיון זה מיושם כבר בבית הספר הדמוקרטי בפרדס חנה בהצלחה רבה.

ב 26.5 נחגוג ל"ג בעומר בחופשה
ב 2.6 נדון בהצעה לאפשר הצבעות פרלמנט באינטרנט
כמו כן ב 2.6 נשמע דיווח על פעילות הוועדות השנה
ב 9.6 וב 10.6 יהיה פרלמנט כפול בו נדון בהצעת התקציב לשנה הבאה ובהצעה להסדרת מפגשי הבוקר
ב 16.6 דיון על אפשרות מינוי מורים לצוותי ועדת משמעת
אחר כך - החופש הגדול!!!


בפרלמנט ב - 5.5.16 תעלה ההצעה של ועדת ספריה המבקשת להעביר את הספריה למקלט החומט.

תוכן ההצעה: כיום חלל הספריה משמש את בית הספר לצרכים שונים, ושעות רבות במהלך יום הלימודים הספריה נותרת ללא פיקוח וללא שמירה (שלטים, בקשות, אזהרות ואיומים לא הועילו).

כתוצאה מכך הספריה מבולגנת כל הזמן, ספרים נעלמים או הולכים לאיבוד והוועדה לא מצליחה לעמוד בקצב. הבחירה בחומט מאפשרת להשאיר את הספריה במיקום מרכזי בבית הספר אבל כזה שישמש את באי הספריה ואת אורחיה.

המעבר של הספריה לחומט לא יפגע במערכת הכיתות, אנחנו מודעים למצוקת המקום בבית הספר ומבינים שהספריה תמשיך לשמש ככיתה, יחד עם זאת, בחומט לומדים 14 שעות לעומת כיתת אלה שמאוכלסת 22 שעות מהמערכת - דבר שלא יפגע במצבת הכיתות.בפרלמנט שיהיה ב - 7.4.16 תעלה ההצעה של ענת ויונה בנושא חולצות ביה"ס.

פירוט ההצעה: אנחנו מציעים שתהיה חולצה לתלמידי ביה"ס (שאין חובה לרכוש או ללבוש).

עלות החולצה היא עלות הייצור (אין רווח לביה"ס). כיום עלות חולצה קצרה היא בסביבות 20 ₪.

הלוגו: הלוגו יבחר בצורה דמוקרטית: נקבע תאריך שעד אליו יוכל כל חבר קהילה להציע לוגו לחולצה. את כל הלוגויים שיוצעו נפרסם, ונערוך בחירות ביום שיא מיוחד (השנה). הלוגו שיזכה במירב הקולות- יודפס על החולצה, וזה יהיה הלוגו הקבוע- עד שיוחלט לשנותו.

רכישה מרוכזת: לאחר שיקבע הלוגו, תלמיד שירצה חולצה ירשם, ירשום את מידת החולצה ויביא כסף ליונה וענת (ולכל תלמיד אחר שירצה לעזור בפרוייקט). השנה תהיה רכישה אחת מרוכזת, ובשנה הבאה (ובכל השנים שאחריה) תהיה עוד רכישה בסביבות עונת החגים (תחילת השנה).

סיבת ההצעה- נראה לנו נחמד ומעורר גאווה ללבוש חולצת בית ספר, ויכול להקל על בחירת הבגדים בבוקר...בפרלמנט שיהיה ב - 31.3.16 תעלה ההצעה של שרון גושן על הבאת דברי ערך לבית הספר והאחריות עליהם

פירוט ההצעה: בעקבות מקרים שעלו לועדת משמעת, אני מציעה בשם ועדת משמעת להסדיר את עניין הפיצוי הכספי. נתקלנו בעבר במקרים בהם לילדים נגרם נזק לחפצים יקרי ערך שאותם הם הביאו.

לאחר דיון של כלל השופטים, אנחנו מציעים את המדרג הזה בכל הנוגע לנזקק שנגרם לחפצי ערך:

 • אם שני ילדים רבים וכתוצאה מכך רכוש של אחד הילדים נפגע- אין לחייב את הילד בעלויות התיקון או עלויות המכשיר/ החפץ.

 • אם ילד שובר במזיד פריט ערך יקר הוא יחוייב בעלויות.

 • אם ילד שובר בטעות פריט יקר ערך כתוצאה משבירה של חוק אחר- הוא יחוייב בחלק מהעלויות.

זהו מדרג שמוצע לשופטים ובא לעזור להם להחליט מה לעשות במקרים בהם נפגע הרכוש. השופטים יכולים להחליט החלטות על סמך המקרה הספציפי אותו הם שופטים.בפרלמנט ביום ה', ה - 17.3.16
תעלה ההצעה של אמילי, אור, מייה וטוהר. הם מציעים שכאשר מורה לא מגיע לשיעור ולא משנה מאיזו סיבה, לא חובה להגיע לשיעור עם מורה מחליף ולא עם השיעור המקביל.


בפרלמנט ביום ה', ה - 10.3.16 תעלה ההצעה של נגה ק. , נעמי ק. על מניעת הפרדת בנים-בנות בשיעורי ספורט.
פירוט ההצעה: אנחנו מציעות שבת שרוצה להצטרף לשיעור ספורט של בנים, תוכל לעשות כן. וגם להיפך. עדיין יהיו קורסים שיכוונו לבנים או בנות, אבל מי שרוצה יוכל לבחור. ההצעה באם תתקבל, תופעל כבר השנה. מורי הספורט יהיו אחראים על יישום ההחלטה.


ביום ה, 3.3.16 יביום ו', 4.3.16
תעלה הצעת פרלמנט בנושא חונכות אישית- בהמשך לחוק הפרלמנט המתעדף חונכות אישית בבית הספר.


ביום ה,. 25.2.16 נקבל דיווח על מנגנון אכיפה ועדת משמעת.


ביום ה' ה - 18.2.16 נדון בפרלמנט על שתי הצעות הקשורות למסלול האופניים.
בהצעה הראשונה,  אביה, אביב קיש, נבו קיש, נתי בללי, לוני בללי, תהל פרידמן, נטע בן שמואל, טל שוורץ, יהונתן כהן ועומר רבינוביץ מציעים ביטול המסלול. פירוט ההצעה: הייתה הצעה שהתקבלה על המסלול האופניים, ואנחנו חושבים שמסלול האופניים לא צריך להיות בבית הספר. לכן, אנו אומרים שהילדים האלה יסעו בחוץ. בהצעה השניה, אופיר נבו ופלג אור מציעים
תיקון מתחם מסלול האופניים ולשנות את מסלול האופניים מעבר לאזור הזולות כי הוא פוגע במקום ישיבה שנמצא שם.


בפרלמנט שיהיה ב - 11.2.16
תעלה את ההצעה של נועה בן יקר וורד שובה על יום חיות מחמד.
פירוט ההצעה: שיהיה יום בשנה בו כל אחד יוכל להביא את הבע"ח שלו לבה"ס. באותו יום נעשה הפנינג בע"ח: תהייה פינת ליטוף וננסה לארגן הרצאות על אילוף או על גידול בע"ח.


בפרלמנט שיהיה ב - 4.2.16 נדון בהצעה של אופק מלר על הקמת ועדות בתים.
תוכן ההצעה: 

אני מציע להקים ועדי בתים שתפקידם לטפל בהיבט הביצועי של ענייני הבתים. ועדים אלה יתרמו למימוש


עיקרון הניהול העצמי, שהוא עיקרון יסוד בחינוך הדמוקרטי. כמו כן, כיום ועדים כאלה כבר קיימים בצורות


שונות בחלק מהבתים, אך תפקידם ונוהליהם אינם ברורים ולא מוסדרים בחוקי בית הספר.


הצעתי היא כדלקמן:


לכל בית יהיה ועד בית האחראי על ההיבט הביצועי של ענייני הבית, כדוגמת ענייני תקציב, אירועים ומועדון.


בשנת הלימודים הנוכחית, הועדים יתחילו את פעילותם כשבועיים לאחר חקיקת החוק (במידה וההצעה


תתקבל). בפגישה הראשונה השנה, ייערך תיאום עם צוות הבית לגבי עניינים שנוהלו על ידיו עד כה.


על ועדי הבתים יחולו כל החוקים החלים על ועדות בית הספר, בסייגים הבאים:


● בועד יוכלו להיות חברים צוות הבית, ילדי הבית והוריהם. החברות הינה התנדבותית וללא צורך


● חברות בועד הבית אינה נספרת כחברות בועדה מבחינת ההגבלה על חברות במספר ועדות.


● הועד ייפגש כברירת מחדל בשעת מפגש הבוקר ביום שיקבע על ידי צוות הבית (יכול להיות יום שונה


באישור הפרלמנט, לכל בית), ולא בשעת הועדות. אין צורך ברוב מיוחד כדי לשנות את שעת פגישת הועד.


● בסמכות הועד להחליט ולחלק את עבודתו לתתי ועדים האחראים על תחומים שונים.

בפרלמנט ב - 28.1.16 תעלה ההצעה של גור טלם, עידו לסטר ואור נבו מיכרובסקי על הקמת ועדת מחשבים שתהיה אחראית על ניהול, תיחזוק, ובמקרה הצורך שדרוג המחשבים בבית הספר.
פירוט ההצעה:​ כיום, מי שאחראי על המחשבים בבית הספר הוא טכנאי חיצוני, שכל הגעה שלו עולה כסף לבית הספר. הסיסמה למשתמש הadministrator במחשבים ידועה רק לו ולשהם, ושינוי דברים במחשב מתאפשר רק באישורו של הטכנאי. למצב זה מספר חסרונות:
1. רוב עד כל תפקידיו ניתנים לעשיה על ידי קהילת בית הספר: אין דבר מסובך בתחזוק וניהול המחשבים בצרכיו של בית הספר שמצריך איש מקצוע מיוחד.
2. מאחר וחשיבותו של הטכנאי אינה יחודית, שכירתו מהווה הוצאת כסף מיותרת.
3. מן הראוי שבבית ספר דמוקרטי הסמכות על המחשבים תהיה גם ברשות הקהילה, כמו שהיא משותפת עם הקהילה בשאר תחומי בית הספר. בשל הסיבות לעיל, אנחנו מציעים להחליף את הטכנאי בועדה, ולהעביר לה את הסמכויות על.
תפקודה היום יומי של הועדה לא יכלול שדרוג בעל עלות כלשהיא של המחשבים על דעת עצמה. אף על פי כן, במידה ונדרשת רכישה של רכיב חומרה חדש לתיקון מחשב, תצטרך הועדה כסף לקניה. עוד לכך, הועדה תצטרך תקציב מתאים במידה ונדרשתמהועדה התקנת תוכנה שעולה כסף. לכן, הועדה צריכה תקציב כל שהוא למקרים בילתי מתוכננים. אין צורך שהועדה תפגש כל שבוע, אך בפעמים שכן תפגש תצטרך חדר לכך.


בפרלמנט שיהיה ב - 21.1.16
חעלה ההצעה של רומי ארליך וגיל שוורץ.
תוכן ההצעה: פעם בחודש יהיה יום גלגלים. יום שאפשר לבוא עם סקייטבורד, רולר בליס ועוד. זה יגבש ויהיה מהנה להרבה תלמידים. זה לא יהיה על זמן שיעורים, רק על הפסקות.
המקומות בהם מותר לנסוע הם: רחבת כניסה ובמועדון (לא כולל אופניים). מותר לנסוע גם בקומה למעלה (לא כולל אופניים). אופניים יכולים לנסוע רק בחצר האחורית והקדמית.
חוקי הביטחון הם:
1. חובה קסדה
2. בעלייה וירידה במדרגות חייבים להוריד את כלי הרכב. לדוגמה: רוכבי רולר בליידס חייבים להוריד אותם ולהחזיק אותם ביד בזמן עלייה או ירידה במדרגות.


בפרלמנט שיהיה ב - 14.1.16
תעלה ההצעה של נילי טגליכט .
נושא ההצעה: מנגנון אכיפה ועדת משמעת
פירוט ההצעה: לאור השאילתה בשבוע האחרון בפרלמנט, התעורר הצורך במנגנון אכיפה של התוצאות שמטילה ועדת משמעת. אין ספק כי ועדת משמעת משמעותית בביה"ס ועושה עבודה רצינית, אך אם לא תהיה אכיפה לתוצאות (עונשים), האמון והאפקטיביות של הועדה יפחת. אני מציעה כי יוקם צוות, באחריות ועדת משמעת, שיכלול: נציגים מועדת משמעת, ועדת חינוך ובעלי עניין מצוות ביה"ס, הורים, תלמידים. הצוות יפגש, ידון ויציע מנגנון אפקטיבי לאכיפת התוצאות (עונשים) של ועדת משמעת. ההצעה של הצוות תובא תוך חודש בפני הפרלמנט לאישור.

בפרלמנט ב - 7.1.16 תעלה ההצעה של ועדת תקשורת לקבל תקציב לעיתון.
פירוט ההצעה:
הגיליון  הראשון  של עיתון בי"ס יופיע בתום המחצית הראשונה (בשבוע ראשון של פברואר 2016).
הועדה החליטה כי הגיליון הראשון:         
א.         יודפס ויחולק לכל לתלמידי היסודי (בשיחות המשוב חונך-חניך-הורה) וגם יופץ במספר עותקים מוגבל (כ- 10) בבתים.         
ב.         יועלה לאתר בית הספר. הרציונל להדפיס את העיתון הוא על מנת לעורר מודעות  להופעתו (בעיקר בשכבות הגיל הצעירות שפחות שולטות במחשב).
הועדה טרם החליטה  אם מהדורות  נוספות של העיתון יודפסו  או יתפרסמו רק באתר בית הספר.
מובאת בזאת בקשה לאישור הפרלמנט לתקציב הנדרש להדפסת העיתון.
עלות הדפסת 4 עמודים בשחור על גבי  נייר צבעוני = 0.6 ₪   8 עמודים 1.2 ₪ כלומר מסגרת התקציב הנדרש הוא  300- 600 ₪.


בפרלמנט שיהיה ב 31.12.15 אהובה מעלה שאילתה לפני ועדת משמעת. היא מבקשת תשובות לשאלות הבאות: איך קובעים עונש? האם יש מדרג של עונשים? איך מתאימים מדרג למעשה מסוים?
נילי טגליכט מעוניינת לשאול את ועדת משמעת במיוחד את השאלות: איך בודקים אם העונש התקיים? מה קורה שילד שעלה לועדה לא מגיע לדיון?


בפרלמנט ב - 24.12.15, תעלה ההצעה של ועדת פרלמנט על שאילתות בפרלמנט. ההצעה היא לאפשר לכל חבר בקהילה להעלות שאלות לוועדות או גופים בבית הספר ולקבל תשובה בפני כל הקהילה בפרלמנט. מעלה השאילתה יעביר אותה לו.פרלמנט שתבטיח שתועבר לגופים הקשורים לנושא שיצטרכו לענות על השאילתה. המטרה היא לאפשר הבנה טובה יותר של ההחלטות ותהליכים המתרחשים בבית הספר, גם כשאין הצעה קונקרטית (מוחשית) לשינוי. דוגמאות לשאילתות אפשריות: מדוע לא התקיים ערב כשרונות צעירים? אפשר לשחק ברחבה באקדחי מים? למה נותנים מבדקים בכיתה ד'?


בפרלמנט ב - 17.12.15 תעלה ההצעה של יותם טלר, אוריאל דרור ואלכס על מסלול אופניים בבית ספר.
פירוט ההצעה: אנחנו רוצים לבנות מסלול רכיבה באופניים בחצר האחורית של בית ספר. במסלול יהיה אפשרות לרכב מכיתה ג' ומעלה. המסלול יהיה פתוח מספר שעות קבועות בשבוע. כדי לרכוב במסלול כל תלמיד יחויב לחבוש קסדה. אסור יותר מילד אחד במסלול באוטו זמן. (לא צריך תקציב להצעה) אחראיים על הביצוע: המציעיםבפרלמנט ב - 3.12.15 תעלה ההצעה של עומר פיניק ואופק מלר על הארכת זמן החנכות האישית.
פירוט ההצעה: החונכות האישית היא אבן יסוד בחינוך הדמוקרטי. אם לא ניתן מספיק זמן לחונכות, אז נפגע התהליך החינוכי באופן מהותי. יש לציין שזמן החונכות במקור היה חצי שעת לימוד. יש גם לציין שועדת חינוך המליצה על הארכת זמן החונכות כשנדרשה להעמיק בנושא. לכן, אנו מציעים שזמן החונכות האישית לכל ילד יהיה חצי שעת לימוד. החל משנת הלימודים הבאה.


בפרלמנט ב- 26.11.15 תעלה ההצעה של הוד פרידמן, לרה קטן,שקד ישראלי וסתיו סרור על פתיחת קיוסק בבית הספר ליד המדרגות ועץ הגדול.

פירוט ההצעה: אנחנו רוצות לפתוח מחדש את הקיוסק שליד העץ הגדול ולתרום את הרווחים לעמותות אשר זקוקות לכסף (כגון, SOS חיות ועוד ) ולבית הספר. אנו מעוניינות בהקמת הקיוסק על מנת לספק מענה לילדים שנגמר להם האוכל ומעוניינים לקנות. בנוסף, המציעים רוצים תקציב התחלתי של 300 ש"ח.


בקרוב תעלה בפרלמנט ההצעה של עומר פיניק ואופק מלר על הארכת זמן החנכות האישית. פירוט ההצעה : החונכות האישית היא אבן יסוד בחינוך דמוקרטי. אם לא ניתן מספיק זמן לחונכות, אז נפגע התהליך החינוכי באופן מהותי. יש לציין שזמן החונכות במקור היה חצי שעת לימוד. יש גם לציין שועדת חינוך המליצה על הערכת זמן החונכות כשנדרשה להעמיק בנושא. לכן, מציעים שזמן החונכות האישית לכל ילד יהיה חצי שעת לימוד.


בפרלמנט ב - 19.11.15 נדון שוב בחוק הלוקרים שהתקבל בחודש שעבר. יובל שפירא, כמנהל בית הספר, מתוקף סמכותיו להחזיר נושאים לדיון בפרלמנט. הוא מבקש להחזיר לדיון את חוק הלוקרים לדיון סביב הנושאים שהועלו על ידי ועדת ערעורים במכתב שלהם לקהילה.


בפרלמנט ב - 12.11.15,  תעלה לפרלמנט ההצעה של אדר ענבר שמציע ששעורי בית הניתנים לחופשים: סוכות, חנוכה, פסח והחופש הגדול יוגדרו כרשות ולא חובה.
מורה הבוחר לתת שיעורים לתלמידים לתקופת החופש יחדד כי ביצוע שיעורי בית אלו הינם בגדר רשות בלבד. 
 
הרעיון העומד מאחורי ההצעה הוא לאפשר לילדים, הרוצים בכך, להנות מחופשה ללא שיעורים, זאת  מבלי לפגוע בילדים המעונינים להתקדם בלימודים בחופש. בפועל ההצעה מסדירה את המצב הקיים בו כאשר ניתנים שיעורים לחופשים מספר רב של תלמידים לא מבצעים אותם והם לא נבדקים.
במקרים מיוחדים (בייחוד בתיכון), בתאום עם הרכזות הפדגוגיות יוכלו להיות מוגדרים שיעורי בית חובה לחופש בקורס מסוים.
 
יודגש כי אין הכוונה להמנע לחלוטין ממתן שיעורים לחופשים אלא רק למנוע את החובה לבצעם במהלך החופש.בפרלמנט ביום ה', ה - 5.11.15 יתקיים דיון ללא הצבעה על שיתוף ילדי א' במשחקים. גיא מרומי וורד שובה מציעים שכאשר יש משחק בו ילדי א' שותפים, הילדים הגדולים ישימו לב וימסרו גם להם.


בפרלמנט ב - 29.10.15 תעלה ההצעה של משי טגליכט שמציעה להוסיף עוד פשפשוק ושהכסף שמרווחים מהפשפשוק השני יגיע למוכרים ולא לבית הספר או לתרומה. 


בפרלמנט ב - 22.10.15
נאשרר את רשימות חברי הועדות. כל מי שמעוניין להצטרף לועדה צריך להירשם אצל דלית במשרד.
בנוסף, אישרור העברת ועדת קבלת תלמידים לצוות בית הספר- רכזי הבתים.
הסטוריה- לפני שנתיים בפרלמנט ביקש צוות בית הספר את המנדט לעשות את תהליכי הקבלה והקליטה לבית הספר- לדעתנו זה עובד טוב ואנו מבקשים לאשרר את העניין- משמע- למחוק את ועדת קבלת תלמידים מרשימת ועדות בית הספר.

השבוע ב 15.10.15
תעלה הצעה על הצבת לוקרים בבית הספר.
ההצעה מאפשרת למשפחות המעוניינות בלוקר לתלמיד לשלם 130 ש"ח לשנה הראשונה ולשנה השנייה המחיר יורד ל 50 ש"ח.
ניתן תקופה של שבועיים למסור את התשלום לבן ברית או נעמה הבת שרות והלוקרים יגיעו לבית הספר.

בפרלמנט ב 22.10.15 נאשרר את רשימות חברי הועדות. כל מי שמעוניין להצטרף לוועדה, מוזמן להירשם במשרד. כמו כן, על כל הוועדות לדאוג להעביר את רשימת חברי הוועדה לרישום במשרד.


ב - 24.9.15, לא התקיים פרלמנט עקב מחלת המציע, לכן אנו צריכים לשנות את מועדי הפרלמנטים הבאים.
נושאים ומועדים של הפרלמנטים הבאים:
ב 8.10.15, תעלה ההצעה הבאה:
בשנה שעברה, בעקבות הנחיות ממשרד החינוך, נאלצנו לערוך שינויים בתכנון הטיולים השנתיים. בעקבות ההנחיות הללו ולאחר דיונים בצוות החלטנו על 2 שינויים. אנו מבקשים להביא שינויים אלו לאישור הפרלמנט ובנוסף מציעים שינוי מהותי באופן עבודתה של ועדת טיולים.
1. כל בית יקבל 2-3 אזורי טיול, בהתאם לגיל התלמידים בבית, יש לציין שמשרד החינוך מגביל אזורי טיול עפ"י גילאים.
2. כל בית יקים ועדת טיולים פנימית שתבחר את האזור שבו השכבה רוצה לטייל מתוך ההיצע שהוקצה לה. ועדת הטיולים הפנימית תבחר את המסלולים, תחליט על הפעילויות היומיות (לדוגמה- ביקור במוזיאון או אתר מורשת במהלך המסלול), על חלוקה לרמות קושי, וכן תדאג לפעילויות הווי ביום (ובלילה במהלך טיולים רב-יומיים).
ןלכן-
אנו מציעים שועדת טיולים תעבור לעבוד במתכונת בתים (ועדת טיולים פנימית).
לדוגמה- הטיול הראשון הוא בנובמבר של ילדי ה-ו וזאת אומרת שנגבה (רכזת הטיולים) תעבוד עם ועדת הטיולים של בית ה-ו על הטיול שלהם, ואח"כ תעבור לשכבה ולוועדת הטיולים הבאה, עפ"י סדר תאריכי היציאה לטיולים.
לאחר כל טיול, ועדת הטיולים הפנימית תערוך משוב ותפיק לקחים ותתחיל בתכנון הטיול של הבית לשנה הבאה.


בפרלמנט ב - 10.09.15 נבחר את הנציגים שלנו לקהילת בתי הספר הדמוקרטים.
בכל שנה, צריך לקיים בחירות לשלושה נציגים..הפרלמנט הקרוב של הקהילה בתי הספר הדמוקרטים מתקיים ביום 17.9 בשעה 17.00.
בפרלמנט נציג מצגת המסבירה את הנושא ואורית בליטנטל (הנציגה היוצאת) תוציא מכתב לקהילה המסביר את חשיבות התפקיד.


ביום חמישי 3.9.15 בשעה תשע ועשרה,
יתקיים הפרלמנט הראשון השנה.
תעלה לדיון ההצעה של אוריאל קדם, ניתאי ענבר, ורמי ניניו, להסדרת השימוש בחדר מוזיקה.
בשעות בהן חדר מוזיקה פנוי (אין בו שיעור) ותלמיד כלשהו רוצה להכנס לשם ולהשתמש בחדר, התלמיד הנל יצתרך ללכת למשרד, ובשביל לקחת את המפתח לחדר הוא יצתרך לבקשו משוהם, שתבקש ממנו לחתום על תופס בו הוא מצהיר שהוא אחראי על חדר מוזיקה מהשעה שבה לקח את המפתח, עד השעה בא הוא מחזיר. ההצעה הזאת באה למנוע שימוש לא נכון ופוגע בציודים של חדר מוזיקה, ורישום מפורט של האנשים שהיו שם, במקרה של פגיעה.

התלמיד מחויב לנעול את חדר מוזיקה ברגע שהוא יוצא ממנו, ולדווח בצורה מידית אם הוא מגיע לחדר מוזיקה, ורואה שם נזק כלשהו.בשבוע וחצי הבאים עומדים לעלות לדיון 4 נושאים לפרלמנט, לכן יחקיימו פרלמנטים נוספים מעבר לשעות הרגילות.
בגלל העניין הרב בנושאים, הדיונים יתקיימו פעמיים: פעם ביום שני או חמישי ופעם נוספת ביום שישי.

פירוט מועדי הדיון:
יום שני ה-8.6.15 בשעה 9:20 - הצעה בנושא הסמארטפונים.
יום שני ה-8.6.15 בשעה 13:00 - הצעה בנושא התקציב.
יום חמישי ה-11.6.15 בשעה 8:30 - עולה מול ההצעה של צוות בית הספר על החונכות הקבוצתית, ההצעה החילופית של אדר ענבר על החונכות הקבוצתית.
יום שישי ה-12.6.15 בשעה 10:00 - הצעה בנושא הסמארטפונים.
יום שישי ה-12.6.15 בשעה 11:00 - עולה מול ההצעה של צוות בית הספר על החונכות הקבוצתית, ההצעה החילופית של אדר ענבר על החונכות הקבוצתית.
יום שישי ה-12.6.15 בשעה 12:00 - הצעה בנושא התקציב..
יום שישי ה-12.6.15 בשעה 12:30 - דיווח של ועדת הערכת מנהל.


ייתכן כי הדיונים יתארכו, ולכן יכולים להיות שיבושים בלוח הזמנים.


ביום ה' ה - 4.6.15 תעלה ההצעה של יובל שפירא והלל רוזן להקמת ועדת צלצולים שתחליט איך וכמה צלצולים יהיו בבית הספר. 

בנוסף, יש כמה הצעות שחשוב להספיק לדון בהן לפני סוף השנה, ולכן אנחנו קובעים פרלמנטים בשעות מעבר לשעות הרגילות.
בגלל העניין הרב בנושאים, הדיונים יתקיימו פעמיים: פעם ביום שני או חמישי ופעם נוספת ביום שישי.

פירוט מועדי הדיון:
יום שני ה-8.6.15 בשעה 9:20 - הצעה בנושא הסארטפונים.
יום שני ה-8.6.15 בשעה 13:00 -
הצעה בנושא התקציב.
יום חמישי ה-11.6.15 בשעה 8:30 (ייתכן כי הדיון יתארך) -
הצעה בנושא החונכות האישית והקבוצתית.
יום שישי ה-12.6.15 בשעות 8:30-12:00 -
דיון נוסף בכל שלושת ההצעות.

ההצעות המלאות יפורסמו בקרוב.


בתאריך 28.5.15
נדון בהצעה הבא:
המציעים: , איה ארדיטי ואביב קניגסבוך
מציעים שבשבוע בו העל יסודי בחופש, ביסודי יהיו שיעורי כיף ולא יינתנו ש"ב. הם מרגישים שהרבה ילדים מתקשים ללמוד בשלב הזה של השנה בגלל החום והקרבה לסוף השנה. לכן, בשיעורי משחק, לילדים יהיה קל יותר לא להפריע ולמורים יהיה קל יותר ללמד. על המשחקים יהיו אחראים המורים והם יוכלו לתת גם לתלמידים להעביר שיעורים בנושא המקצוע הנלמד.בתאריך 21.5.15
נדון בהצעה הבא:
שעת הועדות ושעת הפרלמנט
מציעים: אהובה ארזואן ונימרוד בר-לב

בעת בניית המערכת, ועדת מערכת תקצה שעות קבועות (שונות) לישיבת הועדות ולישיבת הפרלמנט, אשר תיקראנה שעת הועדות ושעת הפרלמנט (בהתאמה). הן תהיינה שעות לימוד מלאות בנות 45 דקות לכל הפחות, בזמן פעילותו הסדירה של בית הספר (בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-13:55). בנוסף, ועדת מערכת תקצה חדר מתאים לישיבת כל ועדה מועדות בית הספר בשעת הועדות, ולישיבת הפרלמנט בשעת הפרלמנט.

שעת הועדות: על כל ועדה מועדות בית הספר לערוך ישיבה קבועה בשעת הועדות, אלא אם ועדה מסוימת מחליטה לשנות את תדירות ישיבה זו או לבטלה כליל. החלטה כזו תתקבל ברוב מוחלט של חברי הועדה, ותוקפה פג בסוף שנת הלימודים.

שעת הפרלמנט: בשעת הפרלמנט תיערכנה באופן קבוע ישיבות הפרלמנט. על כך תהא אחראית ועדת פרלמנט.

בשעת הפרלמנט ובשעת הועדות לא תתקיים כל פעילות מאורגנת, מלבד במקרים הבאים:
 * פעילות אשר נמשכת מספר ימים ברציפות (כולל לילה).
 * פעילות אשר מערבת גורמים חיצוניים לבית הספר, וישנה סיבה משמעותית להעדיף לקבוע אותה במועד זה עקב אילוצים של גורמים אלה.


השבוע ב - 14.5.15
אמורה הייתה לעלות הצעתם של אהובה ונמרוד בר לב
מכיוון שלקראת הפרלמנט הארצי של בתי הספר הדמוקרטים אנו נדרשים לדון בשני נושאים,
ההצעה של נמרוד ואהובה תדחה ובמקומה נדון בנושאים המצורפים בקובץ
הנחיית הדיון על ידי נמרוד בר לב (נציג בית ספר בקהילת בתי הספר הדמוקרטיים).

ביום חמישי ה - 30.4.15
תעלה ההצעה הבאה:
ציונים בהערכות התיכון
אוריאל,איה וניתאי מציעים שבכול קורס בתיכון יחליטו המורה והתלמידים ביחד על מדיניות הציונים בהערכות. בקורסים שיחליטו שרוצים ציון מספרי בהעכרות,רשאים לכך. במידה ותלמיד לא מעוניין בהשמת ציון בהכרעתו, לא יושם ציון.

בעקבות ימי הזיכרון, השבוע ב - 16.4.15 ושבוע הבאה ב - 23.4.15 לא יתקיימו פרלמנטים.
אחרי יום העצמאות יעלו הנושאים הבאים:
1.ציונים בהערכות התיכון 
אוריאל,איה וניתאי מציעים שבכול קורס בתיכון בנפרד יחליטו המורה והתלמידים ביחד אל מדיניות הציונים בהערכות.
במידה ותלמיד לא מעוניין בהשמת ציון בהכרעתו לא יושם ציון.
2.נ
ושא ההצעה: שעת הועדות ושעת הפרלמנט

מציעים: אהובה ארזואן ונימרוד בר-לב


בעת בניית המערכת, ועדת מערכת תקצה שעות קבועות (שונות) לישיבת הועדות ולישיבת הפרלמנט, אשר תיקראנה שעת הועדות ושעת הפרלמנט (בהתאמה). הן תהיינה שעות לימוד מלאות בנות 45 דקות לכל הפחות, בזמן פעילותו הסדירה של בית הספר (בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-13:55). בנוסף, ועדת מערכת תקצה חדר מתאים לישיבת כל ועדה מועדות בית הספר בשעת הועדות, ולישיבת הפרלמנט בשעת הפרלמנט.


שעת הועדות: על כל ועדה מועדות בית הספר לערוך ישיבה קבועה בשעת הועדות, אלא אם ועדה מסוימת מחליטה לשנות את תדירות ישיבה זו או לבטלה כליל. החלטה כזו תתקבל ברוב מוחלט של חברי הועדה, ותוקפה פג בסוף שנת הלימודים.


שעת הפרלמנט: בשעת הפרלמנט תיערכנה באופן קבוע ישיבות הפרלמנט. על כך תהא אחראית ועדת פרלמנט.


בשעת הפרלמנט ובשעת הועדות לא תתקיים כל פעילות מאורגנת, מלבד במקרים הבאים:

 • פעילות אשר נמשכת מספר ימים ברציפות (כולל לילה).

 • פעילות אשר מערבת גורמים חיצוניים לבית הספר, וישנה סיבה משמעותית להעדיף לקבוע אותה במועד זה עקב אילוצים של גורמים אלה.


השבוע ביום חמישי ה - 26.3.15,
לא יתקיים פרלמנט עקב פעילות לפסח.

בפרלמנט ביום חמישי, ה - 19.3.15 תעלה ההצעה של גל פסח לאפשר משחקי כדור ברחבה הקדמית של בי"הס בתנאי שהכדור רך או משחקי קושקוש.עד עכשיו היו אסורים כל משחקים (בגלל החוק מהחוק מ 6.1.11
איסור משחקי כדור ודומיו)
, חוץ מ -
"בפרלמנט יום חמישי, 3.10.13, מיקו זנקו ונועה בריל הציעו שיהיה מותר למורים לקיים שיעורי ספורט ופעילויות ספורטיביות בהפסקה פעילה המותאם בראש ברחבה הקדמית של בית הספר. ההצעה עברה ברוב קולות!"

ביום חמישי ה12.3.15
לא יתקיים דיון בפרלמנט עקב חוסר הצעות מתאימות עקב יציאת תלמידי תיכון לשביל ישראל.

ביום ה', ה -26.2.15 וביום ו', ה - 27.2.15 יתקיימו פרלמנטים על ההצעתם של ענבר, ים, הילי, איילת, יונה, דניאל, מעיין ומאיה, הצעה להסרת האיסור על שימוש בסמארטפונים.
ההצעה תתקיים בשני דיונים, בזמן ההצבעה יהיה רישום שמי של המצביעים על מנת למנוע הצבעה כפולה.


ביום חמישי ה19.2.15 תעלה הצעתם של יותם מור מירון, יואב ליפשיץ ומיכאל אטיאס בנושא מגרש הכדורסל.
ההצעה: אי חובת שיתוף שחקנים נוספים בזמן משחק.


ביום חמישי ה 12,2,15
תעלה ההצעה של ליאל לביטול הצלצולים לבית הספר. במקום להגיע למפגשים ולשיעורים לפי צלצול, מורים ותלמידים ינהלו את זמנם. כלי עזר לניהול הזמן: 
*תליה של שעונים בכל הכיתות, מועדונים, בחזית בית הספר ובצד הפונה לדק האחורי.
*הדרכות לצעירים בקריאת שעון


בפרלמנט הקרוב יום חמישי ה 5.2 תעלה הצעתן של ליאת לוינסון וענת בן פזי בנושא: נוכחות מציעי ההצעה בפרלמנט.
פירוט ההצעה: מציעי ההצעה חייבים להגיע לפרלמנט כשעולה הצעתם, במידה ומציעי ההצעה לא מגיעים, הנוכחים יחכו 10 דקות, 
במידה ואינם מגיעים הפרלמנט יתפזר ויוכלו להציע כעבור חודש.
ההצעה אינה עוברת אוטומטית לשבוע אחרי אלא אם ו. פרלמנט מאשרת.


ביום ה', ה - 29.1.15 תעלה לפרלמנט ההצעה של איתי ואתי אברמוביץ.
נושא ההצעה: זמנים קבועים לארוחות
פירוט ההצעה: יש לקבוע במערכת השעות זמן קבוע לאכילה משותפת של כל הילדים, באחת ההפסקות.
זה נועד למנוע את הכאוס הקיים כרגע בלו"ז התזונתי של הילדים, שכל אחד אוכל אם ומתי שמתחשק לו.
יש כאלה ששוכחים לאכול כי משחקים, יש כאלה שנזכרים רק בדרך הביתה ואז מפספסים ארוחת צהריים בבית כי מגיעים שבעים הביתה וכל היום מתהפך. מעבר לכך סיבות תזונתיות ובריאותיות קובעות כי שיגרה יומית של ארוחות מסודרות תורמות לבריאותינו וחשוב להנחיל זאת לילדים מגיל צעיר. ארוחת הבוקר היא החשובה ביום וחשוב שהיא תהיה קבועה לילדים בסדר היום בשעה קבועה כמו כל שיעור או הפסקה.
מעבר לכך יש חשיבות חברתית לישיבה משותפת לארוחה בחברה, בניגוד למצב הקיים היום שכל אחד אוכל בעצמו ועם עצמו.
אנו רואים בכך נושא חשוב מאד ומאד לא ברורה השיטה הנהוגה כיום, אשר לא רואה כל חשיבות בכך. אחראי על יישום/ ביצוע ההצעה - הצוותביום ה' ה- 22.1.15
 קודם נאשרר תוספות  לרשימות חברי ועדות. ועדה שרוצה להוסיף לרשימת חברים שלה ישלח מייל חוזר עם שמות חברי הועדה הנוספים.
גם תעלה ההצעה של ועדת ספריה:
נושא ההצעה: הגדרת חוקי הספרייה ואופן פעילותה
פירוט ההצעה:
מאחר וחלל הספרייה משמש את קהילת בית הספר לשימושים נוספים ולפעילויות שונות ומגוונות, נוצר מצב שבו הספרייה כ"ספרייה" מופקרת ללא השגחה. ספרים נלקחים ללא פיקוח ונעלמים, הציוד שמשמש את הספרייה ניזוק והבלגן חוגג.
לפיכך, אנו מבקשים להגביר את הפיקוח על הספרייה ולהגדיר את נושאי
האחריות עליה.
אנו מבקשים לחדש את חוקי הספרייה ולאשר אותם. החוקים יהיו תקפים לשעות בהן לא מתקיימים שיעורים (קרי, שעות פעילות ספרייה, הפסקות, ושעות בהן הספרייה אינה מאוישת).
- יש לשמור על השקט. אפשר לעשות בספרייה פעילות שקטה כמו: קריאה, משחקים, שיעורי בית, חונכות אישית וכד'
- אסורים משחקים פעילים ורועשים כמו: מחבואים, תופסת, משחקי כדור (או מסירות אחרות), ריקודים וכד'
- אין להיכנס לספריה עם דברי אוכל ושתייה.
- אין להשתמש בספריה במידה ואין אחראי במקום.
- אין להוציא ספרים מהספרייה ללא רישום.
- יש לשמור על הספרים. אין לתלוש דפים או לקשקש עליהם.- אם קוראים בספרייה, חשוב להחזיר את הספר לעגלת הספרייה והאחראים ידאגו לסדרם במקום. אין להחזיר ספרים למדף.
- ניתן לשאול את כל הספרים שבספרייה, למעט ספרים המסומנים במדבקה צהובה זוהרת (ספרי קומיקס, ספרי תנך, וספרים נוספים לפי שיקול ועדת ספרייה).
- ניתן לשאול ספר אחד בכל פעם למשך שבועיים.
- מי שמאבד או משחית ספר יצטרך לרכוש את אותו ספר (או ספר אחר לפי דרישה מועדת הספרייה).
- כשמחזירים ספר לספריה יש לוודא שההחזרה נרשמה. אין להניח ספרים וללכת. ספר שלא יירשם כ"הוחזר" יכול ללכת לאיבוד והשואל האחרון יהיה אחראי עליו.
- במקרה של הפרעות בספרייה או אי עמידה בכללים, אחראי מטעם הספרייה יהיה רשאי להוציא את המפריע לאחר 3 אזהרות.
- לאחראי מטעם ועדת ספרייה יש את הסמכות לשמור על כללי הספרייה ולהרחיק תלמידים מהספרייה.
- באחריות ועדת ספריה לפרסם את שעות פעילות הספרייה.בשעות פעילות הספריה לא ניתן יהיה להשתמש בחלל למטרות אחרות - אלא באישורמראש מועדת הספריה.
- בשעות בהן הספריה משמשת ככיתה (או לפעילות אחרת שאינה "ספרייתית") המורה המלמד (או המבוגר האחראי) יהיה אחראי על הספריה וידאג לשמור על כלליה.
ההצעה נוגעת לכלל בית הספר.

השבוע, בפרלמנט ביום חמישי ה-15/1/15
תעלה ההצעה של נימרוד בר-לב:
ישיבות הפרלמנט תתקיימנה אך ורק בשעות פעילותו הסדירה של בית הספר (דהיינו בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-13:55). יוצא דופן לכך הוא שבמידה ותוגשנה לועדת פרלמנט 60 חתימות לעשות כן, תתקיימנה שתי ישיבות - האחת בשעות המצוינות לעיל והאחרת ביום שישי (בשעות פעילותו של בית הספר, דהיינו בין השעות 8:30-12:00). במקרה כזה ההצבעה תיערך בקלפי, בו יוכלו להצביע רק מי שהשתתפו בדיון (ניתן להצביע לכל היותר פעם אחת). וועדת פרלמנט תהא אחראית על ארגון ההצבעה בקלפי ועל ספירת הקולות.


ביום ה' ה - 8.1.15
תעלה ההצעה של מיקה, נוגה וליאת שלא יהיו שני מבדקים שונים באותו יום ושלא יהיו יותר משני מבדקים בשבוע.

ביום שישי 2,1,15, בין 9:00 - 11:00 יתקיים פרלמנט
 בנושא איסור שימוש בסמארטפונים בבית הספר לילדי היסודי. אפשר לקרוא את ההצעה כאן. 

ביום חמישי ה1.1.15
נחגוג יחד את תחילת השנה האזרחית עם ההצעה של ענת בן פזי, המציע הגבלת שימוש במחשבים ומקרנים בבית ספר, פירוט ההצעה: מחשבים ומקרנים בכיתות אמורים לשמש ללמידה בקורסים, במפגשים ומרכזים, אבל תלמידים משתמשים באים לראות סרטונים ולשחק, לעיתים מורים בקורסים לא יכולים להשתמש בהם שמישהו שינה/ניתק וכו...
ההצעה:
-המחשבה נועדו ללמידה בשיעורים, ואין להשתמש בהם לשום דבר אחר אלא באישור המורה שמלמד באותה כיתה.
-תלמיד שמשחק או יצפה בסרטונים ללא אישור יעלה לו.משמעת.
-כנ"ל לגבי חדר מחשבים
-אסור לתלמידים להפעיל מקרנים ללא אישור 

בפרלמנט, ביום חמישי ה - 25.12.14 נקיים דיון (ללא הצבעה) על ההצעה שעומדת לעלות (עם הצבעה) ביום שישי ה - 2.1.15, בין 9:00 - 11:00 בנושא איסור שימוש בסמארטפונים בבית הספר לילדי היסודי. אפשר לקרוא את ההצעה כאן. מטרת הדיון היא לתת הזדמנות לכל אנשי הקהילה לשמוע, להשמיע ולגבש דעה.

בפרלמנט הבא 18.12.14, תעלה ההצעה של אורי אור המציע איסור משחקים "על אמת" שבו מפסידים גולות קלפים וכדומה.
ילדים שמחשקים משחק גולות, קלפים וכדומה יכולים לשחק אבל בסוף המשחק כל אחד חוזר הביתה אם הדברים שהביא אותו.


בפרלמנט הקרוב 11.12.14, תעלה ההצעה של נוגה ליבנה המציעה שישחקו ספיד סטאקס רק בהפסקה אחת ביום בגלל רעש שנוצר מהמשחק לא נעים לאוזן.


בפרלמנט יום חמישי ה-4.12.14
תעלה ההצעה של קורס יזמות המבקשים -
מכירת מוצרים לצורך מטרות הקורס ועל מנת לאסוף כסף להשקעה בפיתוח מוצר.
פרטי ההצעה-
-המכירה תתקיים בזמן בית הספר, ימי שישי פעמיים בחודש.
-ימכרו בה: עוגות ביתיות, פירות וירקות .
-המחירים ינועו בין 5-20 שחפרלמנט הבא 27.11.14, יתקיים דיון על ההצעה הבא:

הצעה לפרלמנט: - חדר התפירה הוקם בשנה שעברה, מטרתו לאפשר ללמוד תפירה ידנית ועם הזמן ללמד גם תפירה במכונה.

בחדר התפירה אנו רוצות לאפשר לתלמידים להעביר שיעורים באופן קבוע.

אנו מאמינות שהעברת השיעור ולמידתו יכולים לתרום רבות לכל אחד מהצדדים.

לצורך הקמת חדר תפירה אנו זקוקות ל-

 • סגירת החדר ע"י אילן מתוך תקציב חדר אומנות הקיים- לשם שמירה על הסדר והציוד..

 • חדר התפירה הוא תת חדר של חדר אומנות וכן ממומן על ידי תקציב אומנות.
  אנו רוצות להרחיב את הפעילויות בחדר התפירה וכן לאפשר מגוון חומרים גדול יותר, לשם כך אנו מעוניינות למכור בפישפשוק תוצרים שיוצרו במסגרת החדר באישור יוצריהם.
  הכסף שיתקבל ממכירת התוצרים יועבר לחדר התפירה שלא כמו שאר כספי הפשפשוק..


מהם ומיהם אחראי ומעבירי השיעור:

 • אחראי החדר יבחרו על ידי נציג מצוות אמנות, מפני שחדר התפירה הינו תת חדר של חדר אומנות וממומן מתקציבו.

 • על אחראי החדר להיות מכיתה ז' ומעלה (עם יוצאים מן הכלל במקרה ונציג צוות אומנות מצא את התלמיד למתאים), מכיוון שיש התעסקות תקציבית ועליו להיות בוגר מספיק כדי לחנוך את מעבירי השיעורים.

 • על אחראי החדר להיות בעלי ידע בתפירה או סריגה וכן הם יכולים להעביר שיעור בחדר.

 • משנת תשע"ז (כדי לתת לחדר זמן להתפתח) אחראי חדר יוכל להיבחר רק אם העביר שיעור לפחות סימסטר אחד.

 • מספר אחראי החדר יוגבל לחמישה אנשים לשנה כדי להקל על ניהול החדר.

 • תפקידי אחראי החדר:

* על אחראֵי החדר להיפגש לפחות אחת לשבועיים עם נציג מצוות אמנות על מנת לדווח על התקדמות החדר ולתכנן את ההמשך.
* אחראֵי החדר יבדקו האם התלמידים שרוצים להיות מעבירי שיעור מתאימים לכך מבחינת אחריות וידע ובמידה והם זקוקים לכך יצרפו להם חונך (לפחות לחודש הראשון).
* כל אחראי חדר אחראי על מספר של מעבירי שיעור שיקבע לפי מספר מעבירי השיעור באותה השנה.
* על אחראֵי החדר לקבוע יחד את מערכת השעות של חדר התפירה.

 • מעבירי השיעור:

* מעבירי שיעור יכולים ליהיות מכיתה א' ומעלה.
* מעבירי שיעור עד כיתה ג' יֵלוּווּ באחד מאחראי החדר או בתלמיד שהעביר שיעור שנה אחת לפחות.
* על מעביר השיעור לדווח לאחראי החדר החונך אותו על התקדמות השיעור פעם.
* כדי להעביר שיעור יש להגיש בקשה לאחראי החדר הכוללת את תוכן השיעור והחומרים הדרושים לו (נספק טופס שניתן יהיה למלאות), את הבקשה יהיה אפשר להגיש בתחילת כל סימסטר במועד שיקבע מראש.
* כל מעביר שיעור יקבל את החומרים הדרושים לשיעור שלו ועליו להשתמש בחומרים אלו בלבד.

 • כל אחראי החדר וכן לפחות איש צוות אומנות אחד יקבלו מפתח לחדר.

 • על אחראי החדר ומעבירי השיעור לכבד את חוקי החדר:

* אין להיכנס בלי רשות מאחד מאחראי החדר.
* אין לגעת בארון בלי אישור אחראי \ מעביר שיעור שקיבל רשות מאחראי.
* יש לשמור על אמצעי זהירות.
* במידה ויש תקלה במכונה יש לפנות לאחראי או למעביר שיעור שהוסמך לכך.
* יש לנהוג בזהירות עם הציוד ולשמור על הסדר.
* יש לפעול לפי הוראות האחראי או מעביר השיעור.
* על כל מעביר שיעור להשתמשת בציוד שהוקצב לו בלבד.
במידה ולא יכבדו את חוקי החדר לא יוכלו להשתמש בו יותר

אנו מבקשות מהפרלמנט להצביע על שני סעיפים:

 1. קבלת הכללים והנהלים לחדר התפירה והאחראים עליו.

 2. לאפשר מכירת תוצרים בפשפשוקים ולקבל את הכסף ממכירתם לטובת תקציב החדר.


השבוע בפרלמנט יום חמישי ה20.11.14 בשעה טובה יתקיים פרלמנט אשרור חברי הועדות.
הועדות הן חלק משמעותי ומרכזי בבית הספר, מתוך החוקה שלנו:
   מוסדות בית הספר הנם כדלקמן:
1. רשות מחוקקת ריבונית שהיא הפרלמנט.
2. רשות שופטת שהיא הרשות ליישוב סכסוכים והכוללת את ועדת גישור, ועדת משמעת וועדת ערעורים.
3. רשות מבצעת המורכבת מהנהלת בית הספר ומהועדות הביצועיות. 4. רשות מבקרת שהיא ועדת הביקורת.
גם

חברי כל אחת מהועדות ייבחרו על ידי הפרלמנט.
וגם
הרשות המבצעת היא הזרוע הביצועית של בית הספר.
4.3.2. הרשות המבצעת תורכב מועדות ביצועיות בתחומים קונקרטיים ומצוות בית הספר.
4.3.3. חברי כל אחת מהועדות ייבחרו על ידי הפרלמנט תוך חתירה לייצוג הולם של ילדים בכל ועדה.
4.3.4. לכל חבר ועדה קול אחד. ההחלטות בהן יקבעו ברוב רגיל. סמכויות יתר יינתנו רק במקרים
שמצוינים במפורש בחוקה זו.
4.3.5. הועדות יהיו מחויבות לפעול במסגרת המדיניות עליה הוחלט בפרלמנט, בהתאם לנהלים עליהם
החליט הפרלמנט, יידרשו לדיווח בפני הפרלמנט כפי שיידרשו ויפעלו בשקיפות אל מול כל אמצעי פיקוח
שיושת עליהן על ידי הפרלמנט.
4.3.6. הועדות המחויבות על פי חוקה זו הנן – ועדת כספים, ועדת קבלת אנשי צוות, ועדת חינוך וועדת ביקורת.
4.3.7. כאמור רשאי הפרלמנט להוסיף לאילו ועדות נוספות בהתאם לצורך.

נשמח לקיים דיון קצר בנושא על מנת לאייש את הועדות באופן מיטבי.

השבוע לא התקיים פרלמנט, מכיוון שקבוצה גדולה יצאה לשביל ישראל.


השבוע יום ה' - 13.11.14 בית ה-ו יוצא לטיול שנתי ולכן הפרלמנט השבוע יהיה לדיון ללא הצבעה.
בפרלמנטים האחרונים שנערכו השנה דנו בנושאים משמעותיים לחיי בית הספר, שמנו לב לקושי בהתארגנות בתוך מסגרת הזמן.
אנו מזמינים אתכם לדיון בפרלמנט בנושא התנהלות הפרלמנט: ניהול זמן, סדר וכמות דוברים, מתי מאריכים פרלמנט וכו...


השבוע ב - 14\10\30 בעקבות הצעה דחופה, אנו נאלצים לדחות את אשרור חברי הוועדות. אף על פי יש להירשם לוועדות  בית הספר דרך המשרד עד ה -  29.10.14. אשרור חברי הוועדות יתקיים ב - 6.11.14 
העצה שעולה השבוע היא העצה של אושר סולומון בקשר לשביל ישראל (היוצא לדרך בשבוע הבאה ולכן העצה דחופה).
אושר מציע שבזמן שיוצאים לשביל ישראל קורסים שחסרים תלמידים שיצאו לא יתקדמו בחומר הלימוד. אפשר כמובן לתרגל ולהעמיק בחומר הנלמד קודם לכן. בנוסף, העצעה לא כוללת  קורסי בגרות של יא' וב יב'.


בפרלמנט הבא  בתאריך ה23.10 תעלה הצעתן של לייה, רומי, נועה ומיקה מבית ה-ו. הצעת פרלמנט בנושא הגרלות. עד כה קבוצות גדולות בשיעורים, בעיקר, שפה, חשבון ואנגלית' חולקו באמצעות הגרלה לשתי קבוצות. ההצעה מבקשת לבטל את ההגרלות, לאפשר לכל תלמיד ללמוד בקבוצה שבחר, גם כאשר יש מספר גדול של תלמידים, ולסמוך על כך שתלמידים יעשו את הבחירה הנכונה עבור עצמם.


ב 2.10.14 יתקיים פרלמנט אל הנושא הבא:

הצעת פרלמנט בנושא חובת הגעה לטקסים בית ספריים ולאירועים של כל הבית

מציעות: ליאת לוינסון וגל פסחה

הצעה היא:להחיל חובת נוכחות של הילדים והצוות הרלוונטי הנמצאים בבית הספר באירועים הבאים:

1. טקסים בית ספריים (ימי זיכרון. חגים וכולי )

2. אירועים כללים שהבית מארגן (לדוגמה: סדנאות שכבתיות. הצגות וכולי)

הראציונאל: הטקסים והפעילויות בתוך הבית הם חלק חשוב מהפעילות החינוכית של בית הספר ושל הבית. הערה: ילדים שמרגישים שקשה להם לנכוח באירוע מסיבות אישיות ידברו עם צוות הבית שלהם.ביום חמישי ה - 18.9.14 יתקיים דיון בפרלמנט:
האם כל נושא צריך לעלות לפרלמנט?
מטרת הדיון היא לחדד את משמעות הפרלמנט והכוח שלו להשפיע על חווית בית הספר.


ביום חמישי 11.9.14 בשעה 8:30 נתחיל עם ההצעה של ועדת פרלמנט:
ועדת פרלמנט מציעה שבאחריות כול בית לשלוח נציג כדי לקבל את הצעה השבועית והסבר לפי הצורך.
הנציג יגיע ליושב הראש של הפרלמנט (עידו חמיאל) עד סוף יום שלישי, באחריות הנציג להעביר את ההצעה לילדי הבית- לתלות במועדון, להעביר למפגשי הבוקר, כל בית יחליט לגבי ההתנהלות בתיאום עם רכז הבית.
נשמח לראות את כולכם חדשים וותיקים.ביום שישי ה-20.6.14 יתקיים פרלמנט אחרון לשנה זו ובו ידונו שלושה נושאים חשובים. לכל נושא יוקצב זמן:

* הסדרת הבחירה בלימודים בשכבות גיל השונות מגיל כיתת האם (ועדת חינוך)- 9:00-9:45

* הרחבת זמן החונכויות ומינוי רכז חונכויות (ועדת חינוך)- 9:50-10:35

* תקציב בית הספר לשנה הבאה (ועדת תקציב) 10:45-11:30


להלן פירוט ההצעות של ועדת חינוך:


לאחר סדרת דיונים בצוותים שונים של ועדת חינוך לאורך השנה הוועדה מעלה שתי הצעות לפרלמנט שמטרתן חיזוק המסגרת הדמוקרטית של בית הספר והסדרתה.

לדעתנו נושאים אלה נוגעים בעקרונות בסיסיים וחשוב שחברי קהילה רבים כלל האפשר יהיו שותפים לדיון עליהם.

אנחנו פונים אליכם בכל לשון של בקשה להתאמץ ולהגיע לפרלמנט.


הרחבת זמן החונכויות ומינוי רכז חונכויות

צוות חונכויות של ועדת חינוך בחן את הצרכים ואת התנהלות החונכויות האישיות בבית הספר ומצא כי יש להרחיב את זמן החונכויות ולמנות רכז חונכויות שיסייע לחונכים למלא את תפקידם. הדו"ח המלא של הצוות נמצא כאן. תוך התחשבות בשיקולים פדגוגיים שונים ובאילוצי התקציב, הוועדה מעלה את ההצעה הבאה:

1. יוגדר תפקיד של "רכז חונכות". רכז החונכות יהא איש צוות האחראי לתקינותם והצלחתם של תהליכי החונכות המתרחשים בבית הספר. תפקידו לבדוק עם החונכים כיצד מתקדמים תהליכי החניכה שלהם והאם היחסים בינם לבין חניכיהם תקינים, לבצע מעקב מסודר אחר תהליכים אלה ולפנות לחונך אם הוא רואה שהלה זקוק לתמיכה, ייעוץ או סיוע במילוי תפקידו וכן אם הוא רואה שהלה אינו מבצע את תפקידו כראוי. יתר על כן, חונך יכול לפנות לרכז החונכות אם הוא נתקל בקושי מסוים במילוי תפקידו או אם הוא זקוק לתמיכה, ייעוץ או סיוע במילוי תפקידו. בנוסף, רכז החונכות יהא האחראי על תהליך בחירת והתאמת החונכים.


לתפקיד רכז החונכות יוקצו במערכת שעות בסך יום עבודה. מהגדרת התפקיד נובע כי על רכז החונכות להיות בעל ניסיון רב בחניכה, הבנה עמוקה של עקרונות החינוך הדמוקרטי והכרות עם החונכים והחניכים.


2. זמן החונכות של כל חונך יאוגד כ"בנק שעות" שיחושב לפי 2.5 חניכים לשעה. כלומר כל חונך יקבל עוד כשעה שבועית לחונכות לעומת המצב כיום. החונך יוכל להקצות זמן רב יותר לתהליכים עם חניכים מסוימים וכמו כן יוכל לנצל את השעה להתיעצויות ובניית תהליכים עם רכז החונכויות. עם זאת, על החונך להיות בקשר רציף עם חניכיו ולהיפגש עם כל אחד מהם לכל הפחות אחת לשבוע.


3. אם חונך מסוים צפוי לא לנכוח בבית הספר למשך פרק זמן ניכר בשנה, וישנו "חונך מחליף", אז הדבר יצוין בטופס בחירת החונך. אם חונך מסוים נעדר לפרק זמן ניכר באופן בלתי צפוי, רכז החונכות יפנה לחניכים של חונך זה ויעשה כמיטב יכולתו להתאים להם חונך מחליף שמקובל עליהם.


4. מספר החניכים של חונך יהא לכל היותר 15. אף על פי כן, אם ישנם חונכים מנוסים ובעלי יכולת מיוחדת לחנוך מספר גדול יותר של חניכים ולשמור על איכות החונכות, הם יוכלו לחנוך עד 17 חניכים. חונכים אלו יוגדרו על ידי רכז החונכות, והם יכולים להוות לכל היותר כעשירית מכלל החונכים.


5. באחריות רכז החונכות וועדת חינוך תמוסד מסגרת שמטרתה להכשיר חונכים חדשים ולסייע להם למלא את תפקידם באופן מוצלח יותר. כל חונך חדש בבית הספר יהיה מחויב לעבור את ההכשרה


6. במידת האפשר תקופת החניכה תארוך מספר שנים רצופות, כל עוד החונך והחניך מעוניינים בכך.הסדרת הבחירה בלימודים בשכבות גיל השונות מגיל כיתת האם


צוות מערכת השעות של ועדת חינוך מצא כי אחד הגורמים הפוגעים בבחירה של מרבית ילדי בית הספר הוא מתן משקל יתר לתלמידים הבוחרים ללמוד עם שכבות גיל אחרות בעיקר במקצועות מתמטיקה ואנגלית. בנוסף הצוות מצא כי לעיתים המעבר ללימוד עם שכבת אחרת גורם לילדים תסכול ומונע מהם אפשרויות בחירה בשנים הבאות. מתוך רצון לאזן בין אפשרות לכל ילד ללמוד במסגרת התואמת את יכולתיו ורצונותיו לבין הרצון לאפשר בחירה מירבית לכלל תלמידי בית הספר הוועדה מציעה את הנוהל הבא:


1. הרוח הבית ספרית מאמינה כי תלמידים צריכים ללמוד על פי הישגים לימודיים ולא על פי גילם.


2. תלמיד יעבור ללמוד עם כיתה השונה מכיתת האם שלו (יעלה או יירד) רק אם יימצא שזהו הצעד המתאים עבורו ולאחר שמוצו כל המאמצים לשלבו בכיתה הנוכחית. חשוב לנסות לתת מענה לימודי הולם בתוך מסגרת הכיתה טרם מחליטים על העברה.


3. ההחלטה תתקבל בצוות רחב שיכסה את ההיבטים הלימודיים והחברתיים : תלמיד, הורה, מורה מקצועי, חונך אישי ויועצת (במידה ומדובר בתלמיד דיפרנציאלי או תלמיד המשולב במערך ההוראה מתקנת בבית הספר רכזת חינוך מיוחד תיקח חלק בהחלטה). חוות הדעת המקצועית של צוות בית ספר היא זו שתעריך את הרמה של התלמיד.


4. יש לזכור שהמערכת הבית ספרית נותנת מענה לכלל תלמידי בית הספר שבדרך כלל לומדים יחד עם בני גילם. תלמיד אשר יעבור לרמה אחרת צריך לקחת בחשבון את ההיבטים החברתיים והמערכתיים שייתכן ויתקל בהם.


5. בניית מערכת השעות תתרכז במתן מענה לתלמידים על פי שכבות גיל ותאפשר לתלמידים הלומדים עם בני גילם את מירב הבחירה.


6. על בית הספר למצוא דרכים, מעבר לקורסים, על מנת לאפשר לתלמידים מתקדמים המעוניינים בכך למצות את יכולותיהם במקצועות השונים. לדוגמה הקצאת שעות מרכז ושעות תגבור כמקום להקניית מיומנויות, תרגול ולימוד אישי לתלמידים שמעוניינים בכך ועוד.פרוט הצעת התקציב:

נמצאים שני קבצים השוואתיים בין שנה הבאה לשנה זו כאן 1 וכאן 2.

התקציב עליו תתקיים הצבעה ביום ו הוא תקציב ועדות ומרכזים, המהווה סעיף אחד מתקציב בית הספר הגדול- תקציב בניהול העמותה.


הפרלמנט שהיה אמור להיות ב - 29.5.14 התבטל עקב פעילות בבית ג - ד.
לכן, ב - 12.6.14 שוב תעלה ההצעה של איתי בן השרות שמציע איסור מוחלט בשטחי המועדונים על משחקי כדור, "דיבלו" וכל משחק אחר שיכול בקלות יחסית לצאת משליטה.

בפרלמנט ה - 29.5.14 נדון בהצעה של איתי בן השרות שמציע איסור מוחלט בשטחי המועדונים על משחקי כדור, "דיבלו" וכל משחק אחר שיכול בקלות יחסית משליטה.


ביום ה' ה - 22.5.14 נדון בהצעה של אהובה.

אהובה מציעה שכתובת האימייל של כל תלמיד מכיתה ח' למעלה ירשם במערכת התקשורת של בית הספר (com4com).

בסוף כל שנה (עד שיחות הערכות), כל חונך יאסוף וימסור למשרד את כתובות האימייל של החניכים העולים לכיתה ח' ולמעלה בשנה הבאה. ועדת קבלת תלמידים תהיה אחראית לאסוף ולמסור את כתובות האימייל של התלמידים החדשים.

יהיה מותר לתלמיד או הורה של תלמיד לסרב מבחינת עיקרונית, אולם תלמיד שפשוט לא יודע להשתמש באימייל יקבל הדרכה מהחונך שלו.

רישום האימיילים של תלמידים יאפשר תקשורת קלה גם בין התלמידים והמורים וגם בין התלמידים בעצמם. לדוגמה, מורה של קורס יוכל לשלוח חומר למידה לכל התלמידים והתלמידים יוכלו לארגן מפגשים חברתיים בקלות.ביום חמישי ה - 15.5.14,
נדון בהצעה של קרן:
נושא: איסור שימוש בטלפון סלולרי במהלך שעורים לתלמידים וצוות. כיום יש חוק בבי"ס האוסר על אנשי צוות להשתמש בסלולרי במהלך השיעור, אבל יש מצב בו תלמידים משתמשים בו למשחק/ שליחת הודעות/ קבלת שיחה במהלך שעור...אני מציעה שהטלפונים יצטרכו להיות בתיק/ כיס במהלך השיעור, במצב שרט/ רטט והשימוש בהם יותר רק אם מדובר במקרה דחוף- למשל אם מתקשרים מהגן/ בי"ס של הילדים של איש הצוות/ שיחה מרופא....ועבור התלמידים אם תלמיד מודיע בתחילת השיעור שההורים צריכים להתקשר מסיבה זו או אחרת, או שהם צריכים להתקשר הביתה בשעה מסוימת. אם במהלך שעור אנחנו נתקלים בשאלה שאין לנו עליה תשובה ואנחנו רוצים לחפש מידע באינטרנט באמצעות הטלפון אז אפשר להגיד שעכשיו מי שרוצה יכול להשתמש בטלפון לחיפוש, אך אחריו חוזר הטלפון לתיק/ כיס. אני יודעת שחלק מהמורים הכניסו את הנושא בחוקי השעור שלהם אבל לדעתי זה אמור להיות ברור ומקובל על כולם.


ביום חמישי, ה - 8.5.14 נדון בפרלמנט על ההצעה של צוות בית א', ב'. 
ההצעה:

החונכות האישית כפי שהיא מוגדרת היום תשתנה.

מפגשי הבוקר של ילדי א-ב יתקיימו בקבוצות של 12-15 ילדים (המשמעות של השינוי הוא שיהיו 5 חונכים בבית א-ב במקום 4). החונך של מפגשי הבוקר יהיה החונך האישי (כך שהילדים יבחרו את החונך האישי מתוך צוות הבית ולא יהיו חונכים חיצוניים).

בנוסף, במקום ה- 15 דקות האישיות לכל ילד בשבוע, כל ילד יזכה במפגש קבוע פעם בשבוע עם החונך האישי. החונכות תתקיים בקבוצות של 5 ילדים.

אנחנו גם רוצים להודיע על פרלמנט שיתקיים ביום שישי, ה -23.5.14  מ - 10:30 - 12:00. בפרלמנט הזה נדון בהצועות של ועדת חינוך על המערכת וחנכויות. בקרוב נשלח פרטים מדויקים על הצעות.בפרלמנט ב - 24.4.14
נדון בהצעה של ועדת ספריה:

"ההצעה: תקציב לספרנית לשנה הבאה.

הסיבה להצעה: מצב הספרייה גרוע. הבלגן גדול, ספרים לא מסודרים, והספרייה לא מזמינה לבחור ספר, לשבת, לקרוא.

אין לנו דרך לדעת מי השאיל ספר, איזה ספר נמצא בקריאה, מי החזיר, מתי החזיר...

יש דפים שעליהן אנחנו כותבים השאלות והחזרות, אבל אי אפשר היום לנהל ספרייה על דפים, שהולכים לאיבוד, שלא מוצאים, שנקרעים וכו'.

מה קורה בזמן שאין אף אחד בספרייה? אפשר לקחת, להחזיר, ולפעמים גם לא להחזיר...

החלטנו לא לרכוש יותר ספרים לספרייה ולא לקבל ספרים - בדיוק מהסיבה הזו.
אנחנו מקווים שספרנית תשנה את המצב העגום של הספרייה."


ב - 3.4.14
נחזור אל ההצעה שמאפשרת לילדי ז' למעלה לרדת למגרש המתח של הדסים.
ההצעה עברה רק לתקופת ניסיון ועלינו להחלט אם היא תשאיר קבועה.

בפרלמנט ב 27.3.14
נדון בהצעה של ועדת משמעת המתעסקת באפשרות לערער על החלטות של ועדת משמעת.
ההצעה נוגעת למצב שבו נתבע/ת לא מגיע/ה לדיון למרות שהוא/היא נמצא/ה בבית הספר וקיבל/ה זימון לשעת דיון.
במקרה כזה יהיה דיון בוועדת משמעת בלי זכות לערער:

אולם במקרים הבאים תינתן האפשרות לערער:

1. הנתבע/ה יצא/ה מבית הספר ברשות.
2.הנתבע/ה איחר/ה לדיון עד 5 דקות.
3.צוות הדיון החליט, לאחר ששמע את הנסיבות האיחור או לאחר שבחן את המקרה הנדון, שיש לאפשר לנתבע/ה לערער.

בפרלמנט ב 20.3.14 נדון בהצעה של נגה ל. ונעמה כ. המציאות שיפרקו את הקרוסלה הנמצאת בחצר של בית א' - ב'.
הם אומרות שהקרוסלה גרמה לפציעות ונזק.

ב - 6.3.14
אנו נדון בהצעה של בית א' - ב' שבימי חמישי שיהיה מותר לשחק במגרש החול רק ילדי א' - ב'.

השבוע ב - 27.2.14 נחזור על ההצעה של גל וליאת על הפרדת מועדון ג' - ו' לשני מועדונים שעברה לפני חודש לתקופת ניסיון.

השבוע בפרלמנט ה20.2.14 יעלו שוב ההצעות של עמית שמואלי ועומר פישביין על הרחבת גבולות המותרות מז' ומעלה, וההצעה של איתי כחלון, רועי רון ושקד וקסמן על אפשרות ללכת למתח שליד המגרש ספורט. ההצעות אלו עברו שבוע שעבר אך בגלל ענייני בטיחות ההצעות הוקפאו ויעלו שוב ביום חמישי ה20.2.14 לדיון.
 

ב - 13.2.14 
תעלה ההצעה של עמית שמואלי ועומר פישביין לאפשר תחום יותר רחב לילדי ז' ומעלה. 
עד עכשיו היה מותר רק לשהות בתחום בית הספר ולעלות לקיוסק, עמית ועור מציעים שיהיה מותר לשהות גם בשדות שליד בית הספר:
1. כל השטח שמאחורי בית הספר מהאולם ספורט על הגדר מצד שמאל 
2. מהאולם ספורט על השביל לעלייה לקיוסק


בפרלמנט 6.2.14
תעלנה ההצעה של דניאל שגיא, אושר סולומן ואביב מיה אשר רוצים שבערב כישרונות צעירים תהיינה תחרות בית המופיעים.
חברי אירועים ביחד עם מתנדבים יציבו קלפי שיהיה אפשר להצביע על שלוש קבוצות גיל:
1. גן-ב'
2. ג'-ו'
3. ז'- יב'

בפרלמנט ה - 30.1.14, תעלה ההצעה של גל וליאת של הפרדת מועדון ג' - ו' לשני מועדונים: ההצעה מוגשת כדי לאפשר לילדים הצעירים להרגיש בטוחים במועדון.
1..חלוקת המועדון הגדול לשני חללים: ימני ה' - ו' ושמאלי ג' -  ד'. מטבח ומסדרון משותפים.
2. מותר לשהות במועדון שאינו שלך כשילד מהמועדון מארח או כשמחכים לועדת משמעת ליד חדר ו. משמעת.
3. ארון המשחקים והציוד משותף לכולם.
4. תקופת ניסיון של חודש.

בפרלמנט ה - 23.1.14, תעלה ההצעה של ליאור פינק, תום לוי-יריב ורונן הו שתאפשר לילדי ז" ומעלה לעלות לקיוסק הדסים בלי להירשם במשרד. בשנתיים האחרונות, הילדים אלה עלו לקיוסק בלי להירשם, אבל לאחרונה שמנו לב שהחוק אומר אחרת וההצעה באה ליישר את החוק עם המציאות.

בפרלמנט הבא ב - 16.1.14
תעלה ההצעה הבאה של הוד,לרה ואלי הרוצות לפעיל את קיוסק בית הספר. הם מציעות להתחיל פעם אחת בשבוע במכירה של אוכל בריא בלבד ואם אחרי שישה שבועות הכול הולך כראוי יתחלו להפעיל את הקיוסק פעמיים בשבוע. הם מבקשות 100 שקל מתקציב בית ספר לרכוש את החומרים הראשונים. כול הרווחים ילכו לטובת בית ספר. שושי עמרני מחויבת ללוות את הבנות.
בנוסף, אם יהיה זמן, ההצעה של גל וליאת של הפרדת מועדון ג ו לשני מועדונים: ההצעה מוגשת כדי לאפשר לילדים הצעירים להרגיש בטוחים במועדון. 1.חלוקת המועדון הגדול לשני חללים: ימני ה ו ושמאלי ג ד. מטבח ומסדרון משותפים. 2. מותר לשהות במועדון שאינו שלך כשילד מהמועדון מארח או כשמחכים לועדת משמעת ליד חדר ו. משמעת. 3. ארון המשחקים והציוד משותף לכולם. תקופת ניסיון של חודש.

בפרלמנט הבא ב 9.1.14 יעלה לדיון מינימום משתתפים בפרלמנטים
לאור החלטת ועדת ערעורים שאומרת:
"ועדת ערעורים קיבלה את טענת המערער לפיה יש טעם לפגם בדרישת מספר מינימלי של נוכחים מפרלמנט הערב ולא מפרלמנט הבוקר. לאור זאת, ועדת ערעורים פסקה כי במידה והפרלמנט מעוניין להמשיך ולהחיל נוהל אישור מראש על פרלמנט הערב, עליו להחיל נוהל מינימום כלשהו גם על פרלמנט הבוקר". 
ועדת פרלמנט מציעה שחובה לפחות שמונה משתתפים בפרלמנט (חוץ מחברי ועדת פרלמנט) כדי לקיים אותו.
אולם, אדר ענבר מציע שמספר המינימום צריך לעלות ללפחות 10% מהילדים והצוות – כלומר 35 איש – גם בפרלמנט ערב וגם בפרלמנט בוקר.
לכן, שתי ההצעות יעלו בפרלמנט הבא.

השבוע 02.01.14
תעלה ההצעה של נמרוד בר לב:

השתתפות במפגשי הבוקר ורישום נוכחות בבית הספר

 • ההשתתפות במפגשי הבוקר הינה בגדר בחירה.

 • מפגשי הבוקר יתקיימו במתכונת של קורסים.

 • מפגשי הבוקר לא ישמשו כמפגשי הכנה לפעילויות אחרות.

 • על כל הילדים בבית הספר להירשם כנוכחים בבית הספר בתחילת כל יום לימודים אצל החונך הקבוצתי שלהם.

  • ילדים אשר משתתפים בפעילות מערכתית כלשהי המתקיימת בתחילת יום הלימודים ומלווה על ידי איש צוות יירשמו כנוכחים בבית הספר אצל איש הצוות המלווה את הפעילות.

  • הפגישה עם איש צוות אותה ילד מחויב לקיים בתחילת כל יום לימודים לפי סעיף 3.2.2 בחוקת בית הספר היא הפגישה עם איש צוות בה הילד נרשם כנוכח בבית הספר.השבוע ב - 26.12.13 נדון ללא הצבעה על החלטת פרלמנט ישנה שרק עכשיו ועדת משמעת רוצה ליישם. ההחלטה היא: הצעתה של נעה טלר- ועדת משמעת תוכל להעניש ב"ריתוק" של שעה   נוספת בביה"ס ובזמן זה הנענשים יצטרכו לבצע את מה שוועדת משמעת תטיל עליהם. 


בשבוע שעבר הילדים המציעים ביטלו את הצעתם ולא היה פרלמנט.
אומנם אחרי בירור הילדים החליטו כן להעלות את הצעתם, לכן השבוע ב- 19.12.13 יעלו הנושאים הבאים:
1. נדון בהצעה של ליה, נעמי, נוגה, יהונתן וניקה המציעים לעשות יום אחד בשבוע שלא ישחקו כדורגל במגרש החול כדי לאפשר לבנות בחול.
2. בנוסף,ועדת משמעת מבקשת שנדון ללא הצבעה על החלטת פרלמנט ישנה שרק עכשיו ועדת משמעת רוצה ליישם.
ההחלטה היא: הצעתה של נעה טלר- ועדת משמעת תוכל להעניש ב"ריתוק" של שעה   נוספת בביה"ס ובזמן זה הנענשים יצטרכו לבצע את מה שועדת משמעת תטיל עליהם.

בפרלמנט 12.12.13
נדון בהצעה של ליה, נעמי, נוגה, יהונתן וניקה המציעים לעשות יום אחד בשבוע שלא ישחקו כדורגל במגרש החול כדי לאפשר לבנות בחול.

השבוע ב 21.11.13 נדון שתי הצעות:

1. דניאל אלפרט מציע לבטל את השייכות של בתים למועדון מסויים. דניאל מציע שנקים ועדת מועדונים ושהיא תהיה אחראית לקבוע חוקים ולנהל את התקציב של המועדונים. הועדת מוקם השנה אך המעבר למועדון בית ספריית יחל בשנה הבאה.

2. נציגי הקהילה הדמוקרטית שלנו מבקשים שנצביע על נושא הזה. (תפתחו את הלינק לקבלת פרטים) 

השבוע ב 14.11.13
יעלו שתי הצעות:

1. ההצעה של נילי הספרנית לקנות תוכנה לאירגון הספרייה ב10,000 ש''ח. נילי מציעה שהכסף ימומן מרווחי הפשפשוק (להזכירכם ביום שישי הזה, מי שלא שם לא קיים) במקום שהרווחים ילכו לכנפיים של קרמבו ולועדת חצר כפי שהוחלט בפרלמנט הקודם.

2. דניאל אלפרט מציע שתלמידים מכיתה ג' ומעלה יוכלו להיות אחראים על המועדון שלהם. כל תלמיד שיחפוץ להיות אחראי מועדון יהיה צריך לרשום את עצמו. לאחראי מועדון יהיה את הזכות לתת לתלמידים אזהרות ובמירת הצורך גם להוציא אותם מהמועדון.
בפרלמנט ב- 7.11.13 נדון על ההצעה של גל, ליה, הדס, אביגיל, עדן, אמילי, יעלי, נעומי, מיקה ונגה. הבנות מציעות לאפשר עד 35 ילדים בקורס במקום ה 25 המותר היום, ומורה הקורס יכול להגביל את המספר הילדים ל 25 אם הוא ירצה. 
בנוסף ניתן אישרור למספר אנשי קהילה שרוצים להצטרף לוועדות.

בפרלמנט הבא ב - 31.10.13 יעלו שני הצעות הבאות:
1. מציעים גל, ליה, הדס, אביגיל, עדן, אמילי, יעלי, נעומי, מיקה ונגה. הבנות מציעות לאפשר עד 35 ילדים בקורס במקום ה 25 המותר היום, ומורה הקורס יכול להגביל את המספר הילדים ל25 אם הוא ירצה.
2. ההצעה של איה סגל והגר אביב המגביל שהיה במועדונים לפי גיל. כלומר, מועדון ג' - ו' רק לילדים ג' - ו', מועדון חט"ב רק לילדי החט"ב ומועדון התיכון רק לילדי התיכון. כמובן שאפשר לעבור במועדונים כדי להגיע לכיתות.

24.10.13: נמשיך באישרור הועדות. עדין צריכים לאשרר את חיות ומוסיקה, בנוסף אין אף מתנדב לועדת ביקורת, ועדה מאוד חשובה בבית הספר. אנא תשקלו להתנדב בועדה זו.

עוד בפרלמנט תעלה ההצעה של ועדת אירועים כדי להחליט למי תורמים את כספי הפשפשוק שתערך ב15.11 

17/10/13: בפרלמנט, נקיים את תהליך הבחירה לועדות בית הספר. החל מעכשיו אנו פותחים את ההרשמה להתנדבות לועדות. מצורף קובץ עם פרוט הפעילויות בועדות השונות. אלו מכם שמעוניינים להתנדב השנה בועדות ישיבו לנו במייל חוזר לאיזו ועדה ברצונכם להרשם. ביום חמישי נציג את רשימות המתנדבים בפרלמנט ונאשר את רשימות הנ"ל.

2. הצעתן של יעל אריאלי ואלמה מיופובניק על הקמת "ועדת חיות" לטיפול חיות בית הספר. 

שבוע טוב ופורח לכולנו, 

10/10/13 מחר בפרלמנט הבוקר כמה דברים על הפרק:

1. הצעתם שון סודק ובן ברית שמבקשים לאפשר לילדים מכיתה ה' ומעלה לעלות לקיוסק של הדסים.
2. נבחר את נציגנו בקואליציה הדמוקרטית. לבחירות נרשמו שלושה אנשים להיבחר. אורית בליטנטל, דניאל אלפרט ונמרוד בר-לב. 
3.נגבש את דעתנו כבית ספר על המשכיות האירוע בלונה פארק כל תחילת שנה כדי שהנציגים שלנו בקואליציה ידעו את דעתנו בפרלמנט הראשון של הקואליציה הדמוקרטית. 


גם בפרלמנט ערב שיתקיים ביום חמישי ב18:30 נדון על ההצעות: 

1. אישור תקציב בית הספר לשנה הנוכחית. כאן קישור לתקציב זה
 2.  נוהל בחירת מנהל ומשך כהונה – הצעה מטעם ועד העמותה להקמת מנגון לבחירת מנהל בית הספר בשנה הבאה. 
 3. התיכון מציע לבטל את הגבלת מכירת מוצרים בקיוסק ולשנות את הייעוד של הקיוסק (25% לפולין ו75% למועדון התיכון)
למרחיקי לכת הנה קישור לחוזר מנכ''ל על מכירת מוצרי מזון בבתי ספר, אנו נקרא אותו גם בפרלמנט.

הפרלמנט הבא יהיה בתאריך 3.10.13. 
בפרלמנט זה אנו נדון על הצעתם של מיקו זנקו ונועה בריל שירשה את השימוש ברחבה הקדמית של בית הספר רק בשיעורי ספורט.

ביום חמישי ה29.8 ייתקים בבית ספר הפרלמנט הראשון השנה !
על סדר היום:

1. הצגת חוקי ומהלך הפרלמנט לתלמידים החדשים

2. וההצעה של ועדת מערכת:
השנה נאלצה ועדת מערכת לשבץ ימי למידה לבגרות ביום שני החל מהשעה השישית, בשל אילוצי מערכת ואילוצי צוות.   הקורס הנלמד בשעות אלה הוא: קורס אזרחות שמסתיים בסמסטר הראשון מאחר והתלמידים ניגשים לבגרות חורף.
על כן, ועדת מערכת מבקשת לאפשר לשבץ קורסי בגרות ביום שני לאחר השעה השישית.


הפרלמנט בשבוע הבא 18.6 יהיה הפרלמנט האחרון לשנת לימודים זו, לכן הפרלמנט יהיה ארוך מהרגיל מ8:30 עד 11:10. 
ובו תעלנה ההצעות הבאות: 
1. כללי התנהגות ובטיחות במגרש שברחבת הכניסה לביה"ס- נועה בריל. 
מותר יהיה לשחק בכדור במגרש לפני המשרד בשעורי ספורט בלבד ובהפסקה הגדולה של יום ג' בהשגחתה של נועה. כל מי שישחק בזמן אחר יועלה לוועדת שמעת. 
מטרת ההצעה היא ליצור אוירה פעילה וספורטיבית בבי"ס אך תוך צמצום הפגיעה בעוברים ושבים עד כמה שניתן. 

2. הצעת ועדי ההורים השכבתיים לגביית תשלום שנתי של 80 ₪ לילד עבור פעילות גיבוש חברתית באחריות הועד. 

3. תקציב לשנה"ל הבאה- סעיף "ועדות- מרכזים" מאיפה מקצצים (מצורף קובץ

4. שעות במערכת לוועדת ערעורים (מצורף קובץביום ג'  (11/06/13) נדון בהצעתה של קשת אור לגבי זמן התגובה של ועד ערעורים

פירוט ההצעה:

קשת מציעה שכאשר מגישים ערעור יהיה על ו. ערעורים לתת תשובה תוך שבועיים ממועד הגשת הערעור. וץ ערעורים תוכל להגיב כי היא זקוקה לזמן נוסף, במקרה כזה הועדה תקבל שבועיים נוספים לדיון בערעור. בכל מקרה תשובה סופית תינתן לכל היותר 4 שבועות לאחר הגשת הערעור.

במקרים מיוחדים מאוד (שיוגדרו ככאלה ע"י יועצת ומנהל ביה"ס), שיצריכו מהועדה תהליך ארוך יותר- תודיע הועדה, לאחר כשבועיים, מהו אורך הזמן הנדרש לה.


ההצעות שעמדו על הפרק ל 7/6/13, בנוסף להצעתה של נועה בריל (המורה לספורט) בנוגע לכללי התנהגות ומשחק במגרש המחניים החדש שנוצר ברחבת הכניסה לביה"ס ידונו ב"מרתון פרלמנטים" ביום ג' 18/06/13, שזהו התאריך האחרון שמקיימים בו "פרלמנט בוקר" לשנה"ל זו. (מאחר וילדי החט"ב והתיכון מסיימים ללמוד ב 20/06).

 

הפרלמנט יחל באופן חד פעמי באותו היום בשעה 08:30 – כלומר לא יתקיימו מפגשי הבוקר ויימשך...עד 11:10- כלומר יתנהל במשך שלושה שעורים רצופים על מנת לדון בכל הנושאים.

 1. הצעת ועדי ההורים השכבתיים לגביית תשלום שנתי של 80 ₪ לילד עבור פעילות גיבוש חברתית באחריות הועד.
 2. תקציב לשנה"ל הבאה- סעיף "ועדות- מרכזים" מאיפה מקצצים (כפי שמופעים בקובץ הבא) 

 1. נוהל הערכת והחלפת מנהל:

הסבר על הרקע להבאת ההצעה:

      הסבר על התהליך:

 1. כללי התנהגות ובטיחות במגרש שברחבת הכניסה לביה"ס- נועה בריל.

מותר יהיה לשחק בכדור במגרש לפני המשרד בשעורי ספורט בלבד ובהפסקה הגדולה של יום ג' בהשגחתה של נועה.

כל מי שישחק בזמן אחר יועלה לועדת שמעת.

מטרת ההצעה היא ליצור אוירה פעילה וספורטיבית בבי"ס אך תוך צמצום הפגיעה בעוברים ושבים עד כמה שניתן.


הפרלמנט של 7.6 מבוטל!

לצערנו הרב כמות מאשרי ההשתתפות בפרלמנט שתוכנן למחר (יום שישי 7/6)  נותרה דלה למרות הארכת הזמן שניתנה לכולם לחשוב/ לקרוא/ להשיב...

אנו מבטלים את הפרלמנט הזה.ביום ו' 7/6  יתקיים פרלמנט רחב (אחרון לשנה זו). עקב בקשות שונות החלטנו להחזיר את ההצעה של ועדי ההורים בנוגע לגביית כספים עבור הפעילות השכבתית, לפרלמנט הרחב .
ההצעות בפרלמנט הן- הצגת התקציב 
קובץ כולל הסברים על חלוקת הכספים והרציונל, והנותר להחלטות.
 
הצבעה על הצעת ועדי ההורים, הצבעה על נוהל חדש להחלפת מנהל שתוצג ע"י הועד (קובץ מצורף)
הצעת ועדי ההורים:
בכל שנה עד סוכות יגבה ועד ההורים השכבתי סכום חד פעמי בסך 80 ש"ח עבור כל תלמיד, עבור פעילויות שכבתיות שמארגן הועד לתלמידי השכבה. הפעילויות נעשות בנוסף לפעילויות הבתים והן ייחודיות לכל שכבה. אחריות האיסוף על ההורים החברים בועד.


 גם הפעם אנו זקוקים לאישורי השתתפות על מנת לקיים את הפרלמנט- אנא אשרו השתתפותכם למייל ביה"ס,או למייל של קרן
kerenluly@gmail.com עד ליום ג' 4/6, בשעה 14:00 

 הפרלמנט יהיה מעט ארוך מהרגיל...ויתקיים בין השעות 10:00 ועד 12:30. אנא הקפידו על הזמנים ואנו נשתדל להקפיד על ענייניות ואורך הדברים.

ביום ג' הקרוב (04/06) נדון בהצעתה של אהובה בקשר להעסקת תלמידים בוגרים כחלק מצוות ביה"ס של "לא בטל בשישי":

אהובה מציעה שצוות  "לא בטל בשישי" ישקול להעסיק תלמידים המסוגלים בכך כמורים לקורסים. מדובר על ילדים מספיק גדולים  ומנוסים כמדריכים או מורים שמסוגלים להעביר קורס שלם בצורה אחראית ומקצועית.

התלמידים יכולים בעצמם להגיש בקיץ מועמדות לתפקיד. הדרישות לתלמידים אלה יהיו אותן דרישות ממורים המבוגרים שמעבירים קורסים ב"לא בטל בשישי".

כמו כן, ישלמו לתלמידים אלה על עבודתם לפי מחיר שיקבע על ידי צוות הנהלת בית ספר ובהתאם לנורמות המקובלות.

כמובן כל החוקים על העסקת צעירים חלים על העסקת התלמידים.


כזכור- ביום ו' 7/6 יתקיים פרלמנט רחב (אחרון לשנה זו).
עקב בקשות שונות החלטנו להחזיר את ההצעה של ועדי ההורים בנוגע לגביית כספים עבור הפעילות השכבתית, לפרלמנט הרחב.
ההצעות בפרלמנט הן- הצגת התקציב, הצבעה על הצעת ועדי ההורים, הצבעה על נוהל חדש להחלפת מנהל שתוצג ע"י הועד (קובץ עם פירוטים ישלח בקרוב) 
גם הפעם אנו זקוקים לאישורי השתתפות על מנת לקיים את הפרלמנט- אנא אשרו השתתפותכם למייל ביה"ס, או למייל של קרן kerenluly@gmail.com עד ליום ג' 4/6, בשעה 14:00 
הפרלמנט יהיה מעט ארוך מהרגיל...ויתקיים בין השעות 10:00 ועד 12:30. אנא הקפידו על הזמנים ואנו נשתדל להקפיד על ענייניות ואורך הדברים J 

להזכירכם ביום ג' הקרוב לא נקיים פרלמנט עקב אירועי ה"איידק" המתקיימים בביה"ס.


ביום ג' 4/6 נקיים בפרלמנט ביה"ס דיון בהצעתה של אהובה בנוגע להעסקת תלמידים כמדריכים/ מורים ב"לא בטל בשישי"
פירוט ההצעה: 
אני מציעה שצוות "לא בטל בשישי" ישקול להעסיק תלמידים המסוגלים בכך כמורים לקורסים. מדובר על ילדים מספיק גדולים ומנוסים כמדריכים או מורים שמסוגלים להעביר קורס שלם בצורה אחראית ומקצועית. 
התלמידים יכולים בעצמם להגיש בקיץ מועמדות לתפקיד. הדרישות לתלמידים אלה יהיו אותן דרישות ממורים המבוגרים שמעבירים קורסים ב"לא בטל בשישי". 
כמו כן, ישלמו לתלמידים אלה על עבודתם לפי מחיר שיקבע על ידי צוות הנהלת בית ספר ובהתאם לנורמות המקובלות. 
כמובן כל החוקים על העסקת צעירים חלים על העסקת התלמידים. 

ביום ג' 11/06 נדון בהצעתה של קשת אור בנוגע לזמן המותר לועדת ערעורים לדון בכל ערעור- פירוט מלא בקרוב...


בשבוע הבא ביום ג' 21/05/13 נקיים דיון חוזר בנושא הבאת נשקים לצורך משחק RDND בימי שישי, לאחר שועדת ערעורים פסקה כי ההצעה, על התנייתה לשבועיים, אינה סותרת אף חוק וכי יש לאפשר שבועיים ניסיון.
כולם מוזמנים לבוא ולשתף ברושם שקיבלו מהניסיון בן השבועיים על מנת שנוכל להכריע לגבי המשך השנה.
 
ביום ד' הבא- 22/05/3 מתוכנן פרלמנט רחב בשעה 18:30.
ההצעות על הפרק הן:
 1. הצעה לגבי שינוי פורמט העבודה של התיכון בשנה הבאה והצגת מסקנות ותהליך החשיבה משנה זו- באחריות אורית חוסינסקי ויובל שפירא (מצורף קובץ עם ההסבר המפורט)
 2. הצעה של צוות ביה"ס שנחלקת למעשה לשני חלקים בנושא החונכות האישית - ההצעות מוגשות על ידי צוות בית הספר ולאחר תהליך של בחינת מערך החונכויות האישיות בבית הספר אל מול ציפיות המערכת, ההורים והצוות ובעקבות בחינה חוזרת של צוות בית הספר לגבי הגדרת תפקידי החונכים בבית הספר. ההצעות מופרדות להצעה המשרטטת מודל חדש של חונכויות בבית א-ב, והצעה נוספת המתייחסת לאופן חלוקת החונכים האישיים בחטיבות הבוגרות של בית הספר. שתי ההצעות מגיבות הן להגדרות של צוות בית הספר לגבי חונכות והדרכים הנכונות למלא אחריהן, ולמצב הכספי- תקציבי של בית הספר וההגבלות המוטלות בעקבותיו.  (מצורף קובץ עם ההסבר המפורט)
 
נחזור ונזכיר כי קיומו של הפרלמנט מותנה באישור מראש של לפחות 25 הורים, עד יום ב' 20/05/13 בשעה 14:00. האישור יכול להעשות במייל לביה"ס או למייל של קרן kerenluly@gmail.com
 
עוד נבקש להזכיר כי פרלמנט נוסף יתקיים, בכפוף לאישורי ההגעה, ביום ו' 7/6/13 בשעה 10:00.
על הפרק שתי התעות של ועד העמותה- אישרור התקציב לשנה"ל תשע"ד ועוד נושא שנמצא כרגע בתהליכי עבודה.
 
רשימת הנושאים לכל הפרלמנטים (רחבים וימי ג' בבוקר)    מלאה כבר עד לסוף שנה"ל זו! כל הכבוד לכולם על היוזמות הברוכות.
 
מצ"ב שימת הנושאים, באופן כללי, לפרלמנטים בימי ג' עד סוף השנה:
יום ג' 21/05- דיון חוזר נשקי RDND
יום ג' 28/05- אין פרלמנט- יש איידק
יום ג' 04/06- הצעתם של ועדי ההורים לגבות כסף עבור פעילות הועדים השכבתיים בתחילת כל שנה"ל (נדחה מפרלמנט רחב שלא התקיים)
יום ג' 11/06- הצעתה של אהובה לגבי העסקת תלמידים בנוסף למורים בצוות "לא בטל בשישי" (פירוט מלא בקרוב למועד הפרלמנט)
יום ג' 18/06- הצעתה של קשת אור- הגבלת זמן לתהליכים של ועדת ערעורים לשבועיים (פירוט מלא בקרוב למועד הפרלמנט)
נעילת מושב הפרלמנט לשנה"ל תשע"ג- תלמידי החט"ב והתיכון יוצאים לחופשה!
 
תודה רבה,
חג שמח ומקווים לראותכם בכל הפרלמנטים הבאים,
ועדת פרלמנט


ביום ד' 22/5 יתקיים פרלמנט רחב, בכפוף לאישורי השתתפותכם.
כרגע הנושאים על הפרק הםף
א. הצעה לשינוי פורמט העבודה של התיכון בשנה הבאה והצגת מסקנות ותהליך החשיבה ע"י יובל ואורית (מצורף קובץ עם הסבר מפורט).
 ב. הצגה של ועדת קבלת תלמידים את השינויים בדרכי עבודתה (יידוע הקהילה- לא הצבעה)

יש עדיין מקום לנושא אחד- אם מישהו זקוק לזמן ולמקום- אנא מהרו וכיתבו לנו את הצעתכם על מנת שנוכל להעלותה בפרלמנט הקרוב.

מזכירים עוד כי ביום ו' 7/6 יתקיים עוד פרלמנט רחב בו ידון נושא התקציב לשנה"ל הבאה. וכמו כן עוד הצעה שמתגבשת ע"י הועד בימים אלה לגבי נהלים לבחירת מנהל. (פרטים מלאים על שתי ההצעות האלו יישלחו קרוב יותר למועד קיום הפרלמנט, לקראת סוף החודש)

נשמח אם תמהרו להציע, או לפחות לשתף אותנו בכך שאתם עובדים על ניסוח הצעה, על מנת שנשריין מקום ולא נצטרך לקיים פרלמנט רחב נוסף אחרי ה 6/7.

מזכירים כי קיום הפרלמנטים הרחבים מותנה באישור השתתפות מוקדם של מינימום 25 הורים, עד יומיים לפני התאריך הנקוב.
נא לא לענות לשולח מייל זה אלא לכתוב לקרן, או לביה"ס:
kerenluly@gmail.com


הרבה הודעות:

* לצערינו מכיוון שרק 10 הורים אישרו השתתפות בפרלמנט יום שישי הקרוב- הפרלמנט מבוטל!כפי שנקבע בחוק שהתקבל בתחילת שנה"ל תשע"ג הצעות שלא נידונות בפרלמנט רחב, עקב ביטולו, בגלל מיעוט אישורי השתתפות, ידונו בפרלמנט יום ג'.


* לכן ביום ג' הקרוב 7/5- נדון בהצעתו של איל בן זקן לגבי אבטחה בביה"ס בשנה הבאה. כולם, כמובן, מוזמנים להגיע

* ב23/04/13 עברה הצעה להרשות להביא נשקי RDND לביה"ס בימי שישי. ההצעה עברה עם תק' ניסיון לשבועיים אך יישומה הושהה עקב פניה של צוות יום שישי לועדת ערעורים.
ועדת ערעורים החליטה שניתן לקיים את ההחלטה.
על כן ברצונינו להודיע שבימי שישי 3/5 ו-10/5 מותר להביא נשקי RDND ולהתנהל ע"פ החוקים שנקבעו בפרלמנט.
הצבעה חוזרת בפרלמנט על הנושא, כדי לבדוק את תקופת הניסיון תתקים ביום ג' 21/05, לאחר החזרה מחופשת שבועות.

* ברצונינו להודיע כבר מעכשיו על שני מועדים נוספים שמיועדים לפרלמנטים רחבים- גם הם, כמובן, מותנים באישור השתתפות של מינימום 25 הורים.
את ההצעות במלואן אנו מקווים שנוכל לשלוח עד יום א' הקרוב.
התאריכים המיועדים הם:
יום ד' 22/05/13 בשעה 18:30
יום ו' 07/06/13 בשעה 10:00


הנה ההצעות בתמציתיות רבה:
א. הצעה של התיכון לגבי התנהלות וסדרי עבודה החל משנה"ל הבאה.
ב. תקציב לשנה"ל הבאה
ג. הצגה של ועדת קבלת תלמידים את נהלי העבודה החדשים שעל פיהם תעבוד. (זו איננה הצבעה, אלא הצגה לקהילה של תהליך העבודה, למען השקיפות)

אם עוד מישהו רוצה להעלות נושא להצבעה באחד מהפרלמנטים האלה- מתבקש לידע אותנו בהקדם האפשרי.
כאמור ההצעות במלואן ישלחו בהקדם האפשרי.

מזכירים לכם שלא להשיב לשולח הודעה זו ולשלוח את כל ההצעות/ אישורי השתתפות למייל ביה"ס או לקרן
kerenluly@gmail.com

בתודה, ועדת פרלמנט

30/4/13: מחר בפרלמנט נדון שוב בהצעתו של עומרי לביא לגבי החוקים במגרש הכדורגל- כזכור עומרי משך את הצעתו על מנת "לדייק" אותה.
עומרי מציע שבכל יום יתלה בתחילת כל שעור (באחריותו) טופס "תור" על דלת המשרד בה יוכלו להירשם התלמידים ולקבוע את סוג המשחק (משחק גדול/ שניים קטנים). כאשר הילד שהחליט הולך, יכול הבא אחריו להחליט.
מחליטים מצלצול לצלצול...
כמובן שבשעורי ספורט יש עדיפות לשיעור
השעות שיוחדו לבית א-ב לא נפגעות
חוקי המגרש האחרים נותרים בעינם.

לגבי הפרלמנט הצפוי ביום ו' הקרוב- להזכירכם קיום הפרלמנט תלוי באישור הגעה של מינימום 25 הורים (נכון להיום יש אישור הגעה אחד!!!)
שתי הצעות עומדות על הפרק:
הצעה של איל בן זקן- בקשר לאבטחת ביה"ס ע"י שומר לא חמוש החל משנה"ל הבאה- פירוט בקובץ המצורף
הצעה של יובל בשם ועדי ההורים של השכבות השונות:
בכל שנה עד סוכות יגבה ועד ההורים השכבתי סכום חד פעמי בסך 80 ש"ח עבור כל תלמיד, עבור פעילויות שכבתיות שמארגן הועד לתלמידי השכבה. הפעילויות נעשות בנוסף לפעילויות הבתים והן ייחודיות לכל שכבה. אחריות האיסוף על ההורים החברים בועד.

ממתינים לאישורי ההשתתפות עד יום ד' הקרוב 1/5 בשעה 12:00

בבקשה לשלוח אישורי השתתפות או למייל ביה"ס, או למייל של קרן
kerenluly@gmail.com
והימנעו מלהשיב להודעה זו


23/4/13: ביום ג' הקרוב נדון בהצעתו של תום לוי יריב לגבי הבאת נשקי RDND לביה"ס בימי שישי:
נושא ההצעה: אישור הבאת נשקי RDND לבי"ס בימי שישי ושימוש בהם במהלך היום.
פירוט:
ההצעה היא לכל התלמידים בביה"ס- יוכלו להביא נשקים ביום שישי ולשחק בהם.
תלמידים מכיתה ו' ומעלה יהיו האחראים על חוקי המשחק.
 
כללים: חייב להיות משגיח באזור המשחק מכיתה ו' ומעלה.
אין משחק במרחבי המועדונים השונים!
תפקידי המשגיח:
מזכיר לכל השחקנים את הכללים למשחק. מוודא הבנה עם כל המשתתפים.
מקפיד על התנהלות המשחק ע"פ החוקים.
המשגיח יעמוד בנקודה בה הוא יכול לראות את כל השחקנים.
 
אין צורך בתקציב ליישום ההצעה, רק שיתוף פעולה של תלמידי ו' ומעלה.
תום יקח אחריות על יישום ההצעה.


לגבי הפרלמנט הרחב עליו הצהרנו ביום ו' 3/5/13

ההצעה איננה מטעם הועד- עמכם הסליחה על הבלבול.
ההצעה היא של איל בן זקן, אבא של עלמה מהגן.
ההצעה נוגעת לאבטחת ביה"ס בשנה הבאה בכל ימות פעילות בהי"ס ע"י שומר (לא חמוש).
ההצעה והנימוקים לה מפורטות בקובץ המצורף.

אם למישהו יש הצעה נוספת...אנא הקדימו לשלוח אותה אלינו על מנת שנוכל לשבצה.

מזכירים לכם שקיום הפרלמנט תלוי באישור הגעה של 25 הורים מראש, עד יום ד' 1/5/13 בשעה 14:00

ושוב מזכירים לכם לא לענות לשולח מייל זה אלא למייל של קרן:
kerenluly@gmail.com


פרלמנט רחב: סוף השנה קרב ובא וישנן כל מני הצעות על הפרק.
ביום ו' 03/05/13 נערוך בביה"ס בשעה 10:00 פרלמנט רחב.

על הפרק ישנה כבר הצעה אחת של ועד העמותה.
ניתן לדון בפרלמנט בעוד הצעה אחת, או 2- תלוי מה תוכנן.
אנא הזדרזו לשלוח לנו הצעות לתאריך זה.

כמו כן ברצונינו להזכיר כי קיום הפרלמנט מותנה באישור השתתפות :
בפרלמנט הרחב שהתקיים ביום שישי 2.11.12  הוחלט שמעתה קיומו של פרלמנט רחב (שישי/ ערב) יותנה באישור במייל מראש של 5% מהורי ביה"ס - השנה המשמעות היא אישור של 25 הורים.
במידה ולא נקבל אישור השתתפות יועבר הנושא לדיון בפרלמנט של יום שלישי

נבקש לשלוח את האישורים למייל של קרן:
kerenluly@gmail.com

מחכים להצעות נוספות, אנא חישבו על כך ונסחו בהקדם על מנת שלא נמצא את עצמינו עם פרלמנטים לחוצים ועמוסים לקראת סוף שנה"ל....
בתודה מראש,ועדת פרלמנט

9/4/13: אחרי הפסקה ארוכה אנחנו חוזרים להתאסף בפרלמנט...
מחר נדון בהצעתם של ליאם פרזנטי ועומרי לביא בנוגע לחוקי מגרש הכדורגל.
ליאם ועומרי מבקשים לא לתת עדיפות למשחק גדול במגרש, כפי שמתקיים היום.
ליאם ועומרי מבקשים לשנות את החוקים כיוון שלטענתם תלמידים גדולים יותר באים ומשתלטים על המגרש.
ההצעה היא שמי שהגיע ראשון למגרש קובע את סוג המשחק.
בואו כולם להשפיע...


12/3/13:
רגע לפני חופשת פסח, נדון מחר בפרלמנט בהקמת ועדת מוסיקה- הצעה של עידו ניניו, אושר סלומון ואביב מאיה
פירוט ההצעה: הקמת ועדת מוסיקה שתתכנס בשעת ועדות ביחד עם המורה למוסיקה ותפקידה יהיה לארגן כספים עבור חדר מוסיקה- שדרוג, ציוד ושיפוץ החדר.
כמו כן הועדה תנהל את זמני פתיחת המרכז לכלל ביה"ס בימים בהם לא מתקיימים שעורים- לפי בתים.

5/3/13:
בעקבות השתתפות של חלק גדול מתלמידי ביה"ס (בתים ג-ד + ה-ו) ביום המעשים הטובים, בפעילויות המתקיימות מחוץ לביה"ס בשעות הבוקר, אנו נאלצים לבטל את הפרלמנט.

ביום ג' 26/02
נדון בהצעתן של ליאת וענת:
"חמישי חרישי"
הרעיון הוא שימי חמישי בביה"ס יהיו ימים ללא צילצולים בכלל. השנה תהיה פיילוט ואם הדבר יהיה מוצלח תועלה לקראת סוף שנת הלימודים הצעה להרחבת הימים החרישיים בשנה הבאה.
ליאת וענת יהיו אחראיות לבדוק את הצלחת הפיילוט בסקר שיערך לקראת סוף השנה.
ההצעה עולה בעקבות התחושה שישנם מקומות בבי"ס בהם העבודה צריכה להתבצע ללא הגבלת זמן.
ההצעה נובעת גם מהתרשמות משני בתי"ס דמוקרטיים ותיקים- חדרה וכפ"ס בהם אין כלל צילצולים.

בשבוע הבא 19/2/13
נדון בהצעתם של תלמיד כיתות ד' ו-ועד ההורים השכבתי אשר מציעים למכור בימים ה-ו פרחים/ פירות וכיוב' בסכומים של עד 10 ש"ח כדי לממן פעילויות שועד ההורים מבקש לארגן לתלמידי השכבה.
חברי ועד ההורים בשיתוף עם צוות ג-ד יהיהו אחראים על שיבוץ תלמידי ד' למכירה/ ארגון השטח/ איסוף הכספים וסידור-ניקיון של שטח המכירה בסופה.


12/2/13: 
בשבוע הבא נדון בהצעתו של נדב פוסטל לגבי חלוקת שעות במגרש הכדורגל- כך שלתלמידי בית א-ב תהיה בכל יום שעה שהמגרש לרשותם בלבד:
ראשון שעה 3
שני שעה 4
שלישי שעה 3
רביעי שעה אחרונה
חמישי שעה 3


5/2/13: בשבוע הבא ביום שליש נדון בהצעתו של יובל שפירא בנושא שעת הסידור/ ניקיון בביה"ס.
כיום שעת הסידור מוגדרת ב-5 הדק' האחרונות של יום הלימודים ולמעשה לוקחים בה חלק מעט מאוד תלמידים.
הצעתו של יובל היא להעביר את שעת הסידור לשעה 13:00, כך שלא נזדרז ללכת להסעות/ שער/ הביתה...וכולנו יחד נוכל לקחת אחריות על הסידור.

29/1/13:
בפרלמנט האחרון קיימנו דיון ארוך ומעניין על ההצעות של יובל לגבי פרסומים של ועדת משמעת- זימונים/ עונשים.
הדיון היה מרתק, הועלו המון טעונים ורשימת הדוברים הייתה כ"כ ארוכה שנאלצנו לחתוך לחצי ולסיים אחרי הזמן...
אז...
ביום שלישי הקרוב נמשיך בדיון ונקווה שנגיע גם לשלב ההצבעה.
הדוברים שנרשמו בפעם שעברה ולא הספיקו לדבר מוזמנים להגיע- השמות רשומים אצלינו ונתחיל מהם.
בתקווה לעוד דיון פורה ועשייה דמוקרטית,
בוא להצביע ולהשפיע

15/1/13:
ביום שלישי הקרוב נדון ב2 הצעות של יובל שפירא הקשורות בועדת משמעת: יצירת שני לוחות (או אחד מפוצל)
לוח בו יפורסמו הזימונים לועדת משמעת
לוח בו יפורסמו העונשים של ועדת משמעת


8/1/13: הצעתה של אורית חוסינסקי- תשלום עבור נסיעה לפולין
צוות התיכון מתכנן להוציא בשנה"ל תשע"ד את תלמידי כיתות יא- יב למסע לפולין.
עלותו של מסע כזה נעה בין 6,000- 7,000 למשתתף.
ביה"ס אינו יכול לממן את עלויות הנסיעה לכל התלמידים.
על כן נבקש מהפרלמנט אישור לגבות כספים באופן פרטי (בנוסף על התשלומים הקבועים לביה"ס) מכל תלמיד שמעוניין להשתתף במסע.
בית התיכון יפעל על מנת לגייס כספים נוספים באמצעות פרויקטים ופעילויות על מנת לממן את הנסיעה למתקשים בתשלום. (דוגמת הפעלת קיוסק ביה"ס בימים מסוימים).
קריטריונים למלגה/ מימון חלקי של הנסיעה ינוסחו ע"י ועדת המלגות הבית ספרית

בשבוע הבא: 01/01/13 נשמע מועדת אירועים מיהם המוסדות להם אנחנו יכולים לבחור לתרום (מהי המחלקה האונקולוגית בבי"ח דנה?מי מאושפז שם ומה עושים שם ומהו המרכז חירום בהדסים? את מי הוא משמש? לה?...) על מנת שנחליט בצורה מושכלת.

בתקווה שכמות המשתתפים תהיה מרשימה ושהדיון יהיה פורה ומלמד כמו שהיו היום...
בואו להמשיך להביע ולהשפיע...

17/12/12:

קהילה יקרה שלום,
לצערינו על אף הפניות הרבות, לא חזרו אלינו מספיק הורים לאשר השתתפותם- פחות מעשרה הורים.
על כן הפרלמנט לא יתקיים ביום רביעי וההצעות יעברו לדיונים בפרלמנט ביום שלישי.
ההצעה של ועדת אירועים לגבי חלוקת כספי הפשפשוק תתקיים ביום ג' 25/12/12
הצעתה של אורית לגבי תשלום נפרד לנסיעה לפלין תעבור ליום שלישי 08/01/13
הורים שרוצים להביע את דעתם מוזמנים, כמובן, להגיע.

תודה
ועדת פרלמנט

שימו לב- בתאריך 19/12/12- יום ד' בשעה 20:00 יתקיים פרלמנט רחב.
שתי הצעות על הפרק (שימו לב שועדת קבלת תלמידים ביקשה לדחות את הצעתה ועל כן נדון בהצעתה של אורית):
א- ועדת אירועים- חלוקת כספי הפשפשוק:
מהפשפשוק הראשון בשנת 2012 כ-9,700 ש"ח וכמו כן נותרו כספים משנה שעברה.(סכום מלא יוצג בפרלמנט)
הועדה מציעה 2 אלטרנטיבות חלוקה ליעוד כספי הפשפשוק שנאספו עד כה וכן מאלה העתידיים-

1. הכספים יחולקו 70% לטובת צרכי ביה"ס ו- 30% לתרומה חיצונית.
2. הכספים יחולקו 50% לטובת צרכי ביה"ס ו- 50% לתרומה חיצונית.

לאחר שנצביע ונחליט על אופן החלוקה עלינו להחליט מהי התרומה החיצונית לפעם זו:
מחלקה אונקולוגית ילדים בביה"ח דנה
מרכז החרום בהדסים.

כמו כן עלינו להחליט האם הכסף שמיועד לצרכי ביה"ס ייועד לחצר או למועדונים.

ב- הצעתה של אורית חוסינסקי- תשלום עבור נסיעה לפולין
צוות התיכון מתכנן להוציא בשנה"ל תשע"ד את תלמידי כיתות יא- יב למסע לפולין.
עלותו של מסע כזה נעה בין 6,000- 7,000 למשתתף.
ביה"ס אינו יכול לממן את עלויות הנסיעה לכל התלמידים.
על כן נבקש מהפרלמנט אישור לגבות כספים באופן פרטי (בנוסף על התשלומים הקבועים לביה"ס) מכל תלמיד שמעוניין להשתתף במסע.
בית התיכון יפעל על מנת לגייס כספים נוספים באמצעות פרויקטים ופעילויות על מנת לממן את הנסיעה למתקשים בתשלום. (דוגמת הפעלת קיוסק ביה"ס בימים מסוימים).
קריטריונים למלגה/ מימון חלקי של הנסיעה ינוסחו ע"י ועדת המלגות הבית ספרית.

להזכירכם- ב 02/11/12 התקבל נוהל חדש ובו הוחלט שקיום פרלמנט רחב (ערב/ שישי) מותנה באישור מיילי של מינמום 25 הורים.
את האישור יש לשלוח לאחת משתי הכתובות הבאות בלבד:
dlh@netvision.net.il
kerenluly@gmail.com

את אישור ההשתתפות יש לשלוח עד יום א' 02/12/12 בשעה 12:00.
במידה ולא יהיו מספיק משתתפים שיאשרו הגעתם, ההצעות יעברו לפרלמנט יום שלישי.


ביום שלישי, בחזרה מחופשת חנוכה, בתאריך 18/12/12 נדון בהצעתם של נמרוד דהאן, יואבל ליפשיץ, מיכאל אטיאס, אור לסמן ויותם מור מירון.
ההצעה נוגעת לחוקים במגרש הכדורסל שבכניסה לביה"ס, בכל הקשור לשיתוף תלמידי א-ב.
תלמידי א-ב לא יהיו מחויבים לשתף תלמידים בוגרים מהם במשחק אם משחקים במגרש 3 ילדי א-ב ומעלה.
ההצעה נובעת מכך שכיום ברגע שמצרפים גדולים הם משתלטים על המשחק והתלמידים הצעירים לא מרגישים חלק ואינם יכולים להשתתף ולעתים אף מפחדים מכיוון שהמשחק של הגדולים קשוח יותר.

ביום ג' 04/12/12 יחזור לפרלמנט יובל עם חברי "ועדת חריגים" (שם זמני) בכדי להציג את חברי הועדה ונהלי עבודתה, כפי שהוחלט בפרלמנט ב 13/11/12.

ביום ג' הבא, 20/11/12 נדון בהצעתם של תלמידי התיכון המבקשים להפעיל את קיוסק ביה"ס פעם עד פעמיים בשבוע (נתחיל מיום בשבוע ונתקדם משם...)
תפריט הקיוסק יוצג בפרלמנט.
הרווחים מהקיוסק מיועדים לפעילויות של התיכון- כגון  סבסוד נסיעה לפולין במסגרת בית ספרית או פעילויות העשרה שונות.
תלמידי שכבת ז' במסגרת הפרוייקט "בני מצווה" מבקשים גם הם להפעיל את הקיוסק במתכון של "בר סלטים" במשך יומיים בשבוע (ד-ה). מחיר הסלט יהיה בהתאם לגודל הצלחת (בר סלטים ירוק- מביאים את הצלחת מהבית), הסלטים יורכבו ע"י התלמידים לפי רצונם.
במידה ויוחלט להוסיף לתפריט הסלטים, מתחייבים תלמידי כיתה ז' לתוספות בריאות (לא ממתקים או שתיה מתוקה).
בואו בהמוניכם...

ביום שלישי הבא, 13/11/12 נדון בהצעתו של יובל שפירא:
נושא ההצעה- הקמת ועדת חריגים לאישור מחרגות זמן לילדים אשר צריכים שחרור מביה"ס.
לא עוד הגעה ועזיבה של ביה"ס על פי רצון אישי.
ועדת חריגים היא הגוף שיקבע אם לאשר לתלמיד זה או אחר להיות נוכח או לא בביה"ס.

ביום שלישי 6/11/12
נדון בהצעתה של תמי נקיבלי (אמא של תום) לגבי הכנת מנות חמות בביה"ס- תמי מבקשת לאסור את הכנת המנות החמות בביה"ס מכיוון שהן מסכנות את הילדים.

ביום שישי 02/11/12 בשעה 10:00 יתקיים פרלמנט רחב.

 

1. הצעתה של ועדת פרלמנט- קיום פרלמנט רחב רק באישור השתתפות של לפחות 43 חברי קהילה (תלמידים/ צוות/ הורים)

באופן מסורתי מתקיימים בבית ספרינו 3-4 פרלמנטים רחבים בשנה, שניים בימי שישי ושניים בשעות הערב באחד מימות השבוע.

קיומם של פרלמנטים רחבים הוצעו כפשרה לכך שהפרלמנט הבית ספרי ה"רגיל" יפסיק להתקיים ביום ו' ויעבור להתקיים ביום אחר מימי הלימוד- (בשנים קודמות ימי חמישי והשנה יום שלישי) ובקיומם של פרלמנטים רחבים כאלו יוכלו גם ההורים שאינם פנויים בימים אחרים להשמיע את דעתם ולקחת חלק בהליך חקיקת החוקים בביה"ס.

ועדת פרלמנט חשה כי כמות המשתתפים בפרלמנטים הרחבים נמוכה מאוד, אותם אנשים הם אלה המגיעים לפרלמנטים, אותם חברי הצוות ומעט מאוד תלמידים.

קהילת ביה"ס מונה כ-850 הורים, ילדים וצוות ואנו מרגישים כי יש משהו לא נכון בכך שאנחנו מקיימים דיונים ומקבלים החלטות בזמנים בהם לא תמיד יכולים התלמידים להגיע, בפורום מצומצם שאינו מונה אפילו 5% מחברי הקהילה!

 ולכן מציעה ועדת פרלמנט נוהל חדש:

ועדת פרלמנט תפרסם את מועדי הפרלמנטים הרחבים (בימים הבאים לאחר פרלמנט זה) ותודיע על הנושאים כ-10 ימים לפני המועד. הנושאים יתפרסמו במייל (דרך מערכת קום 4קום), יתלו על לוחות המודעות בבתים ויתפרסמו במפגשי הבוקר.

הפרלמנט יתקיים אך ורק באישור מיילי של לפחות 45 חברי קהילה. (תלמידים/ צוות/ הורים).

את המיילים ישלחו המאשרים השתתפותם למייל ביה"ס וכן למייל של ועדת פרלמנט.

אם תלמיד מתכוון להגיע לפרלמנט ללא הוריו ואין לו כתובת דוא"ל- יכול ההורה לאשר בשמו.

אם הורה מאשר השתתפות בשם המשפחה עליו לציין כמה מהם מתכוונים להגיע.

אם יומיים לפני הפרלמנט ימצא כי לא התקבלו מספיק אישורי הגעה לא יתקיים הפרלמנט כמתוכנן וההצעות יוכלו להידחות למועד הבא, או לחלופין לעבור לדיון בפרלמנט של ימי ג' (בהתאם להחלטת מציע ההצעה)


2. הצעתה של אורית בליטנטל- כנציגת "קהילת בתיה"ס הדמוקרטיים"- אורית שלחה מייל מפורט וכמו כן ניתן למצוא את הפירוט בקובץ המצורף.

זו שנה שלישית שבו בית הספר הינו חבר בקהילת בתי הספר הדמוקרטים (להלן: "הקהילה"). הקהילה  מאגדת בתוכה כ 13 בתי ספר דמוקרטים, הפועלים כלפי חוץ ופנים עבור החינוך הדמוקרטי ועבור בתי הספר הדמוקרטיים. ההחלטות בקהילה  מתקבלות על ידי פרלמנט נציגים, המתכנס אחת לחודשיים, שבו משתתפים שלושה נציגים מכל בית ספר, המכון לחינוך דמוקרטי וידידי הקהילה –

בפרלמנט נציגי הקהילה הראשון, שהתקיים ב20 בספטמבר 2012, הוצגה הפעילות המתוכננת והעניפה לשנת תשע"ג:

     יום הכשרה והעשרה ארצי לוועדות משמעת, שיפוט וגישור.

    כנס איידק ישראלי - כינוס ארצי של תלמידים, אנשי-צוות והורים, לחגיגה ולמידה משותפת (בשנה קודמת הנ"ל התקיים אצלנו בבית הספר והיה ארוע מוצלח ביותר).

    גיבוש והעשרה חברתית – אירועי ספורט, מוסיקה, יום משחקי-חשיבה ארצי, ועוד.

    פעילות למען גיוס משאבים, וצמצום עלויות, לבתי הספר הדמוקרטים החברים ב"קהילה".

    כנס צוותים ארצי.

    יום למידה משותף בנושא: ייעוץ, טיפול, וצרכים מיוחדים בחינוך הדמוקרטי, יום למידה משותף בנושא: "תיכון דמוקרטי"., פיתוח הידע, הלמידה ההדדית, וההתמקצעות בתחום "הגיל הרך בחינוך דמוקרטי".

    פיתוח והפעלה של פלטפורמות למידה אלקטרוניות-שיתופיות-ארציות.

    קידום ההכרה הרשמית בבוגרים של בתי-ספר דמוקרטים – אקדמית, מקצועית, חברתית.

    הכשרת מורים חדשים לקראת תשע"ד.

*   בפרלמנט הבית ספרי הרחב (שלנו בלב השרון), שיתקיים ב  ב
02/11/12 בשעה 10.00, ידונו הנושאים הבאים:

    מינוי נציגים- - בכל שנה, בית הספר צריך לבחור בפרלמנט שלושה נציגים. תפקיד הנציג, בעיקרו, להשתתף בפרלמנטיים השנתיים (המתקיימים בסמינר הקיבוצים ,כשישה בשנה, נותרו עוד חמישה..) , לההציג בפני בית הספר נושאים, המחייבים דיון והחלטה בית ספרית ולהצביע בשם בית הספר.

    בנוסף, מומלץ להתנדב בצוות פעילות  אחד (ראו בהמשך המסמך).

הנציגים הנוכחים הינם  אורית בליטנטל, איתמר בן אריה ואוהד גילור. חברים נוספים מוזמנים להגיש מועמדות. המועמדיםיציגו עצמם בפני פרלמנט בית הספר ויאושרו על ידו. במידה ויהיו יותר משלושה נציגים נקיים בחירות בינהם.

    דיון והחלטה בית ספרית בנושאים הבאים:

     א.   דיון על האפשרוות לצרף לקהילה, בתי-ספר שאינם יכולים לשלם.

ב. דיון על התמודדות של בתי הספר הדמוקרטים עם בחינות המיצ"ב-האם לעשות למידה וסיוע הדדיים כלפי פנים, או לנסות לעשות מהלך כלפי חוץ משותף?

 בנוסף לכך, הקהילה פונה לחברים בנושאים הבאים:

    השתתפות בצוותי פעילות- לצורך הפעילות שפורטה לעיל, יוקמו צוותי פעילות. כל מי שמעוניין ורוצה להשפיע בנושא מסויים מתוך רשימת הפעילות (כן ירבו..), יפנה לאחד מהנציגים הקיימים (כאמור- אורית בליטנטל, איתמר בן אריה ואוהד גילור) על מנת לשבצו  בצוות הפעילות.  צוותי הפעילות יתחילו לעבוד בעקרון אחרי פרלמנט הקהילה הבא, שיתקיים בחודש נובמבר.

    הצטרפות לצוות המוביל- השנה,  מונה מנהל לקהילה- רשף בורדה.  בנוסף לתפקיד המנהל, מתכנס צוות מוביל מתנדב, אחת לחודש,  שתפקידו ללוות את העשייה של מנהל הקהילה ולסייע בייעוץ, בתמיכה, בחשיבה משותפת, בנטילת חלק מהאחריות על התכנון, על יצירת קשר עם בתי-ספר ובקיום בקרה שוטפת על הפעילות של המנהל וכלל הקהילה. נכון להיום אורית בליטנטל ונעם כשר (מכפר סבא) בצוות המוביל. אנו קוראים לכל הורה, ילד, או איש-צוות שמעוניינים להצטרף לצוות המוביל, להגיש מועמדות לתפקיד.

    הצוות לא יעלה על 6 אנשים וישוריין לפחות מקום אחד לילד, אחד למורה ואחד להורה (כרגע כבר יש איש-צוות והורה – לכן יש לפחות מקום אחד לילד ונשמח מאוד אם ילדים יגישו מועמדות). אישור המועמדים יתקיים בפרלמנט הקהילה הבא ביום ה', ה-15.11. במידה ויהיו יותר מ-3 מועמדים, ייבחרו שלושת המועמדים שיזכו למירב התמיכה של הנציגים. 

מועמדים שמעוניינים, אנא פנו במייל לאורית בליטנטל oritblit@gmail.com , על מנת שנתחיל התהליך מול הקהילה.

    רעיון לעיצוב חולצה לנציגי הקהילה- נשמח לקבל רעיונות לעיצוב חולצה לנציגים (בחולצה חשוב שיהיה גם הלוגו- ראו בסוף הקובץ המצורף). הרעיונות שיועלו  יוצגו ויבחר אחד מהם בפרלמנט  הקהילה הבא (ב 15.11). ניתן לשלוח את הרעיונות לאורית בליטנטל oritblit@gmail.com

מקווים להשתתפות רחבה בפרלמנט ולשנת עשייה משמעותית בקהילת בתי הספר הדמוקרטיים!

מאיתנו,

  נציגי בית הספר בקהילה- איתמר בן אריה, אוהד גילור ואורית בליטנטל.
   

פרלמנט - 23/10/12
לצערינו בשבוע שעבר לא יכולנו לקיים את הדיון בפרלמנט על הצעתו של דניאל שגיא בנושא חפצים יקרים לביה"ס

ההצעה אומרת שבמידה שמישהו מקלקל/הורס /שובר בזדון או ברשלנות חפץ אישי של מישהו אחר ועדת משמעת תוכל להחליט שעל הילד השובר לפצות כספית כנגד תקלה על תיקון או כנגד מחירון (במידה והחפץ בלתי ניתן לתיקון). עד סכום של  500ש''ח

 

אם הוגדר שתלמיד צריך מכשור מיוחד לצרכיו יהיה סכום הפיצוי עד 900 ש''ח כנגד חשבונית או קבלה.

 

בפרלמנט אנו נצטרך להחליט מי יהיה אחראי על ההגדרה ומי יספק טופס בו יחתמו הילד, ההורה והחונך האישי.

 
ל
גבי פרלמנט אישרור ועדות- הוא ידחה ליום ג' הבא.
כל מי שרוצה להתנדב לועדות השונות יכתוב בבקשה למשרד ביה"ס את הועדות בהן הוא רוצה להשתתף על מנת שנוכל לשבצו במקום המתאים.
סליחה על אי הנוחות...

בתודה על ההבנה,
ועדת פרלמנט


ביום שלישי ה16.10.12 תעלה ההצעה של דניאל שגיא, ההצעה אומרת שבמידה שמישהו מקלקל/הורס /שובר בזדון או ברשלנות חפץ אישי של מישהו אחר ועדת משמעת תוכל להחליט שעל הילד השובר לפצות כספית כנגד תקלה על תיקון או כנגד מחירון (במידה והחפץ בלתי ניתן לתיקון). עד סכום של  500ש''ח

 

אם הוגדר שתלמיד צריך מכשור מיוחד לצרכיו יהיה סכום הפיצוי עד 900 ש''ח כנגד חשבונית או קבלה.

 

בפרלמנט אנו נצטרך להחליט מי יהיה אחראי על ההגדרה ומי יספק טופס בו יחתמו הילד, ההורה והחונך האישי.

 


הפרלמנט הבא, ביום ג' 11/09,  ידון בהצעה שנדחתה משנה שעברה,עקב חוסר זמן. הצעה של יונתן עינת ונעם קפלן בנוגע לחוקים ושיתוף במגרש הכדורעף (הנמצא בחצר האחורית מתחת לסככת הצל)

חובה לשתף ילדים במגרש הכדורעף אם מספר המשתתפים הוא זוגי, אך רק עד 6 ילדים בכל קבוצה.

 

לאחר מכן נצא לחופשה (בגלל החגים) ונחזור אחרי סוכות.

ועדת פרלמנט מבקשת מאוד ממציעי הצעות שהצעתם נדחתה משנה שעברה עקב חוסר זמן (גיל קורן- חוקי משחק כדורגל, דנה ברנט- הפנינג קהילתי, דניאל שגיא- הבאת ציוד יקר ערך לבי"ס) ומכל מי שהיה זריז וכבר הציע הצעות השנה- למלא את הטפסים החדשים של ועדת פרלמנט למילוי הצעה על מנת שההצעה תהיה מדוייקת יותר ונוכל לדון בכל פרטיה.

קובץ נמצא באתר ביה"ס בקישור זה.

 

אחרי החגים אנו מבטיחים לפרסם את המועדים לקיום פרלמנטים רחבים (ערב/ שישי) לאורך השנה.

אם מישהו מציע הצעה ומבקש שהדיון בה יעשה בפורום רחב, אנא ציינו זאת על גבי טופס ההצעה.

 

הצעות ניתן לשים בתיבה של ועדת פרלמנט הנמצאת ברחבת הכניסה לביה"ס (עם כל התיבות האחרות), לשלוח במייל לאוהד גילור- יו"ר הפרלמנט: ohadakuo7@walla.com

או לקרן הולינסקי: kerenluly@gmail.com

שימו לב בגלל טעמי גישה למערכת ה"קום4קום" המיילים מועדת פרלמנט נשלחים מכתובת מייל אחרת, אך המיילים שנשלחים לכתובת זו בתגובה לא נקראים וחבל, כי פעמים רבות יש לכם הארות/ הערות חשובות וקריטיות לגבי ההצעות העולות לדיון/ תאריכים וכו'.

אנא הקפידו לא להשיב למיילים הנשלחים מ"ועדת פרלמנט דמוקרטי", אלא להשיב לקרן/ אוהד.

 

שבוע הבא 4/9/12 תעלה ההצעה של אהובה, על סידור ושמירה על הבית הספר בסוף היום.

אהובה מציע שבכל יום בחמש דקות אחרונות
כל ילדי בית ספר יהיו אחראים על תחום או חלל בית ספר וידאגו ביחד שהמקום יהיה מסודר בסוף היום. התחומים יהיו מחולקים לפי בתים וילדי הבית יתחלקו לצוותים שינקו. ליד כל איזור יתלה שלט האומר איזה ילדים אחראים לנקות, על כל צוות יהיה מורה שעובד שעה אחרונה וינקה יחד עם התלמידים.

אחראית על חלוקת המרחבים לבתים תהיינה ענת עם הצוות

אחראי על חלוקת הצוותים ושילוט המחרבים יהיה רכז הבית
אחראי על הסידור בסוף היום תהיינה 
כל ילד בית הספר+ מורים שעובדים שעה אחרונה


בפרלמנט הרחב האחרון שהתקיים לפני כשבועיים דנו בהצעתה של ורד אלטמן- שי לגבי הפעלת מרכז חצר עם נוכחות של איש צוות במשרה מלאה, בדיון עלה הצורך להציג את המשמעויות הכלכליות. הצבענו על כך שאנחנו רוצים להעלות את הנושא בסדר העדיפויות הבית ספרי ולכן נזמינכם לבוא לפרלמנט אחרון בהחלט השנה ביום ה 21/06/12 בשעה 18:00 בו נציג לכם את המשמעויות הכלכליות והאלטרנטיבות ל"חלוקת העוגה" הקיימת ...

ראו בהמשך...

תודה מראש,

ועדת פרלמנט

 

תקציב מרכזים ועדות

תקציב מרכזים ועדות הוא נתח התקציב הכולל של בית הספר המוקצה ישירות לפעילות בית הספר הניתנת לקורסים, למרכזים, לבתים ולמועדונים.

באופן מסורתי נבנה התקציב הנ"ל תו"כ הקיץ לאחר בניית הקורסים, סל התרבות, ימי הפעילות החברתית המיוחדים של הבתים וכדומה. התקציב לוקח בחשבון תכנון לכמעט כל שנת הלימודים ברמת הקורסים והבתים, הצטרפות של מורים חדשים, פתיחה של מחלקות חדשות בבית הספר.

בשנים האחרונות מכיל התקציב סכום המיועד עבור פתיחה של מסגרת לימודים חיצונית אחת בשנה (השנה- מנהיגות טכנולוגית, בשנים קודמות- מיומנה, מקהלת מורן).

מבחינת בניית התקציב הכולל של בית הספר תקציב ועדות ומרכזים גדל עם קצב הגידול של בית הספר.

בניית התקציב של שנה הבאה רק החלה ועדיין מוקדם להציגה. מכיוון ששנת הלימודים הבאה עדיין בבנייה, ומכיוון שעדיין לא הושלמה מלאכת גיוס הצוות ועדיין לא סוכמה השנה על ידי צוות בית הספר, אין בידינו כרגע להציג תקציב בנוי. אנו כן יכולים לומר בשלב זה כי בניית תקציב שנה הבאה אמור לכלול התייחסות תקציבית ל:

 • מרכזי למידה- בהם השתלם צוות בית הספר במהלך השנה ואותם נשיק חגיגית בתחילת שנה הבאה. בתקצוב יש לקחת בחשבון הצטיידות יסודית, חומרי לימוד ופעילויות מיוחדות.
 • בדיקה נוספת של נושא קניית חוברות הלימוד במקצועות הליבה (שעולים לבית הספר סה"כ של 51000 שקלים בשנה). ובמיוחד לאור פרויקט השאלת הספרים הארצי של משרד החינוך.
 • העשרת התקצוב לסל תרבות ולטיולים.
 • העשרת תקציב החצר.

מצורף פורמט התקציב כפי שנוהל השנה וחולק השנה.

ועדת תקציב.

 מחלקה

 סכום

הערות

מדעים

5000

ציוד ופעילויות

מוזיקה

1000

ציוד, תיקונים

מנהיגות טכנולוגית

24000

קורס חיצוני

אילןחצר+קורסים

7000

 

שפה

16000

חוברות וספרי לימוד

קרן קורסים

4500

 

אומנות

12000

ציוד, סיורים לימודיים

עיצוב אופנה

 

 

מתמטיקה

15000

חוברות וספרי לימוד

חנ"ג

2000

ציוד

הילה-קורסים

2000

 

דרמה

2000

 

נגבה-קורסים

1500

 

אוהד-קורסים

1000

 

אנגלית

20000

חוברות וספרי לימוד

סל תרבות

15000

 

ו. מחשבים

 

 

ו. ירוקה

3000

 

ו.אירועים

15000

ארוע סוף שנה, פשפשוקים, כשרונות צעירים.

ו. ספריה

500

 

ו. טיולים

100000

טיולי פתיחת שנה, טיול שנתי

מורים/תלמידים

12000

פרסומי מודעות בעיתונים, פרסום ימים פתוחים

ו.תקשורת

 

בעבר כלל התקצוב הדפסת שלושה עיתונים בשנה. עכשיו מקוונים בלבד.

ו. משמעת

3000

 

בית א'-ב'

13000

 

בית ג'-ד'

13000

 

מועדון ג'-ו'

1000

 

ה'-ו'

14000

 

תיכון

8000

 

בוגר

12000

 

גן

10000

 

כללי

10000

 

טיול עומרי גילור

10000

 

שנת מצווה

6000

טיול למצדה, פעילויות שונות וציוד

סה"כ שנתי

358,500
מרכז חצר

 

לפניכם מוצגות שעות אנשי הצוות אשר, לפי בניית המערכת של שנה הבאה מוצעות לטובת מרכז החצר. למעט השעות של אילן בשתי השורות הראשונות, יתר השעות הן שעות חדשות.

בניתוח השעות לקחנו בחשבון את אנשי הצוות הזמינים, המתאימים ואלו שהביעו עניין בחצר, על מנת ליצור רצף מלא.

בבניה נכונה של המערכת נוכל ליצור רצפים של פעילות אשר יפצו במעט על כך שאיש החצר אינה דמות אחת נוכחת בחצר כל הזמן.

על חשבון מה? מעבר למה שמצוין בטבלה ישירות יש לומר כי על פי הצעה זו, בשנה הבאה יהיו פחות שעות בית (מועדונים כללי), שעות ועדת משמעת לאנשי הצוות. כמו כן חשוב לומר כי למרות נוכחות המורים לספורט בחצר, עדיין יתקיימו שיעורים פורמאליים לכל אחת מהשכבות.

את הפעילות עצמה, אופי ההפעלה, היכן עוד צריך ללמוד ולהבין ולהכין לקראת שנה הבאה.

על מנת לתת לחצר, ולמרכז החצר "דחיפה קדימה" מומלץ לקיים בתחילת שנה הבאה יום גיוס קהילתי להקמת מה שצריך להקים. שאת זה צריך לתכנן בקיץ.

שם המורה

הפעילות

מס' שעות

על חשבון מה?

אילן

פינת חי

7


אילן

חצר

5


אסף

חצר

5

בית, ו. משמעת

יובל

חצר

2

קורס אומנות יסודי או חט"ב

מיקו

מרכז ספורט

2

במקום חנ"ג ג-ד

מורה לספורט

מרכז ספורט

3

במקום חנ"ג ה-ו

קרן

מרכז מיחזור

4


סה"כ


28


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ביום חמישי הקרוב 14/06/12 נקיים את הפרלמנט האחרון של השנה בימי חמישי (הבוגרים שלנו יוצאים לחופש הגדול ביום רביעי 20/06)
שני נושאים אחרונים על הפרק:
הצעה של יונתן עינת ונעם קפלן לגבי חוקים במגרש הכדורעף - שיהיה חובה לשתף ילדים במגרש הכדורעף אם המספר זוגי. חובה לשתף רק עד 6 ילדים בכל קבוצה
הצעה שנייה של דניאל שגיא: 
אם ילד מביא משהו יקר ערך לביה"ס והוא שומר עליו ואם ילד אחר שובר/ מזיק לחפץ אז הוא יצטרך לקחת אחריות על מעשיו ולשלם על הנזק או לפצות איכשהו...


בשבוע הקרוב יש לנו שני פרלמנטים- חמישי ושישי. שימו לב שלאור העובדה שמדובר בפרלמנט הרחב האחרון של השנה ועל הפרק עומדים כמה נושאים הפרלמנט יהיה מעט ארוך מבדרך כלל (10-12) ויכלול שלושה נושאים- פירוט בהמשך
בפרלמנט יום חמישי 7/6/12 בו נדון בהצעתה של אילנית :

הקדמה להצעה: ילדי א' ב' צעירים בגילם (6-8) ובבית הספר שלנו רבים מאוד (השנה 67 ילדים)! מהניסיון שלי כרכזת בית א' ב', זו השנה השלישית, אני מרגישה שהמרחב הפיזי של ביה"ס שלנו גדול להם ועבורם. יש אזורים שהם מסתובבים בהם ואין אנו (צוות הבית) או אנשי צוות אחרים רואים אותם. הם עושים לפעמים דברים שמסכנים אותם (כמו למשל לטפס גבוה מידי...) ולפעמים האינטראקציות שלהם עם ילדים בוגרים לא נכונות להם (כמו למשל שהם שומעים שפה ותכנים שאנו מעדיפים שעדיין לא יחשפו אליהם).

ובנוסף, אם ילדי א' ב' יפעלו בשטח פיזי מצומצם יותר, מוגדר ותחום יותר (ביחס למרחב ביה"ס הגדול שלנו) אני מאמינה שזה יעניק להם יותר ביטחון, שהם ישהו יותר זה במחיצת זה ויפתחו את המיומנויות החברתיות שלהם ואנו שנראה אותם יותר ויותר מקרוב נוכל לתווך ולסייע להם בלמידה החברתית החשובה כל כך בגיל זה.

 

ולכן אני מציעה (לשנה זו ולשנה הבאה):

להגדיר ולקבוע את גבולות המרחב הפיזי לילדי א' – ב' כך:

שטח הבית והחצר של א' ב',

רחבת הכניסה לביה"ס,

גלריית אמנות והכתות למעלה,

הגן וחצר הגן (בהסכמת צוות הגן),

השטח שעד מגרש הכדורגל והמגרש,

השטח שעד פינת חי ופינת החי,

כל החצר האחורית כאשר הגבול המערבי הוא הקצה המערבי של הדק האחורי.

 

בגבולות אלה ילדי א' ב' יוכלו להסתובב חופשי בכל שעות היום. במידה ויש להם שיעורים או פעילויות לימודיות באזורים שאינם כלולים בשטח זה עליהם לחזור מיד בתום הפעילות.     כמובן שאם יהיה צורך להגיע ו/או לשהות במקומות שמחוץ לשטח המוגדר הילדים יוכלו לפנות לצוות והצוות יאפשר זאת בהתאם לשיקול דעתו.

 

 

בפרלמנט הרחב ביום שישי 8/6/12 נדון בדברים הבאים: בין השעות 10:00- 12:00

הצעתה של ורד שי (אלטמן) להקמת מרכז חצר פעיל החל משנה"ל הבאה.

אישור התקציב (ועד העמותה)

גיוס כספים בבית ספרינו (צוות גיוס כספים)

 

פירוט ההצעה- מרכז חצר

מרכז חצר – כשמו כן הוא,יהיה מרכז למידה שממוקם בחצר האחורית של בית הספר.

המרכז יפעל בכל שעות היום,כל ימות השבוע,ובו איש צוות יעודי לתפקיד.

מטרות המרכז:
1.לאפשר למידה בחצר (פרוט בהמשך)..
2. להוות מקום ללמידה חברתית.
3.לתת מקום לרעיונות ורצונות של הילדים להתממש (שק אגרוף,פינת פסיפס,פינת שקט...) וכל מה שניתן לבנות ולהקים בחצר.
4. אופציה נוספת "לחלונות".
5.נוכחות של איש צוות בחצר.
6.הפיכת החצר,שכרגע היא מקום מוזנח ולא מנוצל,לפינת חמד נעימה ומלמדת.

בפרלמנט נדון במטרות,מה נדרש מאיש הצוות,איך נתחיל את הפרוייקט,תכנון ראשוני ושאלת השאלות –מניין יגיע המימון ...

 

 קובץ התקציב שאושר ע"י ועד העמותה. על-מנת להיטיב את הבנתכם את הקובץ אנו מבקשים שתקראו את הנקודות הבאות:
-  לראשונה אנו מציגים תקציב רב שנתי המביא בחשבון התנהלות כלכלית של ביה"ס שלוש שנים קדימה ולוקח בחשבון הבשלה של תהליכים שביה"ס עובר. 
-     שימו לב, לסעיף מספר תלמידים בטבלת ההכנסות - בעוד כ-3 שנים יגיע עפ"י הנחת העבודה שלנו ביה"ס למקסימום התפוסה.  
-     לראשונה בית ספר מניח הנחת עבודה על תקצוב תלמידי כתה ט' כ-20 במספר ע"י משרד החינוך וזאת בהמשך למאבק המשפטי שניהל ביה"ס השנה אל מול המשרד.
-      שכר לימוד עודכן והוצמד למדד המחירים לצרכן.  
-     סעיף שכר המורים של שנה הבאה והלאה חולק ל- 2שורות. האחת מביאה בחשבון את כלל השעות הניתנות לכל תלמידי ביה"ס וכוללות את כל פעילות בית הספר למעט שעות ההגשה לבגרות. השורה השניה, מכמתת את שעות ההגשה לבגרות למספר אחד יציב וקבוע של הוצאת ביה"ס על הוראת בגרות. כל זה בהתאם להחלטות הפרלמנט מלפני כחודש.
-     עודכנו סעיפי הוצאות: חשמל, ניקיון, שכירות, השתלמות מורים - בהתאם לדרישות המציאות.
-      גיוס תרומות - זו שנה ראשונה שבי"ס מעסיק פונקציה לגיוס תרומות במסגרת תקציב ביה"ס. 
-      נעדרת מסעיף הכנסות בינתיים, שורת הכנסות מתלמידים חיצוניים לבגרות.  
  


בפרלמנט הבא ה31.5 נדיין על ההצעה של פרוייקט חצר, יום לפני פסח ( תמיד יוצא יום ו') יוכרז כ"יום התחדשות"!  
ביום זה לא יתקיימו לימודים כרגיל אלא תוזמן הקהילה ליום עשייה, בנייה ורענון בית הספר. האחראים על התכנון, השגת חומרים ופרסום יהיו חברי פרוייקט חצר.


פרלמנט 24/5/12

בפרלמנט הקרוב נדיין על ההצעה של מיקה לדבינסקי ומאיה פרויברגר על להפסיק את הנקיונות בסוף היום ובמקום יהיה מידי פעם  ניקיון של כל הבית ספר.


פרלמנט 17/5/12

חוזרים לשגרת הפרלמנטים בימי חמישי והפעם נדון בהצעתו של דין חפץ מכיתה ב'
נוטא ההצעה: שימוש במגרש הכדורגל הבית ספרי
פירוט:
במגרש הכדורגל של ביה"ס ישחקו תלמידי כיתות א-ג בימים ראשון ושלישי
התלמידים מכיתה ד' ומעלה ישחקו בימים שני ורביעי
ביום חמישי יוכלו לשחק כל תלמידי ביה"ס

מקווים לראות את כולכם בפרלמנט


ביום ב' ה - 7/5 יתקיים פרלמנט ערב בשעה 18:00
מצורפת הצעתם של ועד העמותה וועדת חינוך
הנושא חשוב ומשמעותי, נשמח לראותכם שותפים לקבלת ההחלטה,
בברכה
ועדת פרלמנט


הצעה לפרלמנט 
מגישים: ועד העמותה וועדת חינוך

הנושא: העברת לימודי הבגרות בתיכון למודל אקסטרני וקליטת תלמידי חוץ למסגרת זו

רקע היסטורי

בית הספר הוקם כבית ספר צומח במטרה להגיע למוסד חינוכי שיקלוט את כל קשת הגילאים שבין חט"צ וי"ב. לפני מספר שנים ולנוכח הפיכת סוגיית מימוש לימודי התיכון לאקטואלית, החליט בית הספר לפתוח תיכון עם לימודים לבגרות במתכונת אינטרנית. בהתאם לכך נבנתה מערכת לימודית הדומה לזו שבבתי ספר תיכוניים רגילים מבחינת היקף השיעורים ואופיים.

משרד החינוך מסרב להכיר בבית הספר התיכון שלנו מסיבות טכניות ופדגוגיות :א. התנגדות המועצה המקומית אבן יהודה; ב. העדר הכשרה מתאימה לתיכון לכל המורים; ג. אי עמידה בכל שעות הלימוד המחויבות לכל מקצוע; ד. אי התאמת המנהל להגדרת המשרה במשרד החינוך. בשל סירוב זה  תלמידי התיכון לא מתוקצבים על ידי משרד החינוך ואינם יכולים לגשת לבחינות בגרות אינטרניות. לפיכך בשנתיים האחרונות ניגשו בפועל תלמידי התיכון לבגרות אקסטרנית.

מצב זה יצר שתי בעיות עיקריות: בעיה כלכלית,  ובעיה לימודית/ חינוכית

מבחינה כלכלית כדי לקיים את התיכון במתכונת שהוחלטה ללא סיוע משרד החינוך נדרשו קיצוצים משמעותיים בכל שכבות בית הספר. תקציב בית הספר כיום בגרעון משמעותי וצפוי להשאר בגרעון בשנים הקרובות נוכח מספר הנרשמים לתיכון אם תשמר מתכונת זו. 

מבחינה חינוכית תלמידי התיכון נדרשו למלא כמעט את כל המערכת שלהם בלימודים לבגרות וכמעט לא נשאר להם זמן ללימוד שאינו לבגרות,לוועדות בית הספר או לכל מעורבות אחרת ברקמת החיים הדמוקרטית של בית-הספר.  מכאן שהערך המוסף של בית הספר, כבית ספר דמוקרטי, ירד משמעותית. התיכון כפי שמוצע היום אינו מספיק אטרקטיבי ואנו חווים נשירה משמעותית בחטיבה הבוגרת.

לפיכך וועדת חינוך וועד העמותה חיפשו מודל שיאפשר את קיום התיכון תוך מענה לסוגיות שהוזכרו.

עיקר ההצעה

הלימודים בתיכון יורכבו משתי מסגרות לימודים במקביל: מסגרת לימודים לבחינות בגרות אקסטרניות, במתכונת דומה לבתי ספר אקסטרניים, ומסגרת לימודים / פעילות שאינם לתעודת בגרות שתבנה על ידי צוות בית הספר ותכלול שיעורים פרוטנליים, פרוייקטים ולימוד בשיטות מגוונות שתאפשר השתלבות והובלת בית הספר כולו.  

הקורסים ינתנו בימים מלאים מרוכזים (כיומיים- שלושה בשבוע) במשך כחצי שנה שלאחריהם ייגשו התלמידים לבחינת הבגרות במועד חורף או קיץ.. מקצועות הלימוד השונים יתפרשו על פני שלוש שנים עד להשלמת תעודת בגרות מלאה (למי שיבחר בכך).

מגוון המקצועות לבגרות יהיה מצומצם ויכלול את מקצועות החובה ובשלב ראשון מקצוע מורחב אחד. כאשר ייתכן ויפתחו מספר מצומצם של מסלולים למקצועות מורחבים האפשריים בבחינה אקסטרנית (כגון גאוגרפיה, סוציולוגיה, פיזיקה או ספרות) לפי החלטת הצוות ורצון התלמידים, אך מתוך הבנה כי לא ניתן יהיה להענות לכל בקשות התלמידים. 

לצורך לימוד הקורסים לבגרות יועמד צוות מורים מקצועי ייעודי אשר יישכר למטרה זו בלבד ומשכורתו תחושב לפי שעות לימוד בפועל, כפי שנעשה בבתי ספר אקסטרניים.

בימים בהם לא תהיה למידה לבגרות (או בכל הימים לתלמידים שלא יבחרו במסלול הבגרות) צוות בית הספר יפתח מסלולים אטרקטיביים ללימוד פרונטלי וללימוד חווייתי במגוון נושאים. נושאים אפשריים יכולים להיות (בלי כל התחייבות שאכן יינתנו) : קולנוע, קורס תורשה, אנגלית מעשית, לימודי שואה לקראת מסע לפולין, עזרה ראשונה או מוסיקה. בנוסף תישקל פתיחת ערוצי לימוד של פרויקטים או התנסות מעשית בעבודות שונות (כדוגמת גרפיקה, תכנות, יזמות עסקית, וכו') ועזרה לקהילה (מד"א, כיבוי אש, הוראה וכו') .

תלמידים שירצו ללמוד למקצועות בגרות אקסטרניים בקורסים שאינם ניתנים בבית הספר (למשל כימיה 3 יח') עדיין יוכלו להשתלב בלימודים בהדסים ולגשת לבחינה האקסטרנית בצורה עצמאית.   

לימודי הבגרות במתכונת האקסטרנית ייפתחו גם לתלמידים שאינם חברי הקהילה בתשלום לפי קורס. לתלמידים אלו יקבעו תקנות משמעת מוגדרות היטב שיבטיחו ששגרת בית הספר לא תפגע. מספר תלמידי החוץ אליו אנו שואפים נמוך ממחצית מספר תלמידי התיכון מהקהילה (כ 20 בסך הכל).  המדובר הן באנשים שלא ניגשו לבחינות בגרות במקצוע אחד או יותר והן בכאלה שמטרתם שיפור ציון. המניע העיקרי לקידום אפיק זה הוא העלאת היקף הכנסות בית הספר מתוך מגמה לשפר את יכולתו לממש את מטרותיו ולהתמודד עם העול התקציבי הקיים.

 

היבט כלכלי של ההצעה

תוכנית זו מאפשרת חיסכון ניכר בעלויות ותביא לאיזון תקציב התיכון וכלל בית הספר. קליטת תלמידי חוץ שישלמו על כל קורס בנפרד יכול להביא לשיפור הלימודים בכלל בית הספר.

 

היבט חינוכי/פדגוגי

תעודת בגרות אקסטרנית זהה לתעודה אינטרנית מלבד העדר שם המוסד המגיש. תעודה זו מאפשרת קבלה למוסדות האקדמיים בארץ ללא הבדל מהתעודה האינטרנית. בדרך כלל כוללת התעודה האקסטרנית מינימום של מקצועות לבגרות (ראה פרוט בנספח). תלמידי אקסטרני יכולים לגשת שוב למבחן בגרות על מנת לשפר ציון.

אנו רואים את תעודת הבגרות  כאמצעי להמשך הלימודים ולהתקבלות לשוק העבודה ולא כמטרה חינוכית או לימודית בפני עצמה. הלימודים לתעודת הבגרות אינם מתאפיינים בעקרונות הלימוד של בית הספר הדמוקרטי, כגון סקרנות, חקירה, התקדמות בקצב אישי, גמישות  וגילוי עצמי.

אנו מאמינים שתוכנית זו הכוללת ימי לימוד מרוכזים וימי לימוד משלימים של צוות בית הספר מאפשרת שילוב של עקרונות בית הספר עם ההכרה בצורך של התלמידים בתעודת בגרות, ותצמצם נשירה מבית הספר. תאפשר קיום תיכון משמעותי ואטרקטיבי שיפעל בכל הרבדים הרלבנטיים ולא רק בזה של הלימוד לבגרות. 

לפי בקשת ועדת חינוך ההחלטה תעשה בשתי הצבעות בנפרד:

 1. אימוץ המודל האקסטרני
 2. אישור לקבלת תלמידי חוץ ללימודי הבגרות 

.

הבהרה חשובה: תהליכי העבודה על התוכנית עדיין לא הסתיימו בהיבטי בניית תקציב, גיוס צוות, בניית מערכת וכו'. ברצוננו לקבל אישור עקרוני על המהלך כדי לקדם תהליכים אלו.

אם וכאשר יידרשו החלטות נוספות בעקבות תהליכים אלו הם יועלו לדיון בהמשך.


פרלמנט 19/4/12

לאור השינוי בסדר היום הבית ספרי ביום חמישי, לקראת טקס יום השואה שיתקיים בשעה 09:45 אנו מקדימים את הפרלמנט לשעה 08:30- לא יתקיימו ועדות השבוע.

הדיון בפרלמנט השבוע הוא בהצעה של בני התיכון:

בקשה להשתמש במקלחות לאחר שעורי ספורט.
אחרי שעורי ספורט יהיה אישור להשתמש במקלחות הנמצאות בקומה השנייה.
הדלת למקלחות לא תהיה נעולה בשעות אלה והציוד המאוכסן בהן יועבר למקום חלופי.
היציאה מתא המקלחת יהיה בלבוש מלא בלבד בכדי לשמור על צנעת הפרט ולא לעבור על חוקי ביה"ס.


ועדת פרלמנט מתנצלת ונאלצת לדחות את הפרלמנט שנקבע להתקיים ביום שישי 20/04/12
ועד העמותה בשיתוף
ועדת חינוך עומלים קשות בימים אלה על גיבוש וניסוח הצעה שהם רוצים להעלות לפרלמנט רחב ולא יכלו להשלים את המשימה עד לתאריך האמור ועל כן ועדת פרלמנט מקבלת את בקשתם לדחות את הפרלמנט.

בגלל ריבוי "גשרים" בימי שישי ואירועים שונים בביה"ס אנו מבקשים לקיים את
הפרלמנט ביום ב' 07/05/12 בשעה 18:00

עמכם הסליחה על השינוי המאוחר בתאריך

בתקווה לראות את כולכם בפרלמנט ובברכת שבוע טוב

ועדת פרלמנט


ביום חמישי ה - 19/4/12

לצערנו שבוע הבא לא יהיה פרלמנט בעקבות חופשת הפסח אך אחרי בפסח ביום חמישי יעלה ההצעה של ניצן מס-איידר ויוני מילאטינר על שימוש מקלחות הבית ספריות אחרי שיעור ספורט.


פרלמנטים בחודש הבא:

בשבוע הבא ביום חמישי נהיה כולנו שמחים ומחופשים בחופשת פורים ועל כן לא יתקיים פרלמנט.
ביום חמישי 15/03/12 נקיים דיון על הצעתו של ניצן בורק לבטל את האפשרות להחליק בשטחי ביה"ס ברולרבליידס/ סקייטבורד וכיוב'
ביום חמישי 22/03/12 נקיים הצבעה על הצעתן של נעה לסקי ומיקה לבידינסקי על פתיחת מחשבים בכל השעות בהן לא מתקיים בחדר זה שעור או פעילות.
לאחר מכן נצא לחופשת פסח ומיד עם החזרה מהחופשה, נקיים פרלמנט יום שישי 20/04/12
כרגע אין לנו הצעות לדיון בפרלמנט זה.
אנו מבקשים מחברי הקהילה המעוניינים להציע הצעה לדיון בפרלמנט יום שישי להזדרז ולהציע הצעות עד ליום ה' 12/04/12 על מנת שנוכל להודיע לכולם מראש וגם להתארגן בהתאם.
במידה ולא יעלו הצעות, נבטל את קיומו של פרלמנט זה.


ביום חמישי הקרוב 1/3/12 נדון בהצעה הבאה:
הצעה של יובל אור, שרון בליטנטל ועומר פינק

נושא ההצעה: "זולה" לילדי כיתה ז' שתהווה תחליף למועדון ג-ו. יחד עם זאת ילדי כיתה ז' יפסיקו לשהות במועדון ג-ו. ההצעה תקפה רק עד סוף שנת הלימודים תשע"ב

פירוט ההצעה:

יוסף סייג לחוק ביה"ס האוסר "זולות"/ מחנות פרטיים. הסייג יהיה תקף לילדי שכבת ז' ולשנת הלימודים הנוכחית בלבד (תשע"ב).

הצעת החוק באה לנסות לפתור את בעיית שכבת ז'  שלא מרגישים בנוח לשהות במועדון החט"ב ולכן נמצאים הרבה שעות במועדון ג-ו, דבר היוצר חיכוכים רבים ועל כל זאת דיברנו בפרלמנט באריכות ב 09/02/12.

כחלק מן החוק תאסר כניסת ילדי כיתה ז' למועדון ג-ו. ילדי כיתה ז' יוכלו לשהות במועדון ג-ו רק אם ילד/ה מכיתות ג-ו יזמינו את ילדי ז'. ברגע שהמזמין יוצא מהמועדון המוזמן צריך לצאת אחריו.

ילד מ ג-ו יכול להזמין עד 3 ילדים גדולים יותר.

גם ב"זולה" של כיתות ז' יחול אותו הכלל.

ה"זולה", בתאום עם נציגי ועדת חצר, תוכל לקום מתחת למדרגות החיצוניות המובילות לכיתת אומנות.

חוקי ה"זולה":

ה"זולה" מיועדת לכל תלמידי שכבת ז'.

ילדי כיתה ז' יכולים להזמין עד 3 ילדים צעירים/ מבוגרים יותר

חל איסור על מלחמת כריות/ מים במתחם ה"זולה"

אין להשחית את הרכוש הנמצא ב"זולה".

אחריות הניקיון ב"זולה" על תלמידי כיתה ז'.

ילד שעובר על החוקים יצטרך לעזוב את המתחם. ילד שהוצא מהמתחם 5 פעמים יורחק ממנו עד סוף שנת הלימודים תשע"ב, אלא אם תמצא פשרה בין הילד לתלמידי כיתה ז'.

במקרה של אלימות (מילולית ופיזית) יועלו הגורמים לועדת משמעת 

בואו בהמוניכם
ועדת פרלמנט


בפרלמנט ביום חמישי 23/02/12

ביום חמישי הקרוב נעלה שתי הצעות:
1. הצעה של ילדי התיכון לקבל יום חופש לפני בחינת הבגרות. בבתי הספר הרגילים בארץ נהוג לתת לתלמידים בשכבה הניגשת לבגרות יום חופש לפני בחינת בגרות. בבית הספר אין חוק ונוהל לגבי זה. תלמידי התיכון מבקשים לאפשר להם בצורה מסודרת לא להגיע לביה"ס יום לפני בחינת בגרות- כמובן שרק לתלמידים שניגשים לבחינה ולא לכל תלמידי התיכון.

2. הצעתן של איה סגל, נעה לסקי ויעל גזית- הקמת ועדת "קליטת תלמידים"

בתחילת השנה תתכנס ועדה לקליטת תלמידים חדשים שבה ילדים ותיקים יוצמדו לתלמידים חדשים, ילמדו אותם את על כללי ביה"ס, יראו להם את כל המקומות ואת כל הדברים שניתן לעשות בבית הספר ויהוו עבורם כמו "חונכים".

מצפים לראותכם

ועדת פרלמנט

בפרלמנט ביום חמישי 16/02/12

נדון בהצעתו של דניאל שגיא בנושא פתיחת המערכת לשינויים בתום המחצית הראשונה.

דניאל מציע שכל תלמיד יוכל לפתוח שוב את המערכת שלו בתום הסמסטר הראשון אם הוא רוצה לעשות בה שינויים.

כיום החוק בביה"ס הוא שאחרי חודש ה"טעימות" אסור לעבור בין קורסים ואם תלמיד פורש מקורס הוא לא יכול לקחת במקומו קורס אחר ואז הוא נותר עם "חלון".

דניאל מציע שניתן יהיה במשך שבוע אחד לערוך שינויים, כמובן בתאום עם המורים המלמדים בקורס אליו רוצים לעבור.

 

בואו כולכם לדיון מעניין בהצעה חשובה

בברכה

ועדת פרלמנט

פרלמנט לתאריך 9/02/12

ועדת פרלמנט רוצה להזמין את כולם לבוא לדיון מאוד חשוב בפרלמנט ביום חמישי.
מכיתות ג-ו עלתה הצעה, שהוגשה לועדת פרלמנט, לא לאפשר לתלמידים משכבות אחרות בבית הספר לשהות במועדון שלהם וזו בעקבות התנהגות לא נעימה של חלק מהתלמידים הבוגרים יותר בזמן שהותם שם.
במהלך הימים האחרונים החל תהליך דיאלוגי מעניין וחיובי בין חלק מתלמידי כיתה ז' המואשמים בהתנהגות הלא ראויה לבין ילדי ג-ו.
צוות הבית, בהתייעצות עם הילדים, החליט לערוך שיחה פתוחה לפני הגשת ההצעה באופן רשמי וזאת על מנת לקדם את הדיאלוג שהחל ולעודד תהליך רחב יותר של גישור והבנת הקשיים הנוצרים במועדון.

לכן נקיים דיון ללא הצבעה במסגרת הפרלמנט.

הנושא חשוב ונוגע לחלק גדול מאוד של תלמידי בית הספר.
אנו מקווים שהנוכחות תהיה גבוהה ובדיון משמעותי לכולם.

הצעת פרלמנט לתאריך 2/02/12

הפרלמנט ביום ה' הקרוב נדון בהצעתו של ניצן בורק, שנדחתה משבוע שעבר: שבימים גשומים יהיה מותר לעבור דרך כיתות דרמה + מעבדה + ספריה כדי לא להרטב וכמו כן תישאר הדלת בין חט"צ וגן פתוחה למעבר
רק בימים בהם יש גשם ורק בזמן הגשם. כלומר אם היה גשם בבוקר ובשעה שלישית נפסק הגשם אסור לעבור בכיתות בזמן זה


נושאים לפרלמנט ערב 30/01/12

נושא ראשון - ועדת משמעת

ועדת משמעת מציעה להיות הגוף שיכול להחליט על הרחקת ילד מבית הספר לצמיתות.

נכון להיום, אם ילד מתנהג בצורה אלימה לאורך זמן וממשיך במעשים פעם אחר פעם, ועדת משמעת מעלה אותו לועדת ערעורים, לה הסמכות להחליט על כך שאותו ילד לא יכול להמשיך ללמוד בבית הספר.

תהליך זה אינו אופטימאלי בעיני ועדת משמעת מכמה סיבות:

1 – ועדת ערעורים היא ערכאה האחרונה ולכן לא ניתנת לילד אפשרות לערער על החלטתה.

2 - התפקיד של ועדת ערעורים אינו להחליט החלטות בעניין המשך של ילדים בבית הספר או לא, אלא, לתת הזדמנות נוספת ל"משפט" לאחר שהתקיים בועדת משמעת. לבדוק את תקינות התהליך ואת שיקול הדעת של ועדת משמעת כדי למנוע עוול לנתבע.

אם החוק הזה יתקבל, לוועדת משמעת תהיה סמכות נוספת המעניקה לה תוקף נוסף ולילד תהיה במה לגיטימית לבקש הזדמנות נוספת בוועדת ערעורים אשר תוכל לשקול את ההחלטה מחדש.

 

התהליך שהועדה מציעה לאמץ: כמו שנהוג בועדת משמעת, יהיה תהליך של אזהרות ועונשים כפי שהוא קיים גם היום, (על פי מדרגי הענישה השונים) ובמידה והילד ימשיך בהתנהגות החריגה, ועדת משמעת תתכנס עם הרכב מיוחד של 5 דיינים המייצגים את כל המרכיבים של הקהילה (ילדים, הורים וצוות), כך שכל הקולות יקבלו תוקף במסגרת הועדה. יו"ר הדיון יהיה מבוגר

נושא שני: ועדת ביקורת

נושא שני - הצעה לפרלמנט מועדת ביקורת בנושא ועדת חינוך

בהמשך לדו"ח הביקורת על אי-פיעולותה ואי-ביצוע תפקידה של ועדת חינוך בשנת הלימודים 2010-11, ועדת ביקורת מציע הצעת חוק הבאה:

1. תקנון בית הספר קובע תפקידה של ועדת החינוך:

4.3.10.1  ועדת חינוך תפקח ותהיה אחראית על קיום רמת הוראה וחינוך נאותה בבית הספר ותהווה את הגוף הפדגוגי המרכזי של בית הספר

4.3.10.2   הועדה תשמש כגוף מייעץ בנושאים פדגוגיים לפרלמנט

4.3.10.3   בין חברי הועדה יימנו מנהל בית הספר ואיש הצוות שירכז את התחום הפדגוגי.

 1. על מנת לבצעה תפקידה:
 1. חברי הועדת חינוך יבחרו ע"י הפרלמנט באופן זהה לועדות האחרות. 

א.       חברי הועדה (כולל אנשי צוות שיבחרו כחברי הועדה) יהיו קבועים לאורך כל השנה ולא ישתנו מישיבה לישיבה.

ב.       יבוטל החלטת הפרלמנט מיום 15.6.2010 שועדת חינוך היא "גוף פתוח לציבור ,קרי, כל ההורים, ילדים ואנשי הצוות שרוצים להשתתף" במובן שכל אחד המשתתף בישיבה כלשהיא יהיה לו הזכויות של חבר.

 1. לא יהיו כל אנשי הצוות חברי ועדת חינוך.

                                      א.       ה-"גוף" המספק את ההוראה, החינוך והפדגוגיה בבית הספר הוא ה-"צוות", כלומר מנהל בית הספר והמורים.

                                      ב.       הועדה ש-"תפקח ותהיה אחראית על קיום רמת הוראה וחינוך נאותה" אינה יכולה להיות מורכבת (ברובה) מחברים שעליהם היא צריכה  לפקח.

                                       ג.       לצוות ביה"ס קיים פורום לדיון של ישיבת הצוות השבועית, על נושאים של הוראה, חינוך ופדגוגיה.

                                      ד.       חברי הצוות שאינם חברים בועדה יוכלו להשתתף בדיונים, בזהה לחברי הקהילה האחרים, אך לא בקבלת ההחלטות של הועדה.

 1. יו"ר ועדת חינוך לא יבחר מתוך אנשי הצוות.

על  יו"ר הועדה להיות עצמאי ולא לפעול תחת ניהולו של מנהל בית הספר.

 1. על ועדת חינוך, שהינה ועדה שמחויבת על פי תקנון והכרחית לפעילות בית הספר,  לבצע תפקידיה כפי שהוגדרו בתקנון:

                                      א.       לדרוש ולקבל דיווחים מהמנהל, מהצוות הפדגוגי ומהצוות הכללי על נושאים הקשורים להוראה, חינוך ופדגוגיה.

                                      ב.       לבצע בדיקות על קיום רמת ההוראה והחינוך.

                                       ג.       לקבוע, בהתאם להחלטות הפרלמנט, את מדיניות ההוראה, חינוך ופדגוגיה של בית הספר, ולייעץ לפרלמנט בקיום החלטות בתחומים אלו.  

 1. ועדת חינוך תקבע בישיבתה הראשונה, לאחר בחירת החברים החדשים, את התאריכים החודשיים לישיבותיה לכל השנה. 


הצעת פרלמנט לתאריך 26/01/12

ועדת פרלמנט מתנצלת- בגלל בעיית תקשורת קלה לא היינו מודעים לכך שהחט"ב יוצאים לפעילות  ביום חמישי וההצעה העומדת על הפרק נוגעת לכל תלמידי ביה"ס ולכן אנו מבקשים לדחות את ההצעה של ניצן בורק (שגם אמור לצאת לפעילות ביום חמישי) ליום חמישי הבא- אלא אם כן ירד גשם ביום חמישי והפעילות של החט"ב תדחה.

במידה ולא ירד גשם בחמישי נערוך דיון בפרלמנט בנוגע לפרוייקט "פותחים חוקה"

2.5 "קהילת ביה"ס תפעל מתוך התכוונות מתמדת להבטחת זכות הילדים להשתתפות פעילה בעיצוב חיי ביה"ס"-
למעשה מה שאנחנו מבינים מזה הוא שאנחנו מחוייבים לאפשר לתלמידים להשתתף בפרלמנטים. אם נערכים פרלמנטים בערב/ אחה"צ זה עשוי להיות נוגד את הסעיף הזה. אולי המשמעות היא איסור על קיום פרלמנטים מחוץ לשעות הלימודים בביה"ס?

חשוב לועדת פרלמנט להדגיש- אין אנו מקיימים הצבעה בנושא- אלא דיון.
חשוב לנו לשמוע את קולם של הילדים- איך הם מבינים את הסעיף הזה? מה דעתם על פרלמנטים המתקיימים מחוץ לשעות ביה"ס?
שוב- מדובר בדיון בלבד ללא מטרה לשנות את ההליך אלא רק לחשוב עליו

מקווים שכל מי שנשאר בבית הספר יבוא להשתתף בדיון- הנושא חשוב ומעניין

הצעתו של ניצן בורק: שבימים גשומים יהיה מותר לעבור דרך כיתות דרמה + מעבדה + ספריה כדי לא להרטב וכמו כן תישאר הדלת בין חט"צ וגן פתוחה למעבר
רק בימים בהם יש גשם ורק בזמן הגשם. כלומר אם היה גשם בבוקר ובשעה שלישית נפסק הגשם אסור לעבור בכיתות בזמן זה.

הצעת פרלמנט לתאריך 19/01/12

השבוע נדון בשתי הצעות
נחזיר לדיון קצר את הנוהל המתקיים זה זמן מה בפרלמנט שהציע בורי סולומון בנוגע להצעות לשינוי ההצעה. ההצעה של בורי התקבלה לתקופת ניסיון והפרלמנט בשבוע שעבר היה האחרון.
נצביע האם אנחנו מקבלים את הנוהל או דוחים אותו מבלי לחזור על כל הדיון על מהות הנוהל- נביע את דעתינו לקבלתו/ דחיתו...

ההצעה השניה היא של יואב כהן, שרון בליטנטל ורוי מרקוביץ' תלמידי כיתה ז' המבקשים לאפשר נסיעה על סקייט בורד רולר בליידס ורולר סרפר בבי"ס בתנאים הבאים-
אנו מבקשים לאפשר נסיעה בכלים אלה בבית הספר בימים ג/ ה/ ו. בכל שעות היום.
אנו מבקשים שהנסיעה תהיה מותרת לילדי כיתה ג' ומעלה.
הנסיעה מותרת רק עם שימוש בקסדה ומגני כף יד  (כמובן שאם מישהו רוצה מגנים נוספים הוא יכול)
אזורי הנסיעה:
על השביל המרוצף לאורך הגדר של הגן (מחוץ לחצר הגן) המובילה אל רחבת הכניסה של בית הספר
בשני הדקים
באספלט הצמוד לרחבת הכניסה הקדמית ותחום בין פחי האשפה, מגרש החניה, פינת העישון ותחנת ההסעים.

מי שעובר על ימי הנסיעה- מוחרם כלי הנסיעה עד סוף היום. אפ הילד לוקח שוב את הכלי ונוסע באותו היום- ועדת משמעת
אם יומיים אסורים רצופים מחרימים לאותו הילד- ועדת משמעת

הצעת פרלמנט לתאריך 12/01/12

מציעים: גבי מילאטינר, יוני מילאטינר, אוהד יהלום וניצן מב איידר

נושא ההצעה: חוקי מגרש כדורגל שיבנה במתחם התיכון

פירוט:

בשנה שעברה הוחלט להגדיר את שטחי החצר שמסביב למועדון התיכון כשייכים למועדון, כמובן עם מעבר חופשי לכל תלמידי ביה"ס על מנת להגיע לכיתות ולשעורים.

ההצעה התקבלה עם חוקי המועדון הבאים:

 • אין להשתמש במשחקי המועדון/מחשב/כלי מטבח או כל ציוד אחר של המועדון, אלא אם הוזמנת ע"י אחד מחברי הבית
 • שימוש במחשב – ישנה עדיפות לחברי הבית. במידה ואורח משתמש, מרגע הבקשה מחויב להפסיק תוך 10 דקות
 • כל מי שמשחק מחויב להחזיר את המשחק למקום
 • מי שמשמש בכלי המטבח, מחויב לשטוף אחריו
 • כל מי שנמצא בשטח המועדון מחויב לשמור על השקט – לא לצעוק ולא לשמוע מוסיקה חזקה. ניתן לשמוע מוסיקה במידה והנוכחים מהבית הבוגר מסכימים.
 • שברת – שילמת
 • אין מלחמת כריות
 • אין לאכול אוכל ריחני (טונה, גוייבה, וכו')
 • אין ללכלך את שטח המועדון
 • מי שאינו נשמע לחוקי המועדון:    בפעם הראשונה מוצא החוצה

בפעם השנייה מורחק לשבוע

בפעם השלישית – לא יוכל להיכנס

ילדי התיכון מבקשים לקנות מתקציב הבית שערי כדורגל מתנפחים וניידים.

מחוץ לשטח המועדון בין השער והכניסה רוצף שטח בו הם מבקשים להעמיד את השערים בכדי לייצר שם "מיני מגרש כדורגל".

על השטח הזה חלים חוקי המועדון הקיימים ואנו רוצים להוסיף לו את החוקים הבאים:

מותר רק לילדי התיכון לשחק, אם הם מצרפים מישהו (חייב בהזמנה) אז הוא יכול לשחק.

אם ילד שלא מהתיכון מתבקש לעזוב את המגרש והוא מסרב לעשות זאת יעלו אותו מיידית לועדת משמעת

ילדי התיכון אחראיים להכניס את השערים למועדון בסוף כל יום ולדאוג לנקיון הכללי של המגרש (מכל מני ניירות/ שקיות/ קליפות וכיוב')

אם ילדי התיכון לא משחקים יכולים ילדים אחרים לבקש אישור לשימוש בשערים. יש להרשם בטבלה שתימצא על הלוח במועדון ולרשום מי הזמין, מי המוזמן, שעת התחלת המשחק ושעת סיום המשחק ע"י המוזמן.

באחריות המוזמן להעביר את השערים למועדון או להעבירם למי מילדי התיכון ולמלא בטבלה שם ושעה.

במידה ויקרה נזק לשערים המוזמן ישא באחריות (גם אם מדובר באחריות כספית על נזק)

תודה

ו. פרלמנט

פרלמנט יום חמישי  05.01.12

תעלה הצעתן של נעמי כהן וליה גפני:
ההצעה היא שכל פעם שקורה שאין הצעה או נושא לדיון בפרלמנט נארגן פעילות כלשהי- למשל ג'אגלינג/ ריקוד/ אומנות/ ריצה ועוד.
התלמידים הם אחלה שיהיו אחראים על ארגון הפעילות, אבל כמובן שגם הצוות יכול ומוזמן לקחת על עצמו לארגן ולהעביר פעילות בזמן הזה.
על הדלת של המשרד תהיה רשימה עם טבלה של מי שרוצה לנהל פעילות ויוכלו להירשם בה.

פרלמנט יום חמישי 29/12/11

שלום לכולם,
מקווים שהסופגניות לא הציפו אתכם יותר מדי ושאתם מתכוונים לחזור מהחופש ביום חמישי:)
השבוע, בפרלמנט האחרון לשנת 2011, אין הצעה עם הצבעה, אלא שועדת גיוס כספים/ קיוסק חוזרת לפרלמנט עם הצעה על תוכנית העבודה שלה ועל איך היא מתכוונת לפתוח את קיוסק ביה"ס בשנה"ל הקרובה.

כזכור לכם אחרי דיון סוער בפרלמנט לגבי אישורי היציאה לקיוסק של הדסים לתלמידי היסודי, הבטיחה הועדה לחזור אל הפרלמנט ולהציג את תוכניתה...
אז הנה זה קורה,
בואו לשמוע, להציע ולהתחיל להפעיל את בלוטות התיאבון

סוף חג שמח
ו. פרלמנט

בפרלמנט של יום חמישי 15/12/11
ועדת משמעת החליטה להסכים לפניות שעלו מתוך הקהילה ולהעביר את הדיון בהצעה לגבי למי הסמכות להחליט על סיום לימודיו של תלמיד בביה"ס לפרלמנט רחב.
להזכירכם הפרלמנט הרחב הבא נקבע לתאריך 30/01/12יום שני בערב וכבר יש הצעה אחת על סדר היום בפרלמנט זה- מטעם ועדת ביקורת.

ועכשיו לדיון של מחר, יום חמישי 15/12/11
מכיוון שועדת פרלמנט לא קיבלה הצעות חדשות (זה זמן מה יש לומר) החלטנו לקיים מחר דיון בנושא "פותחים חוקה". ועדת פרלמנט מבקשת לסקור את ההצעות שעברו לדיון בשנים האחרונות ולבדוק במה אנחנו מתעסקים בפרלמנט- האם מדובר רק בהתנהלות היומיומית של שוהי ביה"ס? האם אנחנו מדברים על העקרונות הדמוקרטיים? על חופש פעולה? האם ההצעות נוגעות רק לנו כפרטים, או פונות אל כלל הקהילה ועוד היבטים שונים...

זהו דיון ראשון מסוגו שועדת פרלמנט מבקשת לקיים, נשמח לנוכחות כמה שיותר מכם. מקווים שיהיה מעניין ופורה.
בברכת ערב טוב לכולם,
ועדת פרלמנט

בפרלמנט של יום חמישי 8/12/11 שני נושאים על הפרק
אחד קצר- לאחר 4 פרלמנטים ניסיון אנחנו מבקשים להצביע האם לאמץ כדרך עבודה את שיטתו של בורי סלומון, או לחזור לדרך ה"ישנה" לחלק זה של הדיון יוקצו ה- 10 דקות הראשונות של הדיון.
בחלק השני ובשבוע הבא ישנן 2 הצעות מטעם ועדת משמעת
 המציע: ועדת משמעת

 ההצעה: הוועדה מבקשת לעלות להצבעה בפרלמנט, את האופציה לתת עונש הנמשך לתוך החופש הגדול.
מה זה אומר???
ילדים המבצעים עבירות משמעת בשבוע האחרון ללימודים מרגישים די חסינים בפני חוקי בית הספר. האופציות העומדות לרשות וועדת משמעת בשלב כל כך מאוחר בשנה הם מוגבלות ולפי נסיוננו, זה לא תורם לאווירה בבית הספר.

וועדת משמעת מבקשת לקבל סמכות לתת עונשים מעבר לאיסור הגעה למסיבת הסיום וכדומה. דוגמא לעונשים חינוכיים אפשריים: לבוא לבית הספר לעזור בהתארגות לקייטנות המגיעות בקייץ, או לעשות "עבודות שרות" למען בית הספר בימים הראשונים של החופש.

המטרה של החוק הינה לתת תחושה של בטחון לכל הילדים לאורך כל השנה.
הצעה לשבוע הבא 15/12/11

הצעה לפרלמנט I

 

המציע: ועדת משמעת

 

ההצעה

ועדת משמעת מציעה להיות הגוף שיכול להחליט על הרחקת ילד מבית הספר לצמיתות.

נכון להיום, אם ילד מתנהג בצורה אלימה לאורך זמן וממשיך במעשים פעם אחר פעם, ועדת משמעת מעלה אותו לועדת ערעורים, לה הסמכות להחליט על כך שאותו ילד לא יכול להמשיך ללמוד בבית הספר.

תהליך זה אינו אופטימאלי בעיני ועדת משמעת מכמה סיבות:

1 – ועדת ערעורים היא ערכאה האחרונה ולכן לא ניתנת לילד אפשרות לערער על החלטתה.

2 - התפקיד של ועדת ערעורים אינו להחליט החלטות בעניין המשך של ילדים בבית הספר או לא, אלא, לתת הזדמנות נוספת ל"משפט" לאחר שהתקיים בועדת משמעת. לבדוק את תקינות התהליך ואת שיקול הדעת של ועדת משמעת כדי למנוע עוול לנתבע.

אם החוק הזה יתקבל, לוועדת משמעת תהיה סמכות נוספת המעניקה לה תוקף נוסף ולילד תהיה במה לגיטימית לבקש הזדמנות נוספת בוועדת ערעורים אשר תוכל לשקול את ההחלטה מחדש.

 

התהליך שהועדה מציעה לאמץ: כמו שנהוג בועדת משמעת, יהיה תהליך של אזהרות ועונשים כפי שהוא קיים גם היום, (על פי מדרגי הענישה השונים) ובמידה והילד ימשיך בהתנהגות החריגה, ועדת משמעת תתכנס עם הרכב מיוחד של 5 דיינים המייצגים את כל המרכיבים של הקהילה (ילדים, הורים וצוות), כך שכל הקולות יקבלו תוקף במסגרת הועדה. יו"ר הדיון יהיה מבוגר. 

 הנושאים חשובים מאוד ואני מזמינים את כולכם לבוא, להביע דעה ולהשפיע על ההחלטה
בתודה

פרלמנט יום חמישי 1/12/11:

ביום חמישי נדון בהצעתם של אוהד דהן, ליהי גולדשטאוב, נעמה בר-לב, שחר שרון ונועה רוקני


ההצעה היא שילדים מבתים אחרים (לא ג-ו) יוכלו לשהות במועדון ג-ו רק אם הוזמנו ע”י ילד מהבית. לכל ילד בבית ג-ו תהיה אפשרות להזמין חבר אחד בלבד בכל פעם. המעבר במועדון לצורך כניסה לשעורים/ ועדות משמעת/ מעבר חופשי תישאר, כמובן, מותרת לכל התלמידים בביה”ס


בוא להצביע ולהשפיע,

ועדת פרלמנטהשבוע 24/11/11 לא יתקיים פרלמנט מכיוון שכיתות ג-ד וגם ז-יב נמצאות בטיול שנתי.

 

פרלמנט ערב ביום ב' 14/11/11 בשעה 18:30

פרלמנט יום חמישי 10/11/11

בשבוע הקרוב 10/11/11 נדון, על פי הפורמט החדש, בנושא הקיוסק
ישנן כמה הצעות בנוגע ליציאה לקיוסק- תהל/ טל נמיר/ מאיה נחמיאס ומאיה קלר מציעות שניתן יהיה לעלות לקיוסק מכיתה ד' ומעלה
נעה ומיקה מכיתה ג' מציעות שיהיה מותר כבר מכיתה ג' לעלות לקיוסק
ענת בן פזי מציעה שאישור היציאה לקיוסק יוותר כמו היום מכיתה ז' ומעלה, אך יוגבל אך ורק ליציאה בשעת ההפסקה הגדולה

במסגרת נהלי הדיון החדשים ההצעות כולן תכתבנה על הלוח ויהיה דיון בשלושתן במקביל ואם תהיינה הצעות נוספות, הקשורות לאותן שכבות גיל, הן תכתבנה על הלוח ונצביע גם עליהן בהמשך הדיון

חשובה מאוד נןכחותם של נציגים מכל שכבות הגיל...

פרלמנט יום חמישי 3/11/11

ביום חמישי הקרוב עולה הצעתו של בורי סולומון (אבא של הדס מבית א-ב) הקשורה בנהלי הדיון בפרלמנט- ההצעה חשובה
מזמינים אתכם לבוא ולהשפיע

הנדון: שינוי נוהל דיון בפרלמנט - הצעות חדשות

 

כרגע בזמן דיון בפרלמנט בהצעה נתונה, יש מקום רק להביע דעה על הרעיון, או להציע הרחבה של ההצעה.

הצבעה על ההרחבה כרגע מותנית בהסכמה של האדם המציע את ההצעה המקורית להסכים להרחיבה.

 

ההצעה שלי היא:

אפשר יהיה להציע הרחבות והצעות נוספות ללא אישור של המציע של ההצעה המקורית, ותתקיים הצבעות ניפרדות לכל אחת מהן, בתנאים הבאים:

ההצעה החדשה קשורה בנושא של ההצעה המקורית

 

שינוי נוהל דיון בפרלמנט:

כל הצעה חדשה תרשם על הלוח (כולל המקורית)

הדיון יתקיים בשני סבבים:

הראשון, בו יהיה אפשר להציע הצעות חדשות

השני, בו רק ידונו בהצעות שעל הלוח

תתבצעה הצבעה על כל הצעה בנפרד, כאשר וועדת הפרלמנט אחראית על סדר ההצבעה בן ההצעות ומחיקת הלא רלוונטיות (עקב אפשרות לסתירה ביניהם).

 

בנוסף, וועדת הפרלמנט תחליט אם הדיון והצבעה בהצעה חדשה צריך להדחות לישיבה הבאה, עקב סיבות הבאות:

ההצעה החדשה נוגעת לאוכלוסית ב"ס שונה מהצעה המקורית

ההצעה החדשה מצריכה עבודה מקדימה של וועדת הפרלמנט, כגון בדיקת חוקיותה מול חוקי ב"ס, בדיקת מול תקציב וכו'.

הערה: בפרלמנט ערב ובפרלמנט יום שישי לא תדחה הצבעה עקב  הסיבה שהראשונה, האוכלוסיה השונה.

בברכה,

בורי סולומון

בואו להצביע ולהשפיע

פרלמנט יום חמישי 27/10/11

אחרי "פסק זמן" לרגל החופשות השונות ועדת פרלמנט שמחה לחזור לפעילות ומזמינה את כולם לחזור ולהציע הצעות.

ביום חמישי הקרוב 27/10/11 נדון בהצעתה של אהובה:

אהובה מבקשת שניתן יהיה לפרסם את תוצאותיהן של ועדות פרלמנט הקשורות להרחקתם של ילדים מאיזורים מסויימים במקום ממנו מורחקים הילדים, על מנת שכל מי שנמצא במקום יוכל לעזור ולשמור על החלטת ועדת משמעת ולוודא שהילדים מקפידים על הרחקתם.

למשל: אם לקרן אסור להיכנס למועדון התיכון בימים א-ג בשבוע הבא, אז שניתן יהיה לתלות בתיכון רשימה של "מורחקים" על מנת שנדע. (גם מורים מקצועיים שעוברים שם וגם ילדים)

 

כולכם מוזמנים להגיע ולהשפיע.

המשך שבוע טוב,

ועדת פרלמנט

22/9/11

השבוע בפרלמנט נאשרר את הועדות (כל מי שטרם נרשם ומעוניין לעשות זאת ישלח בבקשה את בקשתו למייל ביה"ס) וכמו כן נדון בהעתה של ענבל ברנר בנוגע ליציאה לקיוסק ב"הדסים" של תלמידי החט"ב ומעלה בהפסקה הגדולה.


ועדת פרלמנט מזמינה את כולם לשני הפרלמנטים הקרובים:  15/09 ו - 22/09

ביום חמישי 15/09 יתקיים פרלמנט בנושא שימוש בקומקום במועדון ג-ו לילדים מכיתה ה' ומעלה.
זאת הצעתו של דניאל שגיא המבקש לאפשר לתלמידים מכיתה ה' ומעלה להשתמש בקומקום במועדון, בהשגחה של מבוגר, בזמן ההפסקה הגדולה לטובת הכנת מנות חמות.
כל הכבוד לדניאל שהוא תלמיד חדש בבית הספר וכבר לוקח יוזמות כגון הצעת פרלמנט- ברוך הבא.
בנוסף ביום חמישי יתחיל רישום לועדות בית הספר. הורים המבקשים להתנדב לועדות השונות מוזמנים לשלוח מייל אל מייל בית הספר. פירוט מלא על הועדות השונות ניתן למצוא באתר בית הספר החדש
www.dlhschool.com

ביום חמישי הבא, 22/09 נאשרר את רישום הועדות ובנוסף נדון בהצעתה של ענבל ברנר המבקשת לאשר עליה לקיוסק של הדסים לתלמידי כיתה ז' ומעלה, בהפסקה הגדולה עם רישום במשרד.

מקווים לראותכם בפרלמנטים וברישום לועדות,
בתודה קרן, בשם ועדת פרלמנט

פרלמנט ראשון לשנת הלימודים תשע"ב, לכל הבתים - 8.9.11

 קהילה יקרה שלום,
ועדת פרלמנט שמחה להזמין את כווולם לחזור ולהשתתף בעשיה הדמוקרטית המתרחשת מדי שבוע ביום חמישי בפרלמנט בית הספר.
ביום חמישי הקרוב (כמו בכל יום חמישי בשעה 09:15) נתכנס כולנו בספריית בית הספר לפרלמנט ראשון השנה

בתחילת המפגש נזכיר, נרענן איך מתנהל הפרלמנט, מהם כלליו, מה עושים שם ואיך מציעים הצעות.
לאחר מכן נדון בהצעתה של קרן, שנדחתה מסוף שנה"ל הקודמת:

כיום אסור לערוך פרלמנט עם הצבעה ביום חמישי אם יש קבוצה שלא נמצאת בבית הספר (למשל אם יש טיול שנתי/ הצגה/ בחינת בגרות...)
אני מבקשת שניתן יהיה לערוך הצבעה בימי חמישי גם אם קבוצת גיל מסויימת איננה ובלבד שההצעה לא תהיה קשורה לקבוצת הגיל החסרה.
למשל: אם קורס "מקרא לבגרות" נמצאים בבחינת בגרות או בסיור לימודי ניתן יהיה לערוך הצבעה, אבל לא בהצעה שנוגעת לכלל בית הספר- למשל הצעה הנוגעת לכללי המועדון בבית ג-ו.

מזמינים אתכם לבוא, לשמוע, להשמיע, להגיד ולהשפיע.
שתהיה שנה מוצלחת מלאת שיח דמוקרטי ועשייה מבורכת.

ועדת פרלמנט