לא בטל בשישי
הלמידה ביום שישי בביה"ס מתקיימת במתכונת שונה מבימי החול, וכוללת שיעורים ייחודיים שמתקיימים אך ורק ביום זה.

קבלת שבת תתקיים באופן קבוע בשעה הרביעית (11:45) במרחב א-ב.

תורנות הורים ביום ו': כל הורה של ילדי היסודי מחוייב בתורנות הורים פעם בשנה. בתורנות ההורה ישהה בביה"ס ויעזור בהתנהלות בין השעות 8:30- 12:00. תורנות ההורים תפורסם בנפרד. הורה שלא יכול להגיע במועד שנקבע לו- באחריותו להת

חלף עם הורה אחר, ולהודיע לענת, רכזת יום שישי.

שמות ותכני השיעורים שיתקיימו השנה מפורטים מטה. מערכת השעות המדוייקת תתפרסם יחד עם המערכת הכללית.

שבת שלום!

שרון, גל, נגבה ויובל


השנה ילמדו ביום שישי הקורסים הבאים:

חיות עם אסף (לגילאי גן-ו')

גם השנה נמשיך לפגוש ולהכיר בעלי חיים שונים ומעניינים שיגיעו לביה"ס. נלטף, נטפל, נאכיל ונכיר אותם ואת הת

נהגותם מקרוב.


כדורגל עם מיקו (לגן- ו')

הקורס המוצלח והאהוב ממשיך גם השנה, וכולם מוזמנים להמשיך להתאמן, להתחזק ולשח

ק.

כדורגל בנות- שעה אחת מתוך שעות הכדורגל תוקדש לאימון כדורגל בנות (במידה ויהיו מספיק משתתפות)

 

בייסבול עם רמי וסת' (לגילאי ד' ומעלה)

ביסבול (כדור בסיס) הוא ספורט קבוצתי שמקורו בארה"ב, והוא נלמד אצלנו בביה"ס ע"י סת' ורמי, אבות דמוקרטיים וספורטיביים. השנה שיעור ביסבול ילמד רק במחצית הראשונה.

 

.

ילדי הפלא עם טל נדלר (לגילאי גן ומעלה)

מסע הרפתקאות בין דמיון למציאות.

קורס יחודי, מרתק וחדשני – הילדים הופכים לגיבורי על שהם יוצרים ועוזרים להציל את העול

ם!

הילדים חווים סיפור הרפתקאות (בהמשכים) כיפי, מהנה, מצחיק ומעניין במהלכו הם פוגשים דמויות קסומות, חוויות מצחיקות ומצבים מאתגרים.

במהלך ההרפתקאה הילדים יתנסו במשחקים, ניסויים מדעיים, קוסמות, משחקי חשיבה, קרקסנות, כלי נגינה מסביב לעולם, תיאטרון ואלמנטים רבים נוספים.

המטרה העיקרית של הקורס היא להשתמש במשחק התפקידים ובתכנים המגוונים והכיפים על מנת להקנות לילד כלים אישיים וחברתיים כגון: קבלה עצמית, בטחון עצמי, יחסים חברתיים, כבוד הדדי ועבודת צוות, לקיחת אחריות וקבלת החלטות, חשיבה יצירתית, לוגיקה, שפות ועוד...

 

קפוארה- קורס חדש, בו ילמדו יסודות הקפוארה- אומנות הלחימה הברזילאית. בשיעורים ישולבו משחקים, ריקודים, אקרובטיקה ומוסיקה.  


בובנאות- תאטרון קטן- עם הילי (לגילאי ב- ומעלה)

ביטוי יצירתי באמצעות בנייה והפעלת תיאטרון בובות. בשיעור נלמד לבנות בובות שונות כמו בובת כפפה, בובת מוט, בובה מדברת ועוד, נלמד את טכניקת ההפעלה, נבנה לה תפאורה  נכתוב, נדמיין וניצור הצגות קטנות ומופלאות!

את השיעור תעביר הילי יעקבי- בובנאית, שחקנית ,יוצרת ומספרת סיפורים. בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים ובית הספר לתיאטרון בובות בחולון.

 

דמיון ויצירה- עם טלי- (לגילאי גן- א'-ב')

בשיעורים נשלב עבודה של דמיון מודרך עם יצירה. נחגוג את המפגש עם עולמות פנימיים, שיתגלו דרך הדמיון והאומנות. הגילוי של מחזות הדמיון הפנימיים, מביא לתחושה של שחרור והקלה, הרגש נפתח, הקושי פוחת והשמחה גוברת. היצירתיות קיימת בכל ילד וילדה ובשיעורים ניתן לה את ההזדמנות להתממש. בכל מפגש נתמקד בנושא אחר בדמיון המודרך ובעקבות כך ניצור ונצייר. כל מפגש עומד בפני עצמו אך קיים קשר מתמשך בין המפגשים.

 

דמיון ותנועה עם דניאלה - ( רב גילאי ) היא פעילות בדרמה  המעודדת העצמה אישית וכישורי חיים,  בכל מפגש יועברו סיפורי מעשיה ומשלים מרתקים יחד עם מוזיקת עולם מגוונת,ריקוד ותנועה.  הפעילות בשילוב אביזרים ו

תחפושות ומשחקי אימפרוביזציה. לכל סיפור שמועבר יש ערך מסורי חוויתי,לדוג סיפורים בנושא הערכה עצמית,התמודדות במצבים שונים ועוד.. בפעילות נביא לידי ביטוי מגוון רגשות באמצעות פעילויות של תרגילי דרמה ותנועה.   הפעילות מלמדת אותנו להקשיב ללב,ומפגישה אותנו עם עוצמתנו הפנימית והיחודית,עם יופיו של האחר, עם החיים.

מועדון בונים-

זהו אינו קורס מובנה, אלא מסגרת לעבודה על פרויקטים שונים במהלך השנה- פרויקטים גדולים ומשותפים למען ביה"ס, ופרויקטים אישיים, והכל בניצוח ובליווי יובל שפירא

 

בנייה וגינון בחצר- עם גל כרם- (לילדי גן-ו')

נלמד להכין גינות ירק בצורות שונות, נבנה בחצר ונכין בה יחד המצאות ויצירות.

לפעמים גם נצטרף להורים שבאים לעבוד בחצר ובמרחבי בית הספר.

 

ג'אגלינג בשישי - גל כרם (רב גילאי )  - משחקי להטוטנות עם כדורי ג'אגלינג, מטפחות צבעוניות, צלחות סיניות, מקלות פרח ודיאבלו. הזדמנות לתרגול שיווי משקל, משחק, זריזות, איזון ובעיקר כיף בתנועה.

 

משא ומתן - אורי ויטנר - (כיתה ה ומעלה)

איך אפשר לשכנע אנשים להשיג את מה שאני רוצה?

איך פותרים חילוקי דעות כשכל צד מושך לכיוון אחר?

מה עושים כשנתקלים במבוי סתום בזמן ריב או סכסוך?

בקורס נכיר את סודות המשא ומתן המוצלח. נצפה בסרטונים מעניינים, נשחק במשחקים כיפיים וננהל דיונים חשובים שילמדו אותנו על העולם המרתק של המשא ומתן. אנחנו גם נתרגל ביחד כלים  שיעזרו לנו להיות נושאים ונותנים טובים ומודעים יותר.

 

 

הורה מעשיר

השנה, ניתנת ההזדמנות והבמה לכם ההורים, ללמד, לשתף, להפעיל ולתרום! הורים מהקהילה עוסקים בתחומים רבים ומרתקים, ואנו מעוניינים לפתוח רצועת זמן קבועה בה תוכלו לשתף את התלמידים בתחומי

עיסוקכם או תחביבכם. ניתן לבוא למפגש חד פעמי, או מתמשך. אתם מוזמנים לפנות לענת, רכזת יום ו', והיא תשבץ אתכם על פי בקשתכם. שעת ההורה המעשיר תתקיים בשעה רביעית (11:45), במקביל לקבלת השבת.

 

 

 


תמונות מיום חיות


תת-דפים (1): תמונות מיום חיות