מרכז טכנולוגי


השנה השתתפו מטעם ביה"ס שתי קבוצות בתחרויות הרובוטיקה שמארגן ארגון FIRST העולמי בישראל לגילאי ד'-ט' (תחרויות FLL). הילדים בנו ותכנתו רובוט, הכינו עבודת חקר ויישמו ערכים שונים כגון תחרות ידידותית, עבודת צוות ושיתוף מידע.

אחת הקבוצות - RD1 (רובוטיקה דמוקרטי #1) עלתה מהשלב הראשון לתחרות הגמר הארצית, שתתקיים ביום ה' הקרוב, 22/2 בהיכל מנורה מבטחים ביד אליהו. הילדים השקיעו וממשיכים להשקיע מאמצים אדירים בהכנות לתחרות, בסיוע ההורים והמורים, וכל מי שמעורב נרגש על ההזדמנות להגיע למעמד הזה, לייצג את ביה"ס ולהציג את התוצרים השונים של עבודתם השנה.

התחרות, שמתקיימת באווירה של חגיגה והפנינג ענק בהשתתפות של מעל 50 קבוצות מכל רחבי הארץ, פתוחה לקהל הרחב. רציתי להזמין אתכם - הורים, בני משפחה וחברים - לפנות כמה שעות ולהגיע לתחרות בכדי לעודד את ילדי בית הספר ובכדי ליהנות מהאווירה המיוחדת. כמו כן, תוכלו להתרשם מהתכנית, שפועלת בעיקר בכוחם של מתנדבים, על-מנת לעודד ילדים ונוער להתעניין וללמוד מדע וטכנולוגיה.

לוח הזמנים ליום התחרות:
8:45 - 9:20     טקס פתיחה
9:20 - 15:30   סבבים של הרצת הרובוט (הזדמנות לעודד!) +  כניסה לחדרי שיפוט (שאליהם אין כניסה לקהל)
15:30 - 17:00 חגיגה, מצעד מנטורים, חלוקת מדליות
17:00 - 18:00 טקס הכרזת הזוכים בפרסים והמעפילים לתחרויות הבינלאומיות
כמו כן, במהלך יום התחרות ניתן להתרשם מעבודתן של הקבוצות דרך התוצרים המוצגים באזורי ההתארגנות המוקצים לכך.

אתם מוזמנים להצטרף!

הנה קישור לאתר FLL בישראל לפרטים נוספים על התוכנית.

להתראות בהיכל מנורה ביום ה',
ליאל, ובשם אשטרה וקבוצת RD1
המרחב הטכנולוגי נועד לפנות מקום בו ניתן לחקור, ללמוד ולעבוד באופן שוטף על פרוייקטים ורעיונות. המרחב מצוייד במחשבים, מדפסת דו מימד ותלת מימד.

תחת מטריית המרחב הטכנולוגי יתקיימו קורסים בתחומי התכנות, הרובוטיקה,הדפסה במדפסת תלת מימד, CNC (עיבוד שבבי ממוחשב) ועריכת וידאו (כחלק מערוץ יוטיוב).

בנוסף לשיעורים המובנים ניתן יהיה לעבוד במרחב בשעות סדנא פתוחות. המרחב פתוח לכל מי שמעוניין לגשת ולעבוד אולם, בגלל הכמות


המוגבלת של המחשבים, העבודה במרכז תהיה בהרשמה מוקדמת. כמו כן, לא ניתן יהיה לשמור עבודות על המחשבים, לכן המשתתפים בשיעורים או בשעות הסדנא מתבקשים להגיע עם דיסק און קי.